Keresés

Részletes keresés

pater68 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 15449

Pszt... Napellenző? :)))))

Előzmény: TGaborZ (15448)
TGaborZ Creative Commons License 2016.03.30 0 0 15448

Amit én vettem azon nincs ilyen kapcsoló.

 

Viszont olyan becsillanást képes produkálni, lemenő napnál hogy nem tudom, hogy nevessek, vagy sírjak!? Olyan, mintha tükröződő üveg mögül fotóztam volna... :)))) Szóval elkönyveltem, hogy ez nem erre való.

 

Fény szegény környezetben kissé lágy nyitott blendén, de még mindig jobbnak tűnik, mint egy f4-es obi magas ISO-val. Jól jön a Pentax rázkódáscsökkentése is ilyenkor! 

 

Még nem tudom, hogy megszeretem-e a példányomat... :)

Előzmény: pater68 (15436)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.03.29 0 4 15447

Az egy visszavonhato megoldas. Ha egy kep alapja egy muszakilag, es esztetikailag jo felvetel, azzal lehet jatszani, varialni, attol az eredeti nem serul. 

En nem adnek azert nagy osszeget, hogy egy objektivnek "egyenisege" legyen, ami lekepzesi fogyatekossagbol ered. Inkabb en legyek egyeniseg a megoldasaim, a latasmodom miatt. 

Tobb neves fotost felismerek a kepei alapjan, de az osszes Helios egyforman tekeri a hatteret, vagy a Trioplanok egyforman fujjak a buborekot, ami az elso kettonel erdekes, de amikor egy kiallitason a huszadik hovirag meg kikerics kandikal ugyanabbol a fenykarikas hatterbol, az egyenisegbol kozhely lesz. Persze ez igaz a divatos effektekre is, ugyhogy inkabb magat gyotorje az ember, ha ki akar emelkedni a masszabol. 

Előzmény: pater68 (15446)
pater68 Creative Commons License 2016.03.29 0 2 15446

Kacagni tudok azon, hogy a legmodernebb, legélesebb (legdrágább) objektívekkel fényképeznek, majd a kész, steril képekre olyan effekteket húznak, "mintha" valami réges-régi divatjamúlt lencsével készült volna... :DDDDDD

Előzmény: yashicafun (15445)
yashicafun Creative Commons License 2016.03.29 0 0 15445

Egyetértek az optikák tökéletesítésének szándékával, de volt szerencsém kipróbálni modern 8 blendelamellás kitűnő élességű portréobjektívet és mégis a sok lamellás meyer orestor 135mm jött be nálam. Bár időközben megváltam ettől az obitól, de most is régebbi gyártású objektíveket használok a feeling miatt ( vonalélesség, CA, színhelyesség helyett inkább a bokeh a fontos ). Egyébként az m42-es objektív nem az adapter miatt számít nálam, hanem a vázak miatt.

Előzmény: kttomi (15444)
kttomi Creative Commons License 2016.03.29 0 0 15444

Ha valaki nem az M42-es adapteréhez választ objektívet hanem az objektívhez adaptert/rendszert akkor kinyílik a világ... :-)

 

Volt szerencsém a Takumar 85 1.8, 1.9 verzióihoz, Pancolar 80-ashoz, Biotar 75-höz, Helios-40-hez ésatöbbi... ha az M42-eseknél maradunk. Mindegyiknek egyedi karaktere, képi hatása van (vagy néhány darab a netes hype útján issza be magát az emberek tudatába...).

 

Viszont ha azt nézzük ami hibák ellen az optikai mérnökök évtizedeken át küzdöttek és célként elérhető optikai teljesítménynek, "képminőségnek" nevezhetünk, akkor ezeket a célokat és "hibamentességet" sok mai "tömegtermékben", rendszerobjektívben sokkal olcsóbban megtaláljuk. Bár lehet, karaktert nem kapunk a pénzünkért. Lehet hogy a mérnökök célja a valóság minél pontosabb leképezése. Úgy mint régen is. Csak ugye az az optikai ipar csődje lett volna ha néhány évtizeden alatt ebben nem történt volna pozitív változás.

 

Előzmény: yashicafun (15442)
pater68 Creative Commons License 2016.03.29 0 0 15443

Köszönöm, érdekes információ. 

Magam részéről mosolygok, hogy a Pancolarnak ilyen szép az ára... :)

 

Sajnos most csak nézegetni tudom a Takumarokat.

Az szinte ingyen van. :)

Előzmény: yashicafun (15442)
yashicafun Creative Commons License 2016.03.28 0 0 15442

Alaposan utánajártam az interneten, hogy melyik objektív jobb a Takumar 85mm-esek közül. Az 1.8 85mm SMC sokkal élesebb, 6 lencsét tartalmaz és ezért is jóval drágább az 1.9-es társánál. Persze az is számít, hogy sokkal kevesebb készült a drágább fajtából. Egyébként a pancolar 1.8 80mm-t lehet a legszebb képet adó manuális portré objektívnek mondani, de manapság már bőven 100 ezer forint fölött van az ára, ezért az árért még ritkább objektívet lehet szerezni. Egyébként vannak még nagyon jó objektívek ebben a tartományban, mellékelek egy jó teszt oldalt, de minden hozzáállás és pénztárca függő ( valakinek csak a vázhoz illő rendszer objektív jó és sokan csak álmodoznak a Biotar 75-ről ).

 

http://verybiglobo.blogspot.hu/2013/11/portrait-lens-which-one-30-short.html

Előzmény: pater68 (15411)
monyesz Creative Commons License 2016.03.26 0 0 15441

Inkább xar, mert exportra küldték a jobbakat. De a ritkaság gyüjtői körben akkor is felértékel egy ilyen darabot.

Előzmény: pater68 (15440)
pater68 Creative Commons License 2016.03.26 0 0 15440

Na akkor biztos jobb, mint bármelyik más verzió! Ha egyszer maguknak csinálták... :DDDDDDDDDD

 

Nem nagyon találkoztam itthon ilyennel. Sőt, megkockáztatom, eggyel sem.

Ez vagy annyira jó, hogy csak na, vagy annyira, hogy is mondjam... xar?

 

Egy TTL-n volt rajta, a gyári száma 82-vel kezdődik, tán 1982-ben gyártották.

Kár, hogy most nem tudom kipróbálni.

Előzmény: monyesz (15439)
monyesz Creative Commons License 2016.03.26 0 0 15439

Az orosz belső piacra gyártották. Kérdés, hogy ez mit jelent minőségben. Mert a ruszkiknál nem szaroztak a vackot eladni belpiacra.

Előzmény: pater68 (15436)
Zozzantoz Creative Commons License 2016.03.26 0 0 15438

Aszta:) Ez eléggé nem ismert típus lehet.

Előzmény: pater68 (15436)
pater68 Creative Commons License 2016.03.26 0 0 15437

A kapcsolójára gondolsz?

Előzmény: nemethla (15434)
pater68 Creative Commons License 2016.03.26 0 0 15436

Fura, de nem. Ilyen is volt:

A képek innen vannak:

http://forum.mflenses.com/complete-list-of-helios-lenses-getting-closer-t26100,start,50.html

 

Találtam itthon egy ilyet a Helios bandában. Mindenhol a sima változatról írnak...

Előzmény: Jahno (15435)
Jahno Creative Commons License 2016.03.26 0 0 15435

Olyan van a képen, csak nem cirill betűs.

Előzmény: pater68 (15433)
nemethla Creative Commons License 2016.03.25 0 0 15434

Az a félkörfémes?

Előzmény: pater68 (15433)
pater68 Creative Commons License 2016.03.25 0 0 15433

A ГЕЛИОϹ-44M-4-t ismeritek? Azon van átkacsoló.

Előzmény: Zozzantoz (15431)
TGaborZ Creative Commons License 2016.03.24 0 0 15432

A műtét sikerült, köszönöm! A blankolt vezeték megoldás lett alkalmazva.
Már csak időm legyen fényképezni vele! :)

Zozzantoz Creative Commons License 2016.03.24 0 0 15431

Nem, ez "44M-4".

Előzmény: TGaborZ (15430)
TGaborZ Creative Commons License 2016.03.24 0 0 15430

Akkor ez valami buherált példány?

 

Előzmény: Zozzantoz (15429)
Zozzantoz Creative Commons License 2016.03.24 0 0 15429

Egyébként meg teccett volna 44M-et venni akkor egyből lenne A-M kapcsoló és 8 blende lamella:)

Előzmény: TGaborZ (15419)
monyesz Creative Commons License 2016.03.24 0 0 15428

Én fülpucoló pálcikából vágtam egy pár millis darabot, azzal is működött. Végtelen a lehetőségek tárháza! :)

Előzmény: TGaborZ (15421)
Jahno Creative Commons License 2016.03.23 0 0 15427

Ja, a kábelköpenybe számold bele az obi hátsó felének a vastagságát, szóval nem kell végigérnie a tüskén. Tűzszerszám meg mégiscsak, ha túl szűkre vetted (átlag 1.5-es vagy pont jó, vagy nem) akkor kis melegítés és rá is megy.

Előzmény: TGaborZ (15425)
Jahno Creative Commons License 2016.03.23 0 0 15426

Az egy lényeges funkció, ugyanis haver cigista :-P

Előzmény: TGaborZ (15425)
TGaborZ Creative Commons License 2016.03.23 0 0 15425

A tűzszerszám mire kell?

Előzmény: Jahno (15424)
Jahno Creative Commons License 2016.03.23 0 0 15424

Sima ügy lesz, csinálom én mindenkinek:

 

Előzmény: TGaborZ (15423)
TGaborZ Creative Commons License 2016.03.23 0 0 15423

Köszi! Remélem holnap lesz időm megcsinálni... ha nem jön össze, meg lesz hirdetve eladó hibás darabként! :)))

Előzmény: Jahno (15422)
Jahno Creative Commons License 2016.03.23 0 1 15422

Obitól függ, de rekeszt nyisd ki teljesen, akkor nem ugrik el semmi, mikor lekapod a hátát.

Előzmény: TGaborZ (15421)
TGaborZ Creative Commons License 2016.03.23 0 0 15421

Köszönöm!

 

Kétbalkezes vagyok, de ennek így neki merek állni! :)))

Előzmény: Zozzantoz (15420)
Zozzantoz Creative Commons License 2016.03.23 0 1 15420
Előzmény: TGaborZ (15419)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!