Keresés

Részletes keresés

melo37 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 2011
Anyut 2 hete operálták aranyérre,ma volt kontrolán azt mondta a doki,hogy gyogyul a seb.De o majd meg orul ugy fáj neki a wc-s után.Tisztára ki van már készulve,idegileg.Nem tudom,hogy segítehetnék rajta.
Három honapja feltették neki a gyurut, ami leesett 9 nap után és majdnem elvérzett,utána kínlodott és csak most lehettett az aranyeret megoperálni.
bkata27 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 2010
Zszsuga

Engem kezd hidegen hagyni.....a jövő héten lehet hogy elmegyek utoljára a rose-ba és vége.
Az a véleményem hogy ha az ember a rosszra a tünetekre összpontosít állandósítja azokat és a gyógyulás egészen addig nem tud megrörténni amíg a betegségre gondolunk.
Nekem tegnap nagyon rossz volt de nem fetrengtem a fájdalomtól és ma már jobb...tudok ülni kicsit kellemetlen....a járás kicsit rosszabb. Úgy gondolom hogy annak akinek egészséges a popója tíz hasmenés után annak is fáj eléggé.
Az unokatesómnak emiatt ott kivágták a nyálkahártyát és meg akart gyógyulni nem foglalkozott vele annyit és kész elmúlt pedig ő gyakran keményet székel.
krampusz8 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 2009
szijasztok!

Köszönöm szépen a tanácsokat!
akkor bepróbálkozom a kenőccsel,kúppal meg némi étrendváltoztatással, remélem bejön!
Nektek hajrááá, gyógyulgassatok ;)

Tzuppos
zszsuga Creative Commons License 2008.06.19 0 0 2008

Szia bkata27

 

Hát már sosem szabadulunk meg tőle??? Kezd tele lenni a hőcipőm.

 

Tegnap este wc-zés után megint éreztem valamit és kúp is fájt mikor feltettem. Az azt jelenti, hogy még van ott seb. Szerinted mikor fog begyógyulni?? Nem szeretnék úgy járni, mint itt a többiek.....

 

Neked nem segített amit a rose-s doki adott?? Én pedig már azt hittem, hogy jól vagy és nincs semmi problémád.

 

Most akkor az a kérdés, miért reped be mindig neked is?? Te figyelsz az étkezésre? meg a parafin olajat is iszod??

Én igen, és mégis... Hát ezt nem értem.

Előzmény: bkata27 (2007)
bkata27 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 2007
Szia Zszsuga

Hogy vagy?
Hát én szarul hétfőn elemntem az orvoshoz nem a rose ba de azt mondta a doki hogy még ott van a repedésem
Tegnap ment a hasam valmitől 10 szer voltam wc én......de nem keseredem ez elvileg csak egy kicsi seb ami el fog múlni.
zszsuga Creative Commons License 2008.06.19 0 0 2006

Szia krampusz8,

 

Hát őszinte részvétem, ilyen fiatalon ezeket átéled.

 

Figyusz, ha jó viszonyban vagy anyukáddal akkor mondd el neki. Hidd el neki is volt már valamilyen hasonló problémája.

 

Nem kell félni, mert nem egyből műtenek, pláne hogy először van ilyened.

Először, ha minden igaz csak kúpot meg kenőcsöt kapsz. Sőt akár Te is kérheted, hogy előbb ezekkel próbálkozzatok.

 

Nekem is volt egy évvel ezelőtt egy puklim a kijáratnál. Elmentem a körzetihez és adott egy gyógyszert (amit csak vényre lehetett kiváltani) és mit ad isten egy hét múlva már vissza is húzodott. Az azóte sem jött ki.

 

Jobbulást és fel a fejjel.

 

Üdv

 

zszsuga

 

Előzmény: krampusz8 (2004)
Nyco Creative Commons License 2008.06.19 0 0 2005

Krampusz8!

Ez aranyér, de nem kell ennyire megijedni, ha először jött ki, némi karbantartással tünetileg helyrehozható. Először az emésztést kell rendbehozni rostdús ételekkel, zöldség-gyümölcs fogyasztással, átmenetileg gyógynövényes hashajtókkal (teák, tabletták). Külsőleg az aranyeres csomót tudod kezelni kenőcsökkel, ha belül is fáj, akkor kúpokkal. Rengeteg készítmény kapható a patikában, ki kell próbálni, melyik válik be.  Én pl. a Doxyproct OM kenőcsöt, vagy a Mastu S kenőcsöt és kúpot javaslom, ezek recept nélkül kaphatók.

Sajnos, ha hajlamos vagy a székrekedésre, akkor van esély, hogy ezzel gyakran fogsz küzdeni. A fenti kezeléssel a csomó visszahúzódik (de teljesen nem szűnik meg),  de műtétre csak súlyos esetekben van szükség. 

Előzmény: krampusz8 (2004)
krampusz8 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 2004
Szijasztok!

körülbelül 2 napja vettem észre h a végebemnél kicsi kitüremkedés keletkezett.
Enyhe szúró fájdalom társul hozzá, 1-2 hete Wc-zni se tok, csak nagyon nehezen ritkán és keveset :(
Nagyon megrémültem amikor felfedeztem ezt a kitüremkedést, rögtön aranyérre gondoltam, és rákerestem neten, informálódtam a dologról. Aztán láttam h van ez a repedés dolog is de nem értek hozzá :S
Nem értem h mi lehet ez, csak 16 éves vagyok, és az itt olvasottak után borzalmasan félek ettől az egésztől! :'(
még szüleimnek sem említettem a dolgot, elkéne menni dokihoz megnézetni meg ilyesmi, csak elég szemérmes vagyok és tartok a vizsgálattól is.
Viszont ha ez télleg aranyér vagy ilyesmi, akkor műtétre gondoltam mert nemtudom elviselni h ott izé kitüremkedik aminek nemkéne... :(((
...csak annyi rossz élménybeszámolót olvastam ebben a topicban a műtétekről h már teljesen be vagyok rezelve!


Műtét után nem gyógyul meg teljesen? Nem lehet végleg letudni vele ezt a problémát? :(
nem akarok egész életemben ettől szenvedni, meg most kezdődött a nyári szünet, és erre jön ez a szarr :((( de ha a műtét megoldaná a dolgot akkor lehet h rávenném magam.
kérlek ha tudtok adjatok tanácsot!
nem tudom mit tegyek:(

előre is köszönöm!
juditka66 Creative Commons License 2008.06.16 0 0 2003
Szia Zszsuga!

Köszönöm az együttérzésedet és szerintem egyáltalán nem baj, hogy bagatell dolgokkal "zaklatod" az orvosokat. Kis szarságokból mekkora trágyadombok keletkezhetnek.
Egyébként az orvos azért orvos, hogy segítsen. A kis dolgokban is.

Milyen is lenne már, ha egy levest azért nem főznénk meg,mert a közértben a pénztáros a só árát nem akarja beütni a pénztárgépbe és ezért nem tudjuk megvenni. Milyen bagatell, mégis szükséges. Elmegyünk oda, ahol szívesen adják.

Hülye hasonlat tudom, de..............
Előzmény: zszsuga (1988)
zszsuga Creative Commons License 2008.06.16 0 0 2002

Nyco,

 

Hát az sajnos az lehet. Amikor sétálsz, akkor nem nyilal bele?? Nekem volt olyan, hogy menni is alíg bírtam, meg-meg kellett állni.

 

Szerintem borzasztó ez-az állapot.

 

Menjél el dokihoz, mert először úgy is kúpot meg kenőcsöt ad és lehet azzal rendbe jössz. Nem minden szervezet egyforma.

Előzmény: Nyco (2000)
balalalé Creative Commons License 2008.06.16 0 0 2001
sziasztok!
Akkor is érdemes mütetteni ha nem fáj csak néha vér jön?Attól félek hogy utána fájni is fog.Amiket meg itt olvasok teljesen el vagyok rémülve hogy mik lehetnek még ebből a műtét után.Az egynapos sebészet a számomra azért vonzó mert utálok kórházban lenni.
Van ugye a vizsgálat 10-ezer és a műtétért nem kell fizetni!De aki végzi a műtétet annak szoktak adni utána pénzt azért és mennyit?Lehet hogy hülye kérdés de tényleg nem vagyok tájokozott az ilyen ügyekeben.Ha valaki tudja jelezze már.
balalalé
Előzmény: juditka66 (1987)
Nyco Creative Commons License 2008.06.16 0 0 2000

Megmondom őszintén, hogy én az itt olvasottak alapján gondolom, hogy repedés, mert aranyerem már régen is volt, de ez most valami más, egészen máshogy fáj, leginkább wc-zés után (közben nem annyira), de akkor nagyon, ülni-állni is alig tudok, és órákig szenvedek. Van, amikor vérzik is, de nem nagyon, inkább a fájdalom a meghatározó. Lehet, hogy aranyér+repedés együtt.

Ha nem javul, akkor elmegyek orvoshoz, mert már túl régóta küszködök vele, hogy abban reménykedjek, elmúlik a házi kezelésektől. Amikor csak "sima" aranyerem volt, ennyi idő alatt már rendbejött, visszahúzódott annyira, hogy sokáig tünetmentes voltam. Nagyon félek, hogy műtét lesz a vége, de ha attól végre rendbejönne, hát legyen. Csak hát, amilyen tapasztalatokat itt olvasok... lehet, hogy még rosszabb lenne??

 

Előzmény: zszsuga (1999)
zszsuga Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1999

Szia Nyco,

 

Na Én a Masti kúpot használtam, de attól is begyulladt.

 

Ezek szerint, ha valakinek egyszer berepedt, akkor az soha nem gyógyul be, csak műtéttel??? Ha ez igaz akkor most teljesen magam alatt vagyok.

A műtéttől  mindenkinek szővődménye lesz.

 

Neked mióta van repedésed? Van fájdalmad? Tudsz ülni? Szokott vérezni is? mert nekem nem.

 

Előzmény: Nyco (1998)
Nyco Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1998

Zszsuga!

Nem használtam, csak gyógyszer-szakmabeli vagyok, innen ismerem. Még viszonylag új gyógyszer, így tapasztalatokról nem tudok. Az ára valóban borsos, csak szakorvos írhatja fel, így is kb. 5-6 ezer körül van a térítése.

Én a Mastu s kúpot és a Doxyproct kenőcsöt használom felváltva. Hol használ, hol nem, sajnos. Lehet, hogy műtét lesz a vége, attól tartok.

Előzmény: zszsuga (1997)
zszsuga Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1997

Nyco,

 

Köszi a segítséget, de szerintem meg fogom várni, hogy a doki mit ír ki. Nem merem használni, mert emlékeim szerint papajónak attól jobban fájt és talán kiscsillag sem javult meg tőle.

 

Te használtad már? és megjavult,

 

Üdv

Előzmény: Nyco (1994)
zszsuga Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1996

Szia bkata27,

 

Én teljes mértékig egyetértek veled. Én is pánikolós vagyok, ha már egyszer éreztem valamilyen fájdalmat.

Nekem is azt mondta a múltkori doki, hogy szépen gyógyul, van rajta vékony hámréteg és max 2 hét alatt el kell múlnia.

 

Az biztos, hogy addíg míg fejben nem tudjuk helyre rakni, addig a gyógyulásnak hosszú folyamata lesz.

 

Apropó. Nem attól a rego.. izétől gyulladt be papajó feneke??? Emlékeim szerint talán ő írt ilyet.

Azt hiszem megvárom míg a doki kiírja a kenőcsöt.

 

 

 

 

 

Előzmény: bkata27 (1995)
bkata27 Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1995

Zszsuga

 

Az az igazság hogy ez egy készített krém......és csak 600 Ft volt ez a rego...izé meg úgy hallottam drága.

 

Mit gondolsz ha nem kattogna rajta az agyad akkor nem lenne fájdalmad vagy már rég elmúlt volna?

Osztod a véleményem miszerint minél jobban félek hogy jön a fájdalom akkor jobban fáj, sőt esetleg elő is jön? Nekem mindenki azt mondja hogy ennyi idő alatt el kell múlnia és csak az agyam annyira fél ettől a dologtól...hogy állandóan produkálja.

Bevonzom magamnak a fájdalmat...Mi a véleményed?

Előzmény: zszsuga (1993)
Nyco Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1994

Zszsuga!

Ha a nitroglicerines kenőcsre gondolsz, végbélrepedésre, a neve:

Rectogesic kenőcs.

Nyco

Előzmény: zszsuga (1993)
zszsuga Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1993

Szia bkata27

 

Igen vannak, de már csak wc-zés után fáj 2-3 órát. Maga a wc-zés nem fáj.

 

Kipróbáltam, hogy a kenőccsel, amit a doki ajánlott (alsol) bekenem belül is. Egyenlőre használ.

Ja én balga kipróbáltam a körömvirág krémet is, mert olvastam valahol jó rá, na utána fájt csak igázán.

 

Annyiban rontja az élet minőségemet, hogy állandóan ezen kattog az agyam, meg én is néha pszichésen fájdalmat érzek.

 

Jó lenne már az egészet úgy, ahogy van elfelejteni. Eddig életem alatt ennyit nem foglalkoztam vele, mint az elmúlt fél évben. Ez hihetetlen.

 

Most istenes megúsztam a hétvégét, mert hát ilyenkor szoktam rosszabbbúl lenni. Már előre féltem, de szerencsére nem romlott az állapotom. Remélem kibírom vagy jobban leszek mire megyek a dokihoz. Szó szerint vágom a centiket, mert jó lenne már ha túl lennék rajta és megnyugtatna.

 

A kenőcsöt megpróbálom kiírattatni a körzetivel. Nincs egyéb fantázia neve? mert a gyógyszerek közötti honlapon nem találtam.

Előzmény: bkata27 (1992)
bkata27 Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1992

Szia Zszsuga?

 

Hogy vagy? Vannak még fájdalmaid? Ha igen azokat mennyire tudod viselni? Nagyon fáj? Mennyire  romlik tőle az életminőséged?

Nem tudom milyen de azt hiszem nitro glicerines kenőcs....csökkenti a záróizom összehúzódását, ezáltal gyorsabban múlik a repedés...márha az még van nekem...nem csak a pszichém. Szombaton fájt de csak két órát...mihely lefoglaltam magam meg nem koncentráltam hogy jhaj elő fog jönni a fájdalom elmúlt......szted ezt bebeszélem magamnak?

 

zszsuga Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1991

Szia t.timike,

 

Van külső és van belső aranyér. Ha nem türemkedik ki, akkor valószínű, de csak valószínű, hogy belső aranyér. De sok egyéb más is lehet.

 

Inkább nézesd meg orvossal, mert  mi itt csak találgathatunk.

 

Üdv

 

zszsuga

Előzmény: t.timike (1990)
t.timike Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1990
Sziasztok!
Nekem még nem volt aranyerem, de most arra gyanakszom. a végbél tájékán duzzanatot érzek belülről. Olyan mintha megütöttem volna. Én ugy tudom az aranyér kitüremkefik a végbélnyílásból, nekem ez a duzzanat pedig nem. valaki tud segíteni mi lehet ez?
köszi
zszsuga Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1989

Szia bkata,

 

Hogy vagy?

 

Te milyen kenőcsöt kapták a dokitól? Ma megyek a körzetihez más miatt (kullancs injectio) és szerinted vele ki tudnám iratni?

 

Üdv

 

zszsuga

zszsuga Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1988

Szia Juditka66,

 

Hát teljesen letaglózott a történeted (úgy, mint brilians-é is). Nagyon együttérzek veletek. És jobbulást kívánok nektek.

Addíg, míg nem kerültem "ebbe a táborba", semmit nem tudtam az egészről. Most már sajnos tudom.

Szerencse vagy idegesítő-e, attól függ honnan nézem, mert Én ha már valamim fáj egy ideig (ha vérzik meg pláne), nem hónapokig, akkor elkezdek az orvosok nyakára járni.

Hozzá kell tennem, hogy egy "bagatel"  női dologgal így sem kezdtek semmit majd 5 évig (pedig legalább 10 orvosnál voltam). De szerencsére találtam egy nagyon lelkiismeretes orvost, és úgy néz ki már 6 hónapja tünetmentes vagyok.

 

Ennél a problémánál nem szeretném megvárni a 5 évet.

A Te történeted kapcsán még jobban érik benne az, hogy mikorra  bejelentkeztem elmegyek, mégha tünetmentes vagyok is.

 

Még egyszer jobbulást neked és brilliansnak.

 

 

Üdv

 

zszsuga

Előzmény: juditka66 (1987)
juditka66 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 1987
Szia!

Nekem is így kezdődött, ha az előző leveleimet elolvasod, láthatod. Szülés után, évekig stagnált, panaszt nem igazán okozott. Utólag sajnálom, hogy eddig vártam, mert ha korábban lépek, kisebb dolgokkal megúszhattam volna.
De javaslom, ne várj tovább.
A lényeg, hogy nagyon kolmolyan tájékozódj az orvosokról, vizsgálat előtt kérdezd ki őket, hogy is megy ez a dolog, milyen lépéseket tesznek meg műtét előtt, után. Ne hagyd magad lerázni, írd össze a kérdéseidet és ha mindenre választ kapsz, akkor dönts!
Sokat számít a pénz, de nem mindig a legdrágább a legjobb.
Én az egynapos sebészetet nem javaslom, de ez nem jelenti azt, hogy nálad ez nem válna be. Érdeklődj, kérdezz és mérlegelj.
De semmi esetre ne azt válaszd, hogy nem teszel semmit.
Ez a betegség magától nem gyógyul meg.
Sok sikert! Juditka
Előzmény: balalalé (1985)
juditka66 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 1986
Szia Brilians!

Amikor megtaláltam ezt a lehetőséget a levelezésre (sajnos még nem vagyok egy nagy netező, mivel annyi munkám van, hogy eddig nem tudtam rá időt szakítani - nem úgy most), pontosan a Te történeted fogott meg annyira, hogy elhatároztam magam a történetem megírására. Ezzel is szeretném megerősíteni, hogy tényleg léteznek ilyen esetek, nem egyedi a mi történetünk.Nálam még a munkahelyemen sem igen akarták elhinni, pedig egészségügyben dolgozom, csak amikor megnézték a két darab nyílt sebemet, akkor fogták fel, hogy micsoda fájdalommal is dolgoztam 3 hétig, amíg be nem kerültem a sűrgősségire. De hát dolgozhattam, mert a sebész úr egészségesnek nyilvánított.
Aki ezeket nem éli át, az nem hiszi el. Én 42 éves vagyok, két lányom van, egy 21 és egy 4 és fél éves. Képzeld el, hogy éli meg a pici lányom, hogy 8 hetig az anyja a szeme láttára fetrengett a fájdalomtól. Az oviba minden reggel reszketve bújik hozzám, mert fel van készítve, hogy talán megint kórházba megyek és nem mehetek érte.
Sajnos az egyik sebemnél, megint keményedik, melegszik - nem tudom mi lesz.
Holnap hívom a dokit, de már előre rettegek. Fájdalmam nincs, mert Contramalt kapok fájd.csillapítónak, amibe egy kis morfin is van, de igyekszem nagyon keveset szedni a hozzászokás veszélye miatt.
Szeretném, ha újból altatásban csinálnák, ha kell - attól nem félek.
Minden egyéb fájdalomtól, a legkisebbektől is reszketek. Eddig híres voltam a hatalmas fájdalomtűrő képességemről, most meg ....
Szenvedek a kiszolgáltatottságtól, a tehetetlenségtől, és félek nehogy kialakuljon a depresszió, amihez lassan igen közel állok.
Te ezeket, hogy tudod átvészelni, megoldani? Ha van valami titkod, írd meg!
Én is drukkolok Neked nagyon.
Szia: Juditka
Előzmény: brilians (1984)
balalalé Creative Commons License 2008.06.15 0 0 1985
sziasztok!
Örülök találtam ilyen fórumot ahová az én problémám iide illik.15 éve aranyerem van külső akkor kaptam rá kúpot amitől hamar rendbe is jöttem.Igaz akkor már mondták hogy műteni kellene,de éppen kismama voltam,azóta meg nem volt panaszom rá.
De már pár napja széklet ürítrés révén egy rakás friss vér távozik tőlem nem fáj semmim még az aranyerem sem.Mi lehet ez?Lehet hogy van belső aranyerem is?Vagy lehet nem is aranyér?
Elég ilyesztő!Nézegettem az egynapos lézeres sebészet honlapját ,de úgy látom megoszlanak a vélemények róla.
balalalé
brilians Creative Commons License 2008.06.15 0 0 1984

Szia Juditka66,

 

Együttérzek veled, ha elolvasod a régebbi hozzászólásaimat, akkor láthatod, hogy velem majdnem ugyan ez történt, azzal a különbséggel, hogy én nem egynapos sebészeten voltam és nem aranyérre mütöttek először, hanem repedésre. ..de történet ugyan az. Első mütétem után 10 nappal ránézésre a doki azt mondta, hogy nagyon szép és jó, és én hiába mondtam neki,h gennyes váladékom van, azt mondta, hogy ez nem gond. Majd 6 héttel a mütét után ismét visszamentem, hogy még mindig gennyedzik és még vmi csomó is van ott. akkor mondta, hogy ez tályog és azonnal megmüti. igy is történt, most egy nyilt seg tátog a végbélnyílásom mellett, amin tisztul a genny. Azt mondta, hogy bizzunk benne, hogy nem lesz sipoly és nem kell több mütét. Most ezt mondhatom, hogy jól vagyok, fájfalmaim nincsenek, de állandóan azon izgulok, azon kattog az agyam, hogy nem nől-e ismét vmi csomóm, mert én már nem viselném el, ha ismét müteni kellene...igy 28 évesen :((((

Jobbulást!!!!!

Előzmény: juditka66 (1983)
juditka66 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 1983
Köszönöm a kedves soraitokat, nem adom fel, csak most egy kicsit padlón voltam.
Az "orvost" Botár Andrásnak hívják, a Margit kórházban, valamelyik 4. kerületi kórházban és a budaörsi egynapos sebészeten dolgozik.
Nekem ez nem lézeres, hanem régi, hagyományos műtét volt.
Nem is ez volt a baj, hanem az előkészítés hiánya és a gondatlanság és a felelőtlenség.
A Baleseti Intézetben nagyon nehezek a körülmények, de az orvosok, a nővérek, az altatósok annyira emberek voltak, hogy le a kalappal előttük.
A budaörsi egynapos sebészet egyébként hihetetlenül szép, és kellemes, csak ezt az orvost kerüljétek.
Abban viszont biztosak lehettek, hogy neki megyek a pernek.
De nem a pénz miatt. Hanem el szeretném érni, hogy soha senkivel ne csinálhassa meg ezt a nem orvoshoz méltó tettet. És ne ilyenre tanítsa a keze alatt dolgozó kezdő nővéreket, leendő orvosokat.
Egynapos sebészeten csak a mennyiség a lényeg, nem a minőség. És az sem igaz, hogy a családban könnyebben gyógyul az ilyen beteg, mert a laikus hozzátartozók segíteni nem tudnak, csak ők is egyre rémültebbek lesznek a tehetetlenségtől, a félelemtől. Átvetítik a betegre a stresszt, ami mint tudjuk, még jobban lassítja a gyógyulás folyamatát.
Na, de fel a fejjel, drukkoljatok, hogy ne legyen sipolyom, ne műtsenek újra.
Köszi mindenkinek.
vlacko Creative Commons License 2008.06.15 0 0 1982
Juditka66, a Petőfi sándor utcában műtöttek lézerrel?
Előzmény: juditka66 (1974)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!