Keresés

Részletes keresés

mercatoris2 Creative Commons License 2007.01.02 0 0 4644
S azelőtt remek film-etűdöt láthatnak az érdeklődők...:-)))) Mázli, hogy épp erre az alkalmomra tették Brankáék, kár, hogy nem tudok ott lenni. Bár, legfeljebb nem dobáltok meg paradicsomos zsíros kenyérrel, ha nem tetszik....
Előzmény: Analóg (4643)
Analóg Creative Commons License 2007.01.02 0 0 4643
BUÉK. Azoknak is érdemes eljönni, akik úgy érzik nem lesznek sikeresek a versenyen (ld.: Bunny), mert eredményhirdetés előtt két neves fotósunk fog előadni-vetíteni Baliról. Biztos jó lesz!
Előzmény: BuNnY (4640)
nikolausz Creative Commons License 2007.01.02 0 0 4642

Boldog Uj Evet minden vizalatti fotosnak!

 

Sajnos egy rossz hirt is meg kell hogy osszak veletek. Eltavozott kozulunk Ike Brigham, az Ikelite ceg megalapitoja:

http://wetpixel.com/i.php/full/ike-brigham-founder-of-ikelite-passes-away/

OlegGontar Creative Commons License 2007.01.02 0 0 4641

Szia!

 

Nekem a sealife eleg szimpatikus, csak nem ismerem a markat meg meg nem lattam eloben ilyet. Tehat eleg jo konstrukcio?

BuNnY Creative Commons License 2007.01.02 0 0 4640
Bújjék népek! Tizedike az igazság napja, legyen ám ott mindenki! új helyszín ...
NLQ Creative Commons License 2006.12.27 0 0 4639

a sealife vakuja szinten 60 meteres gyari adattal  bir mint a fenykepezogep...

http://www.sealife-cameras.com/accessories/digital_flash.html

 

nekem is ilyen van,  dupla o gyuru eleg hatasos vedelem a viz ellen... 

en egyszer racsuktam egy hajszalra de meg igy se azott be!

 

latom szobakerult a HP R 817/818 as fenykepezogep nekem bevalt nagyon jo kis gep szarazfoldi kepeimen meg Raha is meglepodott, hogy a gepbol ennyit ki lehet hozni

a vizalatti hasznalathoz azonban nehany tanacs:

viz alatt jo kepeket csak manualmodban lehet vele csinalni  (nincs benne a mostanaban divatos underwater mod)

a viz alatt erdemes az LCD fenyerejet feltolni maximumra ennek a hatranya, hogy az 1 oras merulest csak fullra feltoltott akksival birja vegig tehat erdemes 1-2 tartalek akksival es plusz akkutoltovel megvenni  (persze nem merules kozbeni cserere gondolok, hanem hogy a merules utan ne azon kelljen izgulni hogy  lesz-e idod feltolteni)

 

egy teljes napos szarazfoldi kirandulasra 1 akksival szinten felelotlenseg elindulni alapbol ugyan elegendo, de ha sokat fotozol/vakuzol bizony erhetnek meglepetesek...

 

utangyartottban 2000Ft korul lehet akksit kapni hozza Fuji/casio  NP30 NP60 as akksik is jok hozza, raadasnak lattam mar 1300/1400mAh akksikat is (a gyari 1050mAh)

 

Előzmény: OlegGontar (4627)
Dr. Zook Creative Commons License 2006.12.24 0 0 4638
Termeszetesen ez vonatkozik minden kioregdett, analog, muzeumi peldanyra is!

Boldog karacsonyt!

zook
Előzmény: Analóg (4637)
Analóg Creative Commons License 2006.12.24 0 0 4637

Minden búvárnak és fotósnak, no meg búvárfotósnak, sőt annak is aki csak annak érzi magát és persze Bunnynak is :-) kellemes karácsonyt kivánok.

 

Analóg - dialóg

Raha Creative Commons License 2006.12.22 0 0 4636
Dekomoly!

Ha nem lett volna előtte ékezetes karakter, másképpen is olvashattam volna. :-)

Mindenesetre tényleg ötletes köszöntés!
Száraz tokot búvárfotós kartársak!
Írhatnánk egy indulót is :-)


Előzmény: fokszy (4635)
fokszy Creative Commons License 2006.12.22 0 0 4635

Holá Amigós,

 

mindenkinek szép karácsonyt és száraz tokot kívánok a jövő évre!

Dr. Zook Creative Commons License 2006.12.22 0 0 4634
...felmentem a miniszterhez!

:)
Előzmény: BuNnY (4633)
BuNnY Creative Commons License 2006.12.22 0 0 4633
Na hivatalaos lett végre a tengeri só időpont, és helyszín. Hallom zook kolléga zook-olódtál, hogy csúszik :P
Garfield33 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 4632
Nekem még a DC200-as volt anno (még most is megvan, hejjj, szép idők) egy 960-as vakuval. Járt az 60 alatt is, kutya baja sem lett. Az újak felteszem rosszabbak nem lettek...
Előzmény: OlegGontar (4627)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.12.21 0 0 4631

Keresek otthon képet vele.

 

:))))

Előzmény: OlegGontar (4630)
OlegGontar Creative Commons License 2006.12.21 0 0 4630
az olyan keves volt. Semmi kepminoseg, hogy lattal mar olyat aki elegedetten hasznalta :(
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4628)
Kékbálna Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4629
Ha a sznorizás merüléssé (alias süllyesztés) fajul jobb, ha egyből 40 méteres búvártokot veszel. Mintha vennél most egy 3 méterest 35 eFt-ért, majd később ha merülés lesz a sznoriból újabb 50eFt-ért egy búvártokot. Na így jön ki a 35+50. :)
Előzmény: doryka77 (4617)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4628

Má' megint?

Írjam le ua. mint két hónapja?

 

:))))

 

Ja, a vakuról nem volt szó.

Bírja.(legalábbis az elődje bírta)

Előzmény: OlegGontar (4627)
OlegGontar Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4627
Sealife reefmaster dc500/600-at nem akarja valaki meltatni aki mar latta vagy hallottt rola? Meg hogy a hozzaadott vaku is birja e a gep tokja altal szavatolt 60m-t?
nikolausz Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4626

Nem tudom, mennyire aktualis, de itt van egy ket minolta tok eleg olcson. A kamerak kifuto modellek, ezert valoszinuleg olcson meg lehet oket kapni. A link:

http://www.optiform.hu/termekek/akcios_keret.htm

Előzmény: doryka77 (4622)
El Che Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4625
Nekem van 817-esem. Kicsi, a képek minősége szerintem nem rosszabb az átlagnál, és árban igencsak szimpatikus. Szerintem jó vétel.
Előzmény: doryka77 (4622)
doryka77 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4624
Igaz ;-)
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4623)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4623

Én mondtam, hogy nem olcsó.

 

:)))))

Előzmény: doryka77 (4622)
doryka77 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4622
Bocs, közben megtaláltam. Így viszont már nem is olyan olcsó :-(

Lehet hogy mégis a HP R817-nél maradok!?
Előzmény: doryka77 (4620)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4621
Előzmény: doryka77 (4620)
doryka77 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4620
A 720 és 725 Olympust megtaláltam, de a PT033-ast nem :-(pedig árban jó lenne
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4618)
Garfield33 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4619
Túrót. Meg kell néznem, hogy viszontfikázhassam, nem?
Előzmény: BuNnY (4606)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4618

Hát a hivatalos kis.ker ára nem éppen olcsó.

 

720--------76 800Ft br.

725--------98 400Ft br.

PT033-----54 000Ft br.

 

ezek a mediker árai

 

Előzmény: doryka77 (4614)
doryka77 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4617
Ezt fordítsdl le nekem légyszi, hogy a picike női agyammal én is megértsem ;-)
Süllyesztés....khm :-))
Előzmény: Kékbálna (4615)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4616

"olcsóbb mint két 35+50 ezres tok"

 

No ezt nem értem, de nem baj.

 

:))))

Előzmény: Kékbálna (4615)
Kékbálna Creative Commons License 2006.12.20 0 0 4615
Ok. Nem zacsi. De valami nagyon kimaradt belőle ha csak 3 méter. Tudjuk jól, hogy a 3 méter és 40 méter között nem 37 a különbség (bármennyire is úgy tűnik) hanem sokkal több. Mondjuk exponenciális a skála. De ha a nyomást veszem alapuk. 3 méter 1,3 bar. 40 méter 5 bar. Ez kb négyszer akkora nyomás és négyszeres talán a reális minőségbeli különbség is. Bár ez a kis "szappandoboz" jól láthatóan a sznorizókat célozta meg. Na de a búvárkodást is el kell valahol kezdeni és sok sznorisból lesz búvár.  Ezt kell mérglegelni. Mennyi az esély egy komolyabb süllyesztésre. Mert ha van esély rá akkor a HP a nyerő. Hiszen egy 50-ezres tok az olcsóbb mint két 35+50 ezres tok. Még ha az előzőt a feléért el is tudod talán passzolni. Szóval nálam még mindig HP, ha süllyesztés is lehet belőle. :)
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4611)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!