Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.07.12 0 0 90

Ha jól tudom, egy dia elméleti felbontása úgy 36Mpixel (v. csak 24?) körül van. A mai átlag digit gép 6-8Mpixel...

A sötét képek... hát passz... elvileg akár a hibás fénymérés is okozhatja, de nem tudom. Majdcsak betéved valaki, aki ért is hozzá.

Előzmény: szikla_1 (89)
szikla_1 Creative Commons License 2004.07.12 0 0 89
másrészt azért is kérdem, mert néha az az érzésem, hogy a digitális képek nagyítva egyáltalán nem érik el ugyanazt a minőséget, mint tükörreflexes társaik. Pláne ugyanabban az árban. Megint más oldalról: sok esetben a beltéri képek nem túl világosak, sőt egy lumix is árához képest borzalmasan sötét képet produkál.
Előzmény: Törölt nick (87)
szikla_1 Creative Commons License 2004.07.12 0 0 88

azért kösz

 

szikla_1

Előzmény: Törölt nick (87)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.12 0 0 87

Csak emlékezetből írom amit írok, szóval a tévedés joga fenntartva.

Úgy tudom, az ilyen 1500Ft/CD scannelés minősége vetekszik egy 4MPixeles noname szappantartó minőségével... (max. indexnek jó a fotók mellé)

Ha valóban jó minőséget szeretnél, akkor egy tekercs scannelése horribillis összegbe kerül. (valami 500Ft/kocka rémlik, de az olcsóbb verzió is valahol 10000Ft/tekercs körül lett volna)

 

Ha valakinek van pontosabb infoja, esetleg korrigálhatna ;-)

 

Előzmény: szikla_1 (86)
szikla_1 Creative Commons License 2004.07.12 0 0 86

és egyik másik helyen ha 1500 Ft-ért írnak cd-re?

mennyi fér rá?

úgy megéri?

 

Előzmény: Törölt nick (85)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.12 0 0 85

Háááát... egy viszonylag jó minőségű diascanner ára közelíti a 300D árát...

Megéri?

Előzmény: szikla_1 (84)
szikla_1 Creative Commons License 2004.07.12 0 0 84

ha már így belemelegettünk srácok ebbe a foto-suliba.

Valaki tudna nekem felvilágosítást adni arról, hogy van-e olyan jó a negatívról scannelt kép felbontásra, mint egy digitális gép képe?

Mint már mondtam Nikon F65-öm van.

Érdekelne, továbbá az is, hogy érdemes-e diascannert vásárolni tükörreflexes géphez?

Vagy előbb-utóbb gondolkozzak digitálisban?

 

 

Előzmény: apca (83)
apca Creative Commons License 2004.07.12 0 0 83
Nem véletlen mondják, hogy egy kép 1000 szóval felér :)))
Előzmény: sklave (81)
szikla_1 Creative Commons License 2004.07.12 0 0 82

nagyon köszönöm!

 

itt igazi guruk vannak:-)))

 

elmondom máshol is

 

szikla_1

 

Előzmény: apca (80)
sklave Creative Commons License 2004.07.12 0 0 81
Hát ezt jól leírtad.Érthető volt.Nem bírtam megfogalmazni kép nélkül.
apca Creative Commons License 2004.07.12 0 0 80
Sajnos +etetett ez a proporcionális betű...
Ezért inkább küldök egy képet:
melysegelesseg
Itt, mint látod 3,5-ös blende mellett 10m a beállított élesség.
A mélységélesség kb 8-12m lenne
11-es blendénél már kb 6-30m-ig éles minden, és
16-os blendénél kb 5,2-végtelenig minden éles.
Előzmény: apca (79)
apca Creative Commons License 2004.07.12 0 0 79
A távolság skálánál van egy blendeskála is, a távolságbeállító ponttól kétfelé a nyílás-értékek. Kb. így valahogy :
2 3 5 8 10 15...
22 16 11 8 5,6 4 2,8 | 2,8 4 5,6 8 11 16 22
A "|"-hez állítod be a távolságot, és amit le tudsz olvasni a két beállított blendeérték között, az lesz éles. A példánál:
5 m-re van állítva az élesség, 5,6-os blendénél 3-8 méterig éles minden. 11-nél 2,7-10m, 22-nél 2-25m-ig.
Remélem érthető voltam. :)
Előzmény: szikla_1 (78)
szikla_1 Creative Commons License 2004.07.12 0 0 78

az objektíven rajta van a mélységélesség? Jelölve van?

Hol?

 

(vannak itt a tetején számok, de nem tudom melyik az)

 

 

Előzmény: sklave (76)
sklave Creative Commons License 2004.07.12 0 0 77
Ja!!És még valami!!Nem reklám, de ajánlom neked rgb fotós tanfolyamát megéri elmenni, mert így azért elég körülményes leírni mindent az alapoktól.
Előzmény: szikla_1 (75)
sklave Creative Commons License 2004.07.12 0 0 76
Szerintem legjobb portrézni,de erről tényleg valami gurut kérdezz.Azért nézd meg az obidon a mélység éllességet.Biztos van rajta ellenörző.
Előzmény: szikla_1 (75)
szikla_1 Creative Commons License 2004.07.12 0 0 75

nagyon köszönöm válaszod!

 

milyen tanulmányfotókat ajánlasz a próbálgatásra?

egészen közelit, makrót?

 

szikla_1

Előzmény: sklave (74)
sklave Creative Commons License 2004.07.12 0 0 74
szikla 1! Nem vagyok guru de talán ez segít: 105mm obi f4-nél kb. így néz ki a mélységélesség. Tárgy távolság/élesség előtte/utána.(méter) {2,5/2.61/2,4,} {3/3,16/2,86} {4/4,28/3,75} {5/5,43/4,62} {6/6,7/5,5} {7/7,9/6,3} {8/7,1/9,2} Nem ismerem az obidat de valószínű,hogy nem a legnagyobb blendénél a legélesebb a rajzolata.Akkor viszont változnak a fenti adatok tehát megnő a mélységélsség.Megnő akkor is, ha nem 105-ös gyujtótávolságot használsz hanem rövidebbet.Ez neked kell kitapasztalnod. "Több fényt" Üdv:Sklave
Előzmény: Törölt nick (70)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.12 0 0 73

Köszi, de már az Arénán is megbeszéltük, hogy kicsit későn jutott el hozzám a hír ;-)

(ufo_pilóta)

Előzmény: rgb99 (72)
rgb99 Creative Commons License 2004.07.12 0 0 72

Szia!

Az alábbiban az is van.

Előzmény: Törölt nick (70)
rgb99 Creative Commons License 2004.07.12 0 0 71

FOTÓTANFOLYAM

indul július 14-én szerdán.

Még van szabad hely.

Bővebb infó: kanazaro@freemail.hu

Vagy: 20/370-4849

Törölt nick Creative Commons License 2004.07.12 0 0 70

Mellesleg tud valaki online "tanfolyamot" valahol, ami foglalkozik egy keveset a digitális technikával is, úgy alapfogalmak szintjén? (főként a digitálisan előállított képek utómunkálataival kapcsolatban)

Törölt nick Creative Commons License 2004.07.12 0 0 69

Majd jön valaki guru is, én csak annyit tudok mondani a 3. problémádra, hogy a mélységélességről sokáig azt hittem, főként a blendétől függ. Hát nem. :-)

Sokat számít a fókusztávolság is.

Az említett 28-105-ös objektívnél azt hiszem, valahol 70mm környékén kezd kellőképp feltünővé válni a kis mélységélesség. Elvileg úgy tudom már 50mm-en is elég kicsi, de az még az én ízlésemhez kevés.

Előzmény: szikla_1 (68)
szikla_1 Creative Commons License 2004.07.11 0 0 68

kösz a gyors választ!

 

 

1. válasz: valóban csak f4-es. Köszönöm a helyesbítést. (Ugyan még nem tudom ez jó vagy sem).

2. Kérdés: nekem egy sigma 28-105-ös van. Ez jónak számít? Nem baj, hogy nem megy f4 alá?

3. Kérdés:miért? Makrót ebben a formában hogy érdemes? Illetve tudok-e jót?

Csináltam ugyanis egy tulipános, gyönyörű kerítésről egy képet oldalról, úgy, hogy ki akartam emelni egy elemet élesen, környezetét halványra, kis mélységélességgel. De nem ment. Lehet ilyen képet produkálni ilyen objektívvel? Innen a problémám. Tudom, nagyon kezdő vagyok, de megköszönném guruk a segítségeteket!

Előzmény: Százbolha (65)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2004.07.11 0 0 67

100-ha megelőzött.

:))

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (66)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2004.07.11 0 0 66

Ez nem váz függő dolog.

Milyen obival használod?

Előzmény: szikla_1 (62)
Százbolha Creative Commons License 2004.07.11 0 0 65

Szikla_1:

 

Azért nem tudod beállítani, mert az objektíveden nincs ilyen rekeszállás.

Nézd meg a fényerejét. AZ objektívre van írva f4-f5,6  stb.

 

Makrót miért f2,8-val akarsz készíteni??

 

Százbolha

Előzmény: szikla_1 (62)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.11 0 0 64

Izé... azért ilyet még vigyorogva sem kéne leírni.

Szerintem annak kéne örülni, ha egy komoly fotós múlttal és tudással rendelkező egyén megnézi a képeidet. Ha már véleményt is mond róla - legyen az bármilyen lesújtó - az már önmagában is pozitív kritika, akkor már volt mit nézni.

 

Előzmény: Rebelx (54)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.11 0 0 63
Amikor te mondod meg, hogy mekkora rekesszel akarsz fotózni, a gép meg a fénymérő alapján hozzáigazítja a záridőt.
Előzmény: szikla_1 (61)
szikla_1 Creative Commons License 2004.07.11 0 0 62

százbolha...lenne egy kérdésem

 

 

nekem nikon F65-ösöm van, amint írtam már korábban

most feltűnt nekem valami. A használati útmutatásában azt írják, hogy lehet vele 2.8, vagy akár kisebb rekeszértéket is produkálni. Főleg egészen közel képekhez kellene. De az enyém csak f4-ig megy el. Legalábbis eddig tudtam beállítani.

Alatta már a következőt írja: Lo vagy felette: hi

de ez nekem azt sejteti, hogy ezek már valamiféle határértéken túl vannak.

Kérdésem: rossz a gépem? vagy egyszerűen a használatival ellentétben ennyit tud?

 

megköszönném

 

Előzmény: Százbolha (55)
szikla_1 Creative Commons License 2004.07.08 0 0 61

mi az a rekeszelőválasztásos üzemmód?

nekem ez még kínai.......s elég nagy fal!

 

Előzmény: Százbolha (49)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!