Keresés

Részletes keresés

pannn Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2010

Toradzsa Indonézia egyik fénypontja volt. De ahova most mész oda is szívesen elmennék.

Előzmény: W.L. (2007)
Ka Pál Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2009

"szted megoldható, hogy délután megérkezünk Surabaja-ba. Onnan egyből taxi Bromo-hoz,"

 

Szia!

 

Elméletben igen. A valóságban nem tudom. Főleg visszafelé taxit fogni elég kérdéses számomra. Odafelé is valamiért Probolinggoig voltak hajlandók vinni, ott újabb fuvarost kellett keresni. Azt szűrtük le az egészből, és erre utaltam a korábbi hozzászólásomban is a"maffiával", hogy talán valamiféle megállapodás, vagy szokásjog alapján nem visznek fel, csak a helyiek a hegyre. Fent néhány ház, szállás van, nem láttam kuncsaftra váró üres taxit. Talán valami helyi buszt véltünk felfedezni a kora délutáni órákban, de erre sem vennék mérget a helyedben. A taxi egyébként sem boldogulna a kráterben, ott csak a már szétnyűtt dzsippekkel lehet értelmesen közlekedni. A gyaloglással nem tudom mi a helyzet. Világosban, egy darabon felmentünk a nyugati oldalon lévő kilátó felé, talán egy órányi séta után esetleg a feléig jutottunk, igaz nem túra, hanem bámészkodós tempóban. A viszonylag ritka levegő nehezíti a járást! Sötétben, ismeretlen terepen, hajnalban nem indulnék neki. Bár valószínűleg menne a dolog. Dzsippel ugyan a google által jelzett "úton" haladtunk, de elég hosszú volt emlékeim szerint, s a gyalog útvonal sem rövidebb számottevően térkép szerint.

Mi Probolinggoban beszéltük le a túrát. Este érkeztünk, már sötétben, fel a hegyre, hajnalban vitt tovább az ember és másnap délután vissza Probolinggoba a Kelet Jávai felé tartó buszhoz. Nekünk hold nélküli, csillagos égbolt jutott, csak sejtettük a tájat megérkezésünkkor, de nagyon varázslatos volt. Ha nincs időd, kár lenne szervezésbe bonyolódnod szerintem. Valószínűleg meg lehet valahogy olcsóbban is csinálni, de mi nem találtunk előzetesen erre utaló leírást, sőt az általunk tapasztalt kartelezést említették mások is. Egyébként meg sajnáltuk a drága időt sporolós megoldások keresésére fordítani. Én megpróbálnám esetleg egy helyi utazási irodával is Surabayából, utána kellene nézni előzetesen, mennyire túristás város, vannak-e ezért erre szakosodott vállakozások nagy számban.

A programra szánt idővel kapcsolatban. Nekünk sem volt több időnk, élménynek jó volt, hiány érzet maradt egy kicsi (ebből szoktam tudni, hogy jó volt a program :O))) Biztos lehetne még ott nézelődni, túrázni a kráter szélén akár jobbra, akár balra, akár átal, a kérdés szerintem inkább az, hogy milyen más program kárára teszed ezt. Mi kihagytuk az "Ilyen"-t (nem tudom jól írtam-e a nevét), mondván 2 vulkánt már megnéztünk Jáván. Most már bánom kicsit, de józan ésszel felmérve egyszerűen nem volt időnk rá. Viszonylag feszes programunk volt, a 3 hét alatt 3-4 tingli-tangli nappal, amelyek így is ekmentek a továbbutazások szervezésével, kis pancsolással.  A 16 nap iszonyúan kevés ehhez az országhoz, de akár csak Jávához is. Nekünk kicsit több időnk adatott, mégis alig láttunk valamit. Ezzel biztosan Te is így leszel. Tehát lehet szervezni a következő túrát :O))), s remélem lesz szerencséd ismét eljutni arra a vidékre...

Előzmény: ISIS/002 (1978)
W.L. Creative Commons License 2014.09.21 0 0 2008

Egy gorog csoporttal megyek.

Persze, hogy voltam korabban is, mar tobbszor is, pl az On The Spot korowaios reszet nem lattad? ;-)

Viszont ebben a kombinacioban, a hegyek labatol a korowaiokon at a partig lecsonakazni, az elso lesz.

Hogy mennyi ido kell ra, az relativ.

Nyilvan minel tobb, annal jobb. Kulonosen az eldogottabb reszeken pedig penzzel (repulo- es motorcsonak-berles) rengeteg idot lehet megtakaritani. Ugye Papua belsejeben sokfele nem letezik "tomegkozlekedes"!

Előzmény: amaszat (2006)
W.L. Creative Commons License 2014.09.21 0 0 2007

Nem ugy gondoltam, hogy ide Kelet-Javaba ahol most vagyok eppen, hanem hogy ide Toradzsaba amirol epp szo volt. ;-)

Előzmény: pannn (2005)
amaszat Creative Commons License 2014.09.21 0 0 2006

Hamarosan írok egy rövidebb beszámolót Kutai-ról és ISIS/002-nek Manado környékéről, most csak pár perc erejéig benéztem ide és mit látok :-)

Korowai törzshöz vágyom mióta először olvastam róluk és Pápua amúgyis egyre többször ott a gondolataimban....csak ne lenne olyan piszok drága!

 Kuncsaftot viszel? Nyilván, ha azt írod dolgozni mész... ;-) Már voltál korábban is? Mennyi idő az optimális arra a részre?  

 

Előzmény: W.L. (1993)
pannn Creative Commons License 2014.09.21 0 0 2005

Ha még Indonéziában vagy akkor igen. Amúgy hol vagy?

Előzmény: W.L. (2004)
W.L. Creative Commons License 2014.09.21 0 0 2004

Ha mar Semarangban is szivesebben lennel mint otthon, akkor itt meg gondolom plane... ;-)

Előzmény: pannn (2001)
W.L. Creative Commons License 2014.09.21 0 0 2003

Szerintem eleg a vezeto a 2 temeteses napra, utana motorral egyeful is nezelodhettek mar.

De persze ha nem maradtok egesz nap a temetesen, akkor mar azokon a napokon is megnezhettek par helyet Damitaval, plane ha vegul csak bereltek kocsit is.

Előzmény: baripari (2002)
baripari Creative Commons License 2014.09.21 0 0 2002

Sziasztok, nagyon koszi a gyors valaszt mindkettotoknek, akkor vissza is irok neki, szerintem ket nap temeteses nap biztos lesz, a tobbit meg meglatjuk. 

Előzmény: pannn (2001)
pannn Creative Commons License 2014.09.21 0 0 2001

Damitával szerintem jól jártok, aranyos és egy csomó érdekes plusz információt kaptok tőle.

Előzmény: baripari (1999)
W.L. Creative Commons License 2014.09.21 0 0 2000

Napi 300 az idegenvezetes kocsi nelkul. Kocsival egyutt annyiert nem kapsz senkit sehol!

Napi 450 egy kocsiert nem hangzik tul rossznak plane az ottani utviszonyokat tekintve.

Hogy kocsira szukseg van-e, az attol fugg, mit es hol akartok egy napba belesuriteni. Nyilvan 1-2 a fout menten levo latnivalohoz felesleges.

Helyi vezetot talalni helyben sem gond, de tarifaikat osszehangoltak, sokkal olcsobb mas sem lesz.

 

Előzmény: baripari (1999)
baripari Creative Commons License 2014.09.21 0 0 1999

Sziasztok, parommal holnap repulunk at Sulawesire. Damitaval smseztunk, h lenne e a guide-unk es mennyiert Tana Torajan, azt a valaszt kaptuk h szivesen, napi 750.000 idr a dija, ebben benne van az auto is. Nekem ez egy kicsit soknak tunik (anno itt irta W.L., h napi 300 a szokasos dija). Mit gondoltok, ez tenyleg sok? Kell egyaltalan auto, motorral nem jo? Ha ket napra kerjuk, az eleg? Ha nem o lesz a guide-unk, akkor mennyire megoldas, ha helyben keresunk valakit? Keddtol szombatig terveztunk Rantepaoban lenni. Tudom h utolso pillanatban irok, koszi szepen, ha barki tud segiteni.

pannn Creative Commons License 2014.09.20 0 0 1998

Én nem emlékszem hogy az utazáson kívül bárki is átvágott volna. A másik amire emlékszem hogy itt ettük a legrosszabb duriánt.

 

Nem ennyire rossz, ennél sokkal rosszabb. De hát nagy az isten állatkertje. Ráadásul kezdek rájönni hogy itt vezető/döntéshozó pozícióban nincs épeszű ember. 

Szóval ha valaha valamiféle asszisztens keresel szóljál nyugodtan, már aznap megyek innen.

Előzmény: W.L. (1997)
W.L. Creative Commons License 2014.09.20 0 0 1997

:-)

 

Viszont engem csak a kajaldas vagott at egy kicsit (talan 6 ezerrel), a busz es a varosi bemo nem.

Meg par a buszon obegatassal lejmolo rendkivul pofatlan suhancot (ez a ngamen-nek nevezett koldulas egyike azon javai specialitasoknak amiket leginkabb utalok) lett volna nagyon-nagyon kedvem kepen torolni.

Mas javai nagyvarosokhoz kepest Surabaya nem is rossz hely.

 

Naaaa, otthon ennyire rossz a helyzet?

Es raadasul "magunk" valasztottuk, meghozza 2/3-os tobbseggel... 

 

Előzmény: pannn (1996)
pannn Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1996

Akkor kitalálom, Semarangban vagy. Akkor nem csak én néztem be valamit.

De úgy jobban belegondolva de jó is lenne most akár még Semarangban is lenni.

Előzmény: W.L. (1995)
W.L. Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1995

Helo pannn!

 

Udv kedvenc javai varosodbol... ;-)

Jakarta es Kudus kozott kellett itt masfel orat eltoltenem vonatrol buszra atszallva, raadasul az ejszaka kozepen.

Hat a helybeliek az en szivembe se loptak be magukat, meg javai mercevel is sok a suttyo.

ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1994

Igen, az már biztos, hogy Solo-ig -elvileg - már eljutunk :-)

Előzmény: W.L. (1993)
W.L. Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1993

No, ha en megyek el majd dologozni (par nap mulva esedekes egy Korowai-Asmat ut), akkor egy ideig felolem se kep, se hang majd. 

Jol tetted, hogy megvetted a jegyet, igy legalabb egy dilemmaval kevesebb.

Előzmény: ISIS/002 (1991)
W.L. Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1992

Apropo a Periplus Java utikonyvet megrendeltetek vegul?

Előzmény: Zs... (1990)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1991

Nem, még nem ...

 

Gyakorlatilag ez a hetem ráment pár infó szerzésre ( nem "feltétlen" értékelési bizalmam van, hanem inkább "több szem többet lát" felfogásom és lehet kicsit túl is bonyolítom a dolgokat :-) :-)  ) 

No szóval , Bromo-nál még nem tartok, mivel közben dolgozni (is ) kéne, meg hát ugye az élet sem áll meg, mert majd valamikor márc-ban utazunk .....

 

Viszont ma megvettem a KUL-SOLO jegyet,  EUR 57-t, sztem az jó ár volt érte. AA-val.

Előzmény: W.L. (1989)
Zs... Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1990

Nah ez még jobb hír, köszi, akkor biztos így csináljuk, kedvelem az olyan helyzeteket amikor a szervezett tömegturisták már elhúztak, és csak magunk vagyunk, vagy max még pár hasonszőrű ;o)

Előzmény: W.L. (1988)
W.L. Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1989
Előzmény: ISIS/002 (1987)
W.L. Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1988

Ennek masik kellemes vonasa, hogy del korul mar kevesen lesznek ott, hiszen az egyejszakasok es dzsippesek addigra elhuznak.

Utvonalak es terkep miatt ne aggodj. A kilatopontokrol jol belatni az egesz teruletet, onnan kinezheted, merre tovabb. Legalabb is nekem ez igy mukodott!

Előzmény: Zs... (1986)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1987

Annyira nem gáz a történet ( mármint bot ), de "kinyírni" sem akarunk senkit a csapatból, elvégre ez nyaralás lesz, vagy mi ;;:-) :-)

Előzmény: W.L. (1985)
Zs... Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1986

Köszi, akkor így tervezzük. Ha már ott vagyunk, úgyis szerettem volna kirándulni egy kicsit. Egy kb 15 km-es kör simán belefér, még ha egy kis mászás is van benne, akkor is.

Előzmény: W.L. (1984)
W.L. Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1985

Abszolut megoldhato, mindenki igy csinalja.

Masnap pedig mivel ti dzsippel mentek a kilatopontokhoz, siman visszaindulhattok meg del elott, esetleg Surabaya fele utba ejtve a Madikarapura vizesest is. Bar ahhoz azert egy atlagos jarokepesseg kell. Bottal jaroknak mar nem ajanlom. ;-)

Előzmény: ISIS/002 (1978)
W.L. Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1984

Elsosorban magan a Bromon lehetne korbejarni az egesz kratert, vagy a vele "osszeforrottakat" is. Szinten erdekes lehet a Bromo es tarsai mogott levo szavanna, aminek teljesen mas a hangulata, mint a Bromo es CL kozti homoktengernek.

Persze kerdes, hogy a hajnali maszas utan mire lesz meg erotok.

Előzmény: Zs... (1982)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1983

Légyszi, azért véleményezd :-)

Eddig is sok jó ötlettel láttál el, nem haragszom meg most sem ;)

Előzmény: W.L. (1981)
Zs... Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1982

Merre lehet/érdemes ott még túrázni? Esetleg erre vonatkozóan van vmi forrásod ahol utána lehetne nézni? A honlapodon ezek a régiók ugye nincsenek annyira részletezve.

Előzmény: W.L. (1980)
W.L. Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1981

Mar majd' valaszoltam mikor eszrevettem, hogy most nem engem kerdeztel. ;-)

Előzmény: ISIS/002 (1978)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!