Keresés

Részletes keresés

BUSZNYI Creative Commons License 2014.08.06 0 0 22596

Sánador és Minarik szaktársak.  Köszönöm a véleményeteket! Ha készül még el képem (nem analóg nagyítást fogok szkennelni) amit meg merek mutatni azt is fel töltöm. A fasorba tényleg hiányzik egy kutyasétáltató ember pld. 

A szemcsékkel igazatok van, rendszeresen pozitívan csalódok nagyíttatáskor.

Előzmény: Rőth Sándor (22582)
siófoki35 Creative Commons License 2014.08.06 0 0 22595

Tudom csak lusta voltam :( ;)

 

Kelebián van.

Előzmény: pacs_425 (22594)
pacs_425 Creative Commons License 2014.08.06 0 0 22594

Király, csak így tovább!

Egyébként meg nem baj ha ferde egy kicsit, utólag is ki tudod egyenesíteni.

 

 

Egyébként hol van ez az élenjáró szolgálati hely?

Előzmény: siófoki35 (22591)
-Minarik- Creative Commons License 2014.08.06 0 0 22593

Ez valoban kisbrandito

 

Előzmény: Törölt nick (22592)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.06 0 0 22592

Nagy kár, hogy hoax. Hogy mi értelme van egy ilyen történetet kitalálni és közreadni, azt nem tudom megválaszolni. Teljesen hihetőnek tartottam, aztán meg egy jó nagy átverés. :-(

 

"A képek az Images of War: Battle of the Bulge (A háború képei: Az ardenneki offenzíva) című könyvben találhatóak meg, amelyben az amerikai háborús archívum gyűjteményének képei is szerepelnek."

(http://hvg.hu/vilag/20140708_haborus_kamera)

Előzmény: -Minarik- (22586)
siófoki35 Creative Commons License 2014.08.05 0 0 22591

Foma 100, Smena-8M és egy eléggé nyomi szkenner (mindig csárén szkennel...) hármasával követtem el ezeket a képeket:

 

 

 

 

 

 

 

teljes album:

DJ Szegecs Creative Commons License 2014.08.04 0 0 22590

1989 január az a 88. 

DJ Szegecs Creative Commons License 2014.08.04 0 0 22589

Ebben a projectben nem vagyok érintett, bár jó lett volna a talált filmek rovatba :-) 

A hétvégén offtopic (C41) filmet teszteltem, 1988-as lejárattal :-) 

Előzmény: -Minarik- (22588)
-Minarik- Creative Commons License 2014.08.04 0 0 22588

Lehet, hogy o hivta. 

Előzmény: dn_bacsi (22587)
dn_bacsi Creative Commons License 2014.08.03 0 0 22587

Atyagatya. Ez aztán az igazi lejárt film, Nem, Szegecs? ;-)

Előzmény: -Minarik- (22586)
-Minarik- Creative Commons License 2014.08.02 0 0 22586
Előzmény: -Minarik- (22585)
-Minarik- Creative Commons License 2014.08.02 0 0 22585

Hetven eve az ardenekben keszult katonafotok. Nem reg talaltak egy a fenykepezogepet egy loveszarokban, benne a tekercs filmmel.

-Minarik- Creative Commons License 2014.08.01 0 0 22584

Ez is negyszazas. 35mm-es HP5

-Minarik- Creative Commons License 2014.08.01 0 0 22583

A lovas kep nagyon jo lett!

A szemcset meg hagyd a fenebe.

Előzmény: BUSZNYI (22579)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.08.01 0 0 22582

A lovas felvételnek jó hangulata van, ezt nem befolyásolja a szemcse. Mivel nem látszik, így meg pláne. A TMY a legfinomabb szemcsézetű négyszázas, nem hiszem, hogy annyira zavaró lenne. A monitoron látott kép általában pesszimistább. Szerencsére a nyomtatómeghajtók sokkal kifinomultabb szoftverek, nem az kerül papírra, mint, ami képernyőre.

A TMY élesebb, finomabb szemcséjű, mint a Foma 100, pedig az sem annyira rossz.

Előzmény: BUSZNYI (22579)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.07.31 0 0 22581

Köszönöm szépen, a lovakkal szerencsém volt :-).

Előzmény: Törölt nick (22580)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.30 0 0 22580

Nagyon jók! Gratulálok!

Előzmény: BUSZNYI (22579)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.07.30 0 0 22579

Sikerült végre szeknnelnem 645 filmet, egy Nikon 9000 géppel.

A képeket egyébként Mamiya 645 1000s géppel 2,8/45mm obival kézből készítettem. A film kodak Tmax 400 volt. Jó szemcsésnek látom teljes méretben de az ISO meg kellett az időjárás miatt. A filmet X-Tolban hívtam 20 fokon.

 

Előzmény: -Minarik- (22573)
siófoki35 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 22578

Nálam meg a múltkori Forte 100-ból készült bejegyzés :)

 

Négyzetesen a világ

Ljubityel-2 fényképező, Fortepan-100 rollfilm, Onlinefoto labor Anyukám munkahelyének egy eldugott szegletében mosolygott rám ez az öreg fényképező. Mivel csak kallódott (senkinek sem kellett), elhoztam. Otthon sajnos kiderült, hogy rossz a zárja. De szerencsére találtam 990[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: DJ Szegecs (22577)
DJ Szegecs Creative Commons License 2014.07.27 0 0 22577
Popyrec Creative Commons License 2014.07.21 0 0 22576

Haly keresek FF film negatívot olcsón lejárt is jöhet.

Érj el itt: Ivowiliams kukac gmail.com

KL_2081 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 22575

Keresek 1L-es hivótankot, email publikus.

Köszönöm.

pacs_425 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 22574
-Minarik- Creative Commons License 2014.06.28 0 0 22573

Turkaltam a negak kozott. Egy par ev elotti tura kepei egy muzeumkent megorzott tnyarol.

Delta 100 volt az aldozat.

Előzmény: pacs_425 (22556)
-Minarik- Creative Commons License 2014.06.27 0 0 22572

Vana kozelben egy utca, ami egy S kanyarral megy fel a dombra. Az ut tetejen egy kis fehertornyos templom. Tokeletes kep. Viszont annyi a legvezetek, hogy csak mindig megcsodalom, ha arra jarok.

Előzmény: BUSZNYI (22569)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.27 0 0 22571

Xtol 1+1-ben.

Előzmény: Törölt nick (22570)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.27 0 0 22570

Kicsit vissza kanyarodva a Foma 100-ra, nekem nagyon príma negatívot (és még jobb nagyítást) hozott 9x12 méretben. Ha lesz végre 4x5-ös kazettám, azért benevezek fp4, illetve d100-ra is. Meg a Tmaxra is.

BUSZNYI Creative Commons License 2014.06.27 0 0 22569

Dettó. Annyi vezeték és oszlop van, hogy néha már nem is tudok mit fotózni csak azokat. 

Azt hittem csak engem zavar de még a Scott Kelby is kiakadt egy tájképen :-). 

Persze filmen ez javítani nem nagyon lehet, ezért írtam hogy a kolléga jól használta a drótokat.

Előzmény: -Minarik- (22568)
-Minarik- Creative Commons License 2014.06.27 0 0 22568

Nekem is ez a gondom. Ahol en elek, itt is sok szep fatemplom van, de a sok madzag az egen mindig elveszi a kedvem.

Előzmény: BUSZNYI (22557)
pacs_425 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 22567

Akár itt is, én is offoltam már ebben a topikban.

Egyébként meg kábé mindegy, ahogy foveon olvtárs is megjegyezte régebben, ugyanaz a maréknyi ember aktiv a filmes fórumokon.

 

Előzmény: siófoki35 (22560)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!