Keresés

Részletes keresés

tlight Creative Commons License 2010.05.13 0 0 24182
Folyton esik...
Vandras Creative Commons License 2010.05.11 0 0 24181
Egyszer átbuszoztuk pár éve, jó lenne eltölteni ott vagy két hetet. Csodálatos vidék.
Előzmény: Fo_Jo (24180)
Fo_Jo Creative Commons License 2010.05.11 0 0 24180

Most meg ilyen ködös, párás, nyirkos, esős, ...

 

Jajca Creative Commons License 2010.05.11 0 0 24179
Tavaly én is láttam, de sajnos más hamarább vette, vagy inkább nem vette észre :-(

Előzmény: Fo_Jo (24176)
Vandras Creative Commons License 2010.05.10 0 0 24178
Ilyen idő volt akkor
Előzmény: Vandras (24177)
Vandras Creative Commons License 2010.05.10 0 0 24177
Gratula! Igen nagy élmény. Nekem 2007 őszén sikerült elkapni őket, Jósvafőn. Bármikor elmentünk az alsó berlanghoz, mindig találkoztunk velük.
Előzmény: Fo_Jo (24176)
Fo_Jo Creative Commons License 2010.05.10 0 0 24176

Számomra nagyon nagy ritkaságot láttam a bihari hegyekben!

 

Foltos Szalamandra

 

sztyui2 Creative Commons License 2010.05.05 0 0 24175
Valaki vásárhelyinek van esetleg egy canonhoz való AF-es közgyűrűsora? Ki szeretném próbálni, hogy mennyire használható az objektívjeimmel, mert vakon meg nem igazán szeretnék kiadni annyi pénzt érte.
Vagy hátha lenne egy egészséges tali mostanság...
Akkor esetleg nagyobb eséllyel tudnék kipróbálni egy közgyűrűsort.
szafe_ Creative Commons License 2010.05.05 0 0 24174

Infó:

 

„Csongrád Megye Kortárs Fotóművészete 2010”

Fotópályázat

A Csongrád Megyei Közművelődési, Pedagógiai és Sportintézmény „Csongrád megye kortárs fotóművészete” címmel kilencedik alkalommal szervez kiállítást, amelyen életkori, foglalkozási megkötés nélkül részt vehet minden megyében élő, dolgozó és innen elszármazott alkotó.

Egy szerző maximum 10 db színes, vagy fekete-fehér papírképpel pályázhat, amelyek mérete 13x18 cm és 30x40 cm közötti lehet. Fotósorozat nem adható be. A pályázatra csak olyan felvételeket nevezzenek a szerzők, amelyeket a korábbi Csongrád megye kortárs fotóművészete c. fotókiállításokon még nem mutattak be.

A pályázatnak nincs tematikai megkötése, tehát; tájképek, városképek, épületfotók, műemlékfelvételek, természetfotók, állat- és növényfelvételek, portréképek, eseményfotók, trükk-felvételek és más műfajú képek egyaránt szerepelhetnek a pályázati anyagban.

Minden beadott fotó hátoldalán fel kell tüntetni a szerző nevét, postacímét, a kép címét és a kép sorszámát, amely adatoknak meg kell egyezniük a nevezési lap adataival. A fotókat nem kell semmilyen hordozóanyagra felhelyezni.

Azon pályázók, akik postai úton kérik vissza műveiket, visszaküldésre alkalmas csomagolásban nyújtsák be pályázati anyagukat.

A beérkező képeket a MAFOSZ által delegált szakértők zsűrizik. Kiállításra csak az általuk javasolt alkotások kerülnek. A pályázók alkotásaik beküldésével hozzájárulnak ahhoz, hogy a kiállítás népszerűsítése érdekében képeik – szerzői jogdíj fizetése nélkül –, de nevük feltüntetésével megjelenjenek a nyomtatott és elektronikus sajtó valamennyi formájában.

A legjobbnak ítélt képek alkotói tárgyjutalmazásban részesülnek!

A képek postai beérkezésének határideje: 2010. június 10. Az alkotások személyesen is leadhatók a Csongrád Megyei Közművelődési, Pedagógiai és Sportintézményben.

A nevezési díj személyes átvétel esetén: 800,- Ft/fő, postai visszaküldéssel: 1.500,- Ft/fő – a képek számától függetlenül –, amely összeget postaköltségre és installációra használunk fel. A nevezési díjat kizárólag az intézményünk által adott csekken lehet befizetni és a visszaigazoló szelvényt a képek benyújtáskor kell bemutatni, vagy annak másolatát a képekkel együtt beküldeni.

A nevezési lap kitöltése kötelező, amely a rendezőktől igényelhető.

A zsűrizés időpontja: 2010. június 15. A zsűrizés nem nyilvános, de igény szerint szakmai konzultációt biztosítunk a döntést követően.

A kiállítás megtekinthető 2010. július 14. – augusztus 6. között a Megyeháza aulájában, hétköznap 8-18 óra, szombaton 8-12 óra között.

A képeket minden alkotó legkésőbb 2010. október 30-ig átveheti személyesen, illetve postán visszakapja.

Nevezési lap, befizetési csekk és további információ kérhető:

Csongrád Megyei Közművelődési, Pedagógiai és Sportintézmény Szeged, Rákóczi tér 1. 611. szoba (postacím: 6741 Szeged, Pf.: 457.) Kovács Szilvia, tel.: 62/561-644, e-mail.: kovacsszilvia@csongradamk.hu www.csongradamk.hu
Jajca Creative Commons License 2010.05.02 0 0 24173
Szépek! Múltkor, mikor Búbos vöcsökre "hasaltam", mellettem ugrált a nádszálon egy hím Barkós cinege... nagyon szép madárka.
Előzmény: Vandras (24168)
Jajca Creative Commons License 2010.05.02 0 0 24172
Bandáznak a fiúk, a csajok meg vagy a fészken ülnek, vagy már a kicsiket terelgetik.
Macskánk szombaton estefelé haza is jött csurom vizesen, szájában egy kevert pihés kb. 10 napos kacsával. Szerencsére nem fojtotta meg, így miután magához tért, a lányommal visszavittük a csatornára... el is úszott rögtön.
Előzmény: Fo_Jo (24171)
Fo_Jo Creative Commons License 2010.05.02 0 0 24171

Lehetett volna sör-virsli is :-)

Reggel fél 8-körül kerestem a kiskacsákat, de csak a nagyokat találtam :-)

 

Előzmény: Jajca (24166)
Vandras Creative Commons License 2010.05.01 0 0 24170
Köszönöm.

Előzmény: k.edina (24169)
k.edina Creative Commons License 2010.05.01 0 0 24169
Az 1,2,3-as képen egy hím barkóscinege látható a 4,5 képen egy cserregő nádiposzáta a 6. képen egy tojó karvalyposzáta a 7. képen egy nádi sármány a 8. képen egy tojó tövisszúró gébics a 9. képen egy tojó kormos légykapó.
Előzmény: Vandras (24168)
Vandras Creative Commons License 2010.05.01 0 0 24168
Ma is volt madárgyűrűzés, ilyen volt a zsákmány. Edina mejd megmondja, hogy ki kicsoda. Aranyosak ezek az apróságok.
TeeCee :o) Creative Commons License 2010.05.01 0 0 24167
Öcsémék játszanak a ligetben 17:30-tól (JackDanimalz), én ott leszek, ha valaki arra jár, keressen meg, tartunk rögtönzött talit...
Előzmény: Jajca (24166)
Jajca Creative Commons License 2010.05.01 0 0 24166
Még ha sör-virslit mondtál volna... ;-)
Fiam ma ballag, úgy hogy biztos nem ligetezek, lesz más nyüzsgésünk :-)
Előzmény: Fo_Jo (24165)
Fo_Jo Creative Commons License 2010.05.01 0 0 24165

Köszi Jajka!

Május 1-én úgyis a ligetben leszek egész napm majd "rájuk nézek".

Ha arra jársz meghívlak egy vattacukorra vagy egy popcornra! :-)

Előzmény: Jajca (24164)
Jajca Creative Commons License 2010.04.30 0 0 24164
Élővíz-csatorna alsó szakasza, a liget és a békési úti zsilip között.
Előzmény: Fo_Jo (24163)
Fo_Jo Creative Commons License 2010.04.29 0 0 24163

Jajca, ezek Nagyon aranyosak!

Hol készült, ha nem titok?

Előzmény: Jajca (24161)
Vandras Creative Commons License 2010.04.29 0 0 24162
Ma délután nem hagytak nyugton ezek az üvöltő devisek, hát megpóbálta levadászni őket. Ilyen lett az eredmény.
Jajca Creative Commons License 2010.04.29 0 0 24161
Elő bizony! :-)

Nagyban
Előzmény: Vandras (24160)
Vandras Creative Commons License 2010.04.28 0 0 24160
Előjöttek az apróságok!
kbalint.junior Creative Commons License 2010.04.27 0 0 24159

Kép a madárról :)

 

És itt lehet megtalálni.

5540
Szarvas
Móricz Zsigmond utca 1-17

 

1

ITT
Jajca Creative Commons License 2010.04.27 0 0 24158
Szia! Köszi az infót, de egy kicsit konkrétabban meg tudnád mondani, hogy merre is van.
Előzmény: kbalint.junior (24157)
kbalint.junior Creative Commons License 2010.04.27 0 0 24157
Sziasztok, aki akar ritkaságot látni az jöjjön el Békés megyébe Szarvasra és nézze meg azt a Rózsás gödényt amelyik egy fenyőfa tetején éjszakázik és nappal is sokszor ott található, ma néztük meg többen is, mert szinte hihetetlen hogy egy pelikán fenyőfán hesszeljen :) .
Vandras Creative Commons License 2010.04.26 0 0 24156
Hát nem. A Juhásznapok egyre szűkül, mát verseny se volt idén. Lassan a kívülállóknak egyre unalmasabb, szinte ugyanazt látni évről évre.
Előzmény: Jajca (24155)
Jajca Creative Commons License 2010.04.26 0 0 24155
Vandras! Idén sem volt fotópályázat?
Előzmény: Vandras (24154)
Vandras Creative Commons License 2010.04.26 0 0 24154
Aprók után kicsit nagyobb állatok, az állattenyésztési napokról.
Jajca Creative Commons License 2010.04.18 0 0 24153
Tlight! Kedden 17 óra? Kezdjél edzeni ;-)




(A két kép saját, vágatlan, plusz gif animátor)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!