Keresés

Részletes keresés

csibu99 Creative Commons License 2018.11.13 -2 1 209413

LokiBlog cikk a DVSC és az NB I-es csapatok passzteljesítményéről: LINK

hallaignác Creative Commons License 2018.11.12 0 0 209412

Az a gyengeségünk és az erősségünk, hogy kiszámíthatatlan a teljesítményünk. Jelenleg ebben ennyi van.  Nem kell mindenben szándékosságot látni. Mondjuk egyesek csak akkor fogadják el az igazságot, amikor dicsérhető a csapat. Kritikát csak az idióta, szimpatizánsnak sem nevezhető botor fikázók fogalmaznak meg.

Előzmény: LOKZOL (209411)
LOKZOL Creative Commons License 2018.11.12 0 1 209411

Nem tudom eldönteni bunda volt-e, vagy mentális gondok voltak.

Azt viszont igen, hogy amit láttunk, az felháborító és elfogadhatatlan.

Ki lehet kapni, de így nem. Akár zsoldos, akár saját nevelés, dögöljön meg a pályán a sikerért....

DEBRECENIVSC Creative Commons License 2018.11.11 0 0 209410

Van egy mondás, akinek nem inge ne vegye magára .... A szurkoló attól szurkoló (meglátásom szerint), hogy nem azért szurkol a csapatnak, mert megy a szekér és a szurkolását valamilyen szinten kifejezi valamilyen támogatás formájában .... szerintem nem kell folytatni a sort.

Ha te sértve érzed magad akkor valszeg nem értetted a mondandót vagy nem illesz bele, nem kijelentés volt, hanem véleményt írtam le, íly módon hadd legyen véleményem a fikázókról mielőtt még elnyomnál és megbélyegeznél.

Az illető akire reagáltam, azt írta írjak egy érvet....  A rövid válaszom szerintem magában foglal nagyon sok dolgot, többek között amiért én kijárok meccsre, ettől még nem muszáj kimenni, sőt a fotelből is lehet meccset nézni, onnan is lehet szurkolni úgy tuti nem lesz senki lázas.

 

"Ha azokkal szemben nem vagy képes értelmesen érvelni, akkor jönnek az ilyen címkézések"

A probléma az, hogy te nem érvelsz, értelmesnek meg nem nevezném a gondolatmenetet, de a véleményt elfogadom, még ha oly botor is az.

 

ui: az írásom kifejezetten a fikázóknak lett címezve, ha te is az vagy nyugodtan vedd magadra, ha meg nem látsz a sorok mögé légyszi előbb kérdezz.

Tartom a véleményt miszerint, akinek unszimpatikus a csapat és ennek ellenére nézi az mazohista és ha még fikázza is a csapatot, akkor egy idióta és még szimpatizánsnak sem nevezném, nemhogy szurkolónak.

PEACE

Előzmény: hallaignác (209394)
pippolinó Creative Commons License 2018.11.11 -1 1 209409

Én is elküldtem a p.csába a fiúkat, de nem a rossz, pontatlan játék miatt, hanem úgy gondoltam, ez nem egy tiszta meccs volt.

Amikor nyerünk én vagyok az első, aki dícsér. Azt is el tudom fogadni, ha kikapunk, de látszik az akarás.A tegnapi meccsen azonban teljesen mást láttam.

Eddig a legjobb csapatok ellen is helyzetek sokaságát dolgoztuk ki, most hogy-hogy nem egy normális helyzetig alig jutottunk.

Egyébként szerintem is szerethető ez a csapat, de minden  "produkciót" én sem tudok  kritika nélkül lenyelni, főleg, ha nem látom tisztának a küzdelmet.

Hajrá Loki!

 

Előzmény: cassano71 (209397)
MZ/Y Creative Commons License 2018.11.11 -1 1 209408

Amíg a simlis geci a dióknak adatja le a pontokat, a geci embereinek top csapatai meg a kertibudi fc-nek, addig nincs baj.

 

Már ha egy vereséget feltétlenül bundának akarunk értékelni.

Droli2 Creative Commons License 2018.11.11 0 0 209407

Szerintem nem a hajtással van a gond, hanem azzal, hogy technikailag gyenge a csapat. Tegnap is mentek volna a forintos labdák, volt rá pár kísérlet, de egyszerűen rövid volt a passz. Vagy itt van Varga Kevin esete, akit mi technikásnak tartunk, de labdavezetés közben nem egyszer hosszan tolja meg, és szerelik. Barna is szépen ment előre támadáskor, ahogy egy balhátvédnek kell, mutatja magát, időnként kapja is a labdát, de valljuk be őszintén, ő sem lesz egy Roberto Carlos. Szegény Haris sem tudja leszorítani a lövést, pedig minden meccsen egyszer helyzetbe kerül. Persze ha le tudná szorítani, és szórná a gólokat, nem itt játszana.

Előzmény: Té (209403)
Droli2 Creative Commons License 2018.11.11 0 2 209406

De azt is ki lehet hozni, hogy ennyire szarok az NB-1-es csapatok, mert bárki kikaphat egy gyengébbtől bármikor.....

 

Szerintem pedig erről van szó :-) Ha belegondolsz, a Diósgyőr sem azért nyerte meg a meccset, mert olyan jók voltak, hanem mert játékosuk élete gólját rúgta. Ha az nem megy be, lett volna egy unalmas 0-0, két gyenge csapattal. 

Előzmény: ctvi (209389)
hallaignác Creative Commons License 2018.11.11 0 0 209405

Végre egyetértünk. Nem mindegy hogyan artikulálsz, de egy asztalnál esztek. Nem vita tárgya, hogy a leves szar volt. A kérdés az, hogy az erkölcsi kételyek és a leves minősége között van-e összefüggés.

Előzmény: losik (209400)
ctvi Creative Commons License 2018.11.11 -2 0 209404

Ez egy nagyon lényegre törő mondat, és igaz!

Előzmény: Miller a sör (209401)
Creative Commons License 2018.11.11 0 0 209403

Nyilván benne volt az elkeseredettség és a tehetetlen düh is, de lehiggadva is csak az a véleményem, hogy az a csapat amelyik ilyen teljesítményt nyújt, ennyire "hajt" az őket - időt és pénzt nem sajnálva - idegenbe is elkísérő sok száz szurkolója előtt, az minden csak nem szerethető. A saját nevelés is csak egy üres szólam, ha nem látod a pályán azt, aminek ebből következnie kellene, hogy ha nem is megy a játék, de meghal a pályán, küzd az utolsó pillanatig. És a meccsek nagy részén ezt nem látni, vagy csak kis ideig, mint pl. Mezőkövesden.

Lehet én vagyok rosszul bekötve, de én nem érzem kötelezőnek, hogy vaknak és hülyének tetessem magam, hogy elvtelenül védjem a védhetetlent, mert szurkoló vagyok.

Előzmény: cassano71 (209397)
Miller a sör Creative Commons License 2018.11.11 -1 0 209402

,,Vagy jön a "Szima megvette a meccset" fordulat.''

Azért valljuk be ez egy elég jól bevált forgatókönyv felétek!

Előzmény: losik (209395)
Miller a sör Creative Commons License 2018.11.11 0 1 209401

Kurvára megy a pénz, mondta apám is, anyám is. csak más más hangsúllyal :-)

Szerintem így jobb

Előzmény: losik (209400)
losik Creative Commons License 2018.11.11 0 1 209400

Nem mindegy, hogy otthon azt mondod az "asszonynak", hogy "kurva szar lett a leves", vagy azt, hogy "Te kurva, szar lett a leves."

Szerintem.

Előzmény: hallaignác (209398)
LokiFan16 Creative Commons License 2018.11.11 0 0 209399

Az a baj, hogy aki egyszer megcsinálja a bundát az kétszer is. Egyből ez jut a szurkoló eszébe, jogosan. 

Előzmény: cassano71 (209397)
hallaignác Creative Commons License 2018.11.11 0 0 209398

Nem vagyok senkinek az ügyvédje.

Ha a játékosok gyengék akkor szóvá lehet tenni, ha a vezetés, akkor nem? Ha azt mondom kurvagyenge akkor szurkoló vagyok, a azt mondom geci, akkor ellenség? Lehet nem az identitással van bajotok, hanem a stílussal? Szimát nem lehet címkézni, az olvtársakat igen? No de nem akarok senkit kioktatni, ez egy vélemény volt. Ugyanannyit ér (vagy nem ér) mint a kiinduló felvetés.

Előzmény: losik (209395)
cassano71 Creative Commons License 2018.11.11 0 0 209397

Így van, ez a csapat jelenleg nem olyan rossz, nem olyan jó, egy középcsapat. Nyilván nem tud konkurálni egy Vidivel, Fradival, illetve de mint láttuk, egy-egy meccsre igen, de a végelszámolásnál azért nem reális, hogy ezzel a kettővel mi pariban legyünk.

De hogy Faszrajz Egervári Sanyi bácsi elcsépelt fordulatával éljek, szerintem nagyon is szerethető csapat a mostani Loki. 

Té-vel szerintem a pillanatnyi keserűség mondatta azt amit, a szurkoló hajlamos ilyen kilengésekre, Bódi berúgja szögletből az utolsó pillanatban, akkor minden happy, "hú, talán még EL szereplés is lesz ebből", kikapunk pocsék teljesítménnyel az egyik kiesőjelölttől, "na menjen a picsába mindenki", ez is a szurkolói lét része, legalábbis sokaknál.

Előzmény: Droli2 (209396)
Droli2 Creative Commons License 2018.11.11 0 0 209396

Mondjuk a Videoton is csak nemzetközi szinten szívja fel magát, hazai mezőnyben ők is tudnak rosszak lenni, mindezt nagy pénzért. Másrészt szerintem a mieink is felszívnák magukat egy PAOK elleni EL meccsre.

 

Nem olyan rossz ez a csapat amúgy. Középmezőnyre jó. 

Előzmény: Té (209388)
losik Creative Commons License 2018.11.11 0 0 209395

A szurkolók is emberek. Az emberekre jellemző, hogy gondolkodnak. A gondolataikat néha megosztják egymással. Ha azokkal szemben nem vagy képes értelmesen érvelni, akkor jönnek az ilyen címkézések.

 

Ez igaz, de ennek melyik részébe helyeznéd be az alábbi hozzászólásokat: A simlis rohadék eladta a mai meccset. Nincs ezen mit szépíteni...  vagy   Semmi nincs ami ezt a csapatot szimpatikussá tenné... Csak ezt pécéztem ki, de a szerte a neten mindenhol ilyeneket olvasni.

 

Mindezt egy ilyen meccs után, ami tényleg szar volt, a legszarabb az idén. De egy ilyen szurkoló mit érez majd, ha mondjuk a Videoton ellen az utolsó percben betekeri Bódi mondjuk a szögletet megint és nyerünk. Örül, hogy e jó ez a csapat, vagy csak legyint, hogy a francba, most megint csendben maradhatok egy-két hétig. Vagy jön a "Szima megvette a meccset" fordulat.

Előzmény: hallaignác (209394)
hallaignác Creative Commons License 2018.11.11 0 2 209394

Hol vagy te zsűritag, hogy megmondod ki a Loki szurkolója és ki nem az? A te mércéd szerint aki egyetért veled az szurkoló, a többiek nem azok. Most elárulok neked egy titkot. A szurkolók is emberek. Az emberekre jellemző, hogy gondolkodnak. A gondolataikat néha megosztják egymással. Ha azokkal szemben nem vagy képes értelmesen érvelni, akkor jönnek az ilyen címkézések.  Nem utolsó sorban valamennyi mazohizmus kellett hozzá, hogy ezt a vergődést végig lehessen nézni. Szerintem ez is hozzátartozik a szurkolói léthez.

 

Előzmény: DEBRECENIVSC (209391)
Zolika. Creative Commons License 2018.11.11 0 1 209393

Szerintem a csapat egyszerűen nem volt mentálisan megfelelően felkészülve erre a meccsre, nem pörögtek kellő hőfokon

Ezt nem tudom elfogadni. Amatőr sportolóknál megye I-ben talán (hosszúra nyúlt a bál, részegen ébredt, nincs kedve játszani - van ilyen.) De itt profi sportolókról beszélünk, az ország 5-6. legjobb csapatában játszanak és elvileg erre a 90 percre készülnek egy hétig. Olyan van, hogy nem megy a játék, talán olyan is, hogy az egész csapat betlizik. De akkor is dögöljön meg a pályán, tudjon a szurkoló szemébe nézni meccs után.

Előzmény: cassano71 (209392)
cassano71 Creative Commons License 2018.11.11 0 1 209392

Szerintem sem kell e mögé különleges dolgokat látni. Sajnos a nagy számok törvénye alapján várható volt hogy a Diósgyőr valakit már megver egyszer, tartottam is tőle, hogy pont mi leszünk azok. 

Nem kellett volna így lennie, de így lett, a szezon leggyengébb teljesítményét hoztuk, ez lett belőle. Szerintem a csapat egyszerűen nem volt mentálisan megfelelően felkészülve erre a meccsre, nem pörögtek kellő hőfokon és persze a játékunk értékelhetetlen volt gyakorlatilag. Az meg ha egy csapat nincs megfelelő állapotban mentálisan egy mérkőzés előtt az sajnos többnyire a szakvezetés hibája, gondolom ők is levonták a megfelelő következtetéseket ebből a meccsből.

A csapat amúgy pont ott áll ahova ezzel a kerettel és költségvetéssel való, vagyis a középmezőnyben. Olvastam lentebb olyanokat hogy nekünk itt a dobogó is elérhető meg EL szereplés... nem reális tényleg egyik sem, nem mondom hogy nagy bravúrral nem jöhet össze, de tényleg nincs realitása igazából. 

Ha most tippelni kellene ki lesz dobogón a Fradi és a Vidi mellett hát nem magunkat mondanám hanem az MTK-t vagy a Honvédot.

Van egy csomó fiatal játékos a csapatban, meg persze vannak képességbeli gondok is bőven némely játékosnál, elkerülhetetlen a formaingadozás, állandó jó teljesítményt ne nagyon várjunk egyelőre azért.

Én azt mondom összességében rendben van ez a szezon teljesen, most volt egy nagyon rosszul sikerült meccs, a fejét nem kell venni senkinek egyelőre azért érte, persze megdicsérni sem nyilván.

Én örülök hogy Bandi bá' elvállalta ezt egy újabb szezonra és úgy szerepel a csapattal ahogy, vannak pozitívumok, vannak kifejezetten jó meccseink, szóval az összkép egyelőre nem rossz, remélem nem esünk vissza majd tavasszal mert attól is tartok azért eléggé.

Előzmény: ctvi (209389)
DEBRECENIVSC Creative Commons License 2018.11.10 0 0 209391

Egy érvet?

1.CSAK A LOKI !!!!

 

Akinek ez nem világos, az ne nevezze magát szurkolónak, max szimpatizánsnak ....

 

2. Sajnos nekünk mostanában nem adatott meg, hogy egy jóval nívósabb csapat ellen mérkőzzünk meg, így egy kérdéssel válaszolok a kérdésedre, a Vidi-Debrecen (1:1) már közelebbi példa a kívánt különbséghez számodra?

 

3. Politikus vagy? A mondandóid nagy része nyomokban igazságot tartalmaz, de még sincs igazad.

 

4. Minek nézed, ha unszimpatikus számodra a csapat? Valami mazohista vagy, vagy csak fikázni szereted a Lokit?

Előzmény: Té (209388)
losik Creative Commons License 2018.11.10 0 0 209390

Semmi nincs ami ezt a csapatot szimpatikussá tenné...

 

Akkor nem kell kijönni...

Előzmény: Té (209388)
ctvi Creative Commons License 2018.11.10 -1 0 209389

Az érdekes eredmények fordulója volt ez. Fradika vesztett Szombathelyen, a DVTK nyert a Loki ellen...., de a Loki meccshez szerintem most nincs Simának köze, max. ha utasították....

 

De azt is ki lehet hozni, hogy ennyire szarok az NB-1-es csapatok, mert bárki kikaphat egy gyengébbtől bármikor.....

Creative Commons License 2018.11.10 -2 1 209388

Mezőkövesdre 3-400, Diósgyőrbe 5-600 szurkoló kísérte el a csapatot. Egy érvet mondj, hogy miért kellene ezeknek a szurkolóknak kijönniük a legközelebbi hazaira! Nem is fog kijönni, csak az a sztenderd 2000 ember.

Oké, a tudásunk meglehetősen behatárolt, nincs lóvé, csak ilyen játékosokra telik. Meg lehet próbálni Takácsot holmi gólkirály jelöltnek eladni, de aki hétről hétre látja, azt tudja, hogy egy középszerű NB II-es játékos.

A Videoton (pardon, MOL-Vidi) példájából látszik, hogy szervezettséggel, akarással lehet ellensúlyozni - persze csak egy bizonyos mértékig - a tudásbeli különbséget. Nálunk mikor láttál ilyet? Tudom ikszeltünk az Üllői úton, nem rossz eredmény, de az nem is a Vidi-PAOK különbség. A hozzánk hasonló játékerejű csapatok ellen meg lazsálunk, aztán a végét megnyomjuk, vagy elég, vagy nem. Semmi nincs ami ezt a csapatot szimpatikussá tenné...

Előzmény: DEBRECENIVSC (209386)
LokiFan16 Creative Commons License 2018.11.10 0 0 209387

Az ilyenek tényleg nem látják mi folyik itt valójában?  

Előzmény: DEBRECENIVSC (209386)
DEBRECENIVSC Creative Commons License 2018.11.10 -1 2 209386

Kellett egy vereség, mert kihalt volna a fórum, esőre jönnek a ....

 

Úgy tűnik mi ilyen felhozó csapat lettünk, a legnagyobb gödörben lévő / kiesőnek vélt csapatok valamelyikétől legalább egyszer kikapunk jellemzően az utóbbi 2-3 évben.

 

A meccs valóban élvezhetetlen volt nincs mentség, SZÉGYEN, rossz passzok sorozatban, megint nem tudtuk a támadókat megjátszani, ha sikerült néha ők vesztették el szinte azonnal, a védelem gyenge meccsek óta (következő meccsen összeáll a Szatmári-Pávkovics kettős), de most a középpálya volt a leggyengébb láncszem kompletten, a cserék meg nem nagyon emelték a szintet, nem úgy mint az utóbbi időben szinte mindig, egyedül Szécsi tett hozzá valamit, de az kevés volt ...

 

A vereség ellenére szerintem továbbra is reális lehet a 3.-4. hely elérése (kb 25-30 pont elég lehet hozzá), de két hét múlva kiderül mit is érnek a játékosok ... DVSC-Vidi meccs, addig lesz idejük helyreállítani a vágányt, mert ez egy kisiklás volt.

 

ui: Bár mostanság nem nagyon lehetett panasz a játékra (engem csak az zavar/t, hogy minden meccsen kapunk gólt) mégsem nőtt a létszám, most egy valóban gyenge meccs után arra mutogatni, hogy NA ezért nincs "nézősereg", kib@szott nagy butaság és alibi szöveg egyben, mindamellett nincs mit szépíteni tényleg gyászos volt a foci részünkről egy rém gyenge Diósgyőr ellen, amelyik most kapott egy kis reménycsomagot, de ha nem igazolnak 4-5 meghatározó játékost kiesnek a faxba, jöhet ide akármilyen edző.

 

Előzmény: LokiFan16 (209381)
Creative Commons License 2018.11.10 0 0 209385

Nem, nem mindegy. Amíg egy ember, (szurkoló) is van, aki hajlandó 200 km-t utazni, hétköznap,munkaidőben, azért hogy lássa a csapatot, addig nem. Melyik szót nem érted?

 

Előzmény: OnlyLoki (209384)
OnlyLoki Creative Commons License 2018.11.10 -1 4 209384

Ebben az operett-bajnokságban nem mindegy? Az egész nb1 egy mocskos, korrupt politikai fertő, ahol le vannak osztva a szerepek. Nekünk ez jutott, hogy középcsapat legyünk. Uram-bátyám korszak van 8 éve, a fociban is. Vannak kivételezettek, és vannak szarossegűek. Nem tetszik? Nem kellett volna a fideszre szavazni.

Előzmény: Té (209383)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!