Keresés

Részletes keresés

Roadtrain Creative Commons License 2011.11.17 0 0 6676

Ott nem sikerült képet készíteni sötétben értünk oda :o( és reggel 7-kor már röccentünk is vissza.Menet közben készültek képek (kocsiból) majd azokat még babrálnom kéne,kicsit meg megnézni mennyire sikerültek.Amúgy készült talán 20-30db összesen.

Előzmény: 95xf (6675)
95xf Creative Commons License 2011.11.17 0 0 6675

Ősz volt, oké. És Svájc?:))

Előzmény: Roadtrain (6661)
gabeesz Creative Commons License 2011.11.16 0 0 6674

Ha netán nem kapnád meg, amit nem hiszek, nekem megvan mindhárom pdf-ben! :)

Előzmény: Hintázók (6671)
geri821 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 6673

Egy kis            Őszies fotóó:))))

Zolinka Creative Commons License 2011.11.16 0 0 6672

Sziasztok.

 

A Scott Kelby fele könyvekről csak jót tudok mondani.

Meg van a Digitális Fotós Könyv mind a három kötete, és a Photoshop digitális fotósoknak 2. kiadása is.

Nagyon érthetően lényegretörően írja le a dolgokat. És van egy egyedi humora is. Nem olyan száraz olvasmány mint sok más szakkönyv. :-)

Tudom még ajánlani a Kapd el a pillanatot c. könyvet is. Nagyon jól, képekkel ilusztrálva írja le a fotós trükköket egy kis sztorizgatás keretében.

Hintázók Creative Commons License 2011.11.16 0 0 6671

Az a helyzet, hogy már meg van rendelve mind a három könyv, úgyhogy várok Karácsonyig :)

De azért köszi, szerintem sok topiktársat érdekelni fog :)

Előzmény: Törölt nick (6670)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.16 0 0 6670

A Scott Kelby fele Digitalis fotoskonyv errol a linkrol ingyenesen letoltheto PDF formatumban. Akit erdekel:)

Lassu letoltes ingyenes es kb 10-12 perc alatt lent van.

 

LINK: http://data.hu/get/3441100/A_Digitalis_Fotos_Konyv-Scott_Kelby-.zip

 

 

bepi81 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 6669

Én most erre pályázok, elvileg a barátaim a 30-ik szülinapomra meglepnek majd vele: http://www.libri.hu/konyv/photoshop-digitalis-fotosoknak-1.html

 

Egyik jóbarátom megvette, hasonlóan pozitívan számolt be róla (a könyv érthetőségével kapcsolatban), mint az előzőekben említett könyvvel kapcsolatban... ;-)

Hintázók Creative Commons License 2011.11.16 0 0 6668

Megtaláltam a neten, 3 kötetes, és van olyan oldal, ahonnan csomagban meg lehet rendelni kedvezményesen. Nyami :)

Előzmény: bepi81 (6667)
bepi81 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 6667

Csak ajánlani tudom, tényleg. Nem túl drága és tökérthetők benne a dolgok. Nem megy bele - szerintem- felesleges fizikai tudományos megfogalmazásokba, hanem gyakorlatias az egész. Ja, és nemhiába bestseller könyv... Aztán, persze, ennek a többi kötete, illetve maga Scott Kelby más könyvei is részeletesebben boncolgatják a részeleteket, de ez a könyv nekünk, kezdőknek szól.

Előzmény: Hintázók (6666)
Hintázók Creative Commons License 2011.11.16 0 0 6666

De jó, hogy megemlítetted ezt a könyvet! Már tudom mit kérek Karácsonyra ;)

Előzmény: bepi81 (6665)
bepi81 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 6665

Scott Kelby nagyon szemléletesen leírta A Digitális Fotós Könyv c. írásában. Aki még nem olvasta, annak ajánlom figyelmébe, mert rendkívül érthetően, tényleg kezdő fotósoknak írta a könyvet. Ez az 1. kötet, amit magam is kiolvastam. A portré fotózás részben is leírja, mint első számú ökölszabály, hogy ízületnél Soha nem vágunk el embert...

Roadtrain Creative Commons License 2011.11.16 0 0 6664

Találtam egy ilyet hátha valaki hasznát veszi :o)

 

Doktor úr! Vághatom izületnél?

Sokan talán nem is gondolják, de a portréfotózás az egyik legnehezebb fotós kategória. Azon kívül, hogy látni kell az alany előnyös nézetét, számos kompozíciós szabályt is illik betartani, sokkal többet, mint más esetekben. Amint nem egész alakos képet készítünk[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Roadtrain Creative Commons License 2011.11.15 0 0 6663

Köszönöm a dicsérő szavakat :)

Elárulom,hogy a falevél egy pókháló szálon függött :) több képet is készítettem róla.De ezt találtam megfelelőnek az egyiken lehet is látni a pókháló szálat :)

Előzmény: Törölt nick (6662)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.15 0 0 6662

Jok a kepek! A masodikat - hullo falevel -  hogyan sikerult lencsevegre kapnod?

Előzmény: Roadtrain (6661)
Roadtrain Creative Commons License 2011.11.15 0 0 6661

Ősz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.13 0 0 6660

Ket kep a Szabadsag hidrol:

 

 

 

A ket kep kozott eltelt kb fel ora - amig bevcasaroltam a csarnokban:)

 

Az alabbi kepek par hettel korabban a Margitszigeten keszultek reggel.

 

 

 

Szerintem egesz jok lettek, ahhoz kepest, hogy egy egyszeru "mezei" digitalis fenykepezovel kattintgattam.

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.10 0 0 6659
Kicsit ugyan Off de remélem nem haragszotok meg a kérdésért. Ki ismeri, mi a véleménye a Soligor szűrőkről?
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.10 0 0 6658
Kicsit ugyan Off de remélem nem haragszotok meg a kérdésért. Ki ismeri, mi a véleménye a Soligor szűrőkről!
eechalhoub Creative Commons License 2011.11.10 0 0 6657



Törölt nick Creative Commons License 2011.11.08 0 0 6656

Nem légifelvételek:-)

Mindhárom kép a Kranzhorn nevü hegycsúcsról készült, ami Tirol és Bajorország határán található, Kufstein közelében.

Nem magas hegy, csak nagyon jó fekvésü, nagyon jó kilátású.

Amit fehér felhöknek látsz, az az esti köd. A hegytetön még napos, de az árnyékos völgyekben már gyülik a köd.

Ilyenkor egyedülálloan szép odafenn. Sajnos eleget nem sikerült fotózni, sietni kellett lefelé, mert hamar sötétedett és a szél is fagyos volt.

Előzmény: Törölt nick (6654)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.07 0 0 6655

Köszi! :) Igen onnan.

Előzmény: Törölt nick (6653)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.07 0 0 6654

Szepek a kepek. A harmadik kep legifelvetel? Bar latok nemi novenyzetet a kep jobb o. sarkaban, val.szeg nem... gondolom. Hol keszultek?

Előzmény: Törölt nick (6652)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.07 0 0 6653

Nagyon jo a villamosos kep... gondolom a vezetoallasbol keszult:)

Előzmény: Törölt nick (6651)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.07 0 0 6652

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.07 0 0 6651

 

 

M.VIII Creative Commons License 2011.11.06 0 0 6650

Megint cicák:

 

ikajli Creative Commons License 2011.11.04 0 0 6649

Köszi. Ez a verzió jobban tetszik, mint a minimál.

Előzmény: eechalhoub (6648)
eechalhoub Creative Commons License 2011.11.04 0 0 6648
Koszonom!:) A rakattintotok a felhasznalonevemre, akkor oty lesz a flickr-es photostreamemhez a link, van egy masik hasonlo fotom, csak az minimal-abb :)
Előzmény: ikajli (6646)
Roadtrain Creative Commons License 2011.11.04 0 0 6647

Elég patent kép lett :)

Előzmény: eechalhoub (6643)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!