Keresés

Részletes keresés

atti73 Creative Commons License 2003.06.05 0 0 301
Sziasztok!

Vettem a minap egy C.polar szűrőt, és rögtön ahogy hazaértem, ki is próbáltam az égen, és akárhogy forgattam nem nagyon volt kulonbség az eredeti képhez képest. Megnéztem a végeredményt PC-n is, és talán egy árnyalattal lett sötétebb az ég.
Valamit rosszul csináltam?

köszi! Atti

jakacs Creative Commons License 2003.05.30 0 0 300
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy hol lehet venni jó minőségű lineáris polárt? Árlisták szerint lineárisból nincs HMC bevonatos. Vagy ne nagyon foglalkozzak ezzel?



straat Creative Commons License 2003.05.29 0 0 299
"A Tungsram márkaboltokban kapható közönséges villanykörte kék színű üveggel ellátva, aminek a színhőmérséklete - a katalógus szerint - a napfényével megegyezik (="napfény izzó")! Otthoni portrékhoz, hobbi célra szerintem a legolcsóbb megoldás.
Van valakinek tapasztalata ez ügyben??"

Ez egy marciusi hozzászólas, csak most olvastam, mivel senki sem válaszolt rá én megteszem. Egyszer mar fotóztam így bár nem portréztam hanem repróálvány hiányában álványról falra akasztott képet fényképeztem. A megvilágítás a fent említett fényforás volt napfény filmre természetesen. Az eredmény elég jó lett színhelyes képet kaptam vagy legalább is olyat amin elsőre nem nagyon látszott a kükönbség. A képeket saját célra készítettem erre ez a megoldás szerintem teljesen megfelelő. Hogy portrékhoz is jó azt nem tudom lehet érdemes lenne kipróbálni.

Előzmény: debden (257)
kukonya Creative Commons License 2003.05.21 0 0 298
Az AF-t esetleg azért bántja (persze akkor a CP is) mert ha pld valami zoomra rátennék még egy polárszűrőt is, akkor az eredetileg is kicsi fényerő tovább csökken, és ha nincs elég erős megvilágítás az AF csak vadászik oda-vissza.
kukonya, akinek még soha nem volt AF gépe, és csak itt okoskodik, míg rá nem szólnak :-)
Előzmény: Bandi-T (294)
DJ Szegecs Creative Commons License 2003.05.20 0 0 297
Sziasztok!
Vettem egy Cokin UV M.C.-235-s szűrőt, ami nem a hagyományos Cokin, hanem ún. Screw in típus.
Mivel kis idő után poros lett, ráleheltem, és egy puha ronggyal letisztítottam. Na, ezt nem kellett volna, mert -bár tiszta lett- súrló fényben látszik a törölgetés nyoma. Mivel lehet ezt a szűrőt úgy tisztítani, hogy ne hagyjon nyomot?

Köszi előre is!

MekGyver Creative Commons License 2003.05.20 0 0 296
o0-0o: Kár érte. Azért kösz.
Előzmény: o0-0o (292)
atti73 Creative Commons License 2003.05.20 0 0 295
Sziasztok!

Vettem egy obival egy UV szűrőt, de még nem hallottam rola.
Kíváncsi vagyok, milyen minőség.
Ez van rá írva:
KALIMAR 58mm Japan

Köszi! Atti

Bandi-T Creative Commons License 2003.05.20 0 0 294
Szerintem viszont ez csak pletyka.

Szerintem az LP csak a fénymérést zavarja meg, és csak polarizációs taggal elosztott fényből történő fénymérésnél.

De persze én a fotózáshoz nem értek, gyakorlati tapasztalatom nincs, csak elméleti fejtegetéseket végzek.

Előzmény: kukonya (293)
kukonya Creative Commons License 2003.05.20 0 0 293
A legenda arról is szól, hogy az AF-szal sincs jó barátságban a LP. Ezt nem próbáltam. Nincs is mivel.
Előzmény: kukonya (286)
o0-0o Creative Commons License 2003.05.19 0 0 292
közben megtaláltam:
http://www.dpreview.com/reviews/specs/Minolta/minolta_2330.asp

Minolta DiMAGE 2330-ra elvileg nem lehet semmit tenni még adapterrel sem.

Előzmény: MekGyver (290)
o0-0o Creative Commons License 2003.05.19 0 0 291
Minolta Dimage mi? Van egy halom típus...
http://dpreview.com/reviews/specs/Minolta/
Előzmény: MekGyver (290)
MekGyver Creative Commons License 2003.05.19 0 0 290
Na akkor mégegyszer.
Van egy alap Minolta Dimage gépem. Kíváncsi lennék rá, hogy ha szűrőt vagy bármit akarok venni, akkor mit kell keresni (ugyanolyan méret, gyártó, stb)
Előzmény: F707 (289)
F707 Creative Commons License 2003.05.19 0 0 289
Nem okozhat galibát (leszámítva a minőségét).
Sokan védelmi szempontok miatt használják folyamatosan.
Uv, az Uv, akár digital akár nem.
Lehet, de szvsz felesleges, és vignettálhat is.

Én azt mondom, hogy szűrőt, csak akkor, ha van rá ok!

Előzmény: atti73 (287)
atti73 Creative Commons License 2003.05.19 0 0 288
Lécci!!!!???? Atti
atti73 Creative Commons License 2003.05.19 0 0 287
Sziasztok!

Lenne pár "buta" kérdésem:
Ha az UV szürö folyamatosan a gépen van, okozhat-e valami galibát, illetve számít-e, hogy milyen az UV szuro? (lattam olyat amire ra volt irva, hogy digital, meg olyat is amire nem)
Lehet-e Uv es polar szüröt együtt használni??

Köszi!
Atti

kukonya Creative Commons License 2003.05.19 0 0 286
Erről már hallottam, és ki is próbáltam. Homogén, nem fénylő felületre mérve 1/3-1/2 fényértékkel mér mást a fénymérő a szűrő forgatásakor. Ennyi pontatlansága van a fénymérőnek önmagában is, és akkor még nem számoltam hozzá azt, hogy a záridők is csak nagyjából annyik, amennyik. Summa (erre jutottam, azaz VÉLEMÉNY következik): negatívnál semmi jelentősége sincs, hogy CP, vagy LP, diánál van egy kicsi, de nekem még nem lett emiatt rossz egy képem sem (más miatt lett :-(
Előzmény: Koen_brader (283)
Koen_brader Creative Commons License 2003.05.19 0 0 285
De, fenymerore gondoltam.
Előzmény: Bandi-T (284)
Bandi-T Creative Commons License 2003.05.17 0 0 284
Ööö, nem TTL fénymérőre gondolsz, és főleg analóg (filmes) kamerákra?
Előzmény: Koen_brader (283)
Koen_brader Creative Commons License 2003.05.17 0 0 283
Azert kerdeztem, mert a linearis polar nem jo a TTL fenyszurovel rendelkezo kamerakon. En nem ismerem a Praktikat, tehat ne tudom hogy annak CP vagy LP kell
Előzmény: kukonya (282)
kukonya Creative Commons License 2003.05.16 0 0 282
Mire is? Fényképezésre. (bocs :-) Egyébként Prakticára. Mindkettő szűrő gépvásárlás során ráadásként jutott a birtokomba. Nekem elég 1 db, és a jobbat szeretném megtartani. (egyszer használtam 2-t egymáson nappali félperces felvételhez. király. de nem hiszem, hogy túl gyakran fogok ilyet)
Előzmény: Koen_brader (281)
Koen_brader Creative Commons License 2003.05.16 0 0 281
Mire szandekozod hasznalni a linear polart?
Előzmény: kukonya (279)
Mattila Creative Commons License 2003.05.15 0 0 280
42-es szűrőmenettel keresek szűrőt (akármilyet). Ha van valakinek ilyenje eladó, akkor pls dobjon egy mélt ide: a.madai@axelero.hu

kukonya Creative Commons License 2003.05.14 0 0 279
Lineáris polárszűrők esetében a HAMA és a SOLIGOR kb. egy kategória?
MekGyver Creative Commons License 2003.05.12 0 0 278
Minolta Dimáge 2330-hoz milyen szűrő létezik?
Előzmény: Koen_brader (277)
Koen_brader Creative Commons License 2003.05.09 0 0 277
Amint emlitettem par uzenettel elobb, egy Heliopan slim CP-t hasznalok. Szerintem jo szolid minoseg, talan a B+W -vel egy osztalyban.
Előzmény: Sanya_ (276)
Sanya_ Creative Commons License 2003.05.08 0 0 276
Sziasztok!

A Heliopan szűrők hol helyezkednek el minőségben és árban?

lajoska88 Creative Commons License 2003.05.07 0 0 275
Megköszönném, ha valaki megírná hol tudok használt szűrőket venni. (BK12-es kellene és valami boltra gondoltam)

Üdv
Imre

littledoc Creative Commons License 2003.05.07 0 0 274
Sziasztok!

Hálásan köszönöm az értékes hozzászólásaitokat és tanácsaitokat!

Egyelőre csak cirkuláris polárt veszek (B+W Kasemann MRS Slim, 58-ast - ez a mérete a hosszabb távon tervezett következő nagyobb beruházásomnak is: Canon 100-300 4,5-5,6 USM belső fókuszálással és aszférikus lencsetaggal).

Többek szerint fölösleges az UV, s állítólag még az ősrégi Canon objektívemen is van UV bevonat. Mindenesetre most pénzem amúgy sincs rá...

A régi Canon 1000F-es gépem keresője valóban nem több, mint 92%-os kb...

De nagyon örülök, hogy segítettetek és hogy ezt a problémát is meg tudtuk vitatni.

Szép képeket, jó "vadászatot"!

Littledoc

Koen_brader Creative Commons License 2003.05.05 0 0 273
Littledoc:

Nagyon ajanlom, NE HASZNALJAL egyszerre UV-t meg CP-t. Tenyleg nincs ertelme. Azt hiszed valaki ra fog nezni a kepre es azt mondja majd: "Erzem az UV szuro hianyat, es emiatt nem National Geographic (v. Life v. Nok Lapja, stb) minoseg" ?

Koen_brader Creative Commons License 2003.05.05 0 0 272
Erdemes a SLIM circ pol szuroket is megnezni.

En egy 24mm-s Nikkor lencsen (52mm atm) egy Heliopan slim CP-t hasznalok, vignettalas nelkul. A szabvany CP szurom (sima Tiffen) vignettal ezen az obin. Egy sima (nem slim) szuro, pld a FF-ben hasznalt B+W sorozatom viszont nem.

Előzmény: littledoc (266)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!