Kérdés, hogy - egy sokat (mondjuk napi 100-150 km-t) járó autó esetében mennyi idő alatt hozza be a felárát - egy benzineshez képest?
Főleg, hogy egy mai benzinest sem adnak ingyért - 4 millió alatt nemigen kapni használható rohangáló kisautót. Se jót, se rosszat.
És itt nem csak az üzemanyag-megtakarításra gondolok (bár az tetemes) - hanem egy ICE autó egyéb karbantartási költségeire - ami egy EV-nél gyakorlatilag nincsenek.
Bele kellene ülni, a tágasság érzet részben belső érték egy autónál. VW e-UP kategória.
Hatmillióért nem... négyért határeset, nekem nem, mert keveset használok autót, de román áron, hárommillióért szerintem főnyeremény városi szaladgáló második autónak.... ennyiért nincs versenytársa.
45 ló bőven elég neki városba, de két testesebb ember nem fér el egymás mellett az első üléseken.
2 testesebb ember, aki full-comfortra vágyik akkor is, amikor egyik kerületből a másikba autózik - annak valóban minimum egy Passát való (vagy valami még nagyobb, még kényelmesebb).
- De egy-két személynek naponta bejárni mondjuk az 5-10 km-re lévő munkahelyére - talán megfelel.
- Sőt, "békeidőben" még 6-8 rekesz whiskyt, vagy Finlandiát szétteríteni a klubokba (nagy érték - ennél többet nemigen rendelnek), vagy 1-2 alkatrészel elrongyolni a szervizekhez - arra is tökéletes megoldás.
- És akkor meg sem említettem a házhoz járó javító-iparosokat (fűtés, víz-gáz-villany, stb.) - akiknek 600 liter rakterük van lehajtott támlával - akiknek szintén kenyérkereső társuk lehet nap mint nap.
kicsi. A súlypontja alacsonyan lesz a akku miatt, nemtom milyen felfüggesztést fog kapni, de gödrös útakon ez a rövid tengelytáv és keskeny nyomtáv rettenetesen kényelmetlen, többszőr vezettem Matizt, alig vártam, hogy kiszálljak belőle. 45 ló bőven elég neki városba, de két testesebb ember nem fér el egymás mellett az első üléseken. Ez egy pizzafutár autó, most, hogy be van zárva minden, elférne vagy 300 darab egy nagyobb városba, mert a szerencsétlen biciklis futárok egész télen hordták a kaját.
A confort plus felszereltségű Dacia Springnek 18.1e euró bruttó ára, támogatással (plusz roncs programmal) kb. a fele, Romániában.
Márciustól lehet rendelni, szeptemberben szállítanak. Ez az ár kizárólag magánszemélyes rendelésre érvényes. Nem Miovenbe gyártják, hanem Kínában. Ezzel a platformmal.
Amúgy furcsán számolsz: 2000x7 = 14 000. A benzin legyen 1,4 Euró. SOHASEM VOLT Magyarországon hosszabb távon de legyen 1.4x 14000 az 20 000 Euró kerekítve.
From 2012 – 2020, there has been approximately one Tesla vehicle fire for every 205 million miles traveled. By comparison, data from the National Fire Protection Association (NFPA) and U.S. Department of Transportation shows that in the United States there is a vehicle fire for every 19 million miles traveled.
In order to provide an apt comparison to NFPA data, Tesla’s data set includes instances of vehicle fires caused by structure fires, arson, and other things unrelated to the vehicle, which account for some of the Tesla vehicle fires over this time period."
A hány éves Teslákat hasonlítják a hány éves egyéb autókhoz?
Majd ha már tudunk élettartamokat, hibákat, értékcsökkenést. Tesla is jön az ő kigyulladási statisztikáival, meg az egyéb autókéval. Mennyi a Tesla flotta átlag életkora? Mennyi ICE ég le az elő 2 évben?
Azért ha hárommillióba kerülne nálunk is, holnap már mennék is érte . Második városi nyúzónak megfelelne még így zanzásítva is, a Skoda meg százéves koromig kitartana. :-)
Pontosan így van, tökéletesen leírtad. Egyetlen L3-as autó kézikönyvébe sem lehet olyat beleírni, hogy a rendszer aktivált állapotában a sofőrnek bármelyik pillanatban át kell tudnia venni az irányítást – az autónak előre szólnia kell, ha megszűnnek az önvezetés feltételei, és ekkor elindul egy időablak, aminek a leteltéig kell tudni átvenni az irányítást, s ha ez nem sikerül, az autó meg fog állni. (Amint azt láttuk, ez az időablak a W223 esetében tíz másodperc lesz.) Addig a pillanatig, amíg a sofőr vissza nem veszi az irányítást, az autó vezet, és a felelősség is az övé. Ez egyszerűen nem lehet másként, különben nem beszélhetünk önvezetésről, csak vezetéssegédekről.
Itt gyakorlatilag egy Renault-rol van szo. Legalabbis arrol a technologiarol, amit a Nissan is tud ... es Romaniaban epitik össze ...
Az akku kb. kibir (most es legalabb) ~1000-1500 töltest/kisütest. Az akkor ~200 000 km-nek felel meg ...
Egy kiszallito auto nem tud (akkor sem, ha akar) ~20-25 km/h-nal magasabb atlagot elerni varosban.
Az pont jo egy müszakra ...
Ha az akku költsege + az elektromos energia ara kevesebb, mint (~2000 *~7 liter üzemanyag ara ... ami 14-15000 liter) es ami ~25 000-30 000 EURO, de a XXI. szazad 3. evtizedeben inkabb 30 000 EURO lesz az atlagban, akkor az akku gyakorlatilag többszörösen ingyé´ van. Az üzemanyag megsporolas többszörösen fedezi az akku költseget). Amit beepitenek (~27,5 kWh), az tokkal-vonoval talan 5000-6000 EURO ...
Itteni ICE tudosaink pedig eddig eppen azt allitottak, hogy az ICE az olcsobb verzio ... :-)