Nikon D700 géppel kapcsolatban lenne kérdésem. Nemrégiben, használtan vásárolt gépről van szó (elvileg 8000 expo van benne) és élességállítás közben berregő hangot ad ki vagy a gép vagy az objektív (ezt nem tudom megállapítani). A berregő hang egészen addíg hallható, amíg az élességet meg nem találja. A probléma forrása biztosan a gép, mivel mindegyik objektívvel ezt csinálja és az objektívek, melyekkel kipróbáltam más gépen nem csinálják ezt. Találkozott-e valaki ilyennel vagy van-e valakinek ötlete mi okozhatja.
Igen, Peti azt használja. Ő nagyon dicséri, de csak a d3-on. Én még apsc-vel próbáltam az övét, azon jól teljesített, csak fx-en nem tudom, hogy mit rajzol. Ebayon egész olcsó darabokat találni.
Egyetlen (használt) darabot próbáltam ki az Artwork-ben. Lehetséges hogy hibás, vagy rosszul javítgatott objektív volt. Ráadásul baromi drágán kínálták (150 ezer).
Inkább vettem egy Sigma 20mm f1,8-ast. 60 ezerért. Az se egy világbajnok, de az említett Nikkor példánynál sokkal jobb volt.
Nezd meg Kálló Péter kepeit, az egyik fo objektive streetfotora. D3on es ujabban D800on is hasznalja. Szerintem rendben van az objektiv, csak jol le kell tesztelni vasarlaskor, hisz mar nem egy mai darab.
Vanvalakinek van tapasztalata Nikon 20mm 2.8 D-vel kapcsolatban? Érdemes-e venni, mert sokan szeretik, sokan viszont lehordják. Streetfotóra használnám D700-on.
No ez van nekem. Nagyon rugalmasan beallithato. A kamera 90 fokot forog a keretben, ugy hogy vegallasban megakad. Konnyu, eros, a vaku felemelheto kb ketszeres vakumagassagra. Lehet venni hozza gyorscseretalpat, amivel fel lehet rakni az allbanyra is, de magaban is megall a foldon, vagy asztalon.
Egy hatranya van, hogy be kell allitani a gep meretehwz, hogy stabilan alljon. Ez eloszor maceras, de ha kesz van, ugy all mint Katiban a gyerek. Masik gephez atallitani beleellik par percbe egy csavarhuzoval, ami eles helyzetben nyugos lehet.
A Canonnak is volt ilyen kálváriája az 580 EX II-esekkel. Aztán az EX600 RT-knél kiküszöbölték: a vakupapucs hátrafelé mozog a rögzítés közben, és úgy szorul rá a gépre... a 600-asokkal sosem volt ilyenem, mint amit ti is írtok, és létező hiba volt 580 II-essel. És nem volt sose a 430-as vagy a 580 I-esekkel...)
Biztosan tudjátok hogy voltam már itt ezzel a gonddal, darabig elvoltam, de most fölerősödött.... azt hittem meghalok ott menten, kb a háromszázadik kép után megszűnt..... amúgy mindkét vakuval csinálta... (ja és mindkét D700-nál fenn áll a jelenség)
Nekem rendezvenyen jott elo. A vaku elvillant, de az informaciok a vazrol nem mentek at. Rendszeresen alulexponalt lett a gep. Sot magatol is villogott idonkent.
Valami szar van az SB800 vakusaruval, mert nekem a D200-zal csinalta. Aztan elojott a kesobbi gepekkel is. Nost teszek egy radios kioldot a gep es a vaku koze. (Phottix Strato) Minden rendben. A masik megoldas a riportermarkolat egy SC kabellel.
Sziasztok! Ismeri valaki azt a jelenséget hogy a váz(D700) és a rendszervaku között teljesen ritmustalanul "megszűnik" a kapcsolat (két SB-800), csak manuálban vakuzok, a gép is 99%-ban manuálban van. Harminc perc szerencsétlenkedés után nullára redukálódik a hiba, talán bemelegszik és ..... és? Megőrülök, nagyon megszívatott... (a standby ki van kapcsolva mindkét vakun)