Keresés

Részletes keresés

zlota Creative Commons License 2017.07.06 0 0 27468

A faléc állítólag jobb mint a toktoldó!

Meglepő...

Előzmény: zlota (27463)
Sfjodorov Creative Commons License 2017.07.05 0 0 27467

Ezt is köszönöm

Előzmény: kiss_atti (27466)
kiss_atti Creative Commons License 2017.07.05 0 0 27466

A Berget.

Előzmény: Sfjodorov (27465)
Sfjodorov Creative Commons License 2017.07.05 0 0 27465

Köszi!

 

Akkor ha jól értem, akkor engem félretájékoztattak azzal az infóval, hogy még a szigetelés után is berakhatóak az ablakok.

 

Tehát akkor akár már egy hónap múlva is be lehet tenni az ablakokat...

 

Egy új építésű ház esetén, ha 3 rétegű üvegezésben gondolkozom, akkor milyen egyéb paramétereket kell figyelembe vennem az ablaknál, milyet érdemes választanom? 

Vakolható tokos redőny lesz, gondolom ennek felrakása előtt azért az áthidalót, ami a redőnytok mögött lesz, azért érdemes leszigetelni. 

 

Kaptam ilyen árajánlatokat:

1. BRILLA 80 profilú műanyag nyílászárók műszaki tulajdonságai 3 rétegű üvegezéssel:
- Anyag: 6 Légkamrás profil,horganyzott acélmerevítéssel
- Beép. Mélység: 80 mm
- Üvegezés: 4 Float / 12 / 4 Low-e / 12 / 4 Low-e argon gáztöltéssel; Ug= 0,7 W/m2K hőszigetelési értékkel
- Vasalat: Winkhaus vasalat
- Tömítés: Körbefutó szürke gumitömítés fehér szín esetén

 

2. HORIZONT PENTA PS plus

- Anyag: 7 Légkamrás profil,horganyzott acélmerevítéssel
- Beép. Mélység: 75 mm
- Üvegezés: 4-14-4-14-4 háromrétegű üveg; Ug= 0,65 W/m2K hőszigetelési értékkel
- Vasalat: ROTO gyártmányú vasalat

 

3. BERG TREND 82

- Anyag: Minőségi schüco profilból, Berg Trend ( 7 levegőkamrás ) kivitelben, horganyzott idomacél merevítéssel

- Beép. Mélység: A tökéletes hőszigetelő tulajdonságokat 70-85 mm beépítési mélységű tok és szárny konstrukciónak köszönhetően értük el.

- Üvegezés: Ug=0,64 W/m2 K értékű 4-12-4-12-4 argon gázzal töltött fokozott hőszigetelő ( 3 rétegű )

- Vasalat: Alap:ROTO NT SILVER alap biztonsági vasalat-hibásműködés gátló, kiemelésgátló, részszellőzés

RC1: Erőszakos behatolási kísérletek elleni védelem (rúgás, ütés, kiszakítás),Plusz biztosítási pontok. Secustic Kilincs alap tartozék. Kulcsos vagy nyomógombos kilincs alkalmazása.

-Tömítés: TRIPLA gumitömítéssel

 

Melyiket érdemes választani?

 

Előzmény: kiss_atti (27464)
kiss_atti Creative Commons License 2017.07.05 0 0 27464

Előtt,

 

tető után.

Előzmény: Sfjodorov (27462)
zlota Creative Commons License 2017.07.05 0 0 27463

Toktoldó/redőny:

 

Télen néztem hőkamerával az ablakokat... a felső 20cm toktoldónál nagy volt a hőveszteség.Sőt a régi fa ablakoknál a tok rész jobb volt mint az újnál a műanyag tok része. 88+ volt ha jó rémlik a profilméret.Az a 1,3m toktoldó 20cm szélességben került vagy 10e-20e forintba!

 

Akarok pár ablakot, és megint eszembe jutott, hogy nagyobb nyílást kell vágnom a falba, hogy a toktoldó elférjen.

 

Mivel aranyárban mérik, és faablaknál is gondolom tömör fából van a toktoldó, így felmerült bennem, hogy lehet fa léccel kiváltani műanyag ablak esetén?

Más megközelítés:

Az egyik ablak pont két függőleges gerenda közé esik. Mi értelme kivágni nagyobbra, ha simán át lehet fúrni a redőnynek, ami úgy is a külső fal síkjában lesz?

 

Amúgy sem vagyok biztos benne, hogy a 8,8cm vastag faléc (lefestve fehérre) rosszabbul szigetel-e mint a 8,8cm vastag toktoldó... Véleményetek szerint mi ezzel a helyzet?

Sfjodorov Creative Commons License 2017.07.05 0 0 27462

Sziasztok!

 

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a most épülő házba, amely jelenleg úgy áll, hogy készen vannak a határolófalak és a tető is hamarosan elkészül cserepeléssel együtt.

 

A következő lépés lesz az aljzatbetonozás és annak becsövezése (padlófűtés + egyéb gépészeti csövek), majd a gipszkarton mennyezet tartószerkezetének elkészítése.

 

A kérdésem az, hogy a nyílászárókat mikor érdemes beépíteni? Akár már a gipszkarton munkálatok előtt vagy inkább érdemes későbbre halasztani? A kérdés, hogy mikorra?

kiss_atti Creative Commons License 2017.07.04 -1 1 27461

Környékedbeli céget keressél,

 

mindenkinek jobb lesz ..

:-)))

Előzmény: Norbbika (27460)
Norbbika Creative Commons License 2017.07.04 0 0 27460

Köszönöm szépen a választ. Hát nem tudom, hogyan döntsek. Esetleg ezeken kívül valami másik céget tudtok ajánlani Veszprém környékén? Mert gondolom mondjuk egy pesti vagy egy alföldi cég nem nagyon jön el ide a távolság miatt. Vagy rosszul gondolom? 

Előzmény: kiss_atti (27459)
kiss_atti Creative Commons License 2017.07.04 0 1 27459

Ezekből 

 

talán a másodikat, de nem ismerem a gyártót.

Mellesleg ennek egynek sem lesz igazán jó  a hangszigetelése, mindbe kéne minimum egy 6-os üveg a külső oldalra.

Előzmény: Norbbika (27454)
kiss_atti Creative Commons License 2017.07.04 0 0 27458

Kérdezd meg,

 

hogy mibe kerül nálam a F.Future háromrétegű üvegezéssel.

Birtokában vagyok azoknak a háttérinfóknak, amelyeknek a Hozzád hasonló, "normál" ablakvásárlók nem.

:-)))

 

És nem régi profil és 1.1-es UF-et tud.

Előzmény: canniball (27457)
canniball Creative Commons License 2017.07.04 0 0 27457

Mármint a kérdésemben felvetett "nevek" esetében vagy érintett? Ez nekem új... És mennyiben? Vagy csak az ablakos témában? Mert az nem új. :-)

Illetve bármennyiben is mivel most már tudjuk szerintem senki nem veheti zokon hogy válaszolsz. ;-)

Én pedig kifejezetten örülnék neki! Legalább egy segítő iránymutatásom lenne, enélkül csak sötétben tapogatózom...

Előzmény: kiss_atti (27456)
kiss_atti Creative Commons License 2017.07.04 0 0 27456

Én érintett vagyok,

 

nem szeretnék nyilatkozni.

:-)

Előzmény: canniball (27455)
canniball Creative Commons License 2017.07.04 0 0 27455

Ebben senki nem tud segíteni?

Előzmény: canniball (27435)
Norbbika Creative Commons License 2017.07.04 0 0 27454

Kedves Szakik!

 

Nyílászárócsere előtt állok, olvasgattam itt a fórumon elég sokat. Kértem árajánlatot pár helyről. Ti melyiket választanátok?

10 ablakról és 2 db erkélyajtóról lenne szó, alu redőnyökkel, szúnyoghálókkal.

 

1. Thermowin ajtók, ablakok Kömmerling 76AD profilból, 5 légkamrás, G-U UNI-JET vasalattal, 3 rétegű üveggel 4lowe-16-4float-16-4lowe+Ag 1.200.000 Ft

 

2. Rekord Nyugat ajtók, Gealan profilrendszer Salamander 82mm, 6 légkamrás, Roto NT vasalat, 3 rétegű üveggel 4mm homokfúvott-12Ar-4float-12Ar-4lowe     1.200.000 Ft

 

3. Hun Therm ajtók, ablakok Salamander BE82MD profil, 6 légkamrás, Titán vasalat, 3 rétegű üveggel 4lowe-15,5Arg-4Float-15,5Arg-4lowe Ug-0,5W/m2K      1.150.000 Ft

 

A hangszigetelés elég fontos lenne, mivel hangos az utca előttünk... Ebben az árban ezek jónak számítanak?

 

Előre is köszönöm

kiss_atti Creative Commons License 2017.07.03 0 0 27453

Nem kéne már

 

- így, egy év után - kicsomagolni azt az ajtót ???

:-)))

 

Kérdésedre a válasz: be kellene állítani a szerkezeteket. Hozzáértő szakinak - ha nem kell átékelni az üveget - 2 perc/szerkezet.

Ha át kell, akkor meg 5-6 perc.

Előzmény: Kisfiatal (27451)
Kisfiatal Creative Commons License 2017.07.03 0 0 27452

Közbe rájöttem h hülyeségeket beszélek, zárt állapotban fér el éppen alatta, nyitottan ugye mellette van :)

Viszont ami feltűnt: felül az ajtó belső gumitömítése éppencsak hozzáér a kerethez, talán 1 mm sincs. Tehát majdnem alámegy a keretnek.. Alul jobban felfekszik. Azaz lehetséges h megereszkedtek az ajtók? Ez megmagyarázná a zár problémát is, amennyiben lejjebb került az ajtó, a zár nem ér fel a zárfogadóhoz, átmegy alatta, így nem zár. Ahogy írtam, más ablakoknál is feltűnt a megereszkedés. Ez normális új ablaknál? Lehet rajtuk állítani h feljebb kerüljenek?

Kisfiatal Creative Commons License 2017.07.03 0 0 27451

Hmm, nem is lehet lejjebb tenni, akkor? Mi a megoldás? A mozgó résznek nem kellene felfelé is mozdulnia? Mert akkor bezárna, de ez csak oldalirányban mozog. Amúgy meg éppen hozzáér a fogadóhoz, éppen elfér alatta, de mivel csak oldalra mozog, így nem zár, nem támaszkodik fel a fogadón.

Közben észrevettünk egy nyomot, ami lehet semmiség, de arra is utalhat h valaki babrálta, be akarta feszíteni.

 

 

Nem tudom mennyire látni, a gumi meg van nyomódva, és a kereten is látszik vmi lenyomat. Ha be akarja valaki feszíteni, az szétbaxhatja a zárat?

Más: nézegettem az ajtót, és közbem mozgattam a kilincsét nyitott állapotban(mert amúgy a kilincses sem zár rá fölül..), majd ezután elbaxódott, akad, szorul, alig lehet kinyitni. Zárni lehet a kilinccsel. Máshoz nem nyúltam eskü. Én baxtam el? Előtte jó volt..

Előzmény: ganser (27449)
Kisfiatal Creative Commons License 2017.07.03 0 0 27450

Tehát lejjebb kell tenni a zárfogadót.. Ezek szerint már eleve xar volt, csak nekem nem tűnt fel. MEgoldjam magam, vagy inkább hívjam vissza őket? :) Lehet h inkább megfúrom én..

Előzmény: ganser (27449)
ganser Creative Commons License 2017.07.03 0 0 27449

ad1: grewin termék.

ad2:a zárfogadó hibás elhelyezkedése  gyártási hiba,de a grewinnél teljesen általános.

Többször felhívtam rá a figyelmüket,de csak a francba nem küldtek el hogy ne okoskodjak...

Mellesleg a beépítőknek ezt azért illik korrigálni-ugyan ez hiba nem  róható fel nekik,akkor is.

Előzmény: Kisfiatal (27448)
Kisfiatal Creative Commons License 2017.07.03 0 0 27448

Szakik!

 

1 éves Kömmerling (70es, Grewin, Jola..) ablakaimmal a következő problémák vannak:

-2 ablaknál is észrevettem, nyílóra nyitás után, hogy nem akar csukódni, felütközik vmiben. Az ablakszárnyat megmozgatva érezhető lógása van. GU vasalat.

-középfelnyíló teraszajtó(1600x210): az "álló" kilincs nélküli részén felül nem záródik. Ezt amúgy sosem nyitogatjuk, talán 2-3x ha nyitva volt vmi miatt, a kilincses részt szoktuk. De ez csak most tűnt fel, hogy a kilincses részt becsukva, rázárva is mozog az egész felül, azaz nem is tömít. MEgnéztem felül, a szárnyon levő, mozgó "pöcs" nem éri el magasságban az "állórészt".

 

A képen bezárt állapotban látható. Ez mitől tud elállítódni, mert sztem régen nem volt ilyen, vagy csak nem tűnt fel.. 

Ezeket a problémákat lehet állítással orvosolni? Őszinte legyek azt se tudom mennyi a garancia :) Mennyit szokott adni a Jola? Most lesz 1 éve hogy beépítették.

gabeeen Creative Commons License 2017.07.03 0 0 27447

"Sziasztok! Koncz Nyílászáró Kft-vel, Koncz Istvánnal van valakinek tapasztalata? "

 

11 évig velem dolgozott, szerintem nem lesz velük problémád.

Előzmény: Sandarz (27446)
Sandarz Creative Commons License 2017.07.03 0 0 27446

Sziasztok! Koncz Nyílászáró Kft-vel, Koncz Istvánnal van valakinek tapasztalata? Kaptunk tőlük egy korrekt ajánlatot Veka műanyag ablakokra, de nincs információnk róluk, csak ami a honlapjukon van. Jó lenne valami megerősítés olyantól, akinek dolgoztak is. Valaki rendelt már tőlük? 

Köszi a segítséget

kiss_atti Creative Commons License 2017.07.02 0 0 27445

Gyártói hiba,

 

nem a profilrendszer tehet róla.

Előzmény: rönótulaj (27444)
rönótulaj Creative Commons License 2017.07.02 0 0 27444

Szia!

Nekem a Jola csinált tavaly egy 88+-os ajtót. Az idén már cserélték is. Ugyan is átadáskor még rendben volt, de a télen úgy elvetemedett hogy 6 mm-es hasa lett az ajtólapnak, ezáltal szelelt.  Szóval az 1-es verziót kerüld mint az ördög a szentelt vizet.... Sajnos saját tapasztalat.

Üdv: rönó....

Előzmény: shadowman (27439)
kiss_atti Creative Commons License 2017.07.02 0 0 27443

Nem azért vagy "hülye",

 

mert bedőltél nekik. Ilyen a múltban is volt és a jövőben is lesz.

De amit te kértél - mondjuk meg mi, hogyan lehet őket megszívatni -, az egy inkorrekt kérés. Semmi közünk hozzá, hogyan intézed. A segítségnyújtást itt - általában - pozitív módon értelmezzük, és - ismét csak: általában - azt írjuk le, hogy mi az, amit javaslunk és nem azt, amitől meneküljetek.

 

Nyilván vannak kivételes esetek, de az alapelv ez.

 

Tőlem pl. még senki nem olvasott olyat, hogy "ezt ne vedd meg", de olyat többször, hogy "ebben a kategóriában ez meg ez többet nyújt, inkább ezt válaszd".

 

Úgyhogy - persze én csak javaslom - a te ügyedet az összes papíroddal, dokumentációddal - ajánlat, szerződés, számla, fényképek, levelezés, stb - kezdjed el intézni a hivatalos formában, ha igazad van, az bizonyítást fog nyerni.

 

Előzmény: emil16 (27442)
emil16 Creative Commons License 2017.07.02 0 1 27442

Hát köszönöm az építő kritikát, a "segítőkészséget".

Azért erre nem igazán számítottam, hogy én leszek a "hülye" hogy bedőltem, a véleményetek szerint. Igen, talán nem voltam körül tekintő. De nem találtam negatív véleményt erről a cégről. De az biztos, hogy sok éve láttam az üzletüket Kecskeméten. Nem merült fel bennem, hogy ilyen az üzlet politikájuk.

A kibabrálást nem "illegálisan" gondoltam. De mindegy is, majd megtalálom magam a jó utat. 

Amúgy én is 29 évig dolgoztam szolgáltatásban. Volt egy kis cégünk. Amikor a bezárás mellett döntöttem, akkor nem hagytunk lerendezetlen munkát. Az elvállaltakat pedig tisztességgel megcsináltuk. Ezért engem még több év után is megszólítanak az utcán, hogy nem vállalok-e újra melót.

Ezért nincs helye a rendes vállalkozók között a hiénáknak!!!! Ezek az emberek ássák alá a bizalmat a kis cégekkel szemben. A nagyok felé terelve a megrendeléseket. Most én is nagy céggel fogok dolgoztatni. Aki sok pénzt fektetett ebbe bele és vélhetőleg nem fog pár 10-100 ezerért, "relatíve" kis pénzért, az ügyfeleivel szemétkedni.

Azt is elfogadom, ha egy vállalkozás nem megy, megszüntetik. De így???!!!! Aztán ugyan azzal a profillal újra indítanak két másikat. Ez mi, ha nem szemét munka???!! Így könnyű BNW-kel járni.

 

Azért a többi tájékozódó ember számára leírom a cégek nevét, hogy ne járjanak úgy mint én.

ABLAKPLAST amely átalakult: BRAVIA ABLAK-ra és BUDA ABLAK-ra a tisztességtelen cégek nevei.

Előzmény: asztalos sanya (27438)
shadowman Creative Commons License 2017.07.02 0 0 27441

Sziasztok,

 

Az alábbi három profil közzül van valamelyik, amelyiknek Hajdú Bihar megyében létezik forgalmazója?

 

- Veka Alphaline 90 (Ezt úgytudom csak az Aranyablak forgalmazta, de monstmár csak 30db felett lehet rendelni)

- Aluplast Ideal 8000 (Ez a Hevestherm Aluplast Energeto 85 profilja, mennyire megbízható, normális helyen rakják össze?)

- Salamander BluEvolution 92

 

Köszönöm.

shadowman Creative Commons License 2017.07.01 0 0 27440

Esetleg még egy "versenyző" lenne:

SALAMANDER bluEvolution Deluxe-s 92

Bár ilyet Hajdú megyében nemtudom ki forgalmaz.

shadowman Creative Commons License 2017.07.01 0 0 27439

Sziasztok,

 

Nyílászáró vétel előtt állunk épülő házunkba ebbe szeretném kikérni a véleményeteket.

3 profil van teritéken:

1:Kömmerling 88 MD (Debrecen Jola, Grewin+ Nyíregyházi gyártás, eddig ez lett volna a befutó, de kicsit elbizonytalanodtam a legutóbbi vélemények óta)

 2:Marshall M9000 (krisbadoors na őket annyira még nem ismeren, csak a beltéri ajtók miatt keveredtem hozzájuk és mint lehetőség kértem ajánlatot nyílászáróra is)

3:Aluplast Energeto 85 (Tisza ajtó)

 

Mindegyik RAL beépitéssel, illetve meleg peremmel lenne.

 

Melyiket ajánljátok és miért.

 

Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!