Keresés

Részletes keresés

foveon Creative Commons License 2014.08.31 0 0 22627

a gep igen, a kep nem.

 

 

Előzmény: Törölt nick (22626)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.31 0 0 22626

Ha betérek oda, megkérdezem :-) Remélem, látogatható a gépgyűjteményük.

Előzmény: Törölt nick (22624)
foveon Creative Commons License 2014.08.31 0 0 22625

fotomuzeumosok nem tudnak valakit?

 

 

Előzmény: Törölt nick (22624)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.31 0 0 22624

Sziasztok!

 

Ismertek Kecskeméten fotóüzletet, ahol vállalják fekete-fehér filmek hívását, és rendszeresen kapható 35 mm film - lehetőség szerint Ilford? Köszönöm előre is, ha tudtok ajánlani neveket!

D94A Creative Commons License 2014.08.27 0 0 22622

A Kodaknak sztem is vége ami az analóg fotográfiát illeti. Lehet, hogy a Tmax, Tri-x filmeket gyártja majd valamelyik leányvállalat. Ha jobban megnézzük, a Kodakhoz képest jelentéktelen cégek milyen kínálattal rendelkeznek.....

Újra indult a Ferrania is, ki fogják tölteni az Ektachrome megszűnésével támadt űrt. Kíváncsi leszek a termékpelettájukra. 

Előzmény: pacs_425 (22620)
-Minarik- Creative Commons License 2014.08.27 0 0 22621

Ne altasssuk magunkat. Lealltak a hordozogyartassal is, "GYartottunk eleget a jovo felhasznaloinak" felkialtassal. Szep lassn kifuttatnak mindent. A ceg haldoklik, mert hatalmas osszegeket kell kifizetniuk a nyugdijasaiknak, akik meg a gazdag idokben mentek nyugdijba. Ez roppantotta meg a ceget igazan

Előzmény: pacs_425 (22620)
pacs_425 Creative Commons License 2014.08.27 0 0 22620

Amúgy haldoklik a cég vajon

 

Ja, csődeljárás, meg rendre szűnnek meg a filmjeik.
http://www.youtube.com/watch?v=pb7lXYZTEDU

Nincs már Kodak dia, most meg a BW400CN.
Egy sörbe mernék fogadni hogy a Portra 800 lesz a következő, drága mint a fene, majd "steady decline in sales and customer usage" felkiáltással leállnak ezzel is...

Egyébként egy (szerintem nem teljes) lista a megszűnt filmekről:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_discontinued_photographic_films

 

 

A T-Max 100 azért még létezik, ne temessük.

Előzmény: BUSZNYI (22617)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.08.26 0 0 22619

Valószínűleg csak elírásról, figyelmetlenségről van szó. Nagyon korrekt kereskedők.

Egyszer Ilford D100 rollt vettem, ami olcsóbb volt a weblapjukon, mint a disztribútornál, így kisepertem a raktárt. Fizetéskor kiderült, hogy mégsem annyi. Azt mondták rosszul láttam. Azonnal megnézték a neten, ahol tényleg az alacsonyabb ár szerepelt, ideadták annyiért, nem okoskodtak.

Előzmény: Noxin (22615)
foveon Creative Commons License 2014.08.26 0 0 22618

sztem a kodak haldoklik.

egyebkent arra mar reg rajottem hogy nem jo a termeklapokon levo arakat nezni. ahogy ennel se jol van kiirva. de masutt is lattam hogy a netto bruttonak volt kiirva, vagy felszorozva nem jott ki. az arlistat kell nezni, arra van kulon menupont. ott jok az arak (ahogy 400cn-nek is).

 

 

Előzmény: BUSZNYI (22617)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.08.26 0 0 22617

Érdekes a kavarás. Amúgy haldoklik a cég vajon, nem találtam T-Max 100 ISO filmet. Kicsit furcsállom.

Előzmény: foveon (22616)
foveon Creative Commons License 2014.08.26 0 0 22616

foleg hogy egy oldalon hozza a ket fele arat...

 

 

Előzmény: Noxin (22615)
Noxin Creative Commons License 2014.08.26 0 0 22615

Már csak 1650, ha nem számolok postát:
http://www.fokuszwebaruhaz.hu/index.php?content2=termek_kiir&termek_id=6625647200&szint1=++Filmek&szint2=fekete-feh%C3%A9r&szint3=&szint4=

Mondjuk azt nem értem, hogy az 1250+áfás tekercs/árból 10 db-nál hogy lesz 13000+áfa...

Előzmény: pacs_425 (22614)
pacs_425 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 22614

A dolog apropóján én is vettem egy tekercset a Müllerben.

Majd legközelebb elkérem az asszonytól az előző blokkot, a következő vásárlásnál ér párszáz forintot.

Mondjuk így sem volt rossz, 1590 a fókuszos 1900-zal szemben. Tisztára B&H áron megy :)

Előzmény: DJ Szegecs (22613)
DJ Szegecs Creative Commons License 2014.08.23 0 0 22613

Köszi, hogy szóltál, ma vettem belőle két tekerccsel az egyik szolnoki drogériában.

Előzmény: pacs_425 (22612)
pacs_425 Creative Commons License 2014.08.20 0 0 22612

A Kodak befejezte a BW400CN gyártását:

 

http://www.kodak.com/global/en/professional/products/films/bw400cn/main2.jhtml

 

 

 

Ilford sajtóközlemény, hogy ők viszont folytatják az XP2-est:

 

Following the recent announcement that Kodak Alaris is discontinuing
KODAK PROFESSIONAL BW400CN Film ILFORD PHOTO can confirm that there are
no plans to discontinue ILFORD XP2 SUPER.

 

http://www.ilfordphoto.com/pressroom/article.asp?n=191

 

 

pacs_425 Creative Commons License 2014.08.20 0 0 22611

Köszi!

Előzmény: Rollei (22610)
Rollei Creative Commons License 2014.08.20 0 0 22610

A második kép úgy jó, ahogyan van!

Előzmény: pacs_425 (22598)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.08.20 0 0 22609

A kép tartalma nem változik.

Előzmény: Törölt nick (22608)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.20 0 0 22608

Szia! Nem feltétlenül, nekem kéne megmutatni, hanem az esetleges érdeklődőknek, persze megnézném én is szívesen. (Már ugye, láttam néhány nagyítást tőled, volt olyan, amit itt az indexen is, és szerintem nagyon különbözött a kettő. Ja meg olyan is volt, hogy az itt viszonylag jól mutató kép, negájáról próbáltam nagyítani… ) Amit említettél azért szoktam írni, mert engem szoktak bombázni olyan „kérésekkel”, hogy tegyek be képet, erre szoktam írni, hogy adott esetben nagyon különbözhet a szkennelt és a nagyított kép, gondolj csak arra mekkora különbség lehet két nagyítás közt pl. Foma normál / Work normál papírra készítesz. Másrészt a Te véleményedet kérdeztem, hiszen neked volt lehetőséged a nagyítást megnézni, a válaszodban le is írtad az alapvető különbséget, szóval nem szerettem volna se kötözködni, se kételkedni.

Előzmény: pacs_425 (22604)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.08.20 0 0 22607

Pénzből sosem elég.

 

Nyomtatóból olyat érdemes venni, ami több árnyalatban használ fekete (szürke) tintát. A színeshez is használja a feketéket, azzal mélyíti a színeket. Egyébként a jó tinták, jó papírral nagyobb színteret fednek le, mint az átlagos monitorok. Az átlagos az maximum az sRGB színteret képes megjeleníteni, a jó papír meg többet.

Előzmény: pacs_425 (22606)
pacs_425 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 22606

Érdekel a dolog engem is, szemeztem már az Epson L800-zal, mert a színesekkel is kezdeni kellene valamit.
De most úgy döntöttem hogy inkább  hozzáteszek még egy kis pénzt, és némi rozsdát vassá konvertálok a Bogaramon.

Ma már volt Belar, de itt van még egy a 80mm-esből. Flexaret, Acros 100:

 

 

       



 

Előzmény: Rőth Sándor (22605)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.08.19 0 0 22605

Már többször nagyítottam és nyomtattam ugyanazt a felvételt, gyakran nem tudom megkülönböztetni őket. A Hahnemühle Fine Art Baryta papírja teljesen olyan, mint a fotópapír.

 

Amúgy meg túlbillentünk már azon, hogy a digitális megoldások igyekezzenek megközelíteni az analógot, a digitális nyomtatásban több lehetőség van.

Előzmény: pacs_425 (22598)
pacs_425 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 22604

Hát, az egyik ugye papíron van, a másik meg világít a sötétben és billentyűzet van előtte, nehéz összetéveszteni őket.
Viszont mindkettőn ugyanazok a részletek megvannak, szóval elégedett vagyok.

Miért, milyen legyen, mit szeretnél hallani?
Az az igazság, hogy marhára unom már ezt a sercegős lejárt lemezt, hogy nem olyan a monitoron mint papíron, aki meg mást mond, az rohanjon azonnal hozzád egy PC-vel és egy nagyítógéppel a hóna alatt, és azonnal mutassa meg.
Ennyi erővel azt sem kell elhinni, hogy a Hold-Föld úgy saccperkábé háromszázvalahányezer kilométerre van egymástól, amíg le nem méred.

Addig úgyis kamu az egész...

Szóval legyél kedves nem engem kóstolgatni, van friss hús a topikodban aki segítségre szorul.
Köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (22603)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.19 0 0 22603

És szerinted ugyanúgy néz ki mind a kettő?

Előzmény: pacs_425 (22602)
pacs_425 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 22602

A szken negatívról, a löttyben ugye a nagyítás ázik.

Előzmény: Törölt nick (22601)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.19 0 0 22601

Szia!

A nagyítás van szkennelve?

Előzmény: pacs_425 (22598)
pacs_425 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 22600

Köszönöm!

Ritkán veszem elő a felszerelést, mert elég macerás elő- és összepakolni, fürdőszobát sötétíteni úgy, hogy ne legyek útban a családnak.
De most sikerült vennem az Opemushoz egy 50mm-es Belart bagóért, ki kellett próbálni.
Eddig kisfilmről nagyítva a 75-ös objektívvel a nagyítógépet teljesen felhúzva kis híja volt a 18x24-nek, most jó.

Előzmény: BUSZNYI (22599)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.08.19 0 0 22599

Jó kis hangulat. 

Irigyellek hogy helyet és időt tudsz szakítani a nagyításra is.

Előzmény: pacs_425 (22598)
pacs_425 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 22598

Nagy a csönd, megtörném egy balatoni képpel.

Szkennelve és nagyítva, Ilford Pan 100 / ID-11:

 

 

                

 

 

siófoki35 Creative Commons License 2014.08.07 0 0 22597

Régi családi negatívokat szkennelek. Ez valami marha jó! :)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!