Hello, Panasonic FZ20-hoz kellene egy telekonverter. Mit gondoltok, a Raynox DCR-2020 Pro jó lenne hozzá? Ha van valakinek tapasztalata ezügyben és megosztaná velem, megköszönném!
Makróban alapvetően felejtős a Sigma 70-300. Nekem is az van, mert nem tudtam a géppel együtt makrót és telét is venni, de most tervezem, hogy veszek egy 105-ös vagy 150-es Sigma makrót. Ezek sem csak makróra alkalmasak. a 105-öst pl. sokan használják portrézásra.
Sziasztok!
Szeretnék kialakítani egy nagyon jó analóg fotórendszert, amely jó minőségben alkalmas MAKRO fotózáshoz is. Eddigi eszközeim Canon EOS 30V QD, Sigma 24-70 f2.8 EX DG Macro obi, hozzá Soligor DHG UV és CP Filter. Aki ismeri a Soligor szűrőket, és van bármilyen tapasztalata, szívesen várom a hozzászólását.
A közeljövőben tervezem Soligor közgyűrűsor, Manfrotto Basic 190DB állvány, Sigma 70-300 f4-5.6 EX APO Super II objektív beszerzését. Aki bármilyen tapasztalattal rendelkezik pro és kontra a fenti cikkekkel kapcsolatban, kérem segítségként írja le. Alternatív megoldások is érdekelnek, persze hasonló árkategóriában...
Egy 6-9 hónap múlva tervezek egy Sigma 170-500 teleobi beszerzését is valamint egy Canon 580EX vakut. Azért szerintem már ez így egy elég ütős csapat lenne... Persze, tudom, vannak jobb obik is, mint a Sigma 70-300, de csak ennyi pénzből gazdálkodhatom...
Előre is köszönöm a segítséget, és a hozzászólásokat!
Üdv!
Szeretnék infót kapni a Raynox DCR 2020PRO-ról (2,2X), S7000-es Fujira szeretném rátenni. Egy fórumon olvastam, hogy olyan, mintha a képet "lekicsinyítené", eléletlenítené, csak a látószöget csökkenti, nem hoz új infót. Köszönöm a válaszokat.
Szeretnék infót kapni a Raynox DCR 2020PRO-ról (2,2X), S7000-es Fujira szeretném rátenni. Egy fórumon olvastam, hogy olyan, mintha a képet "lekicsinyítené", eléletlenítené, csak a látószöget csökkenti, nem hoz új infót.
Tényleg van Neked, vagy másnak személyes tapasztalata a Soligor DHG cirk. polárral? Milyen mondjuk egy 10 rongy körüli Hoyahoz, vagy egy Raynoxhoz képest?
A SLIM szűrőknél az üveg átmérője nagyobb, mint az objektívmenet. Tehát alul becsavarod az objektívbe, de a felső/külső széle nagyobbátmérőjű lesz. Ezen kívül általában kisebb magasságú. Tehát már nem tudsz további szűrőket vagy a gyári objektívsapkát belepattintani. Ezzel a felépítéssel viszont a széles látószögnél ESETLEG fellépő vignettálást el tudod kerülni.
Bocsánat! Sokakkal levelezek, bizonyára kitölöltem vagy nem jött meg a leveled. Írj a privátomra, most vásárolok egyebeket is attól a cégtől, ahol ez is kapható. Eredetit sajonos nem tudok. Kb. két hét múlva jön meg, ha most megrendelem.
Sziasztok, canon 350d-hez keresek közgyűrűt Kenko vagy más működő megoldás is érdekelne. Írj emailt, vagy hívj 20/978-2499. Köszi, Kovács Géza kovacsg@axelero.hu
Kicsit korán írtam, először körbe kellett volna néznem. Tehát amit írtam, az csak úgy valósítható meg, hogy először adaptall/m42 aztán m42/om? Az m42 az nem egy teljesen általános bajonett? Sok helyen olvastam már, hogy pentax m42 meg ilyenek. Minden márkára külön van m42? Előre is kösz a választ!