Keresés

Részletes keresés

csiba00 Creative Commons License 2016.11.03 0 0 5878

Bővebben leírnád mire gondolsz?

Előzmény: Törölt nick (5877)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.03 0 0 5877

Tetszik a topik címe: A fabrikett és fapellett átverés. AZ!

csiba00 Creative Commons License 2016.11.03 0 0 5876

Hát igen, a jobb termékeknek általában nincs gond a minőségével, csak sajnos ott az árcédulájuk.... persze kérdés, hogy az alternatívákat mennyiért tudod beszerezni, mert ahogy látom pl. fa árában elég jelentős a szórás az ország különböző részein.

Előzmény: Tájoló (5875)
Tájoló Creative Commons License 2016.11.03 0 0 5875

Elmaradtam egy beszámolóval.

Kaptam egy doboznyi brikettet Energetikustól. Ez már nem porladt, mint a korábban általam helyben vásárolt brikettnek csúfolt valami.

Gond nélkül eltüzeltem a "mintát", és csak jót tudok írni róla.

Matuzsálem kályhám tűzterének két oldalára tettem kettő-kettőt, közé papírt, keresztbe föléjük vékonyra hasított gyújtóst és már dobtam is a gyufát.

Mire a gyújtós elégett, meggyulladtak a brikettek. Amikor már kevés volt a parázs, pakoltam még rá fát/brikettet.

Az idei tüzelőm már megvan, de jövőre majd még meglátom. Ha nem lesz vészes az ára, és lesz hol tárolni, még a végén veszek egy fuvarozhatóbb mennyiséget. :-)

Még egyszer köszönöm a mintát!

Előzmény: Tájoló (5834)
csiba00 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 5874

A frissítés helyett leszedték. Végül is értem őket, mert elég kellemetlen lett volna leírniuk, hogy gázzal olcsóbb fűteni, mint az általuk forgalmazott brikettekkel. De legalább leszedték.

Előzmény: NyiMisi (5873)
NyiMisi Creative Commons License 2016.10.23 0 0 5873

Micsoda véletlen.

Előzmény: csiba00 (5872)
csiba00 Creative Commons License 2016.10.22 0 0 5872

Amúgy kíváncsi leszek mit fognak lépni, mert írtam nekik, hogy most melyik a brikett jó ára, ami a termékeknél szerepel vagy ami a gazdaságosság menü alatt, ahol 2 kb fabrikett max bruttó 108 Ft és a gáz ára 130 Ft/m3.

Azt megírták, hogy sajnos a gazdaságosság menüt nem volt idejük frissíteni. Reméljük hamarosan lesz :)

Előzmény: csiba00 (5871)
csiba00 Creative Commons License 2016.10.20 0 1 5871

Pedig frissítik az oldalukat, mert már 6600 mázsa ár helyett 6900 lett egy mázsa....... lehet veszek idén már egy gázkazánt :)

 

De valamiért azt a részét nem szeretnék frissíteni az oldaluknak, ahol 96-108 Ft közötti bruttó árral számolnak 2 kg fabrikettre :)

 

 

Viszont ha úgy nézem jó befektetés fabrikettben tárolni a pénzemet, ha nem használom el és ennyire durván emelkedik az ára....

Előzmény: csiba00 (5859)
szocske_ Creative Commons License 2016.10.13 0 1 5870

jaa, ha neked megéri a tűz élménye, hogy 5x annyiért fűtesz fabrikettel, mint klímával lehetne, akkor ok :)

Előzmény: hgw308 (5869)
hgw308 Creative Commons License 2016.10.13 0 0 5869

Bocs, minek vegyek hajót, ha biciklivel járok?

 

Akkor már egyszerűbb, ha leszedem a jelenlegi fűtést és napelemekkel fűtök, vagy felújíttatom 900k-ért a fűtésem..

 

Van klíma.

Előzmény: szocske_ (5867)
csiba00 Creative Commons License 2016.10.13 0 0 5868

Valamilyen erdészet nincs a közeledben? Róluk még nem hallottam, hogy nem hozták volna ki a megrendelt fát. Igaz, idén azzal már fűteni nem fogsz, de eddig én úgy tapasztaltam, hogy erdészettől lehet a legolcsóbban venni a fát és nem szórakoznak mázsákkal, hanem térfogatra árulnak.

Előzmény: hgw308 (5866)
szocske_ Creative Commons License 2016.10.13 0 0 5867

vegyél egy fűtő klímát, 1-2 év alatt behozza az árát a briketten megspórolt pénzből

Előzmény: hgw308 (5866)
hgw308 Creative Commons License 2016.10.13 0 0 5866

Maradék fa: tegnap ebédre tölgyfa pörkölt volt, akác salátával.

Ma ezek maradékával gyújtunk be.

Holnap a szomszéd tetőjét leszedjük a pala alól, hátha nem veszi észre :)

 

2 helyről rendeltem aug. elején fát. Egyik sem hozta. Van még 2-3 éves pár mázsa, tehát azzal kihúzzuk egy ideig.

De ennyire frissen még az akác sem az igazi, a keményfák meg...

 

Gáz: kétszintes ház, ketten vagyunk, leszoktuk kapcsolni annyira, hogy a fenti részen 15-16 fok legyen max. Amikor hazaérünk, 4-7 óra környéke, begyűjtünk.

Ehhez kell.

 

 

Előzmény: Alapi42 (5856)
Energetikus Creative Commons License 2016.10.12 0 0 5865

hgw308 kifejezetten a brikett felől érdeklődött függetlenül attól, hogy az egyik szomszédja bontó vállalkozó, a másik kertépítő.

Előzmény: Alapi42 (5863)
Energetikus Creative Commons License 2016.10.12 0 0 5864

Ki beszélt arról, hogy a zsákba 100 kilót tesznek?

Előzmény: Zöldár (5862)
Alapi42 Creative Commons License 2016.10.11 0 0 5863

 Bontási faanyag.

 

Pl. tetőléc,  gerenda, deszka. Kerti hulladék, minden ami ég.

Előzmény: Energetikus (5858)
Zöldár Creative Commons License 2016.10.11 0 0 5862

Ezek a peletgyártók, forgalmazók nem valami ember barátok. Egy zsákba   1 q-t azaz 100 kg -ot tenni !

 

Hol élnek ?

 

 Már a cementes zsákokat is a korábbi 50kg -ról 25 kg-ra redukálták.

Előzmény: Energetikus (5861)
Energetikus Creative Commons License 2016.10.11 0 0 5861

Mázsánként 5000,- Összesen egy tömeg van egy zsákban.

Előzmény: Palási (5860)
Palási Creative Commons License 2016.10.11 0 1 5860

"A zsákba csomagolt brikettet már 5000,- körüli áron már meg tudod venni."

 

 Most már csak azt kell megfejteni, hogy mennyi   tömeg van egy zsákban !!

Előzmény: Energetikus (5857)
csiba00 Creative Commons License 2016.10.10 0 1 5859

Úgy már sokkal nehezebb lenne eladni a termékét, ha a valóságot írná :) Nekem ez fel sem tűnt, amikor néztem. Lényegében kényszerből veszek brikettet, amikor veszek, mert nincs gázkazánunk. De talán jövőre már lesz és akkor nem kell briketthez nyúlni, ha valamiért nincs elég száraz fám.

Előzmény: szocske_ (5851)
Energetikus Creative Commons License 2016.10.10 0 0 5858

A hulladék nálad mit jelent?

Előzmény: Alapi42 (5856)
Energetikus Creative Commons License 2016.10.10 0 0 5857

A korábbi kérdésedre: A jó brikett kis mennyiségben hosszú ideig sok meleget ad. Azaz, tömör, száraz és magas az energia tartalma. Azt hogy hosszú rudat, vagy rövid hengert használsz, az a berendezésed tűzterének méreteihez célszerű igazítani. Egy  öblös tűzterű kandallóban a hosszabb méretűek jobban mutatnak. Annak, hogy lyukas vagy sem, nincs jelentősége. A zsákba csomagolt brikettet már 5000,- körüli áron már meg tudod venni.

Előzmény: hgw308 (5843)
Alapi42 Creative Commons License 2016.10.10 0 1 5856

Miért a gázkazán nem teljesít megfelelően ?

 

 Ha már megvan az a kandalló  és mivel kiegészítésről lenne szó inkább hulladékot , maradék fát ill.  megfelelő időben vett és kiszáradt  tűzifát javasolnék. Legutoljára a brikett.

 

 Nekem is van egy kandallóm, de az nem kiegészítésre szolgál, hanem vésztartaléknak.. És csak  6 kW.

Előzmény: hgw308 (5854)
Energetikus Creative Commons License 2016.10.10 0 0 5855

Azt javasolom, hogy keress henger alakú, viszonylag rövid (8-10 cm-es) tömör brikettet. Ezt általában zsákba vagy kartondobozba csomagolják.

Előzmény: hgw308 (5854)
hgw308 Creative Commons License 2016.10.07 0 0 5854

Kicsit kevés időm volt, viszont a hideg meg jön :)

Ami nekem van itthon kiegészítő fűtésnek a gázkazán mellé, az a tucatszám kapható kályha, talán 9kw-os, belül samott téglás.

Ebbe milyet javasoltok?

 

Előzmény: Zöld Bika (4757)
csiba00 Creative Commons License 2016.10.02 0 0 5853

Egy kb 30 éves lemezkazán. Azt hiszem Mezőgép Monor és 20 kw körüli fára.

Előzmény: hgw308 (5850)
Zöldár Creative Commons License 2016.10.02 0 0 5852

Hátha lépre megy valaki !

Előzmény: szocske_ (5851)
szocske_ Creative Commons License 2016.10.02 0 1 5851

lehet, hogy jó a termék, de azért érdekes módon ezt a szakaszt elfelejtették frissíteni a honlapon:

 

Értékben:

1 m3 gáz ára 130.-Ft
2 kg fabrikett ára 96-108.-Ft (bruttó) kiszállítva
Tehát a mostani körülmények között a fabrikett kb. 25% -al olcsóbb.

A jövőbeni gázártámogatás csökkenésére és a gázárak további emelkedésére lehet számítani!

 

Az elmúlt években a gáz ára 100-120Ft közé csökkent, az ő termékükből pedig 2 kg jelenleg 130-140 Ft.

Tehát a mostani körülmények között a fabrikett kb. 25%-kal drágább, mint a gáz ;)

 

Mivel ki tudja mit hoz a jövő, teljesen megértem, ha valaki nem vesz gyorsan egy kisebb vagyonért egy gázkazánt, de azért ha korrekt lenne a kereskedő, ha nem is írja le, hogy az ő terméke jelenleg drágább, legalább a hazugságot levehetné, vagy minimum elláthatná dátummal, hogy ez igaz volt mondjuk 2011-ben, most meg aki akar számoljon utána.

Előzmény: csiba00 (5849)
hgw308 Creative Commons License 2016.10.02 0 0 5850

Köszi így már tudok viszonyítani.

Miben használod egyébként?

Előzmény: csiba00 (5848)
csiba00 Creative Commons License 2016.10.01 0 0 5849

Sajnos nagyon durván drágult az elmúlt évek alatt az ára. Amikor elkezdtem használni, akkor majdnem a fele volt a jelenlegi árának. Szerintem idén is veszek majd tőlük. Eddig viszonylag rövid határidővel tudtak szállítani.

Előzmény: csiba00 (5848)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!