Keresés

Részletes keresés

jcsapo Creative Commons License 2015.02.05 0 0 16192

Este utána nézek és majd írok neked.

Előzmény: telescoper (16191)
telescoper Creative Commons License 2015.02.05 0 0 16191

Köszi! Ha a jövő héten tényleg lennének hidegek, akkor élnék az ajánlatoddal (ha nem nagy munka kiszabadítani).

Előzmény: jcsapo (16189)
bandita39 Creative Commons License 2015.02.05 0 0 16190

Szerintem ilyet egy fordított obival is el lehet késziteni,ezt például egy régi tolózumos 28-70 -el csináltam kézből.

Előzmény: TarrG (16184)
jcsapo Creative Commons License 2015.02.05 0 0 16189

Manfrotto 454-et többen használunk, ha szétszedem a gömbpanoráma szerkezetemet, amiben felhasználtam, még kölcsön is tudom adni kipróbálásra.

Futoz is forgalmaz ilyeneket, esetleg érdeklődj nála a tapasztalatokról.

Ha esetleg mégis kínából rendelnél, akkor ott hamarosan kezdődik a holdújév és akkor náluk pár hétig szünetel minden.

Előzmény: telescoper (16188)
telescoper Creative Commons License 2015.02.05 0 0 16188

Mi lenne más?!

Előzmény: edgar18 (16186)
cannonball Creative Commons License 2015.02.05 0 0 16187

Ami nem kínai, az mind hamisítvány:-)

Azért elgondolkoztató ha valami 11 dollár, és ezért az árért még el is hozzák neked...

Előzmény: edgar18 (16186)
edgar18 Creative Commons License 2015.02.05 0 0 16186

Nincs tapasztalatom a kinai makro sinekkel.

Gondolom , hogy az itthon kaphato sinek zome mind kinai gyartmany. 

 

Előzmény: telescoper (16183)
cannonball Creative Commons License 2015.02.04 0 0 16185

A gombás-katicást szerintem az 55-250-nel eleve meg lehet lőni.

Egyszer volt nálam egy felcsatolható makró előtét, árához képest nem volt rossz az eredmény. Optikailag nyilván rontanak ezek az egyszerű, bevonat nélküli üveg előtétlencsék, de ahogy mondani szokták: "kis pénz-kis foci".

Érdemes lenne még makró közgyűrűkkel próbálkoznod, mert az nem ront az optikai minőségen, és szintén töredéke egy makró optika árának. Tapasztalatom szerint a telezoomok 135 mm körül nyújtják a legjobb eredményt leképezés arányban, ha közgyűrűzöd (Canon 70-200, Tamron 70-300). De a vége úgyis az lesz, hogy veszel egy makró optikát:-)

Előzmény: TarrG (16184)
TarrG Creative Commons License 2015.02.04 0 0 16184

Sziasztok!

 

Van egy Nikon D5000 fényképezőm. Hozzá egy 18-55, egy 55-200 és egy fix 35 1,8-as obim. 

Mennyire lehet ezzel a felszereléssel ezeknek a macro filterek használatával jó makrókat készíteni?

http://www.aqua.hu/phottix-12410x-macro-elotet-52mm-46201-310863.html

 

Ilyesmi fotókat szeretnék készíteni:

 

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

telescoper Creative Commons License 2015.02.04 0 0 16183

Személyes tapasztalatod van ilyennel?

Előzmény: edgar18 (16181)
lesi fotós Creative Commons License 2015.02.04 -1 0 16182

A hűtés és a ragasztó csodákra képes! :-)

Előzmény: nemethla (16176)
edgar18 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 16181

Itt van egyszeru egesszen olcson: http://bit.do/YVTK

Pontosabba (US $11.81 / piece ~3300 forint) : http://bit.do/YVTR

 

Előzmény: edgar18 (16180)
edgar18 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 16180

Szerintem ugyan abban az arban jobbat is lehet rendelni.

Lasd (US $29.28 / piece / free shipping) : 

 

http://bit.do/YVRo

 

Vagy tobb model: 

 

http://bit.do/YVRB

Előzmény: cannonball (16179)
cannonball Creative Commons License 2015.02.04 0 0 16179

Jó ötlet, de 4000-8000 ért lehet venni egy egyszerű makrósínt. Elenyésző összeg a felszereléshez képest. és magaddal tudod vinni terepre is. Szóval elméleti síkon, ha valakinek van otthon egy biológiai mikroszkópja, tudja használni, de nyilván nem cipeled magaddal az erdőbe, hogy rátedd az imádkozó sáskát :-)

Előzmény: sakac (16178)
sakac Creative Commons License 2015.02.04 0 0 16178

Ha viszonylag kis méretű alanyt akarsz mozgatni akkor jó a nagy floppy vagy cd-dvd fejmozgató mechanikája is. De próbáltam már rossz scannert ;)

Előzmény: cannonball (16167)
syssy48 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 16177

Kösziiii!:)

Előzmény: nemethla (16175)
nemethla Creative Commons License 2015.02.03 0 0 16176

A minta nem mozdulatlan, élő...

Előzmény: lesi fotós (16164)
nemethla Creative Commons License 2015.02.03 0 0 16175

Kupakok elindultak pufi borítékban.

Előzmény: syssy48 (16170)
kenya15 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 16174

Brutális album...a sci-fi filmeseknek sem kell messzire menni a szörnypofákért :)

Előzmény: sonyzs (16172)
cannonball Creative Commons License 2015.02.03 0 0 16173

Nem kispályás cucc, nem gyenge képek. Asszem van hová fejlődni....

Előzmény: sonyzs (16172)
sonyzs Creative Commons License 2015.02.03 0 1 16172

Ha már focus stacking-ről és mikroszkópvázról volt szó: https://flic.kr/p/ik8syo

Előzmény: cannonball (16167)
telescoper Creative Commons License 2015.02.02 0 0 16171

Ó, nekem Canon obi játszik. Asszem megrendelek egy négyutast. Sokat nem bukom vele, max szérszedem és lesz 2 utas.

Előzmény: syssy48 (16170)
syssy48 Creative Commons License 2015.02.02 0 0 16170

Szívesen:)  Szerintem próbálj ki először egy sima egysinest, nekem az bevált volna, ha aa Nikon obi soványabb lenne, mert így rátámaszkodik az obi a sínre, tehát csak a sínnel lehet játszani, az obin nem tudsz tekerni semmit. Nem nikonos obival egész jó.

Előzmény: telescoper (16169)
telescoper Creative Commons License 2015.02.02 0 0 16169

Most, hogy nézegettem ezeket a cuccokat, nekem is feltűnt ez a kialakítás. Eleve instabilnak saccoltam a gép felfogatás miatt, az nagyon nem jó helyre teszi a fgép+obi súlypontját.

Köszi az infót!

Előzmény: syssy48 (16168)
syssy48 Creative Commons License 2015.02.02 0 0 16168

Nekem van egy négyutas, nikonhoz használtam. Maga a szerkezet nem lenne rossz, de a váztartó miatt az egész billeg. Elviszi a váz és az obi súlya. Valószinűleg egy más összeszerelésűnél ez nem lenne gond. Megpróbáltam, szétszedtem, de így csak két irányba működik. Nekem ilyen van:  http://www.ebay.co.uk/itm/4-way-Macro-Focusing-Rail-Slider-for-DSLR-Camera-Canon-Nikon-Sony-Pentax-/251060108773?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3a74593de5  

 

Ha megnézed, láthatod, hogy több irányba is billenhet, tehát ilyet ne. Láttam olyat, amelyiknél a felső sínre lehet tenni a vázat, az stabilabbnak tűnik.

Előzmény: telescoper (16163)
cannonball Creative Commons License 2015.02.02 0 0 16167

Igazából egy kiszuperált mikroszkópváz kell hozzá, annak 3 dimenzióban, igen finoman mozgatható a tárgyasztala. No, irány a Soós :-)

Előzmény: lesi fotós (16164)
cannonball Creative Commons License 2015.02.02 0 0 16166

Nem is rossz ötlet egy finommozgatással ellátott  makro asztal!

Előzmény: lesi fotós (16164)
kenya15 Creative Commons License 2015.02.02 0 0 16165

azt én írtam...1,5-2 kiló (gép-makroobi-közgyűrű-aksi)

Előzmény: lesi fotós (16164)
lesi fotós Creative Commons License 2015.02.02 0 0 16164

Szép egy cucc!

 

Csak egy dolgot nem értek:

 

-miért kell a 1,5-2 kg-os cuccot precízen mozgatni,amikor a néhány grammos mintát is lehet(ne)?

Előzmény: nemethla (16154)
telescoper Creative Commons License 2015.02.01 0 0 16163

Jól érted, jobbra-balra és előre-hátra lehet állítani.

A leírt előnyöket értem, az érdekelne inkább, hogy az olcsóbb ilyen makrósinek esetében nem csökken-e nagyon a stabilitás.

Előzmény: sonyzs (16162)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!