Keresés

Részletes keresés

Del__ Creative Commons License 2002.09.07 0 0 269
Provitamin (265):

A következő lépés nekem valószínűleg egy külső vaku lesz, de az árakat elnézve annyira nem fogom elkapkodni a dolgot...

2MP körüli gépbe szerintem nyugodtan beleugorhatsz, 1200x1600-ban már nagyon jó a képminőség (13x18-ban is vidáman előhívhatsz belőle, sőt...). az egyetlen dolog amiért én egy 3MP-s gépnek jobban örülnék, hogy úgy könnyebben csinálhatnék nagyításokat képrészletekről...

Ha kicsit visszaolvasod a topic-ot, találsz majd néhány hozzászólást a digit géphez készített vakukról illetve az egyéb lehetőségekről.

És hogy milyen gépet vegyél? Én Canon párti vagyok, nem csalódtam az A40-ben, de ők más modellekhez is gyártanak tokot. Érdemes lenne körülnézned a www.digideep.com-on, ott szinte minden típus megtalálható ami érdekes lehet...

üdv:
Del

Előzmény: provitamin (265)
Del__ Creative Commons License 2002.09.07 0 0 268
Sziasztok!

No akkor nézzük szép sorjában...:)

Provitamin (264):
Örülök, hogy tetszettek a képek, mezei Canon Powershot A40-el készültek a hozzá való tok segítségével (kb. 10 és 25 méter között). Az utolsó kép kívételével mindenütt a beépített vakut használtam, szerencsére az is elég volt. Photoshop-al mindig átmegyek a képeimen (többek közt ezért is szeretem a digit gépeket...), de jelen esetben mindössze egy "auto level"-t eresztettem rájuk...

Előzmény: provitamin (264)
rolanddiver1 Creative Commons License 2002.09.07 0 0 267
Tudok egy elado Nikon F100-at. Az itthoni ar 40%-ert.Vadi uj, meg nem volt kibontva a dobozbol.
Előzmény: provitamin (265)
bernis Creative Commons License 2002.09.06 0 0 266
Del,
áruld el légyszi, az egyik fotódon mi a fenét csinál három búvár a fenéken uszony nélkül, "mezítláb"?
Előzmény: Del__ (261)
provitamin Creative Commons License 2002.09.05 0 0 265
Del__, CáPeti , és a többiek

én most tervezem hogy veszek egy gépet+tokot,
de nagyon nem tudom hogy mit érdemes venni.

néztem a cannon és az olympus gépeket + a hozzá való gyári tokot,
de elöbb utobb kellene egy külső vaku is.
viszont a képeiteket látva (CáPeti , Del__)
egyenlőre viszont lehet hogy megelégszem egy 2 mp. géppel külső vaku nélkül.

neketek mit szeretnétek a gépetekhez venni a közeli jövőben?

provitamin Creative Commons License 2002.09.05 0 0 264
Del__

marha jók a képek. Szép szinesek.
Retusáltad őket?
leírod, hogy pontosan milyen gép, tok,
esetleg lencsék?

CáPeti Creative Commons License 2002.09.05 0 0 263
bernis
gyakorlatilag 5-6 merülés alatt fotóztam, és kb. 300 képet csináltam, és ebből van 20-25 elfogadható (szerintem).
Igazából itt nem is a settenkedésről van szó, mivel a csigák nem futnak el olyan gyorsan :-))), sokkal inkább a lebegési képesség az, amire szükség van, mert 1 kép elékészítése előtt azért állítgatod a gépet, nyomkodod a gombokat, és ehhez persze mind a két kezed kell, nem nagyon lehet kapaszkodni. És azért elég profin meg kell állnod egy helyben, ne mozogj, és persze ne is fordítson át az ólom vagy a palack. Szóval, ezen a téren is van még mit fejlődnöm.

A gép egy Olympus C2040Z. Ez már egy kifutott darab, de elég jó optikával, és teljes manuális állítási lehetőséggel. Két megapixel ma már nem sok, de ez van. A tok is Olympus gyártmány PT-010. Elvileg 30m-ig nyomásálló, de gyakorlatban volt már kb 35m-en is.

Van egy nagyon kezdetleges web site-om, ott találsz róla részleteket is. (majd egyszer, ha sok időm lesz, akkor fejlesztem)

www.ynet.hu/pdw

Előzmény: bernis (260)
CáPeti Creative Commons License 2002.09.05 0 0 262
vazzze, proxy nem engedi a tar.hu-t

Előzmény: Del__ (261)
Del__ Creative Commons License 2002.09.05 0 0 261
No kérem, én is feltettem néhány képet a netre, lehet őket kritizálni ezerrel...:)

http://kep.tar.hu/deltech/index.phtml?aid=27532174

Ja igen, ez kicsit off, de el tudja valaki mondani nekem, hogy hogy is lehet berakni linket a hozzászólásba úgy, hogy csak rá kelljen klikkelni az oldal megynitásához?

bernis Creative Commons License 2002.09.05 0 0 260
CáPeti!
A képeiddel úgy vagyok, mint a kis japán a tv reklámban: Nekem tecet! Nem gondoltam volna, hogy a többek által leraboltnak titulált Krk-nél ilyen szép csigákat lehet pld. látni. Hány merülésből jött össze ennyi kép? Sokat kellett "lábujjhegyen settenkedni", várni? Árulj el légyszi többet a gépről, tokról is!
Előzmény: CáPeti (258)
CáPeti Creative Commons License 2002.09.05 0 0 259
Canon-osoknak (is) nagyon jó site :

http://www.canon.co.jp/Imaging/uwphoto/index-e.html

CáPeti Creative Commons License 2002.09.05 0 0 258
Sziasztok !

szeretném a véleményeteket hallani (olvasni) az alábbi képekről:

http://www.ynet.hu/pdw/galeria/krk2002/

(2 Mp digitális gép, saját vakú, első alkalom)

Előzmény: rolanddiver1 (257)
rolanddiver1 Creative Commons License 2002.09.05 0 0 257
Ugy latom, a froum kezd halodni, pedig ez egy tuti tema. Buvarfotosok irjatok hozzaszolasokat.
Előzmény: bali1a (256)
bali1a Creative Commons License 2002.08.28 0 0 256
Sziasztok!

Itt találtok vaku árakat és némi technikai adatot:

http://diversdiscount.com/resources/frameset.asp?src=http://diversdiscount.com/shop/product.asp?category=540

http://www.camerasunderwater.co.uk/web_site/sea_sea/framesets/ys25dx.html

http://www.freeweb.hu/ikelite

CáPeti Creative Commons License 2002.08.28 0 0 255
Del_ !

nem küldtél több képet !
:((((

CáPeti Creative Commons License 2002.08.28 0 0 254
Sziasztok !

Én is megjöttem a múlt heti túráról.
Igaz, nekem olympusom van, de hasonló dologról tudok beszámolni.

A párásodás nekem többször is előjött a páramegkötő szer hatására is, és én
a LCD illetve vakú hőjének tulajdonítotam a dologot. Kipróbáltam, hogy csak akkor
kapcsolom be az LCD-t, ha ténylegesen fényképezek, úszásnál és témakeresésnél
rendszeresn kikapcsoltam. Így teljesen megszűnt párásodni a lencse.
(De nekem többnyire a 10m-nél kisebb mélységekben jött elő.)

Az én tokom is 30 m-re van hitelesítve, de szó nélkül tűrte a 35-öt is. Jobban
nem voltam bátor :-)))

A képeket hamarosan felteszem valahova, és akkor majd lehet kritizálni :-)))

ha jól emlékszem, akkor én 380 USD-ért láttam valahol az YS25DX-et.
de 200 EUR-ért kapható Epuque 150 DS. én olyat veszek az ősszel.

eFi Creative Commons License 2002.08.23 0 0 253
Hali,

Parasodas: a legelejen volt egyszer ilyen, amikor meg nem torodtem vele es kint allt a parton egy torolkozoben sokat, aztan beletettem a kamerat es jott velem tokostol -16ra roncsot nezni.
Azota minden egyes alkalommal adtam neki kis paratlanito folyadekot (minden nap az edott napi elso merules elott kapott) es egyetlen egyszer sem parasodott.
-44en sem volt para, de voltam vele parszor -38on es -36on is, baromi hideg vizben egy 10-15 m atmeroju tengerfenekrol feltoro forras mellett, ott sem volt igy kezelve semmi baja.
Vaku: asszem olyan 6-700 usdra emlexem :*(

eFi

Előzmény: Del__ (250)
Del__ Creative Commons License 2002.08.23 0 0 252
Nekem mindössze egyszer párásodott egy hét alatt, akkor is csak az említett körülmények között. Teljesen mezei, minden optikusnál beszerezhető párátlanító spray-t fújtam a lencse mindkét oldalára és ez tökéletesen elégnek bizonyult. Ráadásul felétek még a víz is melegebb, szóval ennek mindenképpen segítenie kell...
Előzmény: Raha (251)
Raha Creative Commons License 2002.08.23 0 0 251
A kollegámnak minden merülésen párásodik a tokja.
(A40-eshez) Egyenlőre csak teletömi mindenféle nedvszívó tasakal, de nem tudom mikor talál rá megoldást...

Előzmény: Del__ (250)
Del__ Creative Commons License 2002.08.22 0 0 250
Szia eFi!

Hah, milyen kicsi is ez az ország ugye? ;)

Nekem is abszolút pozitívak a tapasztalataim, de arra azért kíváncsi lennék, hogy 44 méteren nem párásodott a lencséd? Nekem 46-on belülről picit párásodott a tok, először meg is ijedtem, hogy bejutott némi víz, de szerintem inkább csak a bent lévő levegőből csapódott ki a nedvesség. Később, amikor feljebb mentem kitisztult a lencse, gondolom a víz hőmérséklete emelkedett egy picit. A hét elején használtam párátlanítót, nem tudom meddig elég egy kezelés, de ezek szerint nem árt többször is lekezelni a tokot. Neked ezzel nem volt gondod?

vaku. Igen, én is ezt néztem ki magamnak, de az áráról csak kb. elképzelésem van, lévén kishazánkban egy ilyen vaku rendelésekor igencsak levennének (ergo amit mondanak az messze nem reális). Amúgy a tartókart és az alapot nem kell hozzá megrendelni, használtan is beszerezhetőek lévén ezek univerzális darabok. Te amúgy milyen árat tudsz?

Del

Előzmény: eFi (249)
eFi Creative Commons License 2002.08.21 0 0 249
Hali,

En lennek a "magyar srac" :) En ugy 10 napig nyustoltem az Adrian a WP-DC200s tokot meg az A40-et. Ha erdekel titeket, a legjobban sikerult kepek kint vannak a http://fns.hu/pic/uw URL-en, csak ugy omlesztve, semmi thumbnail cicoma.

Nekem is csak pozitiv elmenyem van a tokkal: a -44m, mint feltetlen pozitiv elmeny :), valamint az egesz tok kezelhetosege.
Osszesen annyi bajom volt vele, hogy nem lehet benne erezni az exponalogomb felig lenyomott helyzetet (de ez nem volt nagy gaz, mivel egy A40+256mb cflash+4 db 1800 mAh-s aksi siman kitart addig nonstop fenykepezessel, amig a palack, ugyhogy mindenrol legalabb 5-6 kepet csinaltam, igy boven fert bele rontott is).

Ha mar itt tartunk - mivel sajna az A40en nincs vakupapucs, mindenki azt gondolja, hogy ezzel el is veszett a viz alatti vakuszinkron lehetosege. Am hal'Istennek ez egyaltalan nem igy van! A Sea&Sea gyart egy YS-25DX nevu kulso vakut, ami az A40 internal vakujarol veszi a fenyt egy uvegszaloptikaval es ugy szinkronizal. A cucc a WP-DC200s vazhoz rogzitheto, full extra, csak brutal draga. URL itt: http://www.seaandsea.com/YS25DX.html

eFi

Előzmény: Del__ (246)
Del__ Creative Commons License 2002.08.14 0 0 248
A tokot a Digitcam-en keresztül vettem, a fókusz patch pedig fent van a gépen, de vízalatt azért kicsit más a szitu, mint idefent. Amúgy az igazat megvallva nagyon nem voltak fókuszgondjaim, néhányszor előfordult ugyan, hogy árnyékosabb helyeken nem tudott valamire ráállni a gép, ilyenkor jött jól a fókusz lock. Szóval összességében én csak pozitívumokat tudok mondani erről a megoldásról.

A képeken még dolgozom (le kell őket butítanom kisebbre), de kaptam egy ígéretet, hogy valaki felrakja őket netre és akkor gond nélkül meg lehet majd nézni őket.

Előzmény: bernis (247)
bernis Creative Commons License 2002.08.12 0 0 247
Del!

Az Lx.hu digitcam rovatában az A40 topicban van egy link, ahonnan le lehet tölteni egy progit, ami állítólag javít az A40 fókusz problémáin. Atokot hol vetted, mert engem is érdekelne? (A fotók meg különösen.)

Del__ Creative Commons License 2002.08.12 0 0 246
Sziasztok!

No kérem, megtértem a nyaralásból kb. 450 képpel és sok-sok tapasztalattal felvértezve :) Azt kell mondjam nagyon kellemes csalódás ez a tok, egészen jó képeket lehet csinálni vele (akár vakuval is!). Elméletileg lesznek majd minták a neten és bár egy a búvárbázison jelenlévő profi fotós mindössze "élményképeknek" titulálta a műveimet (na ja, 2 milliós szerkóval kicsit más kategóriában mozgott...), szerintem azért nem lettek olyan rosszak. MInd1, majd megítélitek :)

CáPeti: köszi az oldalakat, nagyon jó tippet adtál, valami ilyesmit kerestem én is vásárlás előtt, csak sajna én nem találtam meg őket. ami meglepett, hogy több magyar is irogat a fórumokban (talán a digideep-en), úgyhogy azért vagyunk néhányan akik ezzel foglalkoznak :) A Canon tok nemhivatalos mélységi csúcsát is egy magyar srác tartja 44 méterrel (én ugyan 46-on is csináltam vele képet... :)), ami azért érdekes, mert a tokot 30 méterre hitelesítették... Megnéztem a képeidet, nagyon tetszettek, ha gondolod, én is küldhetek néhányat...

Raha: no mi a helyzet a vakuval? odaért már az ismerősödhöz? Neked is küldök majd néhány képet mutatóba, kíváncsi vagyok mi lesz a véleményed róluk. Szerintem egész jól lehetett használni a beépített vakut, igaz, panoráma képekhez valóban használhatatlan. Ezért is lennék kíváncsi a külső vakus tapasztalatokra...

köszi és üdv

Del

Előzmény: CáPeti (245)
CáPeti Creative Commons License 2002.08.01 0 0 245
Del

Ajánlom figyelmedbe:

www.wetpixel.com itt a fórumon vannak érdekes hozzászólások
www.digideep.com gép+tok összeállítások

CáPeti Creative Commons License 2002.08.01 0 0 244
Igen, ismerem S&S termékeket, mert amikor megvettem én is a digi gépem, az egyik szempont épp az volt, hogy milyem víz alatti kiegészítők kaphatók hozzá, persze sajnos a másik az ár volt. Csak hát ugye akkor fel sem merült bennem az, hogy esetleg a már kipróbált és működő vakum nem fog egyszerre villanni a digi géppel. Túl nagy irodalmat sem találtam akkor még a témában (kb. 1,5 éve vettem a gépet, a tokot meg most néhány hónapja), így maradtam az Olympus gép+tok kombinációnál. És csak ezután jelentek meg az első spec. digitálishoz tervezett vakuk. Ez a nyár nekem is a próbálkozás és tapasztalatszerzéssel fog eltelni, és majd ha nem megyek semmire vaku nélkül, akkor veszek valamit. Néztem egy olcsóbb fajtát is, ami kb. 200 EUR-ért beszerezhető.
http://www.multimedia-online.ch/html/strobes.html
A télen amikor kicsit ráértem próbáltam összehozni egy web oldalt, ahol néhány, akkor aktuális infó van. Ha érdekel: www.ynet.hu/pdw
Vannak rajta fotók is, azokat én csináltam. :-)
(nagyon béta verzió !!!!)
Előzmény: Del__ (242)
Raha Creative Commons License 2002.08.01 0 0 243
Igen, meértem a dilemmát. A srácnak nemsokára megérkezik a Sea&Sea digit vakuja, majd tudósítok mit sikerül neki kihoznia belőle!
De az igazat megvallva nem várok sokat (nem a vaku miatt, hanem mert nem hajlandó gondolkodni, és egy kicsit felülbírálni a gép döntéseit...). És ez alapvető víz alatt. Ezek a gépek nem ide vannak tervezve, a szoftver sokszor nem tudja megoldani az adott problémát. De legalább látható egyből :-))
Előzmény: Del__ (242)
Del__ Creative Commons License 2002.08.01 0 0 242
Szívemből beszéltél CáPeti, pontosan így gondolom én is! Még a merülési szám is kb. stimmel :) Ha valahol tengerpart közelében élnék és lehetőségem lenne akár csak minden második hétvégén merülni, tuti én is valami csoda tokot vennék, hiszen úgy megérné. Így viszont egyelőre marad ez, és bízom abban, hogy legalább a hangulatot sikerül visszaadni a képeken. Nem lesznek díjnyertes képek az biztos, de pl. a Vörös tengeren 8-10 méteres mélységben még igen színes a világ vaku nélkül is (remélem :)). Egyébként Neked is mondom, hogy nézd meg a Sea and Sea oldalát (www.seaandsea.com), ott a New Products alatt van egy vaku, amit kifejezetten digit gépekhez csináltak (vaku kivezetés nélküli tokokhoz), ráadásul pont az A40-eshez ajánlják (de gondolom az összes hasonló kaliberű digit géphez is jó). Azt ugyan nem írja, hogy milyen beállításokkal lehet használni, de gondolom nem véletlenül pont ehhez a géptípushoz (vagy mondjuk így, kategóriához) gyártottak egy vakut. A hagyományos vakuk egyébként tényleg másképpen működnek egy picit (ne kérdezd mennyiben, mert fogalmam sincs, de mindenütt ezt olvasom), lehet hogy ezért okozott nehézséget összehozni Raha vakuját az ismerőse gépével. Egy szó mint száz, szerintem nem hiábavaló ilyen tokot venni - remélem egy hét múlva is ez lesz a véleményem! :))
Előzmény: CáPeti (241)
CáPeti Creative Commons License 2002.08.01 0 0 241
Igen, mindenképp jobb lett volna (lenne) olyat venni, de ha az árakat is nézzük, akkor szinte a többszörösébe kerül egy olyan tok amin van vaku csatlakozó. És ez azért nem biztos, hogy kifizetődő a magamfajta, ( és talán Del nevében is mondhatom) hobby búvárnak, aki örül, ha évente 15-20 merülést össze tud hozni.
Előzmény: Raha (239)
Del__ Creative Commons License 2002.07.31 0 0 240
Szia Misa

Kb. két hónappal ezelőtt váltottunk néhány emilt a vakuddal kapcsolatban, innen tudom a neved :)

Írtad az ismerősöd tapasztalatait az A40-essel, és az igazat megvallva egy picit sikerült elszomorítanod. Na nem nagyon, mert persze azért bennem is lobog a bizonyítási vágy :) Vakum még ugye nekem sincs, és én is olyasmiben bíztam, hogy a makro jellegű képekhez azért jó lehet ez a cucc is. Hát majd meglátjuk. Viszont néhány gyakorlati tanácsnak nagyon örülnék az ismerősödtől, mert a fókusz problémával valószínűleg én is szembe fogok kerülni. Igazából az A40-es gépen nem nagyon létezik manual fókusz, legfeljebb fokusz lock, de persze ez nem ugyanaz. Vagy van valami, amiről lemaradtam? A villanások száma egyébként engem meglep, mert ha az "assist beam"-et kikapcsolom, akkor nem vettem észre, hogy mindig kettőt villanna a vaku. Ettől persze még villanhat...:) No mind1, a lényeg, hogy minden tanácsnak örülnék, lévén manual módban még én se nagyon kísérleteztem a géppel, különösen nem víz alatt... köszi

Előzmény: Raha (237)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!