Keresés

Részletes keresés

Samubá Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41202

A magot a kiszórás után be kell dolgozni félcentire vagy egyre de nem többre, gereblyével vagy valami hasonlóval és aztán hengerezni. Még így is marad ki a felületen a magból, de ez már nem számottevő. Mit csináltál eddig?.

Előzmény: dhcodoki_ (41198)
dhcodoki_ Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41201

Ha valaki megerősíti, h 5-10 cm-re nyírhatom a füvet ezzel a vadvirágmixel együtt, akkor megveszem... nos, valaki?????

Samubá esetleg???

Előzmény: Infomaker (41200)
Infomaker Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41200

100 négyzetlábra elég egy doboz, az 9.29 m2

Nemtom hogy kell gondozni...

 

ha kell, emailezz bukaip kukac freemail.hu

Előzmény: dhcodoki_ (41199)
dhcodoki_ Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41199

Engem lehet érdekel. Az utcára vadvirágos füvet szeretnék. A jelenlegi fű nem valami szép, de a célnak megfelel. Ha ilyet elszórnék, biztos mutatósabb lenne.  Ez mekkora területre elég?? Nyírhatom ezt is úgy mint, ahogy Samubá lentebb írta???

Előzmény: Infomaker (41196)
dhcodoki_ Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41198

Segítség kéne!

 

Elszórtam a fűmagot (Scotts performance). Lehengereltem a mag kiszórása után is, de a többség lazán fentmaradt a föld tetején. (Elég száraz volt a terep). Most beöntöztem. Ha kicsit szárad érdemes lenne mégegyszer hengerelni????

kod1111 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41197

Köszi már megvettem, fújtam is, várom a hatást.

Előzmény: k.laszlo68 (41192)
Infomaker Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41196

Ha már vadvirág: nem kell ez a két doboz vadvirágmag keverék valakinek? USAból hoztam, és mégsem vetettem el.

Mondjuk ezerért odaadom a kettőt, az emailem él.

 

Samubá Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41195

Samubá!

 

Hogy kell vadvirágos gyepet csinálni?

 

A ház mögötti területen, ami úgy 30x70m, ilyet szeretnék. Persze fogalmam sincs, hogy fogjak hozzá. A terület 2 évvel ezelőttig művelés alatt volt, azóta csak tárcsázva van rendszeresen. Most szeretnék valami formát adni neki.

 

Már próbáltam egyszer de gondolom hosszú let mert nem küldte el, vagy kimentem az időből

 

Vadvirágos gyepet, mint általában a füveket, legjobb nyárvégén ősszel telepíteni. Telepítés előtt és a fenntartás idejében sem kell tápanyag kiegészítést, alaptrágyázást, fejtrágyázást végezni. A talaj jellemzőket viszont nem árt ismerni, mert az egyes növényfajok csak akkor telepednek meg, ha kedvező számukra az ökológiai adottsága a területnek. (talaj homok, kötött, pH savanyú, semleges, lúgos, tápanyagban gazdag vagy szegény, napos vagy árnyékos stb.). Ezért a keverékeket úgy állítják össze, hogy mindig található benne olyan, aminek majd megfelel a terület különösebb vizsgálatok nélkül is.

A gyep lehet pázsitként fenntartott, vagyis gyakran nyírt, és vadvirágos rét, amit ritkán kaszálunk.

A telepítésnél kevés fűmagot vetünk. Ez fűből 4-5 gramm négyzetméterenként, mint a rét -legelő gazdálkodásban.  A vadvirágos növény fajszám 20-30 között van. A vetés négyzetméterenként olyan 20 000 db mag /m2 körül alakul.

Kész keveréket Wild Flower Meadow mix, néven lehet keresni. A vetés mélysége 5mm-nél ne legyen több. Előtte és utána hengerezés. Öntözni nem szoktam, majd a természet elintézi.

Magunk is rakhatunk össze keveréket, begyűjtött vagy vásárolt magokból.  Lehet oregano, cickafark, orbáncfű, zsálya. Elég pár szem négyzetméterenként. A százszorszép és kakukkfű csak rövid fűben él meg, amit gyakran nyírunk. Kerti virágos gyeppel is kombinálhatjuk hagymások beültetésével. A rét esetében a korai hagymások, krókusz, tulipán, stb. beérnek a kési kaszálás miatt. A késeiek, mint az őszi kikerics szintén üde színfoltok lehetnek.  

Nyírás, hetente ha pázsit 5cm-nél magasabbra. Rét esetén kaszálás 3-4 szer évente. Első alkalommal a fű elvirágzása után, júniusban. Ezt követően lehet havonta is, de ritkábban is, ahogy a virágzás mutatja. Nálam egy augusztus eleji nyírás után a szegfű és más fajok is a fagyokig virítottak. Kombinálhatod még pillangó növényekkel amik bevonzák a lepkéket és nevelik a hernyóikat is, de ez már nagyobb odafigyelést igényel. Lenyűgöző kavalkád, amikor sok pillangó repked a virágok felett nektár után kutatva.

No röviden ennyit a vadvirágos lehetőségekről.

 

 

Előzmény: daveeeee (41062)
CsBLia Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41194

Ne aggódj, tavaszra megszépül a füved! 1 éve én is leírtottam a gyepgyilokkal (by férjecském) a kertet, de felülvetés után tavaszra egész tűrhető lett, pedig akkor még nem voltam annyira kikupált fűügyben, mint manapság - és még mennyi minden okosodnivalóm van!

Ma délelőtt ismételtem, de a családi béke érdekében csak kettes fokozaton használtam az AL-KO-t. A fű 2/3-a megmaradt. :) (Azért hátul kihagytam egy kis részt, ott lejjebb megyek, ha senki nem lesz itthon - már csak kíváncsiságból is. )

Te a négyesen - esetleg ötösön zúztad le ennyire? Gondolom eléggé idegesítettek a lyukak. Biztos, hogy giliszta? Nyomtál le ásót, hogy mi bújkál alatta?

 

Előzmény: pámpi (41179)
Jani Bácsi Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41193

kicsit csal a kép, nem kell mindjárt keresni a saját vetésekben a hibát :) majd akkor fényképezek közelről is, hogy tiszta legyen a kép. Természetesen maga a fű még nem sűrű, sok helyen vannak ritkásabb foltok, amelyek így oldalról fényképezve nem látszódnak, plusz ugye nagyon zsenge még. A fűmagkeverék scotts performance (elvileg taposástűrő), ami igencsak angol perje túlsúlyos. Tapasztalatom szerint (ami még nincs sok) a műtrágya hajtja ki így a füvet. Tavasszal vetettünk egy 40 nm-i területet, ott is hamar kijött, viszont kozelrol sem vol ilyen egyenletes. Ezt most szórókocsival csináltuk (sokkal alaposabb talakelőkészítés mellett) (scotts edgeguard). Remélem tavaszra sikerül elérni a gyepszőnyeg hatást.

Előzmény: Norbi975 (41159)
k.laszlo68 Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41192

És tudsz szerezni?Ha kell én szerzek neked!

Előzmény: kod1111 (41191)
kod1111 Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41191

két boltban

Előzmény: kod1111 (41190)
kod1111 Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41190

Az nagyon jó ár , én boltban is érdeklődtem, de 10E-ért adták volna.

Előzmény: Törölt nick (41188)
mceely Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41189

A füvet nem bántja abszolút, azér nem nyírás után közvetlenül érdemes fújni, mint más permetszert sem szerintem. Bármilyen normális gazdaboltban van, 8k körül van 1 liter, de megéri az árát, ha a hatásfokát nézzük a többihez képest. Nálam a fehér herét nem nagyon vitte semmi, ettől megfeküdt már pár nap után. Nekem van még kb. 2 éves bontatlan gyomstoppom, pont azon gondolkozom, kinek ajándékozzam el...

Előzmény: Pzsolt64 (41187)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41188

A kétszikű gyomokat kiviszi. A fű (és sajnos a tarack is) egyszikű.

Gazdaboltokban lehet kapni, nálunk 6800Ft/l ami kb. 10.000m2-re elegendő. A gyomstop kb 2800Ft/0,5l 100m2-re, szóval egy ekkora adag 280.000Ft lenne. Ha jól tudom vásárláskor a legtöbb helyen kérik a "zöld könyvet".

Előzmény: Pzsolt64 (41187)
Pzsolt64 Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41187

A colombus gyomirtó csak a gazt bántja a füvet nem? A gyomstop szerintem semmit sem ér.

Hol lehet kapni a colombust?

RCTiv Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41186

ácsi én nem azt írtam mit lehet, hanem azt, hogy minek van értelme. ha arra spekulál valami, hogy a max nyírási magasság ennyi és ennyi a gépnek, és mindig ott nyír, szerintem arra nem annyira alkalmas a hengerkéses. ezt próbáltam illusztrálni.

Előzmény: typeo (41184)
sz_attila Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41185

Mennyi napsütés éri a fotózott részeket? Látom, hogy a szomszéd felől hamisciprus sövény van, merre van dél?

Előzmény: pámpi (41179)
typeo Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41184

 44 milissel nem a 6 centis füvet nyírod 4 centire, hanem a max 44 miliset 3 centire

 

Ekkora zöldséget is régen olvastam errefelé. Pedig vannak próbálkozók.

 

 

Előzmény: RCTiv (41173)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41183

Mennyit szoktad locsolni? Nem lehet, hogy gyakran adsz neki keveset, és emiatt felszínes maradt a gyökérzete? Vagy amit gilisztának gondolsz, az valami pajorféle vagy egyéb?

Előzmény: pámpi (41179)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41182

Én tök kezdő vagyok, de ezt a giliszta-ügyet erőst kétlem... Nálunk tele van a kert gilisztával, de azok nem ilyen lyukakat készítenek. És nem zavarják a füvet a kikelésben meg a növekedésben...

Előzmény: pámpi (41179)
RCTiv Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41181

nekem is gardena volt csak az akksis, nem az a gond, hogy nem vitte le a magasabb füvet, hanem törte, kvázi begyűrte, és nagyon csúnyán vágta.

Előzmény: Törölt nick (41178)
SQLkerdes Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41180

Sziasztok, visszaolvastam a topikban és nem találtam választ a következő problémámra.

 

Tavasszal vetettünk füvet és most komolyan csomókban van a fű.  Meg mohás is, szerintem túl lett öntözve.

 

Azt tervezem, hogy lekezelem mohaellenes műtrágyával (gyakorlatilag homok a talaj) és utána felülvetem az egész területet.

 

Mennyi időt kell hagyni a mohaellenesműtrágya és a felülvetés között?

Az alternatíva lehet, hogy starter műtrágyát szórok a meglévő fűre és arra - ha jól értem azonnal lehet - felülvetek új füvet?  Ilyenkor mit lehet csinálni a mohával?

pámpi Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41179

 

ezekről a giliszta lyukakról és halmokról írtam, emiatt nem volt sűrű a füvem (sztem) mindenhol ilyen foltok voltak benne.

na de nekimentem késessel. hát minden rosszra fel voltam készülve, de gyakorlatilag megsemmisült a füvem.

 

szorongató érzés látni, hogy annyi munka után saját magának ilyet csináljon az ember, ez van.

ment a barenbrug shadow, a henger, a scotts starter aztán belocsoltam. most várok.

annyi lesz az edigiektől az eltérés, hogy mivel az udvart füvesítettem, nem noname műtrágyát fogok erre a kis területre használni. ide nem telepítettem locsolást, úgy hogy csak esténként kézzel. novemberben lett volna 1 éves, attól félek, hogy nem fog sem ez sem az udvar besűrűsödni, annyi giliszta van.

üdv.:

Előzmény: sz_attila (41151)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41178

Amit kinéztem Gardena 6000 SM kézi suhanós fűnyírót, annak 45mm a legmagasabb vágási magassága, és a 14cm-es füvet még leviszi. Nem tudom nálatok milyen növésű füvek vannak, de nálunk két nap alatt a 4cm-es fű nem nő meg 14cm-esre. :) Ezzel elég tavasszal 4-5 naponta, nyáron már lehet ritkábban is (7-8 naponta) szerintem.

Előzmény: RCTiv (41173)
dhcodoki_ Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41177

Sziasztok!

Kész vagyok a tereprendezéssel, és szegélyfektetéssel. Holnap délelőtt szeretném elszórni a magot.

A Scotts Handy Green műtrágyaszóróval szépen el lehet, vagy inkább szórjam kézzel???

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41176

... és a gereblye lesz a legjobb barátod. :)

Előzmény: RCTiv (41173)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41175

Szép napot!

Képzeljétek, ma visszaraktuk a megélezett kést a fűnyíróba, kapott friss olajat és adalékozott benzint.

PÖCCRE BEINDULT!!!

Azt hittük a gyerekkel, hogy majd kínlódunk vele órákig, mire kipöfékeli a maradékjait - erre se köhögés, se füst, csak brummogás!

 

A másfél heteske pedig ilyen ma:

Catman Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41174

Lehet, hogy ezzel lebeszeltel a hengerkeserol... :)

Előzmény: RCTiv (41173)
RCTiv Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41173

a 44 milissel nem a 6 centis füvet nyírod 4 centire, hanem a max 44 miliset 3 centire. jó dolog a hengerkéses, de kétnaponta füvet nyírsz :) ha ezt bevállalod, és tükörsima a talaj, akkor hajrá.

Előzmény: Catman (41172)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!