Azt kérte a tulaj/vezető, hogy ne menjek be, de nem azért mert titkolóznak, hiszen a várótéri székek, pont a szervíz üvegfala mellett vannak. Szóval simán lehet látni mindent, mint egy plazmán. Azért kérte, hogy a szerelők ne érezzék magukat kínosan, hogy 1 órán kersztül a pofájukba bámulok. Ott maradt velem, beszélgettünk én meg időröl időre besétáltam hozzájuk és csekkoltam, hogy minden rendben megy-e. Szerintem rendben volt.
Csak az elsőt és igen eredeti, gyári. Nagyon csecse. Még rizoma lett volna, de az nem annyira jött be.
a szervizelés alatt ott lehet maradni a motor mellett? mindkét tartályt cseréltetted, vagy csak az elsöt? jólgondolom hogy eredeti Triumph tartozékról van szó?
sziasztok. jó látni hogy beindult a topik. én szlovákiában élek és nálatok szeretnék valaha motort venni. mármint magyarországon. itt nincs Triumph kereskedés. érdekesnek tartom hogy ti meg angliába kívánkoztok:) a Frontosánál már énis jártam,de csak szimatolás képpen. hallottám már jót is, rosszat is róluk. a környezö országokhoz képest jelenleg szerintem nem drágábbak,söt.
Ma megvolt az olajcsere az Fmotor-ban. Lecseréltettem a fékfolyadékot és a hűtőfolyadékot is. Először bizalmatlan voltam az új szerelővel szemben, de kellemesen csalódtam. Ázt mondták nem rég jött haza Angliából továbbképzésről és ezt akár el is hiszem, mert egyáltalán nem bénázott, meg keresgetett jobbra-balra, szóval úgy látszott, hogy ismeri a típust. A HilfoFiltro szűrőről megpróbáltak ugyan lebeszélni, de egyáltalán nem voltak erőszakosak és egyetlen plusz fillért sem számítottak fel amiatt, hogy vittem a holmit. Ugye a Full Gas-nal literenként 400-t akartak számolni a vitt olajra, úgy hogy még az alapdíjuk is magasabb lett volna. Fmotor 5K, FullGas 7K+1K egyebek címen.
Az Fmotornál decire kiszámolták a fékfolyadékot is. Bele is fértek az egy órába, szóval nem az volt, hogy itt most más is volt, mint olajcsere, szóval az plusz ennyi meg annyi.
Sőt kaptam 2K kedvezményt a késedelem miatt a fékolajtartályra, így most annyiba került, mint az Ossi-nál vettem volna.
Komolyan mondom, hogy korrektek voltak!!!
SŐT, május 16-ra kifejezetten Triumphosoknak szerveznek végre egy túrát. Vazze, ilyen már rég történt velem
Ma végre a kezemben volt az olajtartály, amit januárban rendeltem meg. Nagyon igényes darab. Eleve ilyennel kellene egy Speed Triple-t szerelni. Csütörtökön fel is kerül a motorra és egyben megszűnik a café racer lét is, mert visszakerül rá a gyári kormány. Nem lesz olyan egyedi, mint volt, de azért így sem lesz tucat holmi.
Meglesz az idei olajcsere is: Repsol 4T Racing + HilfoFiltro szűrő. Laci bácsi mondta is, hogy ezért nem vállal garanciát, mondtam neki nem baj, majd valahogy feldolgozom.
És akkor most már legyen jó idő és lehessen menni.
azt kérdezd meg, bár repcsivel akkor is van egy kör mert 2 motort rábízni (anyagiak) ismeretlenre hát.. mondjuk már kényelmesebb, kérdés mi mennyi persze
jah es fantastische frontosa ajánlat, alku végeredménye: - forgalombahelyezés (70-80e) az ajándék, egy forint nincs a 2630-bol lefelé
(megjegyzem a Daytona 675 ára ami pont 2700 az tényleg jó, annál sokkal jobbat Angliából behozva sem lehet csinálni... de a Triple-k ára sok a kintihez képest, a Daytona ára alatt kéne lenni 300e pénzzel...)
az a legkisebb behozni ezek után a legjobb ha lenne olyan ismerős cég h angol rendszámmal használhatnánk 2-3 évig, aztán húznánk csak be magyarra... csak ehhez kinti cím, biztosítás (2 féle) kell, az első a nehézség ugyebár...
köszönöm a gratulációt:-) Kislány 54 cm és 3400 gramm volt :-) amikor megszületett.
Egyébként nem vagyok boztos abban, hogy az én motoros tudásom különbséget tud tenni állítható és nem állítható futómű közt. Így még nem biztos az R... De nagyon jó lenne. valószínűleg nem az a 200 e Huf fog dönteni. Azt modtam már, hogy a Frontos aárul egy 2008-as streetet állítólag a tulaj motorja. 1950000 HUf...Ezen is gondolkoztam
Elhiheted már tűkön ülök, de türelemesnek kell lennem. :) Amint kész a vas én tuti megyek, szóval mehetünk.
Fékolajat, hűtőfolyadékot érdemes 2 évente cserélni. Vagyis nem érdemes, de hát elhasználódnak. Igazából egyik sem okoz nagy gondot. Fékhatás csökken meg a hűtés hatékonysága, de ennyi.
OK a folyadékokat még csak megértem, de ez a rohadt manual a villát és nem villaolajat írja. Na erre mit lépsz?
Egyébként tegnap telefonáltak, hogy megjött végre a fékolajtartályom. HURRÁ. Gondolom, akkor most praktikus volna egy lendülettel a fékolajat is lecserélni. Csak hát pont erről olvastam egyszer, hogy valaki mekkorát szívott, amikor cseréltette. Nem triumphos volt, de csak a sokadik helyen tudták végre rendesen levegőtleníteni a fékrendszerét. És az én fékjeim most tök rendben vannak. Ráadásul biztos csilliárdokat kérnének érte.
ez minden motorra igaz csak senki sem tartja be pedig a fékolaj, villaolaj simán elhasználódik 2-3 évente a fékcső ha fém nem, szerintem a gumira mondja a tömítések meg ugye megelőzés
2 nap legalabb es akkor nem sokat alszunk es csak megyünk váltva :) szoval kicsit zoral vagy repulo kint megvesszuk es haza motorozunk, ugyis masfel, es az is faraszto lesz az 1500km motoron :) en közbe még szervezkedem sajnos a vasárnapi emailemre amiben egy csomót kérdeztem frontosatol nem jött sok válasz, evvan, semmi nem jött na
tegnap beszéltem a művészúrral, 15-ére ígérte az airbrush munkát. Utána már csak bele kell dobálni a cuccukat és kész. Van már gumim is, minden megvan. Sztem jövőhét vége. Mondjuk én stabil 20 fok alatt nem motorozok, az meg egyelőre nincs.