Keresés

Részletes keresés

Acosh Creative Commons License 1998.12.03 0 0 152
Maminti! Szerintem csak a szokásos macsakönzés: "ha én nem alszom, ne aluggyon más se" :-)
Maminti Creative Commons License 1998.12.03 0 0 151
Mostanában nyugi van... Talán vihar előtti csend? Most csak afelett értetlenkedek, hogy Koboldcica egész nap ill. este rám sem bagózik, viszont aludni csak a közelemben alszik, reggel pedig lelkes cuppogásokkal ébreszt és hozzám dörgöli a buksiját... Először azt hittem, azért mert kajás, de már úgy is megcsinálta, hogy tele volt a tányérja... Van valami ötletetek, hogy miért szállja meg a szeretet reggelenként?
Thor Creative Commons License 1998.12.03 0 0 150
Naaa! Csak nem hagyjuk meghalni kedvenc topicunkat? Senkinek semmi új disznóságot nem csináltak a macskái?
coeurace Creative Commons License 1998.12.02 0 0 149
Thor,

Ok, ket het mulva varjuk a beszamolot. :)))

Ace

Thor Creative Commons License 1998.12.01 0 0 148
Coeurance!
Há nem tom, hogy mi lett, azéé nem írtam meg. Merthogy hétfőn már nem volt aki szemmel tartsa őket, lévén hogy lány gazdijai is munkába mentek. Annyit lehetett látni, hogy reggel még ellenségeskedés volt, estére viszont ők lettek a legjobb barátok (kergetőzés, egymás fülének szaglászása, fújás, köpködés nélkül)Lány abbahagyta a hempergőzést, pasi után nyervákolást. Ezek szerint vagy elmúlt a tüzelés magától és összehaverkodtak, vagy tényleg történt valami. Szemtanúk nem voltak. Állítólag kb. 2 hét múlva kiderül, hogy mi van kismacskaügyileg.
coeurace Creative Commons License 1998.12.01 0 0 147
Thor!
Te viking istenseg, felbe szerbe hagytal egy tortenetet!
Itt mar mindenki teljesen felcsigazva varta a hireket, hogy lesz-e happy end a macseszok kozott (legalabbis en kivancsi termesztu vagyok, szoval erdekel az eredmeny.), erre most csak azt hallom, hogy hazatert a kandur, eredmenyhirdetes meg egy szal se.

Amugy nagyanyam macskaja az egyetlen macsesz, amit ismerek, de szerintem nem felel meg az altalanos macska ertekrendnek, ugyanis pofatlanul nyugodt fajta, akarmit csinalhatsz, nem jon ki a sodrabol, legfeljebb sertodotten radnyavog, hogy ugyan hagyd mar beken. A ti macskaitok is ilyen passzivak?

Ace

u.i.: Cecil,
Remelem, ez husszinu lesz vegre! (Hiaba, vannak, akik sose adjak fel.)

Thor Creative Commons License 1998.12.01 0 0 146
Én elvittem és elviszem idén is az enyémet azokhoz, akik vállalják. Ebből még nem volt gond. Kb. egy óra, ameddig pontról-pontra végigszimatolja az idegen lakást, és amikor befejezi, már jól van. Most pl. a lánytól alig akart hazajönni.
Cecil Creative Commons License 1998.12.01 0 0 145
Mindenesetre kossz az otletet...:)
Cecil Creative Commons License 1998.12.01 0 0 144
Acosh!
Rakerdeztem arra is, de mindenki furcsallta az otletet, nem tartottak jonak.Allitolag tobb, idegen macskaval kellene megosztania a teret, es hat a mienk nem egy baratkozos fajta...inkabb idegen embereket visel el a kornyezeteben.
Acosh Creative Commons License 1998.12.01 0 0 143
Cecil!
Ha már úgyis rászántok némi pénzmagot, nem próbáltok meg egy CicaPanziót?
Van valakinek ilyen panziókkal kacsolatban tapasztalata? Nekem nincs, azért kérdezem.
Cecil Creative Commons License 1998.12.01 0 0 142
Kedves Maminti,farriss,Thor,Acosh!

Koszonom a jotanacsokat.Meg mindig nem talaltam olyan valakit, aki a teljes idoszakra gondjat tudna viselni a dragasagomnak, de ugy tunik, hogy esetleg tobb eselyem lenne ra, ha valakihez elvinnem.Nem sokan vallaljak errefele, hogy minden nap csak ugy odakerekezzenek egy lakasba, par orara.Persze, nem kernenk ingyen...Mindenesetre megegyszer koszi.:)
Cecil

Maminti Creative Commons License 1998.12.01 0 0 141
A dologhoz viszont az is hozzátartozik, hogy amikor most nyár végén szabira mentem, az akkor még 3 hónapos Koboldcicát (Arisz ugyan akkor már egy pajzán gondolatnál több volt, de még nem volt nálam) anyuéknál helyeztem el. Ehhez hozzá lehet még tenni, hogy egyikük sem az az igazi macskabarát, volt egy-két kalandjuk... Például a cic megjegyezte, hogy ne nagyon surranjon el anyu lábai mellett-között, mert egy hatalmas sikoly lesz a jutalma... :)
Amikor hazaértem, egy frászban voltam a cica miatt, az a beste meg szinte rám se bagózott. Anyu szerint kitűnően érezte magát, nem nagyon keresgélt, tőle még nyugodtan visszamehettem volna szabira... Persze, mostmár majdnem felnőtt macsként, nem tudom, mit gondolna a dologról...
Thor Creative Commons License 1998.12.01 0 0 140
Cecil, szerintem se jó 2 napnál tovább, úgyhogy a karácsonyt biztosan nem tudod így megoldani. Én egyszer hagytam otthon az enyémet 4 napig, úgy hogy a szomszédasszony naponta etette, itatta, almot cserélt. Amikor hazaértünk, visított az ajtó mögött, azonnal kirohant, amikor kinyitottam (megfogtam: a szíve kalapált szörnyen), de csak egy kört futott a kertben, utána el nem mozdult volna a sarkamból. Két-három napig még őrzött, folyton mögöttem koslatott, íme a fényes bizonyíték, hogy a macska csak a helyhez ragaszkodik, nem a gazdájához.
Nekem is gond, hogy hova tegyem karácsonykor, de szerencsére tavaly is összejött a bébiszitter és úgy néz ki idénre is alakul.
Szerintem hirdesd meg itt, hátha akad valaki.
Farriss Creative Commons License 1998.12.01 0 0 139
Az én kandúrom (Nord, Nordi, Nordika)éppen tegnap volt 2 hónapos és 3 hetes. Már előre félek mi lesz itt karácsonykor. Az biztos, hogy egy műegeret fog kapni karácsonyra ez a szörnyeteg. Attól a cicusok mindig megőrülnek.
A legjobban azt birom benne, amikor este meg reggel bekattan. Hátát púpositva, bugyborékolva rohangál összevissza, mindent megtámad, egyszerűen imádnivaló.
Acosh Creative Commons License 1998.12.01 0 0 138
Ja, mindezt kétnaponta.
Acosh Creative Commons License 1998.12.01 0 0 137
Amikor mi elmegyünk hosszabb időre, általában a szülők szokták ellátni a macskánk baját: etetés, itatás, alomcsere, és a legfontosabb: simogatás, simogatás, simogatás (esetleg még egy kis játék :-)
Maminti Creative Commons License 1998.12.01 0 0 136
Kedves Cecil!:)
Megint csak a tudós macsek könyveket bújva találtam meg a választ: azt mondták, hogy 24 órára egyedül lehet hagyni a cicát, de naponta kell cserélni az almot, kaját, vizet stb. S nem árt ilyenkor egy kicsit játszani is vele. Ha nem akarod macsekpanizóba küldeni, akkor ha van egy megbízható, macsekszívű barátod, hagyd ott nála a kulcsokat, hogy etesse a ciccet...
Cecil Creative Commons License 1998.11.30 0 0 135
Csakugyan, unnepek...nagy kerdesem van:

Mennyi idore lehet egy macsekot egyedul hagyni?Mibol, hogyan,mennyit erdemes es lehet tartalekolni neki,ill.kikesziteni?Mennyire sinyli meg az egyedulletet?En hallottam ket hetes "onellatasrol'is, es hogy a macsek nem lett ettol depresszios, de azert nagyon aggodnek az enyem miatt.Epp' babysittert keresek neki, de ha nem jon ossze, akkor mi lesz?:(

Maminti Creative Commons License 1998.11.30 0 0 134
S mégha vödörrel szórnám eléjük a jutalomfalatkákat, azt is kevésnek gondolnák... Tegnap este a vitrin középső polcára tettem a dobozt. Mivel az ajtó üveges könnyedén láthatták, de hozzáférni egyáltalán nem tudtak. Pedig mit meg nem küzdöttek érte...
Maminti Creative Commons License 1998.11.30 0 0 133
Acosh, lévén, hogy 12-15 perc sétára lakom a szüleimtől, talán még nem adok kulcsot a macsoknak... :) S így legalább miattam nem kell meghalnia egy fának...
Acosh Creative Commons License 1998.11.30 0 0 132
Tényleg Maminti! Amíg ünnepelsz, addig mi lesz a két ifiúrral? "Kulcsos" macskák lesznek? :-)
Acosh Creative Commons License 1998.11.30 0 0 131
Hát éppen ez az, hogy jutalomfalatkák! Ha vödörszám szórnád eléjük, biztos nem lenne olyan érdekes, meg kívánatos.
Maminti Creative Commons License 1998.11.30 0 0 130
Rájöttem egy furcsaságra: a két kand úrfim, éppenhogycsak nem köp egyet a száraz kajára, a Kitbeats-et vagy mit, ami ugyanolyan szárazkaja, csak amolyan jutalomfalatkák, viszont imádják. Elég ha csak megzörgetem a dobozát, kilóhússzal vágtáznak elő a leglehetetlenebb helyről is... Ki érti ezt?
Maminti Creative Commons License 1998.11.30 0 0 129
Hát azt hiszem, én egész könnyen meg tudom oldani a karácsonyt, márcsak azért is, mert anyuékhoz megyek ünnepelni, otthonra pedig berakok egy-két fenyőágat. Aztán, ha megszúrja a macsokat, akkor tanulnak... :)
Acosh Creative Commons License 1998.11.30 0 0 128
Nekünk még megvannak. Csak az a kérdés, hány éven keresztül fognak az üvegdíszek fenyőfa nélkül karácsonyozni...
Cecil Creative Commons License 1998.11.30 0 0 127
...huuu,ez egy nagon jo otlet!Uvegdiszunk mar nekunk sincs...:)))))
Acosh Creative Commons License 1998.11.30 0 0 126
Huhh, sikerült végigolvasnom az egészet.
Nekünk is van egy macskoszunk, egy szobatigris. Tejjesen ledöbbentem, hogy mennyire egyformák tudnak lenni ezek a macskaállatok. A miénknek is a kedvenc alvóhelye az ember mellkasa, de csak és kizárólag hajnali 3 után :-(
Idén nagy érdeklődéssel várjuk a karácsonyt. Ugyanis tavaly urasága addig játszott a fenyőfával, amíg az fel(rá)borult. Rutinosak lévén nem tettünk fel üvegdíszeket :-) Kiváncsi vagyok, hogy emléxik-e még erre a tavalyi előadásra. Mindenesetre üvegdíszek az idén se lesznek, de a fát ki fogom kötni a falhoz/plafonhoz/szekrényhez/padlóhoz.
Fotó is van őkegyelméről, csak beszkennelve nincs.
berku Creative Commons License 1998.11.30 0 0 125
Sziasztok Macskások!

Olyan jó olvasni a sztorikat! Nekem is volt két macskám, Marcika és Áfonya, de anyukámnál maradtak vidéken. Most a belvárosban lakom és lemondtam a macsekról, egyrészt a párom tiltakozása miatt (bőrgarnitúra), másrészt, nem tudom, mennyire érzi jól magát egy macs lakásban? A mieink otthon teljesen szabadon jártak-keltek és úgy tűnt, ez az ő igazi életformájuk. (Lsd. Kipling)
Most kutyánk van, egy csau-csau, jellemét tekintve azt mondják, ez a legmacskásabb kutya. Úgyhogy asszem megyek és megnyitom az "ellentopicot". :)))

Maminti Creative Commons License 1998.11.30 0 0 124
Sziasztok Matskások! Nagyobbik kiskedvencebb ma reggel határozottan disznó volt: elfelejtettem lehajtani a vécétetőt, és úgy látszik megtalálta a második kedvenc helyét, ahol ihat... (az első a fogmosó poharam)

Viszont a kicsi hosszas vernyogás után felküzdötte magát a könyvespolc tetejére, ahova eddig a nagy még nem jutott el... :)

Kedves Palánk!

Tudni kéne, hogy milyen neműek a cicusok, voltak-e időközben ivartalanítva stb...

Kedves Thor!

Ne aggódj, a macskahölgy eldönti, hogy ő mikor kívánja a dolgot... ;)

Cecil Creative Commons License 1998.11.30 0 0 123
jesszuskam,Thor!:)

Akkor mindent vissza. Na de azert nem engedtek ki a gazdai a holgyemenyt, mert fajtatiszta?

Te, szerintem beszeld meg a Kand urral,rendezzen mar leanyszoktetest az ej leple alatt,es vigye bele a not a slum-be, meg az elet surujebe...Majd lat mindenki csodat! :-)))))))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!