Keresés

Részletes keresés

tarackmirigy Creative Commons License 2011.05.29 0 0 37899
Szia.

Felteszel egy képet a gyepedről?
Nekem ugyan ez a fajta füvem van.
Megnézném hogy kéne kinéznie :)
Előzmény: typeo (37897)
kod1111 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 37898

Nagyon klassz lehet lakni ennyire  közel a Velencei tóhoz, nekünk ház előtt a Duna folyik.

Előzmény: Fázisceruza (37892)
typeo Creative Commons License 2011.05.29 0 0 37897

"Ehez add hozzá hogy a tippan elég sekélyen tud gyökerezni."

 

Nem vitatkozva, hisz amatőrként én is csak a "megoldást" keresem, eszerint a táblázat szerint a cérnatippan az egyik legkecésbé vízigényes fűfajta. Ráadásul nyírási magasságra is 35-60mm-es javaslatot láttam valahol, tehát tippannak tippan, de a tarackos tippannak inkább az ellenkezője. Emiatt mertem és is bevállalni, és nem akarom elkiabálni, de nálam eddig ez a cérnatippan+rétiperje párosítás 4cm-re nyírva, 2-3 naponta öntözve működik. A gomba és a perje tesók (a sovány meg az egynyári) persze ezt is támadják.

Előzmény: Samubá (37868)
Laja73 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 37896

Szerintem ahol nem nő ki, ott a kopasz foltok alatt is meglévő erős gyökérzet nem hagyja kifejlődni az újat. Lehet, hogy a gereblyézés helyett drasztikusabb megoldás kell. Nekem valamivel nagyobb foltok is vannak, a felülvetés kikelt a közepén, de a szélén nem. A kisebb foltokban meg egyáltalán nem. Még az is lehet, hogy nem kap elég napfényt...?

Előzmény: VKOrsi (37894)
VKOrsi Creative Commons License 2011.05.29 0 0 37895

múlt héten kapott sm-t, azóta a színe nagyságrendekkel jobb lett

Előzmény: VKOrsi (37894)
VKOrsi Creative Commons License 2011.05.29 0 0 37894

ezen a képen a jobb alsó sarok a 2 éve problémás rész, ez mindig ilyen, hol jobb, hol rosszabb, de ilyen sárgás, és lyukas.

 

ez a hátsó rész, ami tavaly óta sokat javult

Előzmény: VKOrsi (37893)
VKOrsi Creative Commons License 2011.05.29 0 0 37893

Samubá :)

lenne egy kérdésem - hoztam képet a fűről amúgy, egész normális, nem erre vonatkozik -

 

van a füvemnek az a része, ahol csomós a fű (ez az angolperje, ha nem keverem), nem sűrűsödik, csomók vannak. Szellőztetéstől valamivel jobb lett, de a lyukak 1.5 éve ugyanúgy megvannak. 4szer vetettem már oda magot (meggereblyézés, rávetés, pici föld rá). Mi a fenéért nem kel ki a lyukakban?

(a hátsó résznél is voltak lyukak, ott nem volt annyira sok az angolperje, és a tavalyi felülvetéssel lettek egészen hajszálvékony szálak is benne, ettől az egész összképe sokkal jobb)

 

most már azt gondolom, hogy lehet, hogy ezt fel kellene rotálni és ősszel újravetni, és akkor végre eltűnne az angolperje. Vagy tudok még valamit tenni? (tényleg azt nem értem, hogy miért nem nő ki ott a felülvetés - ez amúgy a kertnek az árnyékos része, de sun&shade-del vetek felül, ez nem lehetne gond)

Fázisceruza Creative Commons License 2011.05.29 0 0 37892

Annak a nagy víznek a kerted végében van valami neve? -kicsit irígylem...

 

Nem panaszkodhatom, mert Velencei-tó csak 70m-re van a kerítésemtől, de azért mikor a kert végében van a tó, azért az nagyon ütős.

 

Előzmény: kod1111 (37888)
Infomaker Creative Commons License 2011.05.29 0 0 37891

Így van, az lesz, amit kod111 is írt, nekem anno a Simson csinálta.

Előzmény: zsig (37887)
-Tsunami- Creative Commons License 2011.05.29 0 0 37890

A Ncs gyepszőnyegbe is belerondított idén az Ep.

Tegnap viszont úgy nézett ki , mintha valaki legyomírtózta volna és kezd kimenni belőle az összes folt.

A csavarhúzót nem tudtam belenyomni a foltokba, elkönyveltem hogy a meleg miatt egyszerűen kisülőben van.

A gyepszőnyegen viszont még nem látszott, hogy emelni kellene a vízadagon.

Jobb a szárazságtűrése a nádképűnek és így akaratlanul is elindult Samubá kiszárítós javaslata:-)))

 

Előzmény: kod1111 (37888)
kod1111 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 37889

A karburátornál nem zár le tűszelep és ezért folyik el a benzined, szétszedni és megszerlni, vagy szervíz.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9001655&la=110452933

Előzmény: zsig (37887)
kod1111 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 37888

Az enyémben is vannak világos foltok néhol, de nálam az egynyári perje okozza.

 

Előzmény: k.laszlo68 (37849)
zsig Creative Commons License 2011.05.29 0 0 37887

Sziasztok! Remélem nem teljesen OFF a téma, az AL-KO-s topik nem igazán pörög, hátha itt több a tudor.

 

AL-KO 47BR típusú, Tecumseh motoros masinával kapcsolatban volna kérdésem. Berántáskor 2-3 pöffenés után leáll, az üzemi fordulatot nem veszi föl. Ha pár órát állni hagyom, az első berántás nehéz, mintha feltelne az egész égéstér benzinnel és ilyenkor benzin fröccsen ki a kipufogóból is. A benzinből a karterba is jut, egy nap alatt a tankból használat nélkül is eltűnik az üzemanyag, az olajbetöltő nyílás kupakját lecsavarva pedig majdnem kibuggyan a benya.

 

Mi lehet a hiba? Érdemes ezzel foglalkozni, vagy hagyjam a francba?

 

Elnézést a közbevágásárt, előre is köszönöm a segítséget!

 

Üdv: zsig

Samubá Creative Commons License 2011.05.29 0 0 37886

Beszéltünk itt korábban rejtélyesen növekvő, elfekvő fűszálakról. Ha menbézed a vágás képet akkor a levél sárga az összképben meg foltok vannak, ahogy szétterül az erősebben fejlődő angolperje tő. Egyik nyírástól a másikig viszont visszazöldül.  Persze ha közelről látná az ember nyilván egyérelműbb lenne. 

Előzmény: kod1111 (37884)
Samubá Creative Commons License 2011.05.29 0 0 37885

Azt szeretném kérdezni, hogy fűszellőztetővel vagy gereblyével átmennyek rajta,hogy össze szedjem az elszáradt részeket? 

 

A szellőztetésnek nevezett művelet sosem árt. Ha nyírás után látod a régi elszáradt tavalyi füvet, akkor szellőztess, ha nem, akkor nem érdemes vele kinlódni szerintem.

 

Tanácsolnátok nekem valami jó trágyát? Ezeket a számok amiket írtok ,hogy (3-4-5 pl) nekem sötét felhők :D De ha azt mondjátok, vegyek ...... akkor azt veszek.

 

A számok tápanyag nevet és arányt jelentenek.

N nitrogén ettől nő a fű, és kapja a szép zöld színét. Amikor sárgászöld vagy sárga akkor már nitrogén hiány van, mehet az újabb adag műtrágya.

P foszfor ez kell a gyökér képződéshez, erősíti a szárak növekedését stb,

a K a kálium ebből sokat képes felvenni a fű és jobban tűri a szárazságot mer szabályozza a légcsre nyilásokat stb, a talajból gyorsan kimosódik, különösen homkon.  

 

Műtrágyának próbáld meg ha be akarsz ruházni, az  Sportsmastert (26 -5-11) 2-3 hónap hatástartamú scotts gyártmányú gyep műtrágyát. Ebben van minden ami kell és legalább két hónapig adagolja a tápanyagot. amikor vezsíti azöld színét akkor már nem adagol, mehet az újabb adag. A Csenkesz BT honlapját nézd meg az ár és megrendelés miatt. ki is szállítják, vagy a partnereknél meg vásárolhatod.

 

Én a hagyományos műtrűágyákkal is megvagyok, de az éget a sportsm meg nem, vagy inkább ritkán.  

 

Előzmény: anda333 (37880)
kod1111 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 37884

Hát probléma elég rejtélyes, mert minden szabályt igyekszik betartani, a saját árnyékolás sem játszhat közre, mert 2-3 naponta van nyírás. Az jutott eszembe mennyire egyenletes a talaj a fű alatt, mert az is  okozhatja a dolgot.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=110449001&t=9003177

Előzmény: Samubá (37881)
Infomaker Creative Commons License 2011.05.29 0 0 37883

Most már tényleg megkérdezlet titeket:

 

Milyen benzinest ajánlotok? Gyűjtős kellene természetesen:

 

Egyben van kb 300 m2 fű, a többi kb másik 300m2 jó tagolt.

 

Én maximum valami 46 centisben gondolkoznék, és nem tudom, hogy önjáró kell-e nekem egyátalán.. (tuja közé be, ki vissza, oda ide jobbra balra, stb)

 

Késkuplung nem kell...

 

Mondtok egy bevált típust mondjuk 100 körül max?

kod1111 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 37882

Épp most terveztem lecserélem a füvemet Sport Classicra, de lehet meggondolom még a dolgot, bár már a fűmag itt pihen a szekrényben. Ja és itt szomszéd füve.

Samubá Creative Commons License 2011.05.29 0 0 37881

Azt hiszem meg van a probléma oka. Bizonyos helyeken kicsit erősebben nő a fű és leárnyélkolja magát, ettől az alsó levelek besárgulnak és ezt látod amikor levágod, de ez aztán be is zöldül, persze ha levél és nem szár maradvány van a pázsitban.

Az angolperjénél a szár szokott beerősíteni a növekedéssel és a vágásnál a tarlója sárgás. Ettől nem megy ki a fű és később a nyár folyamán amikor lassabban nő már nem is foltosodik ha minden jól megy.

Azért nem értem egyébként, mert jól nyírsz. Lehet hogy tápanyag foltok akozzák ezt, vagy az inkább, hogy az elfekvő angolperje  szárat, amikor már elég hosszú fel tudja emelni a fűnyíró  akéshez és ennek a maradványai lesznek szembetűnők, foltosítók a nyírás után.

Előzmény: k.laszlo68 (37877)
anda333 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 37880

Húú Ti aztán ritka szkemberek vagytok! Egyes embereknek mese szép a füve!

Én azóta reggelente szorgalmasan locsolok. Azt szeretném kérdezni, hogy fűszellőztetővel vagy gereblyével átmennyek rajta,hogy össze szedjem az elszáradt részeket?  Tanácsolnátok nekem valami jó trágyát? Ezeket a számok amiket írtok ,hogy (3-4-5 pl) nekem sötét felhők :D De ha azt mondjátok, vegyek ...... akkor azt veszek. :D Szép napot mindenkinek!!!

sz_attila Creative Commons License 2011.05.29 0 0 37879

A fotókon elég szép pázsitot látok. Ez vagy a fotós, vagy a gyepmester érdeme :) Amúgy meg vagy kert, vagy kutya, a kettő kombinációja teljesen kizárt. Esetleg egy maximálisan nevelt kutya, mint az egyik ügyfélnél. Na az elpusztulni is csak parancsra fog egyszer :)

Előzmény: FantasyLandia (37876)
sz_attila Creative Commons License 2011.05.29 0 0 37878

Teljesen szokványos ez az időjárás, sőt a múlt években volt 30 fok április utolsó napjaiban is, meg május elején 32 fok. A sok káliumos trágya oda kell, ahol nincsen jól megoldva a locsolás és gyakran kiszárad a fű.

Előzmény: prospera (37846)
k.laszlo68 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 37877

Nyírás előtt szép zöld a friss hajtásokkal mindenhol,csak utánna jönnek elő azok a csúnya foltok.A talaj sem száraz a foltoknál mert könnyen bele tudom nyomni a csavahúzót éppen tegnap ellenőriztem le mert már nagyon idegesítenek  ezek a foltok.

Előzmény: Samubá (37871)
FantasyLandia Creative Commons License 2011.05.29 0 0 37876

Kicsit írigykedek akik 2-3 naponta nyírják a gyepet, én meg örülök ha 1 héten egyszer ráugrok a nyírásra, mert az is 4-5 órán át tart, akkora a terület :(

Samubá tanácsára az 1/3-os szabályt én is betartom, de be kell látnom hogy ez az Al-Ko 46B fűnyíró nem a legjobb választás volt, mert sajna a nem nagy füvet is tépi, hiába az új kés...

 

Az öntözésről nem is beszélek, mert 3 db esőztetővel elég nevetséges ez az egész. Talán jövőre már jut automatára is a költségvetésből.

A napokban kapott Yara Mila Complex 12-11-18-at, mert éppen ez volt itthon. Reménykedek hátha eltűnnek a foltok is, mert a drágaságos 2 kutyám imádja a frissen nyírt fűbe dobni a pisit, még jó hogy a nagydolgukat az erdőben végzik :)

 

 

 

 

   

Előzmény: k.laszlo68 (37853)
Samubá Creative Commons License 2011.05.28 0 0 37875

Azt modják a gyepmesterek, hogy Angliában azért szép a fű, mert olyan mikroklíma van, ami ideális a fűnek. Itt Magyarországon 5-5,5 cm magsságban alakul ki hasonló mikroklíma, egyesek szerint.

 

Nálam a gyepmesterek kutyaütők. Azt mondják, hogy ha nem viszik el a talált kutyát a gyepmesteri telepről időben, akkor előbb utóbb elaltatják.

 

Amúgy Angliában sem mindenhol és mindig szép a fű, de általában gondozott.

 

 

Előzmény: prospera (37854)
Samubá Creative Commons License 2011.05.28 0 0 37874

Ez a három napig nem locsolom csak akkor működik, ha a három napi adagot előtte egyszerre kiadod. Ez 10-15mm.

Nem tudom mennyit adhattál a két műtrágyából, de nem lehettett az oylan rosz mintha semmit nem adtál volna. Ez a rosfert amúgy elég jól működik.

A sóderos altalajnál az a gond hogy elszívja a vizet. A termő talajba szervestrágya kellett volna vag y valami komposztféle. Ősszel próbálj meg egy fécenti komposztot szórni rá, úgy október végén. Ez a télen bedolgozódik és tavasszal jobb lesz a füved.

Előzmény: tarackmirigy (37872)
Samubá Creative Commons License 2011.05.28 0 0 37873

Júniusban még tápanyag igényes a fű, még korai a nitrogén szegény káli túlsúlyos Crop. Most én adnék 3-4 deka NPK15-t m2 ként júliusban még  egyszer és csak augusztus elején vagy közepén adnám káli túlsúlyost. Vagy ammóniumnitrátból 1 deka és NPK-ból 2 deka egyszerre. A nitrogén is javítja a vízfelhasználás hatékonyságát.

Előzmény: yotti (37847)
tarackmirigy Creative Commons License 2011.05.28 0 0 37872

Eddig egyszer kapott pétisőt mert laikus hülye fejjel nem tudtam mit kell neki adni.

Aztán kapott valami Rosfert 15-5-20 műtrágyát mert szintén barom voltam.

 

Utánna regisztráltam ide és Tsunami segítsét igénybe véve.

 

Tegnap kilocsoltam Ferticare 24-8-16 vizben oldhatót meg vettem egy zsák 23-7-7 Cropcare -t . majd azt akarom kiszorni ha igényli.

 

Kiprobáltam a 3napig nem locsolom című filmet azóta döglött igy ki a fű.

 

már három napja megint naponta locsolom kezd is helyrejönni.

Előzmény: Samubá (37869)
Samubá Creative Commons License 2011.05.28 0 0 37871

Nyírás előtt is meg vannak ezek a sárguló foltok, vagy csak utánna látod őket? Ott nem sötét zöldebb a fű előzőleg?

Előzmény: k.laszlo68 (37849)
tarackmirigy Creative Commons License 2011.05.28 0 0 37870

Pestlőrincen lakom itt undorító sóderes talaj van ezért 20-30 cm termőföldet rátöltöttünk.

Előzmény: kod1111 (37867)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!