Keresés

Részletes keresés

Szalkó Creative Commons License 2012.06.12 0 0 530

Valószínüleg az Erdei Kaszáspók ( Egaenus convexus) lehet.

Előzmény: Kirtapp (528)
Szalkó Creative Commons License 2012.06.12 0 0 529

Köszönöm. :)

Ezek mind a kert lakói.

Előzmény: Seth2 (527)
Kirtapp Creative Commons License 2012.06.12 0 0 528

Hú, ez a kaszáspók nem semmi! Van 5leted, hogy mi lehet ez pontosabban?

Előzmény: Szalkó (516)
Seth2 Creative Commons License 2012.06.10 0 0 527

Szép képeket hoztál megint. :)

 

Utólag, ahogy számolgatom, mindennel együtt kb. öt órahossza, mire elkészül egy kép.

Előzmény: Szalkó (525)
Szalkó Creative Commons License 2012.06.10 0 0 526

A poloska 7, a sáska 20, a katica 19 képből összerakva.

 

 

Szalkó Creative Commons License 2012.06.10 0 0 525

Az (is) a jó benne, hogy teljes kreativitást kíván, nem az a "ön nyomja meg a gombot, a többit bízza ránk" tipusú technika. :)

Előzmény: Seth2 (523)
Seth2 Creative Commons License 2012.06.10 0 0 524

Selymes döglégy 50 képből.

 

Seth2 Creative Commons License 2012.06.09 0 0 523

Az általam használt technikával ez a bogár nagyon nehéz feladat volt. Sötét, rengeteg apró részlet van rajta, tükröződött is. Ráadásul rengeteget kellett retusálni, a sok apró szőr és részlet elcsúszott.

 

Hegyi álganajtúró

 

 

homerx Creative Commons License 2012.06.06 0 0 522

egyelore a talalt scriptet tanulmanyozom, hogyan is szamolja a focus beallitasokat, es a keszitett kepek mennyiseget. ez g12-re is fel van keszitve.

Előzmény: homerx (520)
monyesz Creative Commons License 2012.06.06 0 0 521

Voltak ide berakva ilyen képek, nem láttad még ?

Előzmény: homerx (518)
homerx Creative Commons License 2012.06.06 0 0 520

ertem, thx, akkor mar ott is van a 0.1-0.2mm-es hatar :)

nalam ilyen igenyek nem merulnek fel, mert eleve nagyok a targyaim. viszont nagyon mellyek a pocket gepem makrojahoz kepest. ha minden jol megy, talan el fogom tudni erni azt, hogy felparameterezem, csinaljon 5 es 15cm kozott 10 felvetelt, amit mar ossze fogok tudni fuzni.

Előzmény: Seth2 (519)
Seth2 Creative Commons License 2012.06.06 0 0 519

Ez a bogár kb. másfél centi "mély" volt a lenyúló első lábaival. Szerencse kérdése, hogy mikor találok olyan elhullott példányt, amelyik még nem régi és be lehet mozgatni a végtagjait. Ez így sikerült.
Az, hogy mekkora lépésekkel lehet haladni, az mindig a nagyítás mértékétől (dioptriától) függ. Nyolc dioptriánál 0,8 - 1 mm között van a dof, ha 21 dioptriát használok, akkor már jóval kisebb, 0,1 - 0,2 mm. De az az igazság, hogy sosem mértem meg pontosan, szemre, érzés alapján csinálom. Arra kell figyelni, hogy legyen átfedés az élességben, a program az éles részeket fűzi össze.
Ha egy DCR-250-et használok, akkor el tudok menni kb. másfél cm. hosszan retusálás nélkül, de ha két DCR-250 plusz a Soligor is fent van, akkor max. 6 mm, és még így is előfordul, hogy retusálni kell, mert elcsúsztatja a program.

Előzmény: homerx (517)
homerx Creative Commons License 2012.06.06 0 0 518

amire en hasznalni szeretnem az az, hogy az ilyesmi targyakrol fs-el tudjak osszerakni _mindenhol_ eles kepet ;)

 

Előzmény: homerx (517)
homerx Creative Commons License 2012.06.06 0 0 517

egyszer talan mar kerdeztem. szukseg van ilyen mennyisegu kep keszitesere? kb 1cm magas lehet ez a bogar, tehat ekkora dof-ot kell elerni a stackelessel. ez azt jelenti, hogy a 72 keppel kb 0.14mm-es dof/kep a maximum. azt megnezted mar, hogy ilyen nagyitasnal mekkora a dof a szerkezetednek?

en eppen most kiserletezgetek chdk+fs scriptekkel, de meg nagyon az elejen vagyok.

Előzmény: Seth2 (514)
Szalkó Creative Commons License 2012.06.06 0 0 516

Ma a Mátrából hoztam két képet.

Az első 8, a második 3 képből összerakva, CZM-ben.

 

 

Szalkó Creative Commons License 2012.06.06 0 0 515

Studio Stack a G12-vel! :)

Hihetetlen! Fantasztikus!

Előzmény: Seth2 (514)
Seth2 Creative Commons License 2012.06.06 0 0 514

Pompás virágbogár 72 képből.

 

 

Seth2 Creative Commons License 2012.06.06 0 0 513

Sziasztok! Szépek a képeitek. :)

 

Kiderült, hogy a kijelző villogását bizonyos fajta fényforrások okozzák. Ezzel a termékkel fürödtem be, legalábbis nálam nem megfelelő a fotózáshoz:

http://www.pannonled.hu/hun/products/gu10_item9.php

 

Beszereztem két másik típusú terméket, ezeknél nem jelentkezik a villogás a kijelzőn.

 

http://conlight.hu/led-fenyforrasok/halozati-power-led/power-led-es-fenyforras.html

 

http://conlight.hu/kompakt-fenycsovek/spot/spot-kompakt-fenycso-meleg-feher-138.html

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Szalkó (494)
Szalkó Creative Commons License 2012.05.31 0 0 512

Keleti prémesbogár a neve.

Előzmény: Szalkó (510)
Szalkó Creative Commons License 2012.05.30 0 0 511

Mai termés a Mátrából, 12 expós. Léptetés a fókuszgyűrűvel.

 

Szalkó Creative Commons License 2012.05.29 0 0 510

Egy egészen friss kép. 14 felvételes. Alulról nem ártott volna egy kis derítés.

 

Szalkó Creative Commons License 2012.05.29 0 0 509

Dénes!

 

Kimeríthetetlen az ötlettár! :)

Nem hiszem, hogy ez a verzió lesz az, melyet most mindenki meg akar csinálni. :)

Előzmény: Törölt nick (508)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.28 0 0 508
Szalkó Creative Commons License 2012.05.15 0 0 507

Hali Dénes!

 

Nagyon ötletes. Így, akár századokat is lehet lépni.

Előzmény: Törölt nick (504)
Szalkó Creative Commons License 2012.05.15 0 0 506

Látszik rajta, ez valóban profi cucc. Egy ilyen beszerzését most nem engedhetem meg magamnak. :(

Előzmény: Kirtapp (503)
M4RCI Creative Commons License 2012.05.14 0 0 505

Eladó kétszer használt Phottix 58mm-es macro előtétlencsék (+1, +2, +4, +10) tokkal. Eladtam mögüle az obit is, nem tudom kihasználni. Karc és egyéb sérüléstől mentesen 7.000 forintért.

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.13 0 0 504

Haliho!

 

egy barkács ötlet,

 

http://www.4photos.de/camera-diy/mikro-einstellschlitten.html

 

annak aki még nem ismerte...

Kirtapp Creative Commons License 2012.05.13 0 0 503

Köszönöm szépen! Jól esik az elismerés!

A csigalégy már korán, Napkeltekor is elég izgága volt, röpködött fűszálról-fűszálra, semmi esélyét nem láttam annak, hogy le tudjam fotózni, de végül megült egyhelyben, és 6 képet sikerült róla készíteni. Utána ment is tovább! :-) Sajnáltam, hogy csak ennyit sikerült róla készítenem, de egy ismerősöm azt mondta, hogy neki pont így tetszik, szóval azóta nem bánom annyira a dolgot.

 

más:

Eladásra kínálnám asahi pentax auto bellows harmónikakihuzatomat! m42-es csatlakozós. Eladás oka: a pentaconomat lerövidítettem, így már az is mobilis, és kell a pénz is. Hibája nincs, nagyon profi a cucc. Csere érdekel versenybiciklire. :-)

 

 

Előzmény: Szalkó (502)
Szalkó Creative Commons License 2012.05.13 0 0 502

Ezek mind terepi képek. Gyönyörűek. Gratulálok! :)

Ez a technika tökéletes!

A csigalégy 6 felvételt engedett, vagy így akartad? Egy hagyományos hatású sorozatkép! :)

Előzmény: Kirtapp (501)
Kirtapp Creative Commons License 2012.05.13 0 0 501
Előzmény: kenya15 (500)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!