Keresés

Részletes keresés

lendvaizs71 Creative Commons License 2014.04.16 0 0 7150

Köszi

Előzmény: szl1973 (7149)
szl1973 Creative Commons License 2014.04.16 0 0 7149

Az jó kompromisszum.

Előzmény: lendvaizs71 (7148)
lendvaizs71 Creative Commons License 2014.04.16 0 0 7148

1Dx-ről már álmodtam én is :-D Akkor szerinted 1D III?

Előzmény: Chip-TFF (7147)
Chip-TFF Creative Commons License 2014.04.16 0 0 7147

Ha mindenaron FF akkor 1DX. :) 5D mk2 nagyon hianyos AF tudasu, 1Ds II-rol nagyon nem tudok nyilatkozni, de tartok tole, hogy az a sebesseg amit muterembe szantak nem igazan allna meg a helyet a sportban.

Előzmény: lendvaizs71 (7146)
lendvaizs71 Creative Commons License 2014.04.16 0 0 7146

Az lenne a harmadik a sorban. Csak hát jó lenne FF. Gondolom iso minőségben sokat jelentene.

Most ez az elsődleges szempont.

Egyébként 70-200 F2,8-al használom.

Előzmény: Chip-TFF (7145)
Chip-TFF Creative Commons License 2014.04.16 0 0 7145

1D mk3 nem opcio? Az altalad soroltak erosen visszalepesek lennenek a 7D-hez kepest. Bar, ISO 3200-ban en azt sem szivesen hasznalnam... Mi lenne ha objektivet cserelnel nagyobb fenyerejure?

Előzmény: lendvaizs71 (7144)
lendvaizs71 Creative Commons License 2014.04.16 0 0 7144

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni. Beltéri sportfotózáshoz vennék gépet.

Szerintetek melyik a jobb választás: Canon 1Ds Mark II vagy Canon 5D Mark II?

Most 7D-t használok, de iso 1600 felett már nem igazán tetszik, pedig általában 3200-is kell.

 

Köszi

 

Balázs

fotóriporter Creative Commons License 2014.03.17 0 0 7143

Mi történik a zajosodással, ha felmész ISO 200 fölé és növeled a zársebességet? Nem biztos, hogy az alacsonyabb ISO a jobb.

Előzmény: WRC fotó (7142)
WRC fotó Creative Commons License 2014.03.16 0 0 7142

Én arra is gondoltam már hogy kikapcsolom az Activ D Lightingot, Normál módban használtam de lehet hogy az is fel erősíti a zajt.

 

Chip-TFF Creative Commons License 2014.03.16 0 0 7141

Pixel peeper? D300s igaz nem mai joszag, de ketlem, hogy olyan durvan zajosodna...

Előzmény: WRC fotó (7140)
WRC fotó Creative Commons License 2014.03.16 0 0 7140

Sziasztok!

 

Véleményetekre lennék kíváncsi, egy Nikon D 300S gépvázam van, hozzá egy Nikon 70-300/F 4,5-5,6 VR objektív, autó és motorsportot fotózom. Ami a Problémám hogy svenkelt képeknél,  ISO 200-nál főleg amit 160, 125, 80-dal fotózom, a képeknél a feldolgozás után PS-ben 100-os bele nagyításnál zajosodást tapasztalok, ami szürke időben jön elő jobban. Mitől lehet ez, van valakinek tapasztalata?

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

Sasi82 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 7139

 

Szia Mckmester!

 

De igen. (írtam mailt)

Előzmény: mckmester (7138)
mckmester Creative Commons License 2014.02.26 0 0 7138

A Kató Mihály emlékgálára mész?

Úgy volt, hogy a megyek én is, de végül szervezési problémák miatt nemigen látom értelmét. A mieink közül senki sem lesz ott, egyedül meg nem buli.

 

 

Előzmény: Sasi82 (7137)
Sasi82 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 7137

Sziasztok!

 

 

Segítséget szeretnék tőletek kérni.

Érdeklődnék, hogy valaki kölcsön vagy bérbe tudna-e adni nekem, fényerős, gyors fókuszú, 16-80 közötti tartomány (60D-re), USM-es objektívet, a szombati napra? (sajnos kaucióra nincs több száz ezer forintom.)

 

Pl. 50 1.4 , 28-70 2.8, 16-35 2.8, 18-35 2.8, stb...

 

Annyit még fel tudok ajánlani, hogy aki tud segíteni, be tudom vinni, Magyarország legnépszerűbb focicsapatának mérkőzésére, hogy a pálya mellől tudjon fotózni. (1 mérkőzésre)

 

Előre is köszönöm!

 

Üdv.

Gábor

nemethla Creative Commons License 2014.02.25 0 0 7136

A 24-70-ek akkor is CA-ztak, amikor nem kellett volna )) aza mindig.

A teléből nekem is az alp 2,8 van, és a véleményünk a két új qrva drágán mért II-esről is megegyezik. A 24-70-es meg is lepett, annyira nagyon top. De az ára is. ))

Előzmény: szl1973 (7135)
szl1973 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 7135

A 24-70 mkI-ből úgy tudom, hogy sorozatszám alapján is lehet következtetni a várható képminőségre. Mondjuk 8 próbánál már valószínű, hogy nem mindegyik volt a kvázi selejtes sorozatszámú.

 

A 28-70-et soha nem használtam, de nem meglepő, amit írsz: a régi 70-200L f2.8 képe jobb volt, mint az újabb 70-200L f2.8 IS 1D mk3 és mk4 esetén is. De a két régi darabbal összehasonlíthatatlan a 70-200L f2.8 IS mkII. (Mint ahogy a 24-70L f2.8 mkII is kenterbe veri elődjét.)

Előzmény: nemethla (7134)
nemethla Creative Commons License 2014.02.25 0 0 7134

A 28-70L-em képe messze jobb, mint akármelyik nálam járt 24-70LmkI-nek.

8 db-ot próbáltam, kétszer bemutatós Canon Hungáriásat is.

Előzmény: szl1973 (7128)
Sasi82 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 7133

Valóban kipróbáltam és nem győzött meg a 28-70 a 60d-n, 1Dmark III-on, azért más volt a leányzó fekvése.

Sajnos nem rajtam múlik a fény mennyisége és minősége :D

ISO 1600 1/160 F2.8-on éppen hogy elment, lerekeszelni nem is tudtam, mert az iso égbe szökött.

Ha valaki kíváncsi hogy mit tudnék kihozni az objektívéből a 60D-el, akkor csak bátran, mert 03.01-én szintén lesz egy gála :D

(A fényviszonyok nagy valószínűséggel ugyan azok lesznek)

Előzmény: Canon 550D (7130)
szl1973 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 7132

:)

Előzmény: peterssen (7129)
Chip-TFF Creative Commons License 2014.02.24 0 0 7131

Azt irta, hogy csak kiprobalta a 28-70-et...

Előzmény: Canon 550D (7130)
Canon 550D Creative Commons License 2014.02.24 0 0 7130

Nincs pénze másra, eladja a 60D-t és a 18-135-öt, akkor se jön ki még az 1D markIII ára. Azt írta, neki jó a 28-70 60D-n ha éppen van elég fény. Ha nincs akkor van gondban. Mit vegyen?

Előzmény: szl1973 (7128)
peterssen Creative Commons License 2014.02.24 0 0 7129

De sok baja van a kenonos kartácsoknak. :)

Előzmény: szl1973 (7128)
szl1973 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 7128

A 28-70 elég régi konstrukció, filmes gépekhez tervezték. A 24-70 képe se volt valami penge az újabb vázakon, szerintem a 28-70 és egy nem túl régi digitális váz kombinálása esetén a képminőségben és az AF tekintetében (sebesség, pontosság) nem szabad sokat várni.

Előzmény: Canon 550D (7120)
szl1973 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 7127

Persze 1D-vel is akkor kell exponálni, mikor jön a legjobb pillanat, csak kényelmesebbé tesz a brutális fps.

Előzmény: szl1973 (7126)
szl1973 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 7126

Egy ideig én is fotóztam focit 5D MkII-vel. Ahogy írod, nem lehetetlen, megoldható a feladat. Egyrészt akkor kellett exponálni, amikor úgy éreztem, hogy az a legjobb pillanat; a sorozatfelvételt gyakorlatilag nem is nagyon használtam. És hát az AF is gyakrabban tévesztett, mint az 1D-k esetén.

Előzmény: fotóriporter (7123)
Chip-TFF Creative Commons License 2014.02.24 0 0 7125

Lehet meg fogsz lepodni, de szerintem amatoroknek sportra inkabb alkalmasabb egy 60D mint az 5Dm2.

Előzmény: Canon 550D (7122)
Chip-TFF Creative Commons License 2014.02.24 0 0 7124

Jo, persze lattunk olyat is aki iPhone-nal is csinalja, de azert nem ok vannak tobbsegben. ;)

Előzmény: fotóriporter (7123)
fotóriporter Creative Commons License 2014.02.24 0 0 7123

Én ismerek több kollégát is, akik sokféle sport fotózását is megoldották 5D mkII-vel (azt hiszem, van köztük, aki még mindig azzal dolgozik). Nem mondom, hogy ideális, de meg lehete vele oldani.

Az 5D mk3 is hiába sokkal jobb az mk2-nél, sportfotónál nagyon érezni, hogy még az sem erre való.

Előzmény: Chip-TFF (7121)
Canon 550D Creative Commons License 2014.02.24 0 0 7122
60D-hez viszonyítva az 5D2... de természetesen az 1d a nyerő.
Előzmény: Chip-TFF (7121)
Chip-TFF Creative Commons License 2014.02.24 0 0 7121

5D MkII ? Sportra? Azzal a gyenge AF-el? 1 elvetemult Reuters-es arcon kivul nem ismerek mast aki ilyenre vetemedett volna...

Előzmény: Canon 550D (7120)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!