Keresés

Részletes keresés

doryka77 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4614
Igen, ő az 1-es számú versenyző :-) de valamiért egy kicsit jobban húzok a Hp felé.
Amit említettél hogy vízálló és nem kell külön tokkal bíbelődni kb. mennyibe fáj?
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4612)
doryka77 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4613
Köszi a tesztelést már olvastam, sőt ha jól emlékszem azalapján kezdtem el kutakodni hogy hol és milyen áron kapható.
Igazándiból csak akkor bizonytalanodtam el, amikor 1-2 fotósüzletben olyan indokkal próbáltak lebeszélni hogy a Hp inkább nyomtató, irodatechnika stb nem pedig fényképezőkre van ráállva, ezért megkérdőjelezhető a megbízhatósága :-(.... de valszeg ezen az áron /55-60e Ft között/ nem kapok gépet tokkal együtt !?

Annak viszont örülök hogy végre valaki olyan mond véleményt aki már használta, vagy ismerősének van ilyen masinája és meg van vele elégedve.

Köszi
Dóri
Előzmény: BuNnY (4605)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4612
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4611)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4611

Nem zacsi.

Képzeld teljesen, úgy néz ki mint egy "rendes tok".

 

:)))))

Előzmény: Kékbálna (4608)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4610

Nem túloznak.

Ez tok elméletben akát 5-ig, jó lehet.

De a gép amit beleraksz, az nem is tudom, hogy fogalmazzak.....

 

A HP-t nem ismerem.

 

Ha belefér a költségvetésre, erre a célra (pár méterig)

az Oly. Mju 725 (720) SW jó választás.

Nincs hozzá külön tok, mert saját maga vízálló.

Nem kell szüttyögni, egy külön tokkal.

Ha nagyon belemelegszik, a vízalatti világba,

késöbb is vehet hozzá, gyári tokot, kb. 50e.-ért.

Viszont remek a kép minősége.

 

A 720-as már kifutó modell, lehet hogy valahol, olcsón hozzá lehet jutni.

Előzmény: doryka77 (4607)
Kékbálna Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4609
Bár nekem Oly cuccom van, mondjuk nem 3 méteres max mélységgel. :)
Előzmény: Kékbálna (4608)
Kékbálna Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4608
Vedd meg a HP-t. Ez az oly szerintem valami zacsiszerű ennyiért. Hidd el az a plussz 25eFt és plussz 37 méter minőségben sokkal többet ad. Szóval HP:
Előzmény: doryka77 (4607)
doryka77 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4607
Csak sznorizik. Ezért gondoltam először az Olymposra, viszont ha jól tudom általában valamivel többet írnak rá mint amit bír.
Ha a 3m a maximum és még esetleg túloznak is... szóval lehet inkább Hp.
Előzmény: OlegGontar (4604)
BuNnY Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4606
Pedálozunk, pedálozunk? Csak nem birtoklási vágy kerített hatalmába?
Előzmény: Garfield33 (4602)
BuNnY Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4605

Hp-t teszteltük a divecenter-en, olvasd el. Szvsz jó kis masina, szerkesztőtárs (és még több fórumtárs is) ilyennel rendelkezik, és szeretik.

http://www.divecenter.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=506

Előzmény: doryka77 (4603)
OlegGontar Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4604
Ha buvarkodik, akkor a 3m-eres edeskeves. Meg talan sznorkerezeshez is. Ha csak a parton terdig vizben, akkor meg eleg az is.
Előzmény: doryka77 (4603)
doryka77 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4603
Sziasztok,
egy kis segítségre lenne szükségem.
A férjemnek szeretnék ajándékba venni digit. fényképezőt víz alatti tokkal.
2 típust néztem ki: Olympus FE-130 3 méterig vízálló tokkal 30.000 Ft, a másik pedig HP R817 40 méterig vízálló tokkal kb. 55.000 Ft.

Tudom hogy itt a fórumon profi gépekről folytattok eszmecserét és a fent említett 2 gép pedig valszeg kissé megmosolyogtat benneteket, mégis adjatok tanácsot melyiket válassszam!
Nem tudok dönteni........ segítsetek!

Előre is köszönöm a választ.
Dóri
Garfield33 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4602

Hát hol lehetne? A páncélszekrényedben, a többi kincs mellett.

 

Előzmény: Analóg (4599)
Analóg Creative Commons License 2006.12.19 0 0 4601
Neked nem is kell izgulnod! :-) Úgy néz ki január 10-ig kell várnunk,mert lehet tolódik  a Tengeri só egy héttel!
Előzmény: Dr. Zook (4600)
Dr. Zook Creative Commons License 2006.12.19 0 0 4600
inkabb azt ajanld fel, hogy megtudjuk a verseny eredmenyet...varni...varni...varni...jaj de utalok :)

zook
Előzmény: Analóg (4599)
Analóg Creative Commons License 2006.12.19 0 0 4599
Én szívesen felajánlom a saját dedikált példányomat, csak nem tudom hol lehet és félek, hogy Bunny the Great megtudja!
Előzmény: Garfield33 (4597)
BuNnY Creative Commons License 2006.12.19 0 0 4598

Teljesen átmelegedik a szívem ennyi dicséret hallatán :)

Előzmény: Kékbálna (4596)
Garfield33 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 4597

Nincs fenn valahol a neten? Teljesen felcsigáztál.

A film miről szól? Víz alatti téma?

Bunny csinálta azt is vagy csak a hangja szar benne?  :-)

Előzmény: Kékbálna (4596)
Kékbálna Creative Commons License 2006.12.19 0 0 4596

Te szegény tudatlan. Nem tudod mi az a TAKA II? Hogy tucc így élni? Hát az kérlek a magyar természetfilm hangalámondás gyöngyszeme! Egy igazi csiszolatlan gyémánt! Kérj dedikált példányt a MESTERtől! Bunny is our Master!

 

Egyébként meg van a 80-as évekből a hangalámondásos sci-fi vagy szex film élmény? Tudod mikor az ürge fa hangon mondja, hogy "gyorsabban" vagy  "vészriadó". Na ez semmi a TAKA II-höz képest. Az kérlek egy etalon, te ilyet akkor tudsz majd ha a Bunny mondja alá a filmjeidet. Ja és az se te leszel, hanem a MESTER.

 

:))

Előzmény: Garfield33 (4595)
Garfield33 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 4595

Az a helyzet, hogy egy szafarinyi felvételből nem lehet igazi filmet csinálni. Ennek például kb másfél órányi nyerse volt, abból használható 40 perc, összevégva 18. Egy témát felépíteni sokkal több anyag kell. A jelenlévők meg azt szeretik viszontlátni, ami velük történt, ezért más felvételt nem kever(het)ek bele, így aztán benne van szegény ember az ördögi körben.

 

Mi az a Bunny-féle TAKA video? Még nem hallottam róla.

 

Milyen ötleted van? Nekem van most már 6-7 órányi használható hibátlan nyers filmem, neked ötleted, én azt jól ellopnám és aztán ráírnám, ki az ötletgazda  :-)

 

Előzmény: Analóg (4592)
Kékbálna Creative Commons License 2006.12.19 0 0 4594
Én értem miért nem. Szeretne aludni. :)
Előzmény: BuNnY (4593)
BuNnY Creative Commons License 2006.12.19 0 0 4593
Bunny Taka II DVD a technikai világ csúcsát képezi, ezért a bársonyos hangomat kevéssé kedvelők számára 2 féle csak zenét tartalmazó hangsáv is van rajta. Úgyogy ez nem lehet kifogás, hogy miért nem nézed meg minden este lefekvés előtt.
Előzmény: Analóg (4592)
Analóg Creative Commons License 2006.12.18 0 0 4592

A Bunny féle Taka II videóhoz képest kimondottan Scorsese szintű! Kellemes volt Bunny alámondásának hiánya.:-)

Élmény-videó szinten mindegy, hogy össze-vissza snittek vannak vagy tematizált, inkább arra gondoltam, hogy már eleve egy témát körbejárni és úgy csinálni a filmet. Nekem van 3 film ötlet is a fejemben, csak soha nincs rá időm a fotózás miatt, meg lehet, hogy gyenge hozzám a technikám is.

Szóval gratulálok mert élvezetes képek voltak benne, főleg az elején az üreges részek, meg a végén a delfinek. Én is átéltem szerencsére ezt az élményt ennyi delfinnel úszva.

Előzmény: BuNnY (4591)
BuNnY Creative Commons License 2006.12.18 0 0 4591
Én csak hivatásos garfield videó fikázó vagyok, de szerintem is javuló tendenciát mutatnak a vágásaid :P
Előzmény: Garfield33 (4590)
Garfield33 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 4590

Köszönöm. Jólesik egy "képben" lévő szagértőtől a pozitív megítélés.

 

A film eleje és vége tényleg le van hasítva, nem terhelendő a fórumlakókat vele. Érdekes viszont, hogy ez az első olyan filmem, amit nem tematizáltam valamilyen módon (valaki, egy filmértő ember, azt mondta, hogy próbáljam meg egyszer nem szétszedni a dolgokat).  A múltkori brotherses például olyan volt.

 

       ha érdekel:  www.stefi.hu/brothers.wmv

 

Ő most azt mondta, na végre. Ebből látszik, hogy az izlések különböznek. De akkor most kire hallgasson szegény amatől videjós....  :-)

 

A technika: egy mindDV-s kamera egy sárga (egyesek szerint éthordószerű) műanyag tok, két féligmeddig saját buhera 18W-os lámpa.

 

Most, hogy már összegyűlt vagy 10 film nyersanyaga, lassan tényleg nekiülök egy FILM-nek.

 

       jut eszembe: a cápákat mutattam már nektek?   www.stefi.hu/capi.wmv

 

 

 

Előzmény: Analóg (4574)
nikolausz Creative Commons License 2006.12.18 0 0 4589

Duplaexpo lenne a megoldas?

 

Amugy az se baj, ha behuzza a filmet a gep, van egy parszaz forintos kutyu, amivel ki lehet banyaszni a film veget. Mar csak megfeleloen kell visszafuzni.

eke Creative Commons License 2006.12.17 0 0 4588
na, nem hiszem, egy ilyen géptől szerintem ez egy elvárható tudás. Nézd meg jobban.

A másik: a puding próbája az evés. Az összegzett expónak jónak kell lennie.
Előzmény: Analóg (4584)
Dr. Zook Creative Commons License 2006.12.17 0 0 4587
GGGRRRRRRRRR!!!!!
Előzmény: Analóg (4586)
Analóg Creative Commons License 2006.12.17 0 0 4586
Nem bántunk csak nehéz elviselni a veszteségeket ami sújtja a víz alatti fotós társadalmat. Te majd Kiss Gábor is elveszett nekünk /sőt Gábor átállt a szárazföldi csapatokhoz!/ és az utánpótlás sajnos már nem olyan! :-)))) Se Zook, Se Archi, Se RKmitoménmennyi nem tud titeket kárpótolni! Nagy veszteség ez nekünk, és csak lassan tudjuk feldolgozni!
Előzmény: Raha (4582)
Dr. Zook Creative Commons License 2006.12.17 0 0 4585
Dehogyis! En En En...hmmm... Olvastam, ezaz! Olvastam, bizony...

:)

Raha: senki sem bant, max nem erti, legalabbis en nem, hogy ha eddig fotoztal, meg konyv meg minden, akkor miert nem folytatod? Szerintem kedvesseg es nem bantas. Vagy akitol igen, az monnyon le :)

zook
Előzmény: Analóg (4583)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!