Keresés

Részletes keresés

Lara27 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 2788
Lehet, hogy összekeversz Schusyval? Sebaj :-))
Előzmény: Mercutio_ (2787)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.04.01 0 0 2787

Hja kérem, aki boszikat nevel:D

Előzmény: Lara27 (2786)
Lara27 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 2786
Kössz. Jelenleg az"elhavazva" állapotban vagyok de remélem előbb utóbb odajutok
Előzmény: Mercutio_ (2782)
OPi Creative Commons License 2011.04.01 0 0 2785

gondoltam hogy ez lesz :-)  azért köszi a választ!

Előzmény: Sanya_67 (2784)
Sanya_67 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 2784

Nincs mit keressél sajnos.  Kolléga egy használt Dell 2709-et (1920x1200) vásárolt pár hete az jó megoldás.

Az utódja nagyobb felbontással jött és 16/9 aránnyal sajnos.

Előzmény: OPi (2783)
OPi Creative Commons License 2011.03.31 0 0 2783

Hali!

 

27-es méretben milyen típust nézzek fotózáshoz is, ha szeretnék megmaradni a 1920 x 1080 felbontásnál?

 

Köszi!

Mercutio_ Creative Commons License 2011.03.24 0 0 2782

Mellé rakod a jó monitorodnak megnyitod mindkettőn ugyanazt a képet (érdemes valami színes tesztábrát leszedni) és addig tologatod a csúszkákat a noti VGA-jának beállítóprogramjában, amíg szemre legközelebb áll a 2 kép egymáshoz.

Nem tudom nálad van-e ilyesmi, de nekem az ATI-kártyához a "Catalyst Control Center"-ben ilyen felület van:

 

 Állítható a gamma, brightness, contrast, valamint a color correction curve aminél színenként és egységesen a 3 színre állíthatsz be dolgokat.

 

Esetleg még azt is megpróbálhatod, hogy google-ba beírod a notebook-od nevét és utána külön, hogy .ICC, és ha van találat, akkor azt lemented. Az ICC egy előre elkészített színprofil amit szintén a felhasználhatsz, ezt pl. a Vezérlőpult/Megjelenítés/Beállítások/speciális gomb, majd az új ablakban "színkezelés" fül és ott hozzáadás gombbal tudod betölteni. Ha megfelel amit látsz, akkor "Hozzáadás alapértelmezettként".

Előzmény: Lara27 (2781)
Lara27 Creative Commons License 2011.03.22 0 0 2781

A nagyjából belövöm az pontosan mit takar? Úgy tűnik a lila-kék van elmászva. Hol tudom ezt beállítani? Máma futottam egy kört a Városban, az általam legjobbnak hitt fotósboltba. Kérdeztem hogy ki foglalkozik ilyennel. Nem tudtak senkit ajánlani, mondván ezzel maguk foglalkoznak. Aztán mikor meg akarta mutatni, hogy hogyan kell fél óráig keresgette a saját gépükön, hogy mit is kell megnyitni :-(( Szerinted?

Előzmény: Mercutio_ (2778)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.22 0 0 2780

Van valami jobb vétel mostanában 30-50 ezer körül? A következő lépcső 80 lenne, amit meg tudnék lépni. Van még egy kis gond: itt sajnos sok a por, valami védelmet ki kellene találni, mert akár naponta lehetne törölgetni a képernyőt, ami hosszútávon mindenképp karcokban bosszulja meg magát, van tipp erre?

treo Creative Commons License 2011.03.22 0 0 2779

sziasztok,

 

korábban itt a fórumon történt tájékozódás, na meg természetesen üzletben történő előzetes összehasonlítás után 2009 decemberben vásárolt DELL U2410  monitor, sajnos családi okok miatt sürgősen eladó, minden tartozékával, dobozával együtt kompletten, tökéletes állapotban, 2012  dec-ig érvényes garanciával, pixelhibamentesen  (oazis-ban vásárolt).

ajánlatokat a nevem alatti mail címre várok.

 

köszi,

 

Attila

 

Mercutio_ Creative Commons License 2011.03.20 0 0 2778

Laptopban TN+Film panelek vannak, (talán egyes méregdrága macbook modellekben IPS) azoktól kalibrálás ide vagy oda ne várj csodát.

Egy kalibrálás pénzért laptop esetén szvsz kidobott pénz, nagyjából belövöd az asztali LCD-d mellé rakva, "oszt jónapot", vagy veszel egy másik LCD-t (PVA/IPS panelest) oda ahol a laptopot használod, és arra kötöd.

Előzmény: Lara27 (2775)
[Goon] Creative Commons License 2011.03.20 0 0 2777

Egy érdekes tapasztalattal lettem gazdagabb!

Adott egy DELL U2410 + ASUS ENGT240 videokártya (D-sub + HDMI + DVI) DVI-n hajtva. Iszonyatosan túlszaturált képek, ráadásul PS; LR; CNX2-ben akármit csinálok egy zöles árnyalat minden képen (egyszerűen nem tudom beállítani a WB-t normálisan!

 

Monitort kalibráltam, színprofilt cserélgettem, (már-már le is "sz@ptam" csak jó legyen), de semmi értékelhető eredmény nem született.

Ma délelőtt fogom a régi monitort (LG FLATRON 1730S) és a meglévő monitorom mellé a D-sub csatlakozón (csak az van neki) keresztül második monitornak beállítottam.

Láss csodát! Normálisak lettek a DELL színei, természetesen sokkal több árnyalat látszik rajta mint a régi LG-n.

Egy hirtelen ötlettől vezérelve leszerelem az LG-t és minden visszaáll az előző sz@r állapotra.

AZ LG-t mégis visszadugom a gépre és ismét penge minden! Szóval eszem-f@szom megáll, hogy ez mitől van én nem tudom, de majd ti megmondjátok (remélem).

Azt még kipróbálom, hogy csak a DELL van a videokártyán, de nem DVI-n hanem D-sub-on, esetleg HDMI-in....

ikajli Creative Commons License 2011.03.20 0 0 2776

A szemre kalibrálós szoftverek helyett inkább javaslom a hardveres kalibrálást. Vannak, akik csinálnak ilyet, 4-5eFt körül hirdetik a szolgáltatásaikat. Láttam már olyat, ahol komoly változást eredményezett a hardveres kalibrálás.

Előzmény: Lara27 (2775)
Lara27 Creative Commons License 2011.03.20 0 0 2775

Hát, két éve vettem, nem volt egy ócsóó laptop, igaz hogy akkor még nem volt olyan célzatom, hogy fényképeket nézegetek és szerkesztek rajta :-(

Nem akaródzik még lecserélni, jobb lenne ha használhatóvá tudnám tenni. Bár most már abban is bizonytalan vagyok, hogy biztos hogy ennek rossz-e a kalibrálása?

Előzmény: ikajli (2774)
ikajli Creative Commons License 2011.03.20 0 0 2774

Biztos létezik olyan laptop. amiben korrelt panel van, de azért a legtöbb olcsó panellel van szerelve. Pont mostanában szembesültem és is ezzel, hogy ez a kis lila virág egészen kék a gép kijelzőjén.

 

 

Mondjuk egy fényképezőgép LCD-je és egy akármilyen laptom monitorja azért nem azonos kategória. Nem biztos, hogy érdemes összehasonlítani.

Előzmény: Lara27 (2773)
Lara27 Creative Commons License 2011.03.20 0 0 2773

Ahan! A fényképező kijelzőjén olyan volt mint az én laptopomon, ezért nem volt gyanús :-( Aztán este a "nagy gépen" listáztam s akkor jött a döbbenet. Arra lennék kíváncsi ti milyennek látjátok?

Előzmény: ikajli (2772)
ikajli Creative Commons License 2011.03.20 0 0 2772

Szia!

 

A krókusz lett más színű?

Előzmény: Lara27 (2771)
Lara27 Creative Commons License 2011.03.20 0 0 2771

Sziasztok!

Tegnap döbbentem rá hogy, én teljesen más színeket látok az Asus V1V laptopomon, mint az otthoni gépen monitorról. Állítólag az be van kalibrálva. Az lenne a kérdésem, hogy laptopot is lehet-e kalibrálni, érdemes-e. A korábbi  hozzászólásaitok között találtam egy jónak tűnő programot, de rá kellett jöjjek, hogy ehhez én kevés vagyok:-((

Merre tovább??

Mercutio_ Creative Commons License 2011.03.17 0 0 2770

Igen, ő mac mester:)

Előzmény: emyl (2769)
emyl Creative Commons License 2011.03.17 0 0 2769

asszem Pihe mekkről tolja, az meg defaultból displayporton dumál a monitorhoz...

Előzmény: Mercutio_ (2768)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.03.17 0 0 2768

pihe karácsony óta U2410 tulaj, esetleg kérdezz rá nála.

Előzmény: emyl (2767)
emyl Creative Commons License 2011.03.17 0 0 2767

halihó

 

olyasmit olvastam, hogy dell u2410 csak displayporton fogad 3x10bitet és ennek megfelelően csak itt lehet kihajtani belőle azt amit tud.

a kérdésem, hogy dvi-ról vagy hdmi-ről valamilyen átalakítóval megoldható-e a monitor displayportjának a meghajtása (persze 3x10bittel) és hogy hogyan.

 

ha ez nem oldható meg, akkor pedig ötleteket kérnék max bruttó 150e környékéig 23-24es monitorra, amivel a fenti probléma nem áll fenn. főként fotóbaszkurálásra használnám kalibrálva, filmnézés, esetleg némi jáccás...

 

köszi szépen

eeos Creative Commons License 2011.03.17 0 0 2766

Eladó monitorok fotózáshoz :-)

Eizo S1931 40.500 Ft

 

Eizo S2410W 90.000 Ft

Eizo S2431W 130.500 Ft

 

Budapest, email-en érdeklődj!

Sanya_67 Creative Commons License 2011.03.11 0 0 2765

Tudod: monitorguru.hu!  Pixelgari általában benne van az árban!

Előzmény: Mizger (2764)
Mizger Creative Commons License 2011.03.10 0 0 2764

Én is köszönöm. Kicsit visszaolvasgatva is azt láttam, hogy talán ez lesz a nekem való típus.

Előzmény: Sanya_67 (2757)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.03.10 0 0 2763

Ugye-ugye:))

Előzmény: Daguerre (2754)
btee Creative Commons License 2011.03.10 0 0 2762

Köszi a segítséget! Meg fogom keresni.

Előzmény: Sanya_67 (2756)
Daguerre Creative Commons License 2011.03.10 0 0 2761

Pont a múlt héten vettem 62-ért. (-áfa :D)

Előzmény: Sanya_67 (2757)
Sanya_67 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 2760

Sergio megbízható kereskedő a hardveraprón, itt egy gyöngyszem, kár hogy nem 21"

 

http://hardverapro.hu/apro/20_nec_2090uxi_fekete_for_professionals_38k_db/hsz_1-50.html

Előzmény: Sanya_67 (2759)
Sanya_67 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 2759

Nemrég adtam el 19"-os eizomat:)  80-ért ennél jobbat csak használtban, pl dell 2408 stb.

Előzmény: taminol (2758)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!