Keresés

Részletes keresés

denito Creative Commons License 2010.03.30 0 0 2558
Persze, nekem is sikerult!
Előzmény: Kiniq (2557)
Kiniq Creative Commons License 2010.03.30 0 0 2557
Be lehet házilag szerelni?
Előzmény: denito (2549)
DimensionSeven Creative Commons License 2010.03.25 0 0 2556
Ez a Nikon Kft elég gyökér társaság...

Fél éve, mikor ez felmerült először, megkérdeztem őket, hogy át tudják-e egy konvertált váz fókuszát hangolni egy adott objektívhez. Erre egy női hang azt válaszolta a szervízből, hogy persze, minden további nélkül, csak mivel nem garanciális, ezért fizetős lesz (kb. 2-3000 Ft), és mellékeljem az adott objektívet. Mondtam, szuper, okés.

Most -élve a gyanúperrel- ismét megkérdeztem őket. Ezúttal egy férfival beszéltem, aki közölte, hogy az ő standard eljárásuk nem alkalmazható, mert nem lehetséges képalkotás. Mondtam, már hogyne lehetne, tökéletes hisztogramot produkál a gép. Erre azt mondta, de nem lehet, mert ha nem jó a fehéregyensúly, nem fogja felismerni a rendszerük. Mondtam, hogy custom WB-vel tökéletesen felismerhető képet lehet vele csinálni. De nem, kötötte az ebet a karóhoz, hogy nem megy. Kérdeztem, hogy az a baja-e, hogy nem garanciális már a gép? Mondta, hogy a jótállás nem probléma, hanem mert ... blabla, rizsázott. Nem bírta értelmesen megmondani, hogy miért nem, csak mert hogy nem alkalmas rá a rendszerük. Szerintem gőze sem volt arról, mi az az infravörös kép...

Na mindegy, majd megpróbálom holnap is, hátha más lesz bent.
denito Creative Commons License 2010.03.25 0 0 2555
Koszi szepen! Igen, van eleg sok, de mar ket eve kidolgozas alatt allnak, valahogy sosincs eleg energiam belevagni. na majd egyszer.:)
Előzmény: DimensionSeven (2552)
DimensionSeven Creative Commons License 2010.03.24 0 0 2554
http://www.lifepixel.com/videos/basic-infrared-photoshop-info.html
Előzmény: posthero (2553)
posthero Creative Commons License 2010.03.24 0 0 2553
köszönöm!

De a csat cserét hogy kell?
Előzmény: madgie (2551)
DimensionSeven Creative Commons License 2010.03.24 0 0 2552
Üdv! Mivel kisebb mint a Nikoné, ezért nem jön szóba nekem.
De az a vasúti sínes kép, az pöpec! :)
Van még?
Előzmény: denito (2549)
madgie Creative Commons License 2010.03.24 0 0 2551
A 720nm körüli szűrők átengednek némi látható tartományt is az infra mellett, ezért vöröses lesz az ég a tájképeken. Ezen a vöröses monokróm képen csinálsz egy vörös-kék színcsatornacserét és meg is van a kék égboltod :)
Előzmény: posthero (2550)
posthero Creative Commons License 2010.03.24 0 0 2550
halló

hogy lesz ilyen kék az ég? nem bírok rájönni. help me!
Előzmény: denito (2549)
denito Creative Commons License 2010.03.24 0 0 2549
Sziasztok!

Kinek mennyit erne meg egy Lifepixeles IR Standard filter Canon 350D-hez? Merettol fuggoen, mas tipusokba is beszerelheto.
http://www.lifepixel.com/shop/cart.php?m=product_list&c=1
Anno kettot rendeltem belole, de csak az egyik lett felhasznalva.
Egy kep pelda kep:

1.

2.

3.

4.
DimensionSeven Creative Commons License 2010.03.17 0 0 2548

Gyerekek, ma infrásítás témában megjártam a pécsi vámhatóság bugyrait. Nem mondom el, hányadikra találtam valakit aki a felét is megértette annak, amit akarok, de amint találtam valakit, az már rögtön 2x10.000+ÁFÁt le akart gombolni a semmiért, és gyakorlatilag import-export céget akart velem alapíttatni...

 

Azt hiszem a Lifepixel helyett valami EU-s céget kéne keresnem a D90 átalakításához.

 

Van valakinek tippe?

ikarepma Creative Commons License 2010.03.09 0 0 2547
Ilyenen is gondolkodtam már, ha több időm lesz kipróbálom simán aztán jobban elmélyülök benne.
Előzmény: DimensionSeven (2546)
DimensionSeven Creative Commons License 2010.03.09 0 0 2546
Kezdésnek az sem rossz, ha beszerzel kicsi pénzért egy sokat használt D70-et (vagy D40-et), amit házilag átszerelsz egy passzentos IR-pass filterrel.
Előzmény: ikarepma (2545)
ikarepma Creative Commons License 2010.03.07 0 0 2545
Köszi szépen, megnézem mit lehet átalakítás nélkül kihozni belőle, nagy átalakítást nem akarok annyira még nem ragadott amgávala dolog. (de kitudja)
Előzmény: DimensionSeven (2544)
DimensionSeven Creative Commons License 2010.03.07 0 0 2544

A tendencia az, hogy a növekvő pixelszámú szenzorok elé egyre erősebb hotmirrort szerelnek gyárilag.

 

A 6 MP-es Sony CCD-k (D100, D70, D70s, D50, D40) előtt gyenge (még ha nem is egyformán gyenge) volt a hotmirror, napos időben akár szabad kézzel is kitartható záridők (1/20-1/30) voltak elérhetők közel nyitott obinál.

 

A 10MP-es Sony CCD-k (D200, D80, D40x, D60, D3000) előtt már erős volt a homirror, nyáron, verőfényes délidőben alap iso-n és f6,3-on kb. 15-30 sec. kellett.

 

Bár még nem próbáltam ki ilyen irányban a D90-emet, a trend alapján gondolom a D300/D90/D5000 vázakban még erősebb lehet az infrablokkolás a 12MP-es CMOS előtt, akár percekről is lehet szó.

 

Úgyhogy hacsak nem vagy oda a hoszzú expós képekért (bárányfelhőkkel és vízparton tud ám ütni rendesen az is!), javasolt az átalakítás.

Előzmény: ikarepma (2541)
telescoper Creative Commons License 2010.03.07 0 0 2543
Ha az infrázást komolyan gondolod, akkor az átalakítást nem tudod megúszni.
Előzmény: ikarepma (2539)
telescoper Creative Commons License 2010.03.07 0 0 2542
Igaz ugyan, hogy a géped (gépeid) úgy infrások, hogy a szenzor előtt van az infraszűrő a gyári hotmirror helyén, így az a tipp, amit adnék, nem biztos, hogy kivitelezhető. De, ha van elérhető olyan géped, amin a hotmirror helyett sima üveglap van, akkor megvizsgálhatod a látható tetejét átengedő szűrők lelkivilágát. Ráadásul még olyan sokat sem kell költened, mert elég, ha beszerzel egy mélyvörös normál szűrőt és ismerkedhetsz az így kialakuló képek színvilágával. Nekem voltak ilyen képeim, nem hatotak meg annyira, így nem is tartottam meg őket.
Előzmény: DimensionSeven (2538)
ikarepma Creative Commons License 2010.03.06 0 0 2541
Korábban már átolvastam a fórumot, de akkor nem mélyültem el jobban benne, D90-el vagy D300al lehet jobban ilyen képeket készíteni? Tudnál pár tippet adni?
Előzmény: DimensionSeven (2540)
DimensionSeven Creative Commons License 2010.03.06 0 0 2540
Gyakorlatilag minden géppel lehet infraképeket csinálni, a különbség a szükséges záridőkben van. 
Előzmény: ikarepma (2539)
ikarepma Creative Commons License 2010.03.06 0 0 2539
A nikon D300 + Hoya Infrared R72es szűrővel lehet infra képeket csinálni? Vagy szintén kell átalakítás a gépen?
DimensionSeven Creative Commons License 2010.03.05 0 0 2538

Hali!

 

Lassan időszerű lesz az új infrásítás, benéztem hát a lifepixelre, és látom hogy van egy új szűrőjük, egy 590nm-es.

Látom továbbá, hogy a postprocessingről készül basic utómunka tutorialt videósították és filter-specifikussá tették:

http://www.lifepixel.com/videos/basic-infrared-photoshop-info.html

 

Ez alapján az "enchanced color IR" filteren akadt meg a szemem - ez 665nm-en vág. Gondolom fekete-fehérré konvertálva hasonló lenne az eredmény, mint az eddig általam használt 720nm-esé, viszont a színezett infrákat egyszerűbb lehet előállítani.

 

Használt már itt valaki ilyesfajta, láthatóból a minimumnál kicsit többet átengedő filtereket? Tudnátok példákat küldeni? Embert fényképezve milyen a hatása?

.timber>>code Creative Commons License 2010.02.25 0 0 2537
Sziasztok :)

reg nem jartam erre, de most megosztanek egy erdekesseget amit nemreg fedeztem fel (persze lehet kozismert).

A Cokin ND8-as szuroje (amin nincs "digital solution" felirat) nem szuri le az infrat. Ez annyit jelent, hogy lehet belole csinalni olyan infraszurot amivel a valodi szinek egy reszet is beengeded es az infrat teljesen. Sot a ket polarszurobol keszitett varialhato ND szurok se szurnek infrat az esetek nagy reszeben (polarszurotol fugg). Amiert ez meg jo dolog az az, hogy igy olyan DSLR-el is lehet normalisan infrazni ami modositott de nincs rajta Live View, mert az ND8as filteren atlatsz szabad szemmel is.

ND8 szurovel keszitett infrakepek egy modositott Panasonic FZ50-el, csak feheregyensulyt allitottam rajtuk a fure (semmi komoly mert csak teszt :D). A tajkepek 2 ND8as filterrel a kacsas-doubledeckeres csak 1 ND8as filterrel keszultek.




mazsooca Creative Commons License 2010.02.01 0 0 2536
Eladó Hoya R72 72mm infra szűrő.
atommaki1@gmail.com
furedi Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2535

Köszönöm a válaszokat, igen, azért gondoltam, hogy ne legyen hosszú záridő.

M

Előzmény: 5381 (2534)
5381 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 2534
Szerintem pont azért szeretné átalakítani,hogy ne legyen hosszú a záridő :)
Itt találtam pár átalakítást,de Oly sajnos nincs köztük:
http://www.lifepixel.com/IR.htm
Előzmény: Törölt nick (2532)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.11 0 0 2533
[http://www.wrotniak.net/photo/infrared/e500.html]
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.11 0 0 2532
Én anno az E520 - ról azért mondtam le mert hosszú záridőn Hotpixeles + Zajos a képe.
Nekem ez jött le....De ne legyen igazam!

Jobb híján >>

Sztem nem kell átalakítás!
Előzmény: furedi (2531)
furedi Creative Commons License 2010.01.11 0 0 2531

Sziasztok!

 

Olympus E500 at szeretnék infára alakítani. Mit tegyek?

M

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.11 0 0 2530
Hali. Nem értem.... 3 címről írtál megse kaptam?? Ezidáig senki sem panaszkodott, hogy nem tud küldeni nekem, kaptam a Vatera-tól, Freemail-tól, Gmail-tól stb stb... A hiba az Ön készülékében van :)

Viszont elnézésedet kérem de közben már elkelt.

Ne haragudj, bocsánat ....Üdv : Janesz
Előzmény: farkzoli (2529)
farkzoli Creative Commons License 2010.01.11 0 0 2529
Tovább próbálkoztam, harmadik címről is, ha nem kapsz levelet, akkor légyszi csörögj ide, visszahívlak:
06 - 30 - 269 - 58 - 29
Előzmény: Törölt nick (2527)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!