Keresés

Részletes keresés

taminol Creative Commons License 2011.03.10 0 0 2758

Valahol olvastam, hogy 6 bites panel van benne.

Előzmény: Sanya_67 (2757)
Sanya_67 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 2757

80 ezerért a legjobb talán amit lehet venni az a Dell 2311-es 23"-os 1920x1080-as felbontású monitor,

egyébként 70e alatt van valahol...

Lesznek a monitorguru.hu-nál új LG-k de ezekről nincs teszt még...

Előzmény: Mizger (2753)
Sanya_67 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 2756

Igen, aki a monitorguru.hu-nál is kalibrál, a prohardveren old_artist a nickneve, egyébként Tamás.

 

Talán nem bánja: telenor-kettőnegyvenhét-ötvenöt-hetvenöt...

Előzmény: btee (2755)
btee Creative Commons License 2011.03.09 0 0 2755

Sziasztok! Tudtok valakit, aki szombaton is vállal kalibrálást???

Daguerre Creative Commons License 2011.03.08 0 0 2754

Feltettem a legújabb nvidia drivert a 9600gt-hez és csoda történt. :D

Gyönyörű fekete szín került a monitorra. Egy HAL9000 es kép van kint és azon nagyon jól észrevehető volt az előtte-utána történet.

Előzmény: Daguerre (2752)
Mizger Creative Commons License 2011.03.08 0 0 2753

Sziasztok!
Cserélem az őskövület PC-met és vele együtt a Samsung SyncMaster 765MB monitoromat. Szeretnék egy olyat helyette, ami legalább ugyanezt tudja minden tekintetben. Tónusok, színvisszaadás, legalább 1152x684/100Hz, stb. Lehetséges ez max. 80e-ért, vagy tartsam meg inkább a régit? Az irodai "lapostévékkel" elég rossz a tapasztalatom, pedig nem mindegyik a legolcsóbb kategóra. Gyakorlatilag sz.rok, fotószerkesztéshez használhatatlanok.

Főleg fekete-fehér negatívokat szkennelek, így a tórnusok különösen fontosak. De a szín sem utolsó szempont, mert néha színes digitális képeket is szerkesztek. 
Milyen paraméterre figyeljek? Vagy tudtok ajánlani valami konkrét típust, ami manapság elfogadott ár/érték kompromisszum fotós körökben?

Daguerre Creative Commons License 2011.03.03 0 0 2752

Vettem egy 2311-est, de nagy csoda nem történt a régi Philips crt-hez képest...:(

taminol Creative Commons License 2011.03.02 0 0 2751

Ezek az új MVA panelek labdába rúgnak az (e-)IPS mellett ha általános felhasználás (fotó, office, játék) a cél?

 

http://ipon.hu/hir/27_huvelykes_aoc_monitor_mva_lcd_panellel/15999

Be_Zo Creative Commons License 2011.03.02 0 0 2750

Eizo CE210W Hw-esen kalibrálható monitor eladó!

cikk itt:

http://fototipp.hu/node/404

Érdeklődni mail

 

 

konaking Creative Commons License 2011.02.11 0 0 2749

Végül is a 2311 lett, eddig nagyon tetszik, igaz nincs még kalibrálva de így is sokkal másabb mint a régi.

Előzmény: konaking (2697)
fullfildes Creative Commons License 2011.01.25 0 0 2748

Mit vettél?

Előzmény: Davidon (2740)
Davidon Creative Commons License 2011.01.24 0 0 2747

Tudsz olvasni vagy csak nézel ki a fejedből? Az előbb írtam, hogy megrendeltem.

Előzmény: fullfildes (2746)
fullfildes Creative Commons License 2011.01.24 0 0 2746

Pedíg bonyolító is lehetnél?..Az is egy szakma..

Előzmény: Davidon (2745)
Davidon Creative Commons License 2011.01.24 0 0 2745

Én nem bonyolítok semmit.

Előzmény: fullfildes (2744)
fullfildes Creative Commons License 2011.01.24 0 0 2744

Vegyél egy IPS paneleset és kérj számlát olyat és arról amiről kell.

 

Ennyi.

Nem értem minek túlbonyolítani.

Előzmény: Davidon (2742)
emyl Creative Commons License 2011.01.24 0 0 2743

akkó kérjél 3at, mit bánom én :)))

Előzmény: Davidon (2742)
Davidon Creative Commons License 2011.01.24 0 0 2742

Látszik hogy nem ismered a rendszert :)

Előzmény: emyl (2741)
emyl Creative Commons License 2011.01.24 0 0 2741

vegyél 2 ilyet kafeteriában, add el és az árából vegyél egy normális monitort :)

Előzmény: Davidon (2740)
Davidon Creative Commons License 2011.01.24 0 0 2740

Megrendeltem végülis. Majd veszek egy Spyder3 expresst aztán kész.

Előzmény: Mercutio_ (2739)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.01.24 0 0 2739

Ha másra nem lehet fordítani a kafit, vagy nem ennyire hasznosra, akkor csak azt kell eldöntened, hogy megfelel-e vagy sem, aztán eszerint lépni.

Kalibrálás a TN-panelen is javít általában, nyilván a saját színterén belül lesznek életszerűek a színek, annó az előző monitorom nekem is TN volt és látható volt a különbség az előtte-utána állapot között.

Előzmény: Davidon (2738)
Davidon Creative Commons License 2011.01.24 0 0 2738

Mint mondtam vagy ez vagy semmi. Cafeteria-s dolog.

Előzmény: Mercutio_ (2737)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.01.24 0 0 2737

TN-paneles, nagy csodát ne várj tőle.

Kalibrálni természetesen lehet, és valamit javít a dolgon, de maga a színtér amit lefed és a 10-12 bittel szemben csak (vélhetően) 8bites feldolgozási képesség zavaró lehet és valami olyasmi is rémlik, hogy a TN-paneleknél könnyebben elmásznak a színek, nehezebb elérni a színelyességet.

 

Ha  már úgyis TV-s monitor lehet, hogy egyszerűbb lenne egy 32"-os fullHD-s TV-t venni? (Majd a hozzáértő szakik megmondják van-e olyan tudású a benne lévő panel és vezérlés, mint az általad írt monitorban)

Előzmény: Davidon (2733)
fullfildes Creative Commons License 2011.01.23 0 0 2736

Köszi!

Előzmény: mcgoat (2735)
mcgoat Creative Commons License 2011.01.23 0 0 2735

Ha ámítógépre van kötve akkor igen, hiszen a kalibráló ott cseréli ki a profilt.

Előzmény: fullfildes (2734)
fullfildes Creative Commons License 2011.01.23 0 0 2734

Én úgy hallottam hogy minden monitor- még a TV-k - is kalibrálhatóak.

Előzmény: Davidon (2733)
Davidon Creative Commons License 2011.01.22 0 0 2733

A Samsung P2770HD-ról tudok esetleg mondani valamit? Ezek a TV-monitorok ugyanúgy kalibrálhatók, mint a normál monitorok?

(csak ezt van lehetőségem megvenni)

Digit79 Creative Commons License 2011.01.22 0 0 2732

Nekem Spyder 3 Pro van és amikor telepítettem a szoftvert, felajánlotta, hogy x összegért letölthetem az Elite szoftverét, tehát a hardver azonos. Nekem azért kellett a Pro, mert két monitort használok, amit az Express nem tud kezelni, egy monitorhoz az is elég.

Előzmény: SZEGECS (2727)
elhart Creative Commons License 2011.01.22 0 0 2731

+m

Előzmény: elhart (2730)
elhart Creative Commons License 2011.01.22 0 0 2730

Nálam ez úgy jön be ahogyan gondolta, szoftveres különbségek vannak legfőképpen. Gyakorlatilag minden tiltva van az expressen. :)

Előzmény: SZEGECS (2729)
SZEGECS Creative Commons License 2011.01.22 0 0 2729

Közben megtaláltam a választ:

http://spyder.datacolor.com/s3compare.php

 

Előzmény: SZEGECS (2727)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!