Keresés

Részletes keresés

greyhead Creative Commons License 2005.06.15 0 0 243
Engem érdekelne, ha megvan még.
Előzmény: FocusF (178)
greyhead Creative Commons License 2005.06.15 0 0 242
Pont ilyet keresek, de nem tudom, hogy jó-e a Pana FZ20-hoz? Te mire használtad (volna ) és miért adod el? Minőségi kifogásod van?
Előzmény: Kele64pisti (211)
greyhead Creative Commons License 2005.06.15 0 0 241
Hello, Panasonic FZ20-hoz kellene egy telekonverter. Mit gondoltok, a Raynox DCR-2020 Pro jó lenne hozzá? Ha van valakinek tapasztalata ezügyben és megosztaná velem, megköszönném!
Twr Creative Commons License 2005.06.13 0 0 240
1:1 nagyítás növelésére használható közgyűrű makro obin?
Esetleg van olyan típus (márka) kanyon ra ami átviszi az adatoka?
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.13 0 0 239
Makróban alapvetően felejtős a Sigma 70-300. Nekem is az van, mert nem tudtam a géppel együtt makrót és telét is venni, de most tervezem, hogy veszek egy 105-ös vagy 150-es Sigma makrót. Ezek sem csak makróra alkalmasak. a 105-öst pl. sokan használják portrézásra.
Előzmény: **buci** (233)
garfieldka Creative Commons License 2005.06.11 0 0 238

Azért ne egy kis viskót keress a Róna utcában! :)

Ha kell a pécsiek telefonszáma, mailje, szólj!

Előzmény: Cz.Dávid (236)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2005.06.11 0 0 237

Bp. XIV. Róna u. 1-3.?

(első házikó alja, Fotoplus felirattal)

 

Meg valahol Pécsen.

Előzmény: Cz.Dávid (236)
Cz.Dávid Creative Commons License 2005.06.11 0 0 236
Helló!

Meg tudnád mondani hol van Soligor márkabolt?

Üdv: Dávid
Előzmény: garfieldka (226)
**buci** Creative Commons License 2005.06.09 0 0 235
Üdv Soma! Nem-nem, nem csak makró, minden... Csak makrót is szeretnék...
Előzmény: SoMa (234)
SoMa Creative Commons License 2005.06.08 0 0 234

Ha tényleg makró a téma, akkor ajánlom nézz szét a fix makró obik között és felejtsd el a zoomokat.

 

Előzmény: **buci** (233)
**buci** Creative Commons License 2005.06.08 0 0 233
Sziasztok! Szeretnék kialakítani egy nagyon jó analóg fotórendszert, amely jó minőségben alkalmas MAKRO fotózáshoz is. Eddigi eszközeim Canon EOS 30V QD, Sigma 24-70 f2.8 EX DG Macro obi, hozzá Soligor DHG UV és CP Filter. Aki ismeri a Soligor szűrőket, és van bármilyen tapasztalata, szívesen várom a hozzászólását. A közeljövőben tervezem Soligor közgyűrűsor, Manfrotto Basic 190DB állvány, Sigma 70-300 f4-5.6 EX APO Super II objektív beszerzését. Aki bármilyen tapasztalattal rendelkezik pro és kontra a fenti cikkekkel kapcsolatban, kérem segítségként írja le. Alternatív megoldások is érdekelnek, persze hasonló árkategóriában... Egy 6-9 hónap múlva tervezek egy Sigma 170-500 teleobi beszerzését is valamint egy Canon 580EX vakut. Azért szerintem már ez így egy elég ütős csapat lenne... Persze, tudom, vannak jobb obik is, mint a Sigma 70-300, de csak ennyi pénzből gazdálkodhatom... Előre is köszönöm a segítséget, és a hozzászólásokat! Üdv!
magyar_a Creative Commons License 2005.06.04 0 0 232
Szeretnék infót kapni a Raynox DCR 2020PRO-ról (2,2X), S7000-es Fujira szeretném rátenni. Egy fórumon olvastam, hogy olyan, mintha a képet "lekicsinyítené", eléletlenítené, csak a látószöget csökkenti, nem hoz új infót. Köszönöm a válaszokat.
magyar_a Creative Commons License 2005.06.04 0 0 231
Szeretnék infót kapni a Raynox DCR 2020PRO-ról (2,2X), S7000-es Fujira szeretném rátenni. Egy fórumon olvastam, hogy olyan, mintha a képet "lekicsinyítené", eléletlenítené, csak a látószöget csökkenti, nem hoz új infót.
garfieldka Creative Commons License 2005.06.02 0 0 230
Én másfajtát használok, de a kérdező konkrétan erre volt kíváncsi. Csak megadtam neki az infót, hogy ezt a fajta szűrőt hol és mennyiért kaphatja.
Előzmény: gytam (229)
gytam Creative Commons License 2005.06.02 0 0 229
Tényleg van Neked, vagy másnak személyes tapasztalata a Soligor DHG cirk. polárral? Milyen mondjuk egy 10 rongy körüli Hoyahoz, vagy egy Raynoxhoz képest?
Előzmény: garfieldka (226)
keknya Creative Commons License 2005.05.31 0 0 228

sziasztok!

nincs valakinek eladó 52mm-es protector, UV vagy hasonló szűrője eladó?

Törölt nick Creative Commons License 2005.05.31 0 0 227
A SLIM szűrőknél az üveg átmérője nagyobb, mint az objektívmenet. Tehát alul becsavarod az objektívbe, de a felső/külső széle nagyobbátmérőjű lesz. Ezen kívül általában kisebb magasságú. Tehát már nem tudsz további szűrőket vagy a gyári objektívsapkát belepattintani. Ezzel a felépítéssel viszont a széles látószögnél ESETLEG fellépő vignettálást el tudod kerülni.
Előzmény: fotoCella (224)
garfieldka Creative Commons License 2005.05.31 0 0 226
A Soligor márkaboltban van szűrő rogyásig 8800 forintért.
Előzmény: krob11 (225)
krob11 Creative Commons License 2005.05.30 0 0 225

Keresek:

 

1. 52 mm cirkuláris polárszűrőt (pl. Soligor DHG, cikkszám 41152)

2. Canon LA-DC 52D közgyűrűt

 

Robi

fotoCella Creative Commons License 2005.05.30 0 0 224
Helo!



Meg tudná valaki mondani, hogy mennyivel előnyösebb egy slim szűrő (UV, vagy Cirk pol), mint a nem slim?

A Slim-eknél több helyen olvasható, hogy "inkl. Objektivdeckel",

vagyis objektívsapkával. Ez azt jelenti, hogy ezekre nem jó az objektív gyári sapkája - esetleg nem jól értem az egészet?



CANON EFS 17-85-re keresek egyébként.



Mit javasolnátok az alábbiak közül?



HOYA HMC Polfilter Circular 67mm

HOYA HMC ULTRA UV-POL-C. 67mm

HOYA HMC UV-Filter 67mm

HOYA HMC-Super UV 67mm

HOYA HMC-Super UV 1mmPro 67mm



B&W Pol circular MRC 67 E

B&W Pol circular MRC Slim 67 E inkl. Objektivdeckel

B&W Pol Circ. Käsemann Slim 67 E MRC

B&W Pol circular Käsemann 67 EW MRC

B&W UV (010) MRC 67 E

B&W UV (010) MRC "Slim" 67 E inkl. Objektivdeckel



köszi

fotoCella
garfieldka Creative Commons License 2005.05.27 0 0 223
Bocsánat! Sokakkal levelezek, bizonyára kitölöltem vagy nem jött meg a leveled. Írj a privátomra, most vásárolok egyebeket is attól a cégtől, ahol ez is kapható. Eredetit sajonos nem tudok. Kb. két hét múlva jön meg, ha most megrendelem.
Előzmény: krob11 (222)
krob11 Creative Commons License 2005.05.26 0 0 222

Szia!

 

Az általad kínált közgyűrűt (igaz, jobban örülnék gyári Ganon LA-DC52D típusnak kerek).

 

Már jeleztem, de nem válaszoltál.

 

Robi - krob11@freemail.hu

Előzmény: garfieldka (207)
SoMa Creative Commons License 2005.05.26 0 0 221

A Zenit M42-s, én árulok egy 300-s M42-s obit.

http://forum.index.hu/Article/addBookmark?a=44521774&t=9034190 

 

 

 

Előzmény: Halek (220)
Halek Creative Commons License 2005.05.26 0 0 220

Hi!
Valaki tud segíteni?! A Zenit az m42-es?!?! Ahhoz 300 mm-s obija van valakinek?! Esetleg vennék. :D

Uff

H

Tappy Creative Commons License 2005.05.17 0 0 219
Sziasztok, canon 350d-hez keresek közgyűrűt Kenko vagy más működő megoldás is érdekelne. Írj emailt, vagy hívj 20/978-2499. Köszi, Kovács Géza kovacsg@axelero.hu
Cz.Dávid Creative Commons License 2005.05.10 0 0 218

Helló!

Akinek van eladó m42-es kétszerezője dobjon már egy mail-t nekem! Üdv
farkzoli Creative Commons License 2005.05.09 0 0 217
"Az m42 az nem egy teljesen általános bajonett?"
Csak egyfajta m42 van. Nem bajonettes kiképzésű, hanem 42x1 mm-es csavarmenet.
Előzmény: - bukter - (214)
garfieldka Creative Commons License 2005.05.09 0 0 216
Tudok neked hozatni Adaptall2/OM adaptert. Keress meg mélben ha érdekel. Sajnos húzós az ára, de van mindenhez. M42, Pentax, Nikon, Minolta MD, Canon FD, Contax/Yasca, Praktic B, Minolta Dinax (AF nélkül) és Canon EOS (AF nélkül).
Előzmény: - bukter - (213)
- bukter - Creative Commons License 2005.05.09 0 0 215
Természetesen még mindig adaptall2-ről kell alakítanom. Amúgy van különbség adaptall és adaptall2 között?
Előzmény: - bukter - (214)
- bukter - Creative Commons License 2005.05.09 0 0 214
Kicsit korán írtam, először körbe kellett volna néznem. Tehát amit írtam, az csak úgy valósítható meg, hogy először adaptall/m42 aztán m42/om? Az m42 az nem egy teljesen általános bajonett? Sok helyen olvastam már, hogy pentax m42 meg ilyenek. Minden márkára külön van m42? Előre is kösz a választ!
Előzmény: - bukter - (213)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!