Keresés

Részletes keresés

Chip-TFF Creative Commons License 2014.08.26 0 0 7180

Feltetelezem sok fotost csabitott magahoz ezzel a reklammal. :)

Előzmény: szl1973 (7179)
szl1973 Creative Commons License 2014.08.26 0 0 7179

És láss csodát, futofoto csendben elhalálozott a maga egy (1) darab fórum hozzászólásával...

Előzmény: peterssen (7178)
peterssen Creative Commons License 2014.08.14 0 0 7178

De tegyük hozzá, hogy ilyen célú honlapot nem a művészi értékű képek miatt keresik fel az emberek, hanem azért, hogy saját futóversenyen készült képeiket megrendeljék/letöltsék. Azaz a feladat egyszerű: állj ide a sétány mellé és mindenkit, aki erre fut, fotózd le. Ha kétezren akkor annyit.

Előzmény: peterssen (7177)
peterssen Creative Commons License 2014.08.14 0 0 7177

Jáj galambom, hát az egyik a megrendelőnek, másik az alvállalkozónak szól. Ha megnézed a képeket is, akkor tisztán az egyik definíció erősödik.

Előzmény: ötfelezős (7176)
ötfelezős Creative Commons License 2014.08.13 0 0 7176

Látok némi ellentmondást az itt olvasható utómunka nincs, alapfokú ismeretek és a javasolt honlapon levő profi képek, minőségi fotózás, jó kép, minőségi fotók, minőségi fotókkal kifejezések között...

Előzmény: futofoto (7175)
futofoto Creative Commons License 2014.08.13 0 0 7175

Sziasztok,

Tömegsport események fotózásához keresünk embereket. Hétvégi, fél napos-napos időtartamú munkák, de a ténylegesen fotózással töltött idő általában csak 1-2 óra. Utómunka nincs.
Egy DSLR rendszerű gépen és alapfokú fotózási ismereteken kívül másra nincs szükség. Itt lehet körbenézni, miről van szó:
http://www.futofoto.hu/
Ha érdekel, az alábbi e-mail címre írj bővebb felvilágosításért: info@futofoto.hu

szl1973 Creative Commons License 2014.08.04 0 0 7174

Szerintem csak FPS, de kérdés, hogy milyen lesz a képminőség.

Előzmény: vjannus (7173)
vjannus Creative Commons License 2014.08.04 0 0 7173

Plusz az 5d mk III / 6D melett még kérdéses mit tud nyújtani 1.6x-al hogy hasonló áron ne az FF -et válasszam :D

Előzmény: szl1973 (7172)
szl1973 Creative Commons License 2014.08.03 0 0 7172

Ez jogos, én még a hangyás + zsírkrétás verziót használtam. :) De most már érdemes megvárni a 7D Mk II-t annak, aki váltáson gondolkodik, bár szerintem nem lesz egy olcsó darab.

Előzmény: vjannus (7171)
vjannus Creative Commons License 2014.08.03 0 0 7171

Én 1 éve vettem 2. váznak 7D-t, miután haveromnak a vázát megkaptam 1 hétre. Az iso kérdés szerintem ennél összetettebb, a kérdés melyik firmware (az elsővel a hangyák és a zsírkréta esete volt, el is zárkóztam a 7D -től :D) és mekkora ISO.

 

Az új firmwarerel 7D annyira zajos iso 100 -on mint 1250 -en (ami nem túl pozitívum, de a zaj mértéke mivel pici nem izgat), ám a 3200 -től mk3 -t lehagyja mk3 4000 -r csúnyább mint a 7d 6400 -e (én 5000 -ig használom az még minden körülmények közt vállalható)

Előzmény: szl1973 (7155)
Dragon22 Creative Commons License 2014.07.16 0 0 7170
fotóriporter Creative Commons License 2014.05.14 0 0 7169

nem is vitának szántam, hanem kiegészítésnek. egyetértünk. a magas lépcsőben is. kár is tovább ragoznunk...

,-))

 

Előzmény: telescoper (7168)
telescoper Creative Commons License 2014.05.14 0 0 7168

Első közelítésben, amit mondtam az igaz. Második közelítésben meg amit te mondasz, az is igaz. De hát most éppen olyan kollégának próbáltam segíteni, akinél az első közelítés is egy kicsit magas lépcső. És persze teljesen egyet értek veled. 

Előzmény: fotóriporter (7166)
fotóriporter Creative Commons License 2014.05.14 0 0 7167

Szerintem sokkal nehezebb háttér tudás nélkül EXIF adatokból visszafejteni a helyes beállításokat az alapján, hogy a sport mód mit exponál magától. Ez csak szolgai másolás és a tőle történő eltérés nem biztos, hogy segít bármit is megérteni a dolgok működéséből - vagy ha igen, akkor sokkal nehezebben.

Én úgy gondolom, hogy érdemesebb inkább az alapelveket megismerni, hogy mit hogyan befolyásol a zársebesség, blende, érzékenység, fénymérés, AF beállítás, stb, mert abból a tudásból sokkal könnyebb felépíteni, hogy mit hogyan érdemes beállítani magadnak.

 

Egyébként a legalapvetőbb dolog ritkán jut eszébe az embereknek: olvasd el a géphez tartozó kézikönyvet. A legtöbb gyártó nagyon szépen leírja az alapismereteket is, nem csak a konkrétan a gép kezeléséhez szükséges tudnivalókat. Nem utolsó sorban legalább megismered, hogy mi micsoda a gépeden és mi mindent is tud, amire amúgy nem is gondolnál.

 

UTÁNA érdemes lehet tovább nézelődni akár neten, akár könyvek, vagy tanfolyamok közt, hogy hol és mit érdemes még megtanulni. A kézikönyv viszont nem csak alap, hanem egyszerű is. Keresni sem kell, jobb esetben nyelvi probléma sincs, kéznél van, tartozik a géphez, kifejezetten a te gépedről szól és benne van az árban is.

Előzmény: Pikaa (7163)
fotóriporter Creative Commons License 2014.05.14 0 0 7166

"a jó kép, így a jó sportfotó is, több annál, minthogy jól van valami exponálva."

 

Sőt, lehet, hogy pont attól lesz jó a kép, hogy nincs helyesen exponálva - de ez már messzire vezet és aligha segít a jelen kérdéskörben.

Előzmény: telescoper (7165)
telescoper Creative Commons License 2014.05.12 0 0 7165

A helyes expó technikailag teszi megfelelővé a képet. De a jó kép, így a jó sportfotó is, több annál, minthogy jól van valami exponálva. 

Előzmény: Pikaa (7161)
taylor67 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 7164

Ajánlom figyelmedbe Scott Kelby - Digitális fotós könyv című könyvét.

Netről is le lehet szedni.

Előzmény: Pikaa (7163)
Pikaa Creative Commons License 2014.05.10 0 0 7163

Köszönöm a válaszod. Igen, ilyenkor veszem észre, hogy mennyire is nem vagyok tisztába a géppel. Szóval,ahogy írtad te is, hosszú út áll előttem. Itt az idő,hogy komolyabban utána nézzek a dolgoknak.

 

 

Köszönöm,viszont kívánom!

Előzmény: Chip-TFF (7162)
Chip-TFF Creative Commons License 2014.05.09 0 0 7162

"akkor mi?"

 

Elkapni a megfelelo pillanatot, megfelelo minosegben. ;)

 

"AV módban,a három közül melyiket érdemes még beállítani? AI Servo, AI Focus" és One Shot ?"

 

Az Av mod az expoziciorol szol, amikre meg rakerdeztel az pedig az autofokusz. Ha ram hallgatsz, eloszor jol utanajarsz a temanak: youtube is tele van oktato videokkal ill. elotted az egesz internet tobb tonna infoval, meg konyveket sem kell vasarolnod.

 

En pl. hiaba mondanam meg neked, hogy AI Servo-t hasznalj ha nem erted miert azt kell es hogyan kell azt hasznalni, mire jo. Tokjo, hogy van alkalmad gyakorolni, de hosszu ut van elotted es sok-sok turelemre megtobb gyakorlasra lesz szukseged.

 

Jo fenyeket!

 

Előzmény: Pikaa (7161)
Pikaa Creative Commons License 2014.05.09 0 0 7161

Megpróbálom,kipróbálom,igyekszem a legtöbbet kihozni a gépből és magamból, ha már megvettem a gépet. :)

 

Csak valahogy mindig az van,hogy elmegyek meccsre és NA, most megpróbálom manuálisan,s addig állítgatom,hogy lemaradok a jó helyzetekről.

 

Ha "Nem az ISO-zársebesség-blende hármas megválasztása a legnehezebb a foci fotózásánál", akkor mi? 


AV módban,a három közül melyiket érdemes még beállítani? AI Servo, AI Focus" és One Shot ?

Előzmény: telescoper (7160)
telescoper Creative Commons License 2014.05.08 0 0 7160

Nézd meg a sportmód exifét, olyasmit próbálj manuálban is beállítani.

 

De tedd a gépet AV (blendeprioritás) módba, az obi lehet nyitva (mert nem túl fényerős) és válassz olyan ISO-t, ahol a sport módban készült kép zársebessége adódik. Vagy inkább még a mutatott képek zársebességénél is gyorsabbat válassz.

 

Én nem bíznám a sport módra a dolgot, mert olyan hülyeséget csinál, hogy az első kép (ahol köszönti a 2 csapat egymást) ISO 500 exp idő 1/640, vagy a 2. képen (ahol a spori háttal áll, választanak) ISO 2000 ás 1/2000 az exp idő, de, ahol szaladnak a játékosok, ott ISO 400 és 1/320 a zársebesség. Holott a bíró hátá lehetett volna akár 1/60-al is fotózni és nem 1/2000-el. Viszont a mozgó labda megfagyasztása jobban megy 1/2000-el. Szóval ebbe az irányba mozdulj, és majd kitapasztalod. Nem az ISO-zársebesség-blende hármas megválasztása a legnehezebb a foci fotózásánál. Mire ezt kitapasztalod, addigra már biztosan nem fognak lejteni a pályák a képeken sem.

Előzmény: Pikaa (7159)
Pikaa Creative Commons License 2014.05.08 0 0 7159

Sziasztok!

 

Két hónapja kb.,hogy megvettem az első DSLR gépem (Canon 1100D). Mellé rendeltem egy 55-250mm IS obit. Az elsődleges elképzelés,cél, a sportfotózás volt, amiért megvettem a gépet, pontosabban a nagypályás foci.

 

Próbálgattam fotózni manuálisan,de valahogy sehogy se jön össze egy szép éles kép,ahogy szeretném. Így a legtöbbször muszáj a "sport" módban fotózom.

 

Valami tanácsotok,hogyan is csináljam?

 

 

Itt van pár fotó,de ezek mind sport módban készültek:

https://plus.google.com/u/0/105083930662551592379

 

 

Válaszotokat előre is köszönöm!

323d Creative Commons License 2014.05.04 0 0 7158

Na igen egy Mark II is jobb lenne vmiben. Mondjuk jobb AF és gyorsabb sorozat. De isoban semmit se nyernél, sőt...

A 3-ast meg tudod nézni whoa képeit nézegetve. Amennyire én tudom ő is 1600-ba lő és egy fix 300-at használ.

Üdv.: 323d

Előzmény: Sasi82 (7156)
Chip-TFF Creative Commons License 2014.04.28 0 0 7157

Koszi, abban a tevhitben eltem, hogy talan a 7D-nek hasonlo a zajosodasa mint a 1D mk3. Legalabbis amilyen tesztkepeket neztem vele. Innenis latszik mennyire hasznalhatoak.

Előzmény: szl1973 (7155)
Sasi82 Creative Commons License 2014.04.28 0 0 7156

Én 90-95%-ban (5-10% küzdősport, ott vannak a gondok :D)  focit fotózok a 60D-el, max 1600 ISO és eddig nem kellett csalódnom a képekben.Persze lehetne gyorsabb záridő is, de 1/640 már elég szokott lenni.Persze vannak olyan stadionok, főleg vidéken, ahol a béka segge alatt van a világítás :) Mondjuk a Puskásba is lehetne egy kicsit jobb :D

Fotós ismerősöm, pályázat útján, igen kedvezményesen hozzájutott egy 1Dx-hez és lazán ISO 5-10.000 között fotózik és szinte meg sem látszik a zajosodás. (Mondjuk ezért is kerül ennyibe).

Mondjuk anyagilag az Mark2 érné meg a legjobban nekem :D, a 3-as már 280-300 között van, de nem tudom, hogy ISO húzható e annyira.Nem egyszerű ez a hobbifotózás, mert igen költséges dolog.A nagyobb újságok fotósainak mennyivel egyszerűbb, céges gépek, céges obik, és néha úgy bánnak az eszközökkel, hogy rossz nézni :)

Előzmény: 323d (7154)
szl1973 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 7155

Szerintem jobb, néztem egy-két képet ISO 2000-2500 nyers saját RAW-t. A 7D sokkal zajosabbnak tűnik.

Előzmény: Chip-TFF (7151)
323d Creative Commons License 2014.04.19 0 0 7154

Helló!

Na igen sajnos itt a canon választéka szűkös és az af sem egy nagy durranás. Én az utóbbi miatt nyergeltem vissza a nikonra, de a D300 sem nagy penge az iso terén. Viszont itt választhatsz egy D700-at ami már nem egy borzasztó nagy pénz és egy D3 sem annyira drága már. De az nekem is csak álom egyenlőre. Néha járok focira, de közel sem tudok olyan időket exponálni amit kellene. Akikkel beszéltem 1D mark IV vagy 1Dx D3, D4. Persze a tipusváltás mindig nehéz.

Üdv.: 323d

Előzmény: Sasi82 (7152)
lendvaizs71 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 7153

Csak a gyerekek sportversenyeit.

Előzmény: Sasi82 (7152)
Sasi82 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 7152

Igazából én is ebben a dilemmában vagyok, csak nekem 60D-m van.

ISO 1600 felett, eléggé visszaesik a "teljesítménye" :) (2000 fölé nem nagyon merem állítani)

Próbáltam már rengeteg obival és rá kellett jönnöm, hogy a géppel van a baj.

Sajnos rossz fényviszonyban, nagyon gyorsan mozgó emberek, vaku nélkül, elég nagy kihívás.

Gondolkodtam 1dII-ön, de az is meghal sötétben.Azt mondják a 1dIII sem az igazi, abból is ki kell fogni a jót.

1dIV meg az 1Dx megfizethetetlen kategória.Szóval szerintem ugyan ott vagyok ahol te.

Ha nem vagyok indiszkrét, megkérdezhetem, hogy mit fotózol?

Előzmény: lendvaizs71 (7150)
Chip-TFF Creative Commons License 2014.04.16 0 0 7151

Szted ISO-ban jobb a 7D-nel? 

Előzmény: szl1973 (7149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!