Keresés

Részletes keresés

garfieldka Creative Commons License 2007.01.21 0 0 2600
Akkor megnyugodtam, mert szerettem ide benézni és azt gondoltam, valami komolyabb dolgog van a háttérben. Nem mintha ez nem lenne elég komoly annak, aki benne van.
Előzmény: Bobby75 (2599)
Bobby75 Creative Commons License 2007.01.21 0 0 2599
Vizsgaidőszak, szakdolgozat leadási határidő...:(
Előzmény: garfieldka (2598)
garfieldka Creative Commons License 2007.01.21 0 0 2598
Mi történt? Nagyon leült a topic.
300eoss Creative Commons License 2006.12.25 0 0 2597
Bocsi a késő válaszért, de gondolom legördült hamar a topik mire megnéztem, és csak most, véletlenül láttam meg. Nem is baj hogy csak később válaszolok, mert frissebb infókat mondhatok :-)
Jelenleg semmi baja a váznak, elmúlt fotózásaimnál semmi backfókusz nem volt. Amúgy az a tesztábra arra jó, hogy az ember idegesítse magát. Elő kellett hivatni múltkor egy képet, (ISO 1000 f2.8 1/250 200mm, téma kb. 10 méterre) 13x18ban az levegőben lévő hölgy éles, és a szemembe néz :-)
További kellemes karácsonyt!
Előzmény: toth-abri (2595)
szafe2 Creative Commons License 2006.12.12 0 0 2596

udv

 

anyagi megrokkanas es 17-40 vasarlas miatt eladnam Tamron SP AF 17-35mm f/2.8-4 (Di LD Asp IF) obimat, Canon veggel.

 

Kb. 1.5 eves, (meg fel ev euro garancia, ha szamit ez valamit.) hibamentes, karcmentes tip-top allapotban. ara 80eft (uj kinti ara kb. 100eft)

erdeklodni: 20/525-9456, napkozben. szafe2@freemail.hu

 

kepek az obirol maganban. vele keszult kepek: http://kep.tar.hu/szafe/

az obi nyiregyhazan van, a varosban napkozben barmikor megtekintheto, kiprobalhato.

 

toth-abri Creative Commons License 2006.12.01 0 0 2595
Na, mi lett a tegnapi tali eredménye?
300eoss Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2594
Akkor maradjunk a holnap 14-ben, igyekszünk a teszttel, legfeljebb megbeszélünk élőben egy másik találkozót is. Ez már egy mini találkozó lesz, aki ráér jöjjön :-)
Én közben vadul tesztelek...
Előzmény: vlevi (2593)
vlevi Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2593
Na ez az. mindennap 4-ig dolgozom, most hétvégén pedig nem leszek itthon. Más lehetőség nem nagyon marad, mint napközben ellógni egy kicsit.
Előzmény: 300eoss (2592)
300eoss Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2592
Találkozhatunk máskor is, amikor nem dolgozol, csak hamar sötétedik. Máskor is ráérek/érünk.
Előzmény: vlevi (2591)
vlevi Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2591
Jó lesz. egy rövid időre el tudok kéredzkedni a melóhelyről.
Ha valami közbejönne, a vlevi kokac freemail.hu címen és a 20/382-6688 számon vagyok elérhető.
Előzmény: 300eoss (2590)
300eoss Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2590
Bujtosi liget? Ahol a jáccótér. Akkor tudunk jáccani is, múltkor is jót csúszkáltunk a kötélpályán.
Előzmény: vlevi (2589)
vlevi Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2589
Hol találkozzunk?
Előzmény: 300eoss (2588)
300eoss Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2588
Akár holnap is összefuthatunk, pl. 14 órakor valahol. Azért jó ez az idő, mert mégegy srác is tud jönni, aki hoz egy 50 /1.8at, én viszek 50 1.4et, meg ami a táskában épp lesz. Amúgy megtaláltam ezt az ábrát, épp azzal ügyködöm..
Előzmény: vlevi (2586)
vlevi Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2587
Egy Nikonos oldalon találtam, http://www.focustestchart.com/chart.html
Egész pontosan ez a PDF

A 18.oldalon van az ábra.
Előzmény: 300eoss (2585)
vlevi Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2586
Bassza a csőrömet ez a fókuszálás dolog. A kitobi (18-55) teljesen jól fókuszál. Az 50/1.8-as szánalmasan frontfókuszos. A Sigma 28-135 kicsit bizonytalan, de nagyjából jó, 70 és 135 mm-en is. Van egy ritkán használt Sigma 70-300 is, az is jó. Ezek szerint az 50/1.8-as a nemjó.
Úgy tűnik, mégsem a váz.
Mikor tudnánk összefutni és hol egy gyors teszthez?
Előzmény: 300eoss (2585)
300eoss Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2585
Ezt az ábrát nem ismertem, de jó! Ha tudnád én hogy teszteltem.. Sztem 50/1.8-at add el, és vegyél 50/1.4-et. A többi obid ha jó (nem rossz), akkor nyilván ezzel van a gond. De adhatok másik obit a tesztedhez. Nekem volt 50/1.8 is, asszem 10D-n használtam, azzal jó volt.
Előzmény: vlevi (2584)
vlevi Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2584
Azt a tesztábrát használtam, amit talán pont te raktál be ide. Azon nincs a közelben semmi, ami kontrasztos lenne.
Úgy vettem észre, nem "megy el" egészen a szerintem jó fókuspontig. Ez alatt azt értem, hogy ha eltekerem manual fókussaz végtelenbe az obit, visszarakom AF-be, és exponálok, akkor backfókuszos, ha minimumra veszem a fókuszt (Ez a Sigma obimnál makró módban kb 25 centi, a tesztábra távolsága kb fél méter), akkor viszont frontfókuszos. Ha mégegyet exponálok, akkor nagyjából jó.










Na, ezt kipróbálom az 50/1.8-al is. Kipróbáltam. Hát nem. Az stabilan frontfókuszos.
Előzmény: 300eoss (2583)
300eoss Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2583
Ismered pontosan az AF rendszer működését? Az érzékelők "kilógnak" a kis piros négyzetből, és ha ott kontrasztosabbat talál, oda élesít.
Olvasmány
Előzmény: vlevi (2582)
vlevi Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2582
Nem is tudom. Próbáltam makró módban a Sigma 28-135-ömet, és volt frontfókuszos és jó is, de csinált egy akkora backfókuszt, hogy csak lestem. Minden alkalommal a középső AF pontot használtam.
vlevi Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2581
Mármint úgy értettem, az átlagos 4.5-nél nagyobb fényerejű, természetesen tökéletes az 1.4
Gondolom nem 300D-re volt firmware frissítésed, mert arra az 1.1.1 volt mindíg is mint gyári. Próbáltam én is cserélgetni a wasiat, undutchablest, gyárit, de semmi eredmény.
Előzmény: 300eoss (2579)
300eoss Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2580
Ja, már olvastam valahol 300D és 50/1.8 páros fókuszproblémájáról.
Előzmény: vlevi (2578)
300eoss Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2579
Nagyobb fényerejű? Ha 1.4 elég, segíthetek. Nekem megoldódott a backfókusz, miután végre feltettem a fél éve megjelent firmware frissítést...
Előzmény: vlevi (2578)
vlevi Creative Commons License 2006.11.29 0 0 2578
Fókuszproblémák ellenőrzéséhez keresek egy obit kölcsön, egy-két kattintás erejéig. Kíváncsi vagyok, hogy a Canon EOS300D váz, vagy az 50/1.8-as obim frontfókuszos-e. A többi obim nagyobb fényerejű, azokon nem látom egyértelműen, de az 50-essel a tesztábra köszönő viszonyban sincs a fókuszálással.
Szóval, ha valakinek van a megyében egy nagyobb fényerejű Canon obija, amivel készíthetnék pár képet tesztábráról, nagyon megköszönném.

vlevi kokac freemail pont hu
toth-abri Creative Commons License 2006.11.24 0 0 2577
300Eoss! Sokban tudok azonosulni a fotós filozófiáddal!
Előzmény: 300eoss (2576)
300eoss Creative Commons License 2006.11.24 0 0 2576
Végülis szerintem mindegy hogy kompakt vagy tükörreflexes, Canon vagy Nikon. Lényeg hogy a használójának megfeleljen, meg persze ha mások számára is készít fotókat, akkor arra a munkára is alkalmas legyen. (Ki mit csinál, esküvő, sport, táj stb.) Amúgy meg tapasztaltam párszor, hogy rossz fényviszonyok mellett messziről kompakttal készült fotón az unoka nagyon jól mutat a nagyinak (igen, az a barna folt Jenőke), akkor én minek csináljak róla fotót egy 1.4-es vagy 2.8-as obival..
Előzmény: toth-abri (2575)
toth-abri Creative Commons License 2006.11.24 0 0 2575

Értem. A Leica M8-as is ilyen méretet választott.

 

Bennem időről-időre megfordul, hogy váltanék Canon 5D-re, de hát míg eladom az összes cuccot. Meg aztán úgy sem tudnám megvenni ugyanazt a felszerelést Canonban, mert többe kerül.

 

Inkább kivárom a Nikon FF-t.

Előzmény: 300eoss (2574)
300eoss Creative Commons License 2006.11.24 0 0 2574
Van full frames gépem, EOS 50 a neve. Digit vázat nem akarok cserélni, az 1.3 crop nem olyan rossz. Most jöttem a laborból, 13x18as képek ISO 1000-nél. Nem rossz :)
Előzmény: toth-abri (2573)
toth-abri Creative Commons License 2006.11.24 0 0 2573

Szóval képzed magad. Jó neked. :-)

 

Full-frames gépet nem akarsz venni?

 

Előzmény: 300eoss (2572)
300eoss Creative Commons License 2006.11.24 0 0 2572
Kb. ugyanazt, mint az elmúlt években. Néhány havonta elegem lesz a fotós társadalomból (magamat is beleértve!!), de azt átvészelem pár nap alatt. Azon kívül próbálom a hullámzó teljesítményemet simábbra csiszolni, sokat olvasok, tanulok.
Előzmény: toth-abri (2571)
toth-abri Creative Commons License 2006.11.24 0 0 2571

Mit csinálsz mostanában egyébként?

Előzmény: 300eoss (2570)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!