Keresés

Részletes keresés

1323333 Creative Commons License 2015.05.28 0 0 12194

nyujtas.ha nem faj utana probald a jogas kobra pozt.de ez csak tanacs.nekem hasznalt.alkartamaszban nezz tv-t legalabb 20 percig minden nap.mintha a kobrat csinalnad csak tamaszkod az alkarodon.ha a keresztcsonti haromszoges reszen faj az normalis ha felette ne csinald.nekem gyogytornasz tanititta igy.

Előzmény: porcika88 (12189)
MBman Creative Commons License 2015.05.28 0 0 12193

Józan paraszti ésszel gondolkodva - ha műtét, akkor a stabilizációs eljárás tűnik végleges megoldásnak. Ha csak kivágják a porckorongot, az ugyan azonnal megszünteti az ideg nyomását, viszont így teljesen instabillá válik gerinc az adott részen, és a felette lévő porckorongok is rosszul terhelődnek tovább. Sajnos a stabilizációs eljárásnak meg más hátrányai vannak.

Előzmény: zlota (12191)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.28 0 0 12192

Esetleg egy másik doki véleménye? Te úgy érzed instabil a gerinced? Jobban érzed magad mint korábban ? Ha igen, akkor ne hagyd magad rémisztgetni. Ez a " majd fájni fog" beszolást elég szemét dolognak érzem . Főleg egy orvostól akinek biztatnia kellene. Nekem gerincsebész a dokim mégse dörzsölgette a kezét, hogy na majd műtünk . Sőt mindig mondja, hogy meg tudjuk oldani nélküle, vagyis én, mert rajtam múlik minden. 

Előzmény: zlota (12191)
zlota Creative Commons License 2015.05.28 0 0 12191

Értem amit írtok, de akkor is szörnyen hangzik, hogy bár sikerült a kiszakadt sérvet minimálisan csökkenteni, de közben meg a hamarosan meglemezelnek -ha tényleg fájni kezd a derekam.

Olyan mintha rosszabbul jártam volna mint amit szerettem volna elkerülni.Egyébként a doki szerint ha megműtöttek volna tavaly  sima műtéttel, akkor már lehet decemberbe mehettem volna vissza erre a stabilizációs műtétre, mert akkor még előbb jelentkezett volna.

Nem teljesen értem én ezt az egészet.

zlota Creative Commons License 2015.05.28 0 0 12190

Nekem ilyenkor a nyújtás válik be a legjobban, meg egy kis gyógytorna.A nyújtás alatt nem a gépi lógást értem hanem a láb különböző feszítését pl térd hashoz húzása.

Előzmény: porcika88 (12189)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.28 0 1 12189

Ma reggel megint erre a hülye fájdalomta ébredtem . Bal oldalon a gerinc melletti rész :-((( megint megyek mint a robot. Mit lehet ilyenkor s.o.s tenni ?? Nyújtás meg mozgás még ha fáj akkor is? Mintha megint a hülye izmok ugrottak volna össze . 

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12188
Nyakas vagyok,ezért ezt nem annyira tudom.De egyszer egy hétig a derekammal is volt gond.Piszok hajszás volt. A farmert háton fekve,nyújtott lábbal felküzdöttem.A zokni is eltartott egy ideig.:) Azután úgy gondoltam,hogy a javasolt pihi helyett nyújtok, ami megy.Ez hozott eredményt. Nekem is van hengerem, nem a sima felületű, hanem olyan rücskös.Ezzel akartam kimaszírozni az izomcsomót a lapocka mellöl.Mert különben nagyon jó az izompolyára. Lábra, combra fenékre, derékra jó is volt.A felső háti szakasz irtózatos fájdalommal válaszolt, azóta rá sem tudok nézni.:(
Előzmény: porcika88 (12186)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12187

Tornát imádtam , főleg az smr hengerest . A hülye hengeremet úgy megszoktam, hogy azzal alszok vagy pihenek . Vagy térdem alatt van, vagy ha oldalamon fekszek akkor a felső behajlitott térdem alatt . Sokkal kényelmesebb mintha a lábaim egymáson lennének 

az első manuál meg döbbenetes volt nekem . Még a járásom is más volt utána . De a hülye gyulladás miatt meg fájdalom miatt fel kellett függesztenem :-(( nem vigyáztam magamra , emeltem meg hajoltam . Meg is szívtam 

Előzmény: 1323333 (12185)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12186

Hogyan lehet felvenni szűkszárú farmert ?? Április óta bő cuccokban járok, sportcipőben, mert az első normál farmer próbálkozás felvétel 10 perc volt . Levételről nem is beszélek ... Tudom nálam még friss a dolog, nem tapasztaltam még ki az ügyességeket , meg az egész egyik napról  másikra történt :-( egy reggel így ébredtem . Persze voltak kis fájdalmak egy takaritás vagy pakolászás után , de azokat reggelre kialudtam . Doki szerint volt valszeg egy utolsó csepp egy utolsó rossz mozdulat meg huzat . Mert sajna nekem a fájdalom most nagy részben gyulladás , ami mr-en is látszott. De mivel javul szépen lassan , visszatérnék a ruháimhoz a tréning cuccokról . Volt olyan időszak mikor zoknit se vettem fel, mert 3 perc próbálkozás után gondoltam , jó lesz a cipő anélkül is :-) 

Előzmény: Törölt nick (12183)
1323333 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12185

na pl.ilyennel sosem volt gondom,hogy tusszentes,kohogesHajolassal volt terdem alatt 10 cm-re tudtam egxenes labbal.most elerem a talajt😃.Dorn terapia erdekes meg nem olyan agressziv ilyen kene nekem..csak ez sincs a kozelelemben..Porcika sok turelmet es kitartast hidd el a torna sokat fog valtoztatni!! Csak ido!!en 2 ho utan kezdtem el erezni a jo hatast

Előzmény: Törölt nick (12183)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12184
Beutaló sehol nem kell mr-re ha privát.
Előzmény: porcika88 (12182)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12183
Az ember sajnos meg kell, hogy tanulja, hogyan lehet gerincbarát módon művelni a hétköznapi dolgokat.
Mosogatás terpeszben tokásítva, porszívózás támadóállásban..... :-)
Tüsszentést ha lehet elhárítom azzal, hogy egy ideig felfüggesztem a légvételt. :)
De tényleg nem lehet mindent kivédeni.

Előzmény: porcika88 (12180)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12182

Sajnálom :-( jó doki meg a centrum is jó hely . Van ott 3 gerincdoki . Oda járok gyógytornára és manuálra is . Eddig várnom nem kellett, mindig pontosan fogadtak . Van röntgenük is, mri meg van a városban 3. Én a nyitottban voltam , zártba nem mertem menni mert paráztam tőle . nem kellett beutaló se . A korház döbbenet volt . Azt mondták aug 18-án mehetek . Mondom nekik köszi, addig hajam tépem ki, inkább priviben 

Előzmény: 1323333 (12178)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12181
Van olyan manuálterápia ( Dorn terápia ), ahol lentről haladnak felfelé. Elöbb összemérik a lábakat,majd jön a csipő,majd a gerincen haladnak végig, és a paciensnek közben bizonyos mozgásokat kell végeznie.Tehát lentről felfelé korrigál.
Érdekes!
Előzmény: 1323333 (12179)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12180

Brutális, hogy milyen alap dolgok mint egy köhögés vagy tüsszentés milyen állat fájdalmat tud okozni. Mikor picit viszketni kezd az ember orra és már keresi a kapaszkodóhelyeket csak, hogy túlélje azt az 1 másodpercet. Vagy egy szimpla fogmosás vagy hajmosás . Na és akkor ne beszéljünk a hányingerről vagy öklendezéstől amit egy gyógyszer okozott . Egyik alkalommal konkrétan összeestem mint egy zsák krumpli. 

Előzmény: Törölt nick (12177)
1323333 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12179

koszi a vigaszt.en is varom azt a napot.mikor visszakapom a gerincem.a labaim😃.mar azn is filoztam hogy esetleg az anno manualterapuatol elcsuszott a keresztcsontom..medencecsavarodassal huzogatozt a doki..es az okozhat ilyen rövidebb lab erzest..

Előzmény: Törölt nick (12176)
1323333 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12178

koszi Szombathelyi vagyok😩

Előzmény: porcika88 (12175)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12177
Nekem mondod? Ilyenkor két kézzel fogom a nyaki gerincem. :)
Előzmény: porcika88 (12173)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12176
Ormosnál az a rossz, hogy hiába van időpontod, órákat kell várni. Nekem iszonyú hosszúnak tünt a várakozás.Ez volt az egyik ok,amiért csak egyszer voltam nála. Hihetetlen dolgokkal találkozom néha. A minap találkoztam valakivel, akinek olyan volt az egész tartása, mint egy C betű.Elképzeltem, hogy egy mr milyen "anatómiai eltéréseket" mutatna nála. Azt mondta, mások is mondták már, hogy rossz a tartása. És nem fáj semmije! Nálam meg képtelen volt felfedezni a gyógytornász tartáshibát, pedig igyekezett. Fura dolgok ezek! Itt a fórumon volt egy nő,akinek a nyakát megoperálták,mert egy csontos csőr nyomta az ideget.Operációt követően instabil lett,jött négy sérv, majd hat év szenvedés után tünetmentessé vált. Tehát van remény!
Előzmény: 1323333 (12174)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12175

ha Fehérvár közeli vagy, tudom ajánlani a dokimat , Dr.Czifra Attila . C-med-ben rendel hetente 2 alkalommal. Nagyon jó fej, és én eddig ha menni akartam mindig volt időpont, várni max 2 napot kellett. 

Előzmény: 1323333 (12174)
1323333 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12174

igen.mert lehet valaki vegigel egy eletet hogy serve van.csak nem tud rola...jo helyen van😃.vagy egy rissz mozdulat es evekig kuzd...aztan lehet"csak"becsipodott valami amit az mr nem mutat.nagy dilemma...mostvmondjuk nem panaszkodok egy fokkal megint jobb...de meg mindig nincs valami a helyen..hetfon mrgnezem az itteni doki t milyen..mit mond aztan azt hiszem bejelentkezek Ormos dokihoz..szerinted mennyi idot kell varni kb.?

Előzmény: Törölt nick (12172)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12173

Milyen boldogságot tudnak apró dolgok okozni. Pl mikor tüsszent egyet az ember , rákészűl hirtelen, hogy na most jön a brutál kín és jééé semmi :-)))

Előzmény: Törölt nick (12172)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12172
Egyet értek veled,lényegesebbnek tartom a tünetet.
Ha egyszer elérem a tünetmentességet, onnantól nem lesz több mr.
Előzmény: 1323333 (12171)
1323333 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12171

az a lenyeg hogy nem vagy rosszabbul...nekem nem mutatitt semmit az mr.megis lassan javulol.vagy szerintem lassan...napi 1 torna.deneverpad.heti 3 edzes(spinning,zumba),meg 1 nap 5km gyaliglas nekem is van.de mellete ülok 10 orat..

Előzmény: zlota (12170)
zlota Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12170

Velem is történtek dolgok...

Régebben írtam, hogy van egy kiszakadt gerincsérvem.Amit operálni is akartak de kis javulás/és mivel szerettem volna elkerülni a műtétet/ miatt elmaradt.

Aztán feljavultam egy szintre,és most még tovább sikerült javulni, olyannyira, hogy már bizakodó voltam - 1év telt el-, hogy felszívódhatott.Kérdeztem is itt, hogy lehetséges-e.Mivel a dokiknak is megoszlott a véleménye...

Most voltam MR vizsgálaton és a doktor szerint valóban történt minimális csökkenés a sérvben és már nem jelentősen nyomja az ideget az MR kielemzője szerint sem.

Viszont a felette lévő sérv, az MR kiértékelője szerint minimálisan nőt!Bár ez nem biztos, mert összekeverték a két MR-t, a doktor pedig ilyet nem mondott.

Aztán jött a negatív hír.Doktor:"Fáj-e a dereka?Ha nem akkor majd fog!" Nem fáj...még... Szerinte a sok gyógytorna miatt nem- napi 1 óra-de valószínűleg fog, mert nem stabil a gerincem már a legutóbbi MRhez képest :(

Így megúsztam a gerincsérv miatti kis műtétet, de egy nagyobb stabilizációs műtét fog kelleni, ha elkezd majd fájni a derekam.

Én rossz hírként veszem a párom szerint meg jó hír, hiszen a sérv -ha minimálisan is,de csökkent.

Igazából tanácstalan lettem, és kicsit feleslegesnek érzem a sok szenvedést és a rengeteg időt és energiát amit a kezelésekbe, heti 2-3 úszásba és napi 1x gyógytornába fektettem.

porcika88 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 12169

37. 14 év irodai munka, 2 éve elhanyagolt autobaleset utáni hátfájás. 

doki haláli volt, nagyon jó fej, megnyugtatott. Gyógyszert csak azért irt mert én kértem most. Mert kezdtem úgy érezni hogy ez a rohadt fájdalom kezdi elvenni a kedvem mindentől. Na meg látott gyulladást az MRI-n. Azt mondta no para, simán megoldható a dolog csak a türelmem kell meg kitartás. A fontos , hogy ismét megkezdjem a tornát és utána a hátizom erősitést. Már multkor mondta, hogy visszacsinálni ezt nem lehet, de ha mindent megfelelően csinálok, akkor lehet Ezzel simán élni . De ez nem azt jelenti, hogy nekiesek mint egy marha a kondigépnek, hanem szépen óvatosan és felügyelettel, majd utána a szabályok szerint egyedül is . Mert most is a visszaesést valszeg egy kamikaze akcióm is okozta . Vettem ilyen smr hengert , megkaptam a feladatokat . De mivel azok mentek gondoltam kipróbálok pár extrább dolgot , mondván nem fáj . Másnap duplán fájt

igen, alul a derekamnál van a bibi. Pontos nevét nem tudom, lumbosacrális vagy milyen MRI-t készitettek . Jó ötlet volt ez az mri, és szerencsére 3 napot kellett várnom csak rá. Mikor korházba becsoszogtam ott aug 18- at mondtak 

Előzmény: MBman (12168)
MBman Creative Commons License 2015.05.26 0 0 12168
Hány éves vagy, ha megkérdezhetem? Amugy ez szerint a diagnozis szerint nincs sérvnek nevezve az elváltozás, viszont irritál bizonyos dolgokat az a porckorong kitüremkedés! Ami feltételezem a legalsó csigolya alatti porckorongnál van.
Előzmény: porcika88 (12166)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.26 0 0 12167
Szia!

Szerintem sokunk elkövetett hibákat,mert a fájdalom mindenkit, gyors, sokszor átgondolatlan dolgokra ösztönőz.
Nem akarok okoskodni, de neked kell a kezedbe venni a dolgokat, gondolok itt a konzervatív megoldásokra. Amiben az orvosok segíteni tudnak: diagnózis,gyógyszerek, műtét. :(
Nekem a gyógyszer még csak nemis tompítja a fájdalmat, így nem szedek semmit. Még az elején használt.
Remélem a dokitól kapsz valami jó tanácsot.
Javaslom, ha ledölsz, tedd fel a lábad pl.egy székre, hogy tehermentesítsd az alsó porckorongod. Úgy tornázz, mintha sérves lennél!

Üdv.


Előzmény: porcika88 (12166)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 12166

Első tipp arthrozis volt, arra kezdtem el a tornát meg a manuált, jobb lett. Majd 3 lépés előre után 6 lépés vissza, full visszaestem. Ügyeleten az öreg doki már kiszakadt sérvről hadovált, én meg könyörögtem neki injekcióért, amit nagy nehezen beadott. Mri eredményt ma kaptam meg,az szerint: scoliosos lumbalis, discopathia, protrusio discii intervertrebalis dura benyomattal s1 gyöki irritácio lehetőséggel. Nem vagyok szaki, de ezt még olvasni is rossz:-(. Ma megyek vele este a dokihoz 

Előzmény: ex-petike23 (12165)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 12165

Szia !

 

Mi a baj ? Porckorongsérv ?

Üdv.

Előzmény: porcika88 (12164)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!