Keresés

Részletes keresés

OAndorka Creative Commons License 2010.06.30 0 0 300
Aztán mé kő ba......................ni a másikat?
Előzmény: joevagyok68 (298)
Lyankó Creative Commons License 2010.06.30 0 0 299
Szeretnék minél olcsóbban betárolni brikettből télire, ezért érdeklődöm itt is, hátha kapok segítő hozzászólást is.
Múlt hét elején gyújtottam be próbából, nem azért mert fáztam.
joevagyok68 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 298

7 hozzászólásod van össz.

 

4-ben megkérded van-e olcsóbb brikett....

 

és vazze júniusban begyútottál..........és még mindig izzik :-)

Én lassan nem tudok aludni a melegtől....

 

mostmá azt is elhiszem, hogy bükkbű van.....

Előzmény: Lyankó (290)
Lyankó Creative Commons License 2010.06.25 0 0 297
Mi is próbálkoztunk tűzifával is, de nekünk a fabrikett sokkal jobban megéri. Nem beszélve arról, hogy tényleg sokkal tisztább, könnyebb tárolni, 10 kilónként is megvehetem és szinte semmi hamu nem marad utána. Szerintem 3600-ért bőven megéri fa helyett, csak tudni kell vele fűteni.
Előzmény: OAndorka (296)
OAndorka Creative Commons License 2010.06.24 0 0 296
Azért van ám előnye is!
Tiszta, zacskóban van, nem szemetel, akár lakásban is használhatod. A tűzifát nem cipeled a 2.-ra. Egy zacsi brikettet viszont igen.
Valamint, és ez fontos, kevesen tudják:
A brikett 15% alatti nedv tartalmú, azaz 1 mázsa brikett az 85 kg tiszta, 0%-os víztartalmú tüzelőanyag.
1 mázsa fa: 25%-os az 75 kg tiszta, 0%-os tüzelő, valamint a 75 kg-ból 20 az arra megy el, hogy a vizet elpárologtasd.
Lehet, hogy ez így nehezen érthető, de igaz.
15%-os tüzifa nincs , mert azt csak otthon lehet megvárni ( 2 év) hogy a nyers anyag 15%-ig leszáradjon. A tüzifás ilyet nem ad, max hazudja, de a nedvességmérőt egyik sem dugja bele.
Nem vagyok brikettgyártó, sem tüzifás, nem fával fűtök, nem brikettel, hanem fűrészporral.
Üdv: OAndorka
Előzmény: Leslie07 (293)
zordonC3 Creative Commons License 2010.06.24 0 0 295
kunkori
Előzmény: zordonC3 (294)
zordonC3 Creative Commons License 2010.06.24 0 0 294
gusztustalan hogy a windows 7 kukori bejelentkező képéből levágott screenshotdarabkát átszínezve tették be a gombok hátterének.

Gondolták hogy nem veszem észre? Hát nem nyertek...
Előzmény: Leslie07 (293)
Leslie07 Creative Commons License 2010.06.24 0 0 293
Ez jo ár,de csak a tobbi fabriket árához viszonyítva.
A valoságban azonban nem éri meg ennyit fizetni
a fabriketért,ha tuzifát hasítva már 19.OOO Ft-ért
vehetsz egy raklapnyit.
Előzmény: Lyankó (288)
Lyankó Creative Commons License 2010.06.22 0 0 292
Hátha segít valakinek, itt találtam: www.fabrikettalas.hu
Még vagy 40-50 raklappal volt a telephelyükön, de a 3.600 csak a nyári ár, ha jól láttam a honlapjukon.
Előzmény: Törölt nick (291)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.22 0 0 291
Akkor vegyél belőle amennyit csak tudsz mert kevés a jó minőségű fabrikett. Főleg olcsón.
Előzmény: Lyankó (290)
Lyankó Creative Commons License 2010.06.22 0 0 290
Kőkemény! És tiszta, szépen 10 kilónként be van csomagolva. :-)
Rögtön ki is próbáltam, kevés levegővel reggel óta izzik. Asszem ez bevált.
Előzmény: Törölt nick (289)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.22 0 0 289
Ha kőkeményre össze van préselve és kézzel nem tudod szétmorzsolni akkor egész jó áron vetted.
Előzmény: Lyankó (288)
Lyankó Creative Commons License 2010.06.22 0 0 288
Most vettem Csepelen 3.600 Ft/mázsa áron csak bükkfából készült biofabrikettet. Szerintetek ez jó ár volt?
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.14 0 0 287
Meg aztán attól függ hol tárolják: valami dohos, rosszul szellőző helyen, vagy pedig száraz, szellős meleg helyen. Elég jó megoldás a műanyag palatető a fatárolóra, kinti 35 foknál van bent kb 45 fok.
Előzmény: OAndorka (286)
OAndorka Creative Commons License 2010.06.14 0 0 286
Légszáraz állapotba (15% körül) kb 2 év alatt kerül a hasított fa, annál lejjebb már magától nem-igen megy. Egy év alatt kb 18-20%-ig jut el. Azért az már eltüzelhető egész hatékonyan.
Előzmény: Leslie07 (284)
Evehid Creative Commons License 2010.06.14 0 0 285
Úgy rémlik, csk-ban nem lehet, meg vaskályhában sem. Ha jól tudom, csak kifejezetten pelletkazánban, vagy pelletes kandallóban. Pontosabbat talán a Cs.kályha, kandalló topicban lehet megtudni.
Előzmény: KalásziM (281)
Leslie07 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 284
A hasított tuzifa,kalodában egy év alatt mennyi nedvességtartalommal bír?
Előzmény: OAndorka (279)
Leslie07 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 283
Szasztok,milyenek az aktuális tuzifaárak. Ted valaki olcso tuzifát keríteni?

En a hasított kalodás 1x1x1,80 mennyiségben bukk,tolgy,akác 21 OOO Ft-ért
tudom beszerezni.Tud valaki ennél jobb árat is valahol?
OAndorka Creative Commons License 2010.04.04 0 0 282
Ennyit bármelyik fűrészüzemben adnak, ingyen is. Ha Vas megyei vagy akkor pl nálam.
Üdv: OAndorka
Előzmény: KalásziM (281)
KalásziM Creative Commons License 2010.04.04 0 0 281
  Más : cserépkályhában a pelet elégethető - e  és azt hol árulják  ?
KalásziM Creative Commons License 2010.04.04 0 0 280

  Sziasztok !

 Lenne egy kérdésem.

 Fűrészport hol tudok vásárolni. ?

 Nem nagy mennyiség,  csak olyan  50 -60 kg kellene  !

 Üdv.

 KM.

OAndorka Creative Commons License 2010.04.04 0 0 279
Nem akarok beleszólni, de szerintem ezeket az adatokat ismerni kell ahhoz, hogy érdemi vitát lehessen folytatni fűtőértékekről, stb:

Bármennyire is hihetetlen, a fa fűtőértéke minimális mértékben (4-5%-on belül) függ a fafajtól, függ viszont, a nedvességtartalomtól (1. táblázat).
U % (bruttó nedv. tart) Ha (MJ/kg)
10 14,75
20 13,28
30 10,9
40 9,01
50 7.11

és még ezt is:

Biobrikett Megajoule (MJ)
1 kg barnaszén - barnaszén brikett 18 - 24
1 kg biobrikett(szalmából,nádból) 16 - 18
1 kg földgáz 36
1 kg légszáraz tűzifa 14 - 17
1 kg vastag fenyő 12 - 14
1 kg nyers tűzifa (nedves) 8
1 liter fűtőolaj 40 - 43
1 kg propán 46,3
1 kg bután 45,7
1 kg papírbrikett 10 - 12
1 kWh villanyáram 3.6


Ha jól tudom, ezek mérési eredmények adatai.
üdv: OAndorka
kisidi Creative Commons License 2010.03.03 0 0 278
Sziasztok! Beleszólhatok? Gondolom a brikett minősége sem mindegy.Én ma egy olyan brikettet láttam, ill. elkunyiztam egyet, hogy olyan kemény, mint egy jó kis baseballütő.Simán fejbe suhinthatnál vele valakit és nem a brikett törne el! Ezt csigás préssel csinálják, és a fa vagy más alkotóanyagban lévő természetes lignin megolvad, mivel a csiga 300 fokon van fűtve és ettől lesz olyan sűrű és nem hullik szét, mint a baumaxos pl. Tetszőleges hosszúságra tudják gyártani, belül 1-2 cm lyuk van, ami az égésnél előny. Ja, és állítólag csak kevés levegőre van szükség az égéshez, írta itt valaki, hogy neki drágább vele, mint a gázzal, talán ez lehetett a baj. Kb. 2 kg felel meg 1 m3 gáznak. Lehet jövőre beszerzünk a gáz mellé valami kazánt és csak éjjelre, kb éjféltől fogunk gázzal fűteni, azt is csak kényelemből.
Előzmény: "Blade" (277)
"Blade" Creative Commons License 2010.02.23 0 0 277

Ez igaz, hogy a kémiai összetétele nem változik a préselésnél, de a sűrűsége igen.

Ha a fa vizes, az energiája nagy részét arra kell fordítania égéskor, hogy a vizet elpárologtassa. -(és így többe is kerül, mert a vizet is kifizeted amikor megveszed)

A brikett ezzel szemben az egész energiáját a fűtésre fordíthatja.

 

A szalmabálát csak példának írtam,  ha tömörítve van tovább izzik, egyértelmű az,

hogy erre a célra kialakítoot kazánban érdemes vele fűteni.

És nem véletlenül írtam, hogy izzani, mert a bálának és a brikettnek merőben más a tüzelés technikája, mint a fáé.

Mint már írtam kevés levegő kell nekik, hogy ne égjenek ha nem izzanak!

Mert így tovább tudja tartani a hőt!

És ezzel a vitát le is zártam a részemről!

 

Mint már írtam, nem akarlak megtéríteni a tüzelésedben.

Én már tüzeltem mind a kettővel, úgy hogy van viszonyítási alapom.

Előzmény: Csavarhúzós (276)
Csavarhúzós Creative Commons License 2010.02.22 0 0 276
>Szerinted a fa és brikett fűtőértéke között nincs külömbség, akkor a teóriád szerint, a fa és fa között sincs külömbség, mert fa és kész.
-Nem, némileg eltérő a fafajták kémiai összetétele. A préselés viszont nem változtat a kémiai összetételen.

>Minnél tömörebb a rostja a fának annál nagyobb a fűtőértéke. -(lázsd: nem mindegy, hogy akác vagy fűz, stb.
-Térfogatra vetítve biztosan, de kg.-ra vetítve már nem ilyen egyértelmű a helyzet. A nagyobb térfogat miatt százalékosan (kg-ra vetítve) százazon is több víz van a nyárfában, mint a tölgyben, így valamivel kevesebb energia nyerhető belőle, de távolról sem akkora a különbség, mint ha térfogatra hasonlítjuk őket össze.

>Ha a szalmát csak simán dobnám rá a kazánra az ellobbanna hamar
-A szalmával az a baj, hogy óriási a felülete, emiatt a bálaégetéskor rengeteg éghető gáz keletkezik, de oxigén hiányában nem jól ég el, legalábbis az egyszerű kazánokban. A brikettálás növeli a belőle kinyerhető energiát, az égés hatásfokának növekedése miatt. De az nem igaz, hogy több hőt ad le, mint ugyanannyi tömegű fa.
Előzmény: "Blade" (272)
legirepa Creative Commons License 2010.02.21 0 0 275
A brikett nedvességtartalma 8-10%, a gyártástechnológia miatt. A szabadban tárolt fa 15-20% között van. De biztos, hogy brikettből kevesebb kell, aki nem hiszi, próbálja ki. Nálam kb 20-50%-kal kellett kevesebb, brikett fajtától függően.
Axióma Creative Commons License 2010.02.21 0 0 274
Ugye ez vicc? A preselestol tobb anyag per LITER milyen allitast tartalmaz a KILONKENTI futoertekre? Meg ha azt mondanad, hogy kipreselik belole a vizet... [ami szinten nem igaz, de legalabb a kovetkeztetese, hogy szarazabb tuzelo = jobb kilonkenti hoteljesitmeny igaz lenne].
Előzmény: iamsailing (273)
iamsailing Creative Commons License 2010.02.21 0 0 273
Csavarhúzós!

A brikettet préselik nagy nyomáson. Tehát egységnyi térfogatban több anyag lesz benne, mint tömörítés nélkül. Így hiába fa ez is, az is a brikettben több az anyag, ezért egy kg brikett fűtőértéke magasabb.
Előzmény: Csavarhúzós (271)
"Blade" Creative Commons License 2010.02.17 0 0 272

Te próbáltál már brikettel tüzelni?

Én csak szalmabrikettel? -(de nagyon ég)

Állítólag nem sok külömbség van, hogy miből készül.  -(fűrészpor,szalma,stb.)

Szerinted a fa és brikett fűtőértéke között nincs külömbség, akkor a teóriád szerint, a fa és fa között sincs külömbség, mert fa és kész.

Minnél tömörebb a rostja a fának annál nagyobb a fűtőértéke. -(lázsd: nem mindegy, hogy akác vagy fűz, stb.) 

És ez jellemző a brikettre, a tömörség!

Ha a szalmát csak simán dobnám rá a kazánra az ellobbanna hamar, de ha össze van bálzva vagy brikett készül belőle,  az órákig tud izzani.

A brikett lényege ha átizzott nagyon kevés levegőre van szüksége, mert különben ez is hamar elég.

 

Azt is tudom, hogy ezzel nem állítalak a brikettel tüzelők táborába, mert mindenkinek saját joga, hogy mivel tüzel.

Csak a véleményemet írtam le.

 

Ja és a brikettet nem vettem, ha nem csináltam!

 

 

Előzmény: Csavarhúzós (271)
Csavarhúzós Creative Commons License 2010.02.17 0 0 271
A 80 kg szerintem erős felülbecslés, ha 38 kg fabrikett fogy.
A fabrikett fából készül, miért lenne nagyobb a fűtőértéke, mint a fáé?
Az egyetlen különbség, hogy a brikettnek alacsonyabb a víztartalma.
Ha nem vizes (minimum egy évig szárított) a fa, akkor ez talán +10-20%-ot jelenthet.
Akkor az kb. 45 kg fa/nap, ami 32,4eFt/hó.
Előzmény: robrikett (267)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!