Keresés

Részletes keresés

Koen_brader Creative Commons License 2003.03.22 0 0 241
Vigyazz, a cokin felszuro hires arrol, hogy valojaban nem szurke, hanem egy csunya lilas arnyalata van. Tapasztalatbol mondom, cokin-t ne vegyel.
Előzmény: SHReK (240)
SHReK Creative Commons License 2003.03.20 0 0 240
Köszi!
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (239)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2003.03.20 0 0 239
Studiólány
www.nika.hu

Itt meg a választék:
www.cokin.fr/index.html

Előzmény: SHReK (238)
SHReK Creative Commons License 2003.03.20 0 0 238
Hali

hol lehet BP-n Cokin szűrőt venni? Mi a száma annak, amelyik semleges szürke félszűrő és kb. két blendényit vesz le a fényerőből?

üdv

Képkovács Creative Commons License 2003.03.19 0 0 237
A linket kipróbáltam, hibátlan, próbáld újra :-)
A kereskedelem gombra kattintva jutsz a "Kereskedelem" oldalra, onnan a továbbiakra. Van, ahol fejlesztés alatti üres link van, de ezek hibátlanul működnek :-)
Előzmény: Adrianoo (236)
Adrianoo Creative Commons License 2003.03.19 0 0 236
Hello Képkovács!

Az említett oldalon nem érhetők el az általad mondott linkek.
Remélem később az lesz.
Üdv:A.

Képkovács Creative Commons License 2003.03.19 0 0 235
Akkor megkésve, de nem elfelejtve tudósítás a HOYA, Tokina árzuhanásokról. Lásd: kereskedelem > Hoya, Tokina
Koen_brader Creative Commons License 2003.03.17 0 0 234
Mindket marka jo, es ugy tudom a CP-ben nem olyan fontos az MC.

En ket CP-t hasznalok, egy sima Tiffent megy egy slim Heliopant (nem tudom MC-e vagy sem), utobbi a 24mm-s lencsemre. A tobbi jelenlegi szurom B+W, fele MC. Egy korabbi eltero atmeroju lencsemen egy Hoya CP-t hasznaltam.
Asszem nem lehet a kulonbseget meglatni a vegtermeken, de a szuro az egyike azon teruleteknek amelyiken a neurozis (meg a marka sznobsag) kilatszik.

Előzmény: Adrianoo (233)
Adrianoo Creative Commons License 2003.03.15 0 0 233
Hi!

Kérlek segítsetek!
Cirkulár polárszűrő közül melyik legyen?
Hoya vagy B+W??? És HMC-s legyen vagy a sima is jó?
Köszi:A.

silo11 Creative Commons License 2003.03.12 0 0 232
Sziasztok!
Van leírásotok a cirk. polárszűrő működéséről?
Az eddigi legpontosabb leírás az volt, hogy egy réteg a már polarizált fényt "depolarizálja". Ezt meg tudná valaki magyarázni?

L.

Adrianoo Creative Commons License 2003.03.12 0 0 231
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek milyen cirkulár polár szűrőt(HTMC) lenne érdemes venni, milyen márkát? Ujjat, esetleg használtat?
És még az iránt érdeklődnék, hogy milyen szűrők azok amik fontosak az UV és poláron kívűl, (szín, stb..) Milyen típusok?
Köszi előre a segítségeket és a hozzászólásokat.
Üdv:A.


rgb99 Creative Commons License 2003.02.25 0 0 230
Debden, szia! KB-12, vagy KB-14 -es kék konverziós szűrővel. (többféle elnevezésük van)(Ezek erősebb fokozatúak, itt már nem színhőmérsékletkorrekcióról beszélhetünk, hanem konverzióról). Ne feletkezz meg az expozíciókorrekcióról sem. Olyan filmet válassz, melynek az expozíciótűrése elbírja a választott rel. hosszú expozíciós időt. (Még nem jelentkezik reciprocitási hiba).
Előzmény: debden (229)
debden Creative Commons License 2003.02.25 0 0 229
Helló Mindenkinek!

Van tapasztalatok kék színkorrekciós szűrővel? Műfényt szeretnék használni napfény filmre. Esti városképek, stb...

Előzmény: rgb99 (228)
rgb99 Creative Commons License 2003.02.20 0 0 228
Mondom, (mondják), B+W. (Esetleg HAMA C-14 is nagyon jó tulajdonságokkal bír. Nekem az volt).
Előzmény: gabesz33 (227)
gabesz33 Creative Commons License 2003.02.20 0 0 227
igen tudom, de mint említettem volt, végülis mindegy h skylight ill uv, inkább minőségileg érdekelne melyik tűnik jobbank sigma ex vaygy bw skylight
rgb99 Creative Commons License 2003.02.19 0 0 226
Gabesz33! B+W a márka, de a skylight szűrő enyhén szines. (A vörös korrekciós szűrősor legenyhébben szinezett tagjai, 1B és 1B).
Előzmény: gabesz33 (225)
gabesz33 Creative Commons License 2003.02.19 0 0 225
van e tapasztalat vagy vélemény sigma ex uv szűrőről(6900Ft), illetve kinéztem egy b+w skylight szűrőt (7999)?
M6TTL Creative Commons License 2003.02.17 0 0 224
ProImage, Bocskai út. Olcsóbbak és értenek is ahhoz amivel foglalkoznak...
Előzmény: gabesz33 (223)
gabesz33 Creative Commons License 2003.02.17 0 0 223
kérek valakit mondjon már nekem a drága pálvölgyin kívül más helyet ahol b+w szűrőket lehet kapni!
na!
rgb99 Creative Commons License 2003.02.15 0 0 222
Kisebb talicskával menj a Studio-Line -be.
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (220)
rgb99 Creative Commons License 2003.02.15 0 0 221
Gabesz33, szia! Én amióta a várban láttam, hogy milyen lett a kis japcsi obija, amelyikre egy madár rápottyantott (mint a RedBull reklámban), azóta rajta az obikon az UV.-szűrős védelem. Ha valami nagyon "minőségi" ihletem van, akkor letekerem. Amúgy már tesztelték néhányan ugyanazt a témát szűrővel és anélkül; különbség biztos van de nem volt mérhető. Szvsz kül. tükröződéseknél valszínű érezhető a képen.
Előzmény: gabesz33 (216)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2003.02.15 0 0 220
"ezért kérdeztem hol lehet b+w-t kapni."

Fogj egy talicska pénz, kapj be 2-3 nyugtatót, és sétálj el a Westendbe a Pálvölgyihez.

Előzmény: gabesz33 (219)
gabesz33 Creative Commons License 2003.02.15 0 0 219
Jó akkor kicsit jobban kifejezőbben próbálom meg:
a legfontosabb a képminőség, amellettt hogy a lencsének ne legyen valami baja, mert utána a képminőség kárára válna.Ergo:a képminőség nem tökéletes ha karcos a lencse, karcnélkülinek a lencsét, pedig védő nélkül szinte lehetetlen megőrizni.
Remélem így tisztáztam a gondolataimat.

puffin:én a sóósnál semmit nem szeretek vásárolni, ellenben az optiformba ill. az optika-camerába benézek,de lehet h inkább új lesz belőle, ezért kérdeztem hol lehet b+w-t kapni.

Koen_brader Creative Commons License 2003.02.15 0 0 218
"Szerintem nagyon fontos a lencse védelme"

Szerintem meg a kepminoseg. De hat kinek a pap...

Előzmény: gabesz33 (216)
puffin Creative Commons License 2003.02.14 0 0 217
Szevasz Gabesz!
Javasolnám, hogy a bizikben turkálj egyet a szűrők között. én a soósnál a múltkor turiztam két bw-t (1 sky, 1 színhőmérséklet módosító)...darabonként 900 hufért. a rendes (új) áruk a nagyon sok és a kib@szott sok környékén van. ugyanott fellelhetők hoyak, zeissek stb...szóval jobb firmák olcsón...de egy hama biztosan lesz és védőnek ez is megteszi egy pár százasért.
sok sikert
üdv.
puffin
Előzmény: gabesz33 (216)
gabesz33 Creative Commons License 2003.02.14 0 0 216
Engem nem sikerült meggyőznötök.Szerintem nagyon fontos a lencse védelme,mert ha nem vagy egy magányos erdőben tök egyedül, akkor bármilyen sérülések érhetik az obit.Bár az erdőben is vannak gallyak.(:
Szóval azt hiszem én valami enyhe hatású skylightot fogok venni.
Tudtok valahol B+W eladó helyet,esetleg árakat?
Captain Thomas Creative Commons License 2003.02.09 0 0 215
Hello rgb99!

Nemtudom, hogy milyen géppel, objektívekkel rendelkezel
EOS 300 + EF 28-90

a "csillaghatás"-t leblendézéssel is elérheted.
Valóbban olvastam is erről, de igazából akkor tűnt fel a dolog, amikor több éjszakai felvételt is készítettem egy este. A képeken különböző variációkban jött elő a hatás, csak akkor még nem gondoltam arra, hogy szándékosan is előidézzem. : ) Van erről esetleg valami írás a neten?

Előzmény: rgb99 (214)
rgb99 Creative Commons License 2003.02.09 0 0 214
Captain Thomas, szia!
A csillageffekt szűrőkkel vigyázz! Egy két képnél tudod csak látványosan használni, aztán megunod és a nyakadon marad! Nemtudom, hogy milyen géppel, objektívekkel rendelkezel, de a "csillaghatás"-t leblendézéssel is elérheted. (A hatás természetesen függ a blenderendszertől, lemezek számától, leszűkítés mértékétől...)
Előzmény: Captain Thomas (213)
Captain Thomas Creative Commons License 2003.02.09 0 0 213
Az instrukciókat elovastam és amint lehet a gyakorlatban is kipróbálom. Egyébként van valami jó bolt szűrő témában? Szoktam éjszakai felvételeket is csinálni és kiprobálnék 1-2 darabot ami a lámpatestek fényeit módosítaná. Itt nem csak a színekre gondolok; ha minden igaz csillageffekt szűrőknek hívják ezeket.
Előzmény: Százbolha (212)
Százbolha Creative Commons License 2003.02.09 0 0 212
Nem eszik olyan forrón a kását!!!

1. Csinálj néhány tesztképet a polár szűrőddel. Főleg ellenfényben, vagy olyan helyzetben mikor a szűrő üvegére (műanyagjára!!!) rásüt a nap.

2. Ha leveszed egész mást fogsz látni.

3. Bátran használd, de csak ha indokolt. Ne feledd a PL használata 2 blendényi veszteség és az égboltot is csak bizonyos irányokban fogja sötétíteni.
Ha felrakod a az obidra és a négy égtáj felé fordulva forgatod a szűrőt rögtön érteni fogod a müködését.

Százbolha

Előzmény: Captain Thomas (211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!