Keresés

Részletes keresés

manta-z Creative Commons License 2020.07.27 0 0 376103

Más a higéniai szabályozás meg az ehhez kapcsolódó élelmiszeripari sztenderdek + meg lett spékelve a világkereskedelemmel.

Az utóbbi 50 év súlyosabb betegségei mind ázsiai vagy afrikai országban ütötte fel a fejét. Ez valahol nem véletlen.

A nyugati országok, meg majd megtanulnak fürdeni meg kezet mosni. 

 

 

Előzmény: lahuba (376101)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.07.27 0 0 376102

De most már más a nagyságrend, hagyományosan ezek csak afféle luxus inyenc egzotikumok ....illetve ma is, de nagyon jelentősen megnövekedett a száma, az így már nem más hanem

nagyon más.

Előzmény: lahuba (376101)
lahuba Creative Commons License 2020.07.27 0 0 376101

A kínaiak ősidők óta eszik ezeket az állatokat, nem most találták ki hogy milyen finom...

Előzmény: ,m,1710 (376095)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.07.27 0 0 376100

És a covid19 ami bedöntötte a világot a kinai életstilusbol ered, mert oskori tradicio a vadállat & háziálat zabálás

 

Először is dőlt már egyébként is, ez lökött egyet rajta.

Abban lehet igazság, hogy a kínai élet stílus, táplálkozási szokások szerepe, de a lényeg nem az hanem az egész világ lett turmix géppel megkeverve. A MERS közel-keleti, ha nem jön a covid-19, itt lenne már az. Mint ha egy autós megílyedt volna egy felugró nyúltól, nagyot fékezett és nem ütközött a szarvassal ami arrébb éppen átszaladt az úttesten. )-:

Előzmény: ,m,1710 (376091)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.07.27 0 0 376099

Igen, a H1N1 pl úgy keltkezett, hogy egy sertés már influenzás volt amikor elkapott egy másikat is hozzá pl egy kacsától és azután a gazdától az embertől is. A sorrend nyilván mindegy.

Van egyébként az egyébként csak madár H5N8 nak is egy igen ritka változata amit át tud ugrani az emberre és annak 60-90% közt valahol a halálozási aránya. Emberről emberre már nem terjed (..... állítólag, egyelőre...)-: )

Előzmény: Platon (376093)
Salvor2 Creative Commons License 2020.07.27 0 0 376098

> Kínában, ahol töredék hús fogy Európához képest.

 

Ezt irtad, ami marhasag.

Előzmény: Platon (376097)
Platon Creative Commons License 2020.07.27 0 0 376097

??? Szalmabáb?

 

Ugye észrevetted hogy én Európáról beszéltem nem Magyarországról? 

Kínában kevesebb hús fogy per fő mint Európában. Ráadásul az Európai a csigától a békán át a gilisztáig minden szart megeszik, és persze Kínában nem szokás háziállatokat puszilgatni, meg velük aludni.

 

Szóval abba lehet hagyni ezt a kínai életstílusos baromságot.

 

 

Előzmény: Salvor2 (376094)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.27 0 1 376096

De mit lehet csinalni, ha tobb szarvas van, mint amennyi a megmaradt erdoteruletek eltartokepessege? Valamit csak kell tenni a tulszaporulat ellen :D

Előzmény: Törölt nick (376092)
,m,1710 Creative Commons License 2020.07.27 0 0 376095

Ne probálokoz kidumálni a valoságot csak azért, mert kinai.

a korona C19 állatrol embere hatot virus , ami kiütötte a világot

 

Előzmény: Törölt nick (376092)
Salvor2 Creative Commons License 2020.07.27 0 0 376094

> Kínában, ahol töredék hús fogy Európához képest.

 

Az egy fore eso kinai husfogyasztas nagyobb, mint a magyar (a halfogyasztas meg szo szerint nagysagrendekkel nagyobb).

Előzmény: Platon (376093)
Platon Creative Commons License 2020.07.27 0 0 376093

Most is így van, és netto hülyeség "a kínai életstílusból fakad".

 

A covid még csak nem is Kínában kezdődött, és az Európai életstílus az ágyban altatott, puszilgatott, stb. háziállatokkal százszor jobban kedvez a zoonosisoknak

 

Vad és háziállatot Európában is eszünk. Sokkal inkább mint Kínában, ahol töredék hús fogy Európához képest. 

 

Előzmény: ,m,1710 (376091)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.27 0 0 376092

Bezzeg, ha szarvas sültet kérsz az étteremben, az mennyivel ez felett áll

:)

Előzmény: ,m,1710 (376091)
,m,1710 Creative Commons License 2020.07.27 0 0 376091

"Ez a szovjet időkben is így volt, a követségek valójában kém központok voltak mindég is, amit kölcsönösen tudtak is." ez igaz

 

Most meg a "komunista"  Kina agresziv

És a covid19 ami bedöntötte a világot a kinai életstilusbol ered, mert oskori tradicio a vadállat & háziálat zabálás

Előzmény: zöldkomcsi: (376071)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.07.26 0 0 376090

Folyamatban van a média homogenizálása.

Előzmény: padisah (376089)
padisah Creative Commons License 2020.07.26 0 0 376089

https://index.hu/belfold/2020/07/26/ajkai_idosotthon_tuzeset/

 

persze a cikkben már csak annyi szerepel, hogy vizsgálják az okát

az index még az újságírók többségének a felmondása után is megmarad (szerintem) baloldali-globalista-zöld ideológiai szócsőnek, és ebbe nem passzol bele a napelemek veszélyességének a feltárása

zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.07.26 0 0 376088

hm....hm..... most jutott eszembe, valamelyik nap a kávézóban szó szerint így adta elő valaki a Londonban élő lánya esetét:

 

„A járványos betegség ártatlan természetű, elég magas lázzal kezdődik, három-négy napig tart, és az ötödik napon már teljes a gyógyulás.

 

Pontosan így folyt le, meg is lett állapítva nála a +, akitől kapta az is ismert, jóval idősebb meg is halt.

Előzmény: zöldkomcsi: (376086)
Salvor2 Creative Commons License 2020.07.26 0 0 376087

Na, ilyet sem lattam eddig.

Előzmény: jozsi245 (376084)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.07.26 0 0 376086

Én 20% ot olvastam....de nem igen lehet tudni, olyat is feljegyeztek egyszer Londonban a védekezésnek több áldozata volt mint ami a járványnak lett volna feltételezhetően. 

Egy számot véletlenül megjegyeztem, az pestis, 18. század, Jászapátiban 80 halott volt a 2400 lakosból, ezt jó hatékony védekezésnek tudták be. Máshol több, de nem állt meg az élet akkor se.

 

A covid halálozás meg 1% alatt van, fiatal felnőttekre egy ezrelék alatt. Ilyenből több száz van, ma is fertőznek, csak nem sorolják a halottakat TV-ben azért nem rettegsz tőle. 

 

Én személyesen mondom, hogy nem félek tőle. Az infarktusának a tüneteiről beszélt ismerősöm, elmondva, hogy a szorító stb... érzéshez amikor halál félelem is kapcsoladók, akkor lehet rá számítani, ezt mondtam neki, hogy akkor én gondban leszek ui nálam olyan nem létezik. )-:

 

Ti ragaszkodnátok a civilizációhoz azon tulajdonságaival amelyek képessé teszik a betegségek gyors elterjesztésére, viszont megvonnátok az ugyan ebből adódó képességét a védekezésre.

Na de úgy is meglátjuk pár hónap múlva ..... ha nem lesznek fesztiválok (az az nagy távolságokról gyülekező több ezres tömeg rendezvények) akkor esetleg év múlva.

 

Írtam ide, igen, számomra ez is érdekes új jelenség, hogy kialakult egy ilyen gondolkodásmód, nálad jellemzően jóval egyszerűbb embereknél főleg, ami szerint a média is egy komplet világ, ott vannak járványok, földrengések, rablók, gyilkosok stb... és a van a vló világ, ki ki éljen abban amelyik tetszik neki, semmi közük egymáshoz.

 

Egy régi újsághír, te ezt hirdeted, de éppen úgy nincs ok komolyan venni mint az ellenkezőjét:

A Világ 1918. június 4-i számában a „Spanyolországban grasszáló új betegségről” :„A járványos betegség ártatlan természetű, elég magas lázzal kezdődik, három-négy napig tart, és az ötödik napon már teljes a gyógyulás. Eddig egyetlen ember se halt meg a betegség következtében, sőt még olyan eset se fordult elő, amelyik komplikációkkal járt volna. Az erősebb természetű emberek le se fekszenek, így például a megbetegedett katonákat nem is küldik kórházba. A betegség nagyon ragadós, de azért a megbetegedésekről szóló számok túlzottak. Újabb madridi hírek szerint az ott elterjedt ragályos betegségnek csak könnyű influenza jellege van.”

Előzmény: Platon (376083)
jozsi245 Creative Commons License 2020.07.26 0 0 376085

B+, azthittem az lesz a story vege, hogy jol megdugta oket...

Előzmény: Platon (376080)
jozsi245 Creative Commons License 2020.07.26 0 0 376084

Berakhattad vona, mert mar toroltek is a tekesek...

Előzmény: Salvor2 (376059)
Platon Creative Commons License 2020.07.26 0 0 376083

Bocsi, de a Feketehimlő enyhébb változatának is 30% os a halálozása, a durvábbnak 90%.

 

Az egy, a nagyon ritka, nagyon halálos betegségek közül.

 

A covid halálozás meg 1% alatt van, fiatal felnőttekre egy ezrelék alatt. Ilyenből több száz van, ma is fertőznek, csak nem sorolják a halottakat TV-ben azért nem rettegsz tőle. 

Előzmény: zöldkomcsi: (376081)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.07.26 0 0 376082

A magyar miniszterelnök nyilatkozatai jó példák. "Védjük meg idős honfitársainakt!" egy ideig még demonstráva is, had lássa mindenki egy csomóban akik miatt van az egész. "Annyi munkahelyet hozunk látre ahányat a vírus tönkretett", ez se igaz mert ő tette tönkre, csak a 2006. Magyarország megmutatta és figyelt is ide a világ nem kicsit, nagyon, hogy nem szabad kimondani, hogy nincsen sok választás, azért nincsen mert stb.... nem szabad mert balhé van belőle.

De ettől függetlenül vírus van és nem mestrerséges. Szóval a fene aki érti most már tényéleg, hogy mi a fene történik itt. )-:

Az ami biztos, hogy az olaj korszak ami 1920. ban kezdődött, az 2020. ban véget ért. A 40 év hanyatlást éljük.

 

Peak Oil --- Egy Korszak Vége ---

 

( de platonéknak kevés, történelem végét akarnak csinálni belőle és meg is oldható )

zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.07.26 0 0 376081

A feketehimlőbe se halt bele csak minden 5. fertőzött és nem is kapta el mindenki. Azt kell csinálni amit javasolsz, hosszabb időszakokban számolni össze a halttakat és akkor járványok soha nem voltak nem is lesznek.

 

"Nálatok" a rettegő az is aki nem keresi szinte szándékosan a bajt. 

Az biztos, hogy ha ilyen intenzív idegenforgalom van, tömeg szállások idős otthonok, hadseregek ilyesmik ha vannak járványok is vannak. Népszavazást kellene tartani? Vajon a világ népességének hány százaléka, mert szerintem egy számjegyű voksolna arra, hogy nem baj ha betegségek tejednek de az idegenforgalom ne lassuljon. Ismerős is szervezi most a baráti kört szilveszeszter újév Kenyában. Akarsz csatlakozni? Adjam az elérhetőségét?


Csak az elég szar élet lesz amikor nullához tartó kockázatok miatt szorongsz.

 

A swéd megoldás pl eddig elfogadhatónak látszik, persze nem tudjuk mennyi köze hozzá, hogy mások nagyobbat fékeztek.

Én személyesen pl egy kicsit se, de nem tudjuk mekkora a kockázat. Amitől tartok az amit írtam, ez a társadalmi rendszer nagyon hajlamos a felbomlásra, Venezuela pl nagyon szépen tűri a válságot de mi itt machetákkal megyünk egymásnak esetleg egy fél év múlva. Aztán a nagyon sok halott már majd az éhinségek, későbbi egyéb járványok miatt lesznek. Kb így is írták 30-40 évvel ez előtt mire kell számítani, nem saját kútfőből jósolgattam én itt a járványt már évek óta. De a te megoldásod, hogy nem kell vele foglalkozni azt nem javasolták akkor se. (amúgy fél vagy egy év múlva a te véleményed is megváltozik)

Előzmény: Platon (376079)
Platon Creative Commons License 2020.07.26 0 0 376080

A pásztorfiú a réten őrizte a nyájat. A juhok csak legeltek és legeltek, a fiú meg egyedül volt, és unatkozott. Gondolt egyet, torkaszakadtából kiabálni kezdett:
- Farkas, farkas! Itt a farkas a juhok közt! Segítsetek!

 


Ezzel is csak egyszer lehetett befosatni a népet. Mikor majd tényleg baj lesz akkor majd megy a csodálkozás hogy miért nem követik az emberek az előírásokat. 

Előzmény: zöldkomcsi: (376077)
Platon Creative Commons License 2020.07.26 0 0 376079

Bármitől lehet rettegni.

 

Bárányhimlőtől is meghalhatsz, és persze rettegni is lehet tőle.

 

Csak az elég szar élet lesz amikor nullához tartó kockázatok miatt szorongsz.

Előzmény: zöldkomcsi: (376072)
Platon Creative Commons License 2020.07.26 0 0 376078

Nézd csalni mindig lehet.

Előzmény: rev251 (morális hulla) (376068)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.07.26 0 0 376077

De Platon barátunknak vn egy tuti módszere is a járványok kiküszöbölhetők ha 100 évre számoljuk a halál eseteket. Akkor nincs járvány mert úgy is meghal mindenki.

Előzmény: Salvor2 (376073)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.07.26 0 0 376076

Az viszont nagyon figyelemremelto, hogy milyen pontosan sikerul mindig eltalalni, hogy milyen verziok lesznek jelen egy adott evben.

 

Remélhetőleg ezúttal is, de biztosra én nem venném a helyedbe ezt se. )-:

Előzmény: Salvor2 (376073)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.07.26 0 0 376075

ja...igaz..... azt nem tudom, 2017. influenza csúcs volt, csak rámondtam mert más cikkek szerint az a legveszélyesebb influenza törzs.

Előzmény: Salvor2 (376073)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.07.26 0 0 376074

Látod az ilyen click baitek miatt lett lezúzva a világ gazdaság és a turizmus egy fancy náthára mutogatva

 

Na várjál! A világgazdaság a turizmus mindenképpen pontosan itt lenne vírus nélkül is.

De a hír műsorok már hosszú ideje tele rablással, gyilkosokkal, csalók, pedofilek stb.... tehát már nagyon kellett valami ami okot szolgáltathat félni egymástól.

De biológiai várakozás is volt, mert a tömegturizmus indulásakor 30 éve már elég pontosan megjósolták ezt.

Tehát a vírus jött de jönnie is kellett, mert

igény volt rá.

 

Viszont tényleg van, terjed és még mindég ismeretlen.

Előzmény: Platon (376061)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!