Keresés

Részletes keresés

Leslie07 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 310
Azért érdekelne,hogy hogyan jutottál el a briketásá 25. OOO ft-os
onkoltségéhez.

Ha az energia igény csak 5-10 ft/kg az tonnánként még mindig csak 5-10 ezer
forint.

Hol van az megírva,hogy 1 év alatt kell megtérulnie egy gyártosor koltségének.

Hát épp ez a baj. A bigott agyú gyors meggazdagodás kozpontu tulajdonos
az árat úgy kalkulálja,hogy egy év alatt megtéruljon a befektetés.

Annyi esze nincs,hogy ilyen áron csak kis mennyiséget tud értékesíteni.
Hiába van meg a gyártosrnak a nagy kapacitása,ha a fabriketet eladhatatlan
áron akarja értékesíteni.

Inkább kalkulálna csak 10 % haszonnal,akkor eladhato lenne a termék.
Es sokkal gyorsabban megtérulhetne a befektetés.

A hulladékhasznosítás lényege abban van,hogy a hulladékbol készult termék
ára alacsonyabb legyen. De nem a frabrikett árban 10-15 -szerese az hulladék,
ez esetben a furészpor áránál.

Az pedig már az észnélkuliség tetofoka,hogy a gyártosort nem a hulladéktermelés
szinhelyére telepítik,hogy még szállítási koltség is novelje a termék árrát.

Kész agyrém,gazdasági tudathasadás!
Előzmény: OAndorka (309)
OAndorka Creative Commons License 2010.07.02 0 0 309
Azért a számaid egészen nem jók.
Igaz, hogy a fűrészpor 2500/to.
Viszont elfelejted, hogy:
-szállítani kell, spec járművel
-Szárítani kell spec szárítóval
-Brikettálni kell
-Csomagolni kell.
Brikettálás energiaigénye: Csak a brikettgép: 0,1-0,2KWh/kg azaz 5-10 ft/kg.
Aztán a szárító, meg a teherautó sem megy magától.
A csomagoló gép, és a kezelője sincs ingyen.
Igazából a brikettálás önköltége min 25.000.-Ft/to. És ebben nincs benne az alapanyag ára ( fűrészpor ) Aprítékból gyártani már nem gazdaságos.
Egy brikettáló lánc, ami tud óránként 200Kg.-ot, az kb 20-30 Milla.
Na most akkor hol vannak a számaid, hol a megtérülés?
Igazából a fűrészüzemnek éri meg, ahol ingyen van az alapanyag.
Amit írsz, h a fűrészpor vesz. hulladék, az csak a keményfára igaz.
De nincs jelentősége annak, h. kemény, vagy puhafa, mivel a lenti hozzászólásom igaz. Ha nem m3-ről, hanem kg-ról beszélünk, akkor a fűtőérték ugyanaz, a brikettet pedig kg-ra adják.
(Mindamellett én nem fűtök sem tűzifával, sem brikettel.
Én fűrészporral fűtök. Nekem egy fűrésztelepem van, a por ingyen van, és automatizálható az égetése )

Üdv: OAndorka
Előzmény: Leslie07 (308)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 308
En sem akartalak cukkolni,csak te is tudhatod,hogy keményfábol készult fabriketet
kiskereskedelemben sehol sem találsz 36 ezerért.Ezért utaltam rá,hogy gazdaságilag
ráfizetés a fabriket. Elég szomoru,hogy a veszélyes huladékbol(furészpor)gyártott
fabriket ára kétszerese a tuzifa árának.

Fordítva kellene ,hogy legyen,de sajnos a fabrikettgyártás is éhes ,azonnal
meggazdagodni vágyo beteg emberek kezébe kerul,és nem normális emberek
kezébe. Ezért van az,hogy nem képes eltejedni és kiszorítani a tuzifát.

A beteg agyú megveszi a furészport tonnánként 2500 forintért,és a kész
terméket 15 X áron értékesíti. En az ilyeneknek betiltanám a hulladékhasznosítást.

A fabrikett gyártás ezen oknál fogva becsodol.

Ugyhogy lassan szokj hozzá a tuzifával valo futés gondolatához.

Mellesleg az érdekelne,hogy hol lehet keményfafurészporbol készult
fabriketet 36 000 forint/T áron beszerezni.
Előzmény: OAndorka (307)
OAndorka Creative Commons License 2010.07.01 0 0 307
Ha időd engedi , nézd meg ezen az oldalon a 279 sz. hozzászólásomat.
Hidd el, nem az ujjamból szoptam, de én mérnökember vagyok ( nem faipari ), azaz a számok embere. Láthatod, hogy a fűtőérték nem függ a fafajtól, csak a nedvességtartalomtól ( tömegre vetítve ). Többre megy az ember, ha vesz 1,5 kg fenyőfát, mintha vesz 1 kg tölgyfát ua. áron, mert az enerdia több. A számok makacs dolgok.. A számításodból imaradt a jelenérték, ami azt jelenti, hogy amit most kifizetek 1000Ft-ért, az 2 év múlva min. 1200-at ér ( ha a lóvé a bankban lenne,vagy forogna ).
A tüzifádat pedig nyugodtan fujogasd, mert másképp nem szárad le 15%alá 2 éven belül, másképp pedig ráb..........ás, mindenesetre nézd meg a táblázatokat.
Én nem akarlak ám cseszegetni.
50-ért a brikett ráb............szás. 36-ért szerintem jó bolt.
Üdv:
OAndorka
Előzmény: Leslie07 (306)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 306
A számításodnál a tuzifa maximált 24 OOO-25 OOO Forintos árát vetted alapul,
míg a fabriketnél a minimális 36 OOO forint/t árat.

Igy nem lehet tisztességes osszehasonlítást tenni.

Ha 1 m3 száraz tuzifa 800 kg akkor ha normális 20 000 ft áron vásárolod,
akkor 1000 kg száraz tuzifát 24 000 fortntért vezsel.

De ha még a 25 000 forintos legmagasabb árat veszem alapul,
800 kg tuzifa esetén,akkor is 1000 Kg száraz tuzifa 30000 forintba kerul.

Azaz a száraz tuzifa tonnánkénti legmagasabb árr is alatta van 6000 forintal
a fabriket tonnánkénti legalacsonyabb árának.

Arra azért kiváncsi lennék,hogy hol veszel te Magyaroszágon 36 000 forintért
1000 kilogram keményhabriketet kereskedonél.

Mert ugye nem mindegy,ha a gyártelepi árrol beszélunk,vagy a kiskereskedelemben
általános árrol.

Azt meg végképp nem magyaráztad el,hogy miért kéne két évig dolgoznom
a tuzifa szárításával. Nem hinném,hogy nekem kellene fujni a szárításhoz a
levegot.
Előzmény: OAndorka (303)
Leslie07 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 305
Ahol a fabriketet tartod.

Mert ugyebár azt sem 10 kg-onként vásárolod,és aztán viszed is a másodikra.
Mellesleg ha csak 10 kilo fabriketet veszel,akkor 360 forintbol nem veszed meg.
A fabriket is csak akkor olcso,ha nagyobb mennyiséget vásárolsz.
Előzmény: OAndorka (304)
OAndorka Creative Commons License 2010.06.30 0 0 304
Ja még annyit, ha a 2.on laksz, akkor hol őrizgeted 2 évig a tűzifádat?
Előzmény: Leslie07 (302)
OAndorka Creative Commons License 2010.06.30 0 0 303
Érzékeled, hogy nem erről írtam.
Persze, hogy fel lehet vinni, de nem viszi fel senki.
Amúgy a tüzifa árát hasonlítsd össze a brikettével.
Frankóról beszéljünk, nem fikciókról:
1 m3. kályhakész tüzifa vajon hány forint?
A tényleges ára: 20-24.000.-Ft, a többi átverés ( szórt köbméter, űrméter,
erdei méter, stb).
És vajon egy m3 tüzifa az hány kiló?
Bizony, ha megszáradt, akkor csak 800.
Na akkor mennyi is egy tonna száraz tüzifa?
24.000x1,2=28.800.-Ft
Ugye ez már nincs is messze a brikett árától.
Meg még otthon szárogathatod 2 évig.
Ha most teszed bele a pénzed abba, amit 2 év múlva tüzelsz el, akkor a fa árához adjál hozzá még 20%-ot ( közgazdaságtan, jelenértékszámítás ), és kijön, hogy a tüzifád 34.000.-Ft-ba van, meg még dolgozol is vele.
A tűzifával viszont mindenképp átba............nak.
Régi motoros vagyok, 20 éve rontom a levegőt a faiparban ( nem gyártok brikettet, nem fűtök brikettel, sem fával ), mindent tudok róla.
OAndorka
Előzmény: Leslie07 (302)
Leslie07 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 302
A tuzifát nem lehet tiz kilonként szatyorban felvinni a 2. emeletre?
Jobb a 10 kg-os farabiketet felvinni,mert az kétszer annyiba kerul?
Előzmény: OAndorka (296)
Leslie07 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 301
Lehetetlen,hogy 1 000 kg fabriket tobbet nyújtson,mint 2 OOO kg tuzifa.

Valohol elszámoltad magad. kényelmesebb lehet de gazdaságosabb soha,
még 36 OOO forintos T- kénti áron sem.
Előzmény: Lyankó (297)
OAndorka Creative Commons License 2010.06.30 0 0 300
Aztán mé kő ba......................ni a másikat?
Előzmény: joevagyok68 (298)
Lyankó Creative Commons License 2010.06.30 0 0 299
Szeretnék minél olcsóbban betárolni brikettből télire, ezért érdeklődöm itt is, hátha kapok segítő hozzászólást is.
Múlt hét elején gyújtottam be próbából, nem azért mert fáztam.
joevagyok68 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 298

7 hozzászólásod van össz.

 

4-ben megkérded van-e olcsóbb brikett....

 

és vazze júniusban begyútottál..........és még mindig izzik :-)

Én lassan nem tudok aludni a melegtől....

 

mostmá azt is elhiszem, hogy bükkbű van.....

Előzmény: Lyankó (290)
Lyankó Creative Commons License 2010.06.25 0 0 297
Mi is próbálkoztunk tűzifával is, de nekünk a fabrikett sokkal jobban megéri. Nem beszélve arról, hogy tényleg sokkal tisztább, könnyebb tárolni, 10 kilónként is megvehetem és szinte semmi hamu nem marad utána. Szerintem 3600-ért bőven megéri fa helyett, csak tudni kell vele fűteni.
Előzmény: OAndorka (296)
OAndorka Creative Commons License 2010.06.24 0 0 296
Azért van ám előnye is!
Tiszta, zacskóban van, nem szemetel, akár lakásban is használhatod. A tűzifát nem cipeled a 2.-ra. Egy zacsi brikettet viszont igen.
Valamint, és ez fontos, kevesen tudják:
A brikett 15% alatti nedv tartalmú, azaz 1 mázsa brikett az 85 kg tiszta, 0%-os víztartalmú tüzelőanyag.
1 mázsa fa: 25%-os az 75 kg tiszta, 0%-os tüzelő, valamint a 75 kg-ból 20 az arra megy el, hogy a vizet elpárologtasd.
Lehet, hogy ez így nehezen érthető, de igaz.
15%-os tüzifa nincs , mert azt csak otthon lehet megvárni ( 2 év) hogy a nyers anyag 15%-ig leszáradjon. A tüzifás ilyet nem ad, max hazudja, de a nedvességmérőt egyik sem dugja bele.
Nem vagyok brikettgyártó, sem tüzifás, nem fával fűtök, nem brikettel, hanem fűrészporral.
Üdv: OAndorka
Előzmény: Leslie07 (293)
zordonC3 Creative Commons License 2010.06.24 0 0 295
kunkori
Előzmény: zordonC3 (294)
zordonC3 Creative Commons License 2010.06.24 0 0 294
gusztustalan hogy a windows 7 kukori bejelentkező képéből levágott screenshotdarabkát átszínezve tették be a gombok hátterének.

Gondolták hogy nem veszem észre? Hát nem nyertek...
Előzmény: Leslie07 (293)
Leslie07 Creative Commons License 2010.06.24 0 0 293
Ez jo ár,de csak a tobbi fabriket árához viszonyítva.
A valoságban azonban nem éri meg ennyit fizetni
a fabriketért,ha tuzifát hasítva már 19.OOO Ft-ért
vehetsz egy raklapnyit.
Előzmény: Lyankó (288)
Lyankó Creative Commons License 2010.06.22 0 0 292
Hátha segít valakinek, itt találtam: www.fabrikettalas.hu
Még vagy 40-50 raklappal volt a telephelyükön, de a 3.600 csak a nyári ár, ha jól láttam a honlapjukon.
Előzmény: Törölt nick (291)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.22 0 0 291
Akkor vegyél belőle amennyit csak tudsz mert kevés a jó minőségű fabrikett. Főleg olcsón.
Előzmény: Lyankó (290)
Lyankó Creative Commons License 2010.06.22 0 0 290
Kőkemény! És tiszta, szépen 10 kilónként be van csomagolva. :-)
Rögtön ki is próbáltam, kevés levegővel reggel óta izzik. Asszem ez bevált.
Előzmény: Törölt nick (289)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.22 0 0 289
Ha kőkeményre össze van préselve és kézzel nem tudod szétmorzsolni akkor egész jó áron vetted.
Előzmény: Lyankó (288)
Lyankó Creative Commons License 2010.06.22 0 0 288
Most vettem Csepelen 3.600 Ft/mázsa áron csak bükkfából készült biofabrikettet. Szerintetek ez jó ár volt?
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.14 0 0 287
Meg aztán attól függ hol tárolják: valami dohos, rosszul szellőző helyen, vagy pedig száraz, szellős meleg helyen. Elég jó megoldás a műanyag palatető a fatárolóra, kinti 35 foknál van bent kb 45 fok.
Előzmény: OAndorka (286)
OAndorka Creative Commons License 2010.06.14 0 0 286
Légszáraz állapotba (15% körül) kb 2 év alatt kerül a hasított fa, annál lejjebb már magától nem-igen megy. Egy év alatt kb 18-20%-ig jut el. Azért az már eltüzelhető egész hatékonyan.
Előzmény: Leslie07 (284)
Evehid Creative Commons License 2010.06.14 0 0 285
Úgy rémlik, csk-ban nem lehet, meg vaskályhában sem. Ha jól tudom, csak kifejezetten pelletkazánban, vagy pelletes kandallóban. Pontosabbat talán a Cs.kályha, kandalló topicban lehet megtudni.
Előzmény: KalásziM (281)
Leslie07 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 284
A hasított tuzifa,kalodában egy év alatt mennyi nedvességtartalommal bír?
Előzmény: OAndorka (279)
Leslie07 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 283
Szasztok,milyenek az aktuális tuzifaárak. Ted valaki olcso tuzifát keríteni?

En a hasított kalodás 1x1x1,80 mennyiségben bukk,tolgy,akác 21 OOO Ft-ért
tudom beszerezni.Tud valaki ennél jobb árat is valahol?
OAndorka Creative Commons License 2010.04.04 0 0 282
Ennyit bármelyik fűrészüzemben adnak, ingyen is. Ha Vas megyei vagy akkor pl nálam.
Üdv: OAndorka
Előzmény: KalásziM (281)
KalásziM Creative Commons License 2010.04.04 0 0 281
  Más : cserépkályhában a pelet elégethető - e  és azt hol árulják  ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!