Keresés

Részletes keresés

hallaignác Creative Commons License 2019.04.30 0 0 211395
Előzmény: Droli2 (211392)
Mapé Creative Commons License 2019.04.30 0 0 211394

Géresi elég régóta sérült. Bedobok én is egy nevet, Hahn a Paksból. Bár neki még 2 évig érvényes a szerződése.

Előzmény: Droli2 (211393)
Droli2 Creative Commons License 2019.04.30 0 0 211393

Egy csatárnevet bedobnék: a Budaörsből Sajbán Máté. Vagány, agilis támadó, játéka hasonlít a tavalyi Varga Kevinre. Magyar szemmel nézve fiatal is (azt hiszem 23 éves). 

 

Géresi a Vidiből is megérne egy misét.

Előzmény: pippolinó (211388)
Droli2 Creative Commons License 2019.04.30 0 0 211392

Veled értek egyet bunda dologban, a befolyásolás inkább ott történik, hogy egyes csapatok többet kapnak a közösből, mások kevesebbet, ezáltal "egyesek" jobb játékosokat tudnak igazolni. Ettől függetlenül "tiszta" a bajnokság.

 

(Sokkal durvább az NB2, ahol kb. 20-25 fordulóig egész jól mennek a dolgok, majd hirtelen pár csapat, aki nem akar feljutni, kikap bárkitől, még a helyi szűz leányegylet csapatától is ha szükség van rá, az addigi pofozógépek meg megtáltosodnak és olyan szárnyalásba kezdenek, hogy még a Barcelona is rettegve állna ki ellenük.)

Előzmény: cassano71 (211377)
lebesgue Creative Commons License 2019.04.30 0 0 211391

Csak a kölcsönszerződése jár le, a Palermoval 2020-ig írt alá.

Előzmény: pippolinó (211390)
pippolinó Creative Commons License 2019.04.30 0 0 211390

Balogh Norbinak május végén lejár a szerződése? A Transfermarkt. Szerint 600 eEur az ára.Vagy 400 ért megérné visszavenni.

Sheverush Creative Commons License 2019.04.30 0 0 211389

Tabakovics.

Előzmény: pippolinó (211388)
pippolinó Creative Commons License 2019.04.30 0 0 211388

Hiányoznak a klasszis csatárok.Nem tudom kik voltak korábban a játékos megfigyelők, de csak néhány név 2000-től, akik csatáraink voltak:

Ilea,Kerekes Zsombi,Shketiani,Sumudica,Ilie,Bogdanovics,Brnovics,Sidibe,Kouemaha,Coulibaly.Hogy csak a legjobb külföldieket említsem.Édes Istenem!

Ha csak fele ilyen gólerőset találnánk egyet...

Sestakert Creative Commons License 2019.04.30 0 0 211387

Ráfért már a környékre. Kíváncsi, hogy mekkora élet lesz a pályán.

Előzmény: losik (211386)
losik Creative Commons License 2019.04.30 0 0 211386

- Sinai Miklós utcai park: a sportpálya felújítása mellett egy közösségi kert és egy KRESZ pálya kialakítása is a fejlesztés része. A növényzet és a domb megújítása is megtörténik. A parki sétányok és lépcsők is megújulnak.

Előzmény: Sestakert (211385)
Sestakert Creative Commons License 2019.04.30 0 0 211385

Igen, ez az iskola melletti. A parkok felújításáról hallottam de arról nem, hogy a pályát (pályákat?) is rendbe rakják.

Előzmény: losik (211384)
losik Creative Commons License 2019.04.30 0 0 211384

Vénkert? Ott most felújítják az egész parkot.

Előzmény: Sestakert (211383)
Sestakert Creative Commons License 2019.04.30 0 2 211383

Egy kicsit off de sokat panaszkodtam itt miatta. Szóval reggel alig hittem a szememnek :)

 

 

Beaverfieldmarketplace Creative Commons License 2019.04.30 0 0 211382

Következő szezon:
Csút, Vidi, Fradi - újabb, minimum évi 5 milliárd nekik a mi kb 1,6 milliárdunkhoz képest.
Jobban nyílik az olló, behozhatatlan.

Újpest - Garancsi - nem lesz gond a pénzzel, szarabbak nem lesznek.
Honvéd - kerítés építő - ott sem lesz gond, az alapok is megvannak, nem valószínű, hogy gyengébbek lesznek.
Mezőkövesd - talicskával hordják a pénzt.
ZTE - NER lovag, bőven lesz manna, több mint itt.

Kaposvár/Vasas - tőlük nem kell tartani szerintem, az egyik kieső.


MTK, Paks, Kisvárda, Haladás, Diósgyőrből három marad, kettő megy.
Ebből kettőnek el tudjuk intézni a bennmaradást ( Várda, Paks - sőt, szerencsés esetben a Paks a mi EL indulásunkat is be tudja biztosítani)


A Haladás ki lesz tömve ( szerintem nekünk az a jó ha kiesnek, addig sem az NB1-ben lesznek gazdagabbak nálunk )
Kisvárda: őket lenne érdemes megmenteni.
MTK, Paks, Diósgyőr:
Az MTK tudja intézni a saját sorsát, meg is csinálják minden bizonnyal.
Paks - Diósgyőr, szimpátia alapján nyilván a Diók, de szerintem nekik befellegzett.
Ha a Kisvárda és a Haladás között kell választani, nekem inkább a Várda, ez a Haladás nem az aki egykor volt.
A Várdával nyerhetünk, a Haladással csak veszíthetünk.

Beaverfieldmarketplace Creative Commons License 2019.04.30 0 0 211381

A Diósgyőr kétszer is úgy maradt bent, hogy hatalmas "szerencséje" volt.
( A Vidi elleni utolsó meccsen a bajnok Vidi a C csapattal állt ki, előtte mi vertük meg őket, ott sem rajtuk múlt )
Leisztinger, szerintem szabad ember már.

Előzmény: cassano71 (211379)
Creative Commons License 2019.04.30 0 0 211380

A pletyka szerint eleve nem önként és dalolva vállalta ezt a szerepet, éppen nem lenne meglepő, ha ki akarna szállni. De mit változtat ezen a kiesés? Ha előbb-utóbb minden csapatnak NER-es tulajdonosa lesz - ahogy itt többen vizionálják - ehhez nem kell kiesni, ő ki akar szállni, valaki be akar szállni, a szándékok találkoznak, oszt jó napot. Ha viszont nincs vevő, akkor hiába esnek ki, viheti ő tovább, és mivel a cél nem lehet más, mint a visszajutás, sokkal az NB II sem lesz olcsóbb.

Előzmény: cassano71 (211379)
cassano71 Creative Commons License 2019.04.29 0 0 211379

Egyébként a Diósgyőrről az jutott eszembe, hogy én azt érzékelem, hogy Leisztinger a lelke mélyén nem túlzottan bánná ha kiesne a Diósgyőr. Utóbbi időkben nyilatkozataiból, elszólásaiból az jön le, hogy mindene tele van magyar futballvalósággal.

Nyilván a DVTK drukkerek nagyon sajnálnák persze, amúgy én is, jobb sorsra érdemes a klub maga, mondhatnám a szurkolók. 

Az más kérdés, hogy pocsék a csapat, de nagyon, őket is láttam többször utóbbi időben, nem véletlenül küzdenek idén is a kiesés ellen.

Előzmény: cassano71 (211377)
maribor Creative Commons License 2019.04.29 0 0 211378

Majd mindenki 6:6-t játszik mindenkivel.

Előzmény: Beaverfieldmarketplace (211376)
cassano71 Creative Commons License 2019.04.29 0 1 211377

Nagyon elmentünk most ilyen bunda irányba. Én nem hiszek ebben túlzottan. Abban inkább, hogy egyszerűen úgy alakítják az erőviszonyokat az NBI-ben, hogy bizonyos dolgok ne történhessenek meg, pl. ne nagyon nyerhessen más bajnoki címet mint a Fradi vagy a Vidi. Bár ennek az elméletnek ( mondhatnám inkább, ténynek ) a Honvéd nemrég keresztbe tett, de az egyedi eset volt.

Abban nem hiszek hogy itt valódi bundák vannak most, főleg sorban, és emberek táskával hozzák-viszik a pénzt Szombathely és akármi között pl.

A Haladást benn akarják tartani? Hát nemtom, meglátjuk, szerintem kiesik a végén, most éppen Várdán láttam őket. Az az igazság hogy marha nagy mázlival, a Várda szerencsétlenkedése folyományaként nyertek és nem azért mert olyan hú de jól játszottak.

Igazából itt most nagyon izgalmas a végjáték, de nem elől, jó persze nekünk igen a harmadik hely miatt, de alapból az az érdekes most ami a kiesőzónában történik. Mivel sokan érintettek, lényegében akármi történik szinte, rá lehet majd húzni utólag, hogy bunda volt.

Ha a Puskás nem esik ki "megmentették", ha a Haladás nem esik ki "benntartották Homlok Zsolt miatt", ha a Diósgyőr nem esik ki akkor hát igen, "Miskolcra kell az NBI, elintézték", ha a Kisvárda marad benn akkor "na persze, Seszták", ha az MTK marad benn akkor "Dajcstomi csapata hogy eshetne ki".

Lehet választani, de nehezen tud ez úgy alakulni már, hogy mindenkinek rendben legyen:-)

 

Beaverfieldmarketplace Creative Commons License 2019.04.29 0 0 211376

A Csút 13 meccsből 10 pont a Vidi ellen.
Pont ez az :)
Idén 3 meccs - 7 pont.
Előtte 10 meccs 3 pont.
Ugyanolyan hihető mint a Haladás feltámadása.
Ha Garancsi megveszi az Újpestet most nyáron, szerintem fel kell venni a Vezérnek egy matekzsenit mert egyre nehezebb lesz.

Előzmény: lebesgue (211365)
Beaverfieldmarketplace Creative Commons License 2019.04.29 0 0 211375

Indulni akarunk az EL-ben.
Nekünk az a jó ha a Diósgyőr vagy a Kisvárda közül az egyik bennmarad.
Mi nem bundázunk.
Máshogy matekoztuk ki.
Így jött össze.
Lehet a Loki - Haladás is bunda volt.
Elfelejtették megbeszélni.
Kevés tétet engedtek Ázsiában/Angliában.
Utáljuk őket.
Régebben átbasztak.
Nem ez volt megbeszélve csak elrontották.
Nem lehetett elérni az összekötőt.
Tartoznak és nem adták meg.
Nem volt lényeges meccs.
Sokat kellett buszozniuk.
Szóltak, hogy most ne.
Azt hitték meglesz magától is.
Elfelejtették a bírót.

Előzmény: losik (211373)
Creative Commons License 2019.04.29 0 0 211374

A spori bekavart azzal az ajándék tizivel, de még így is megpróbáltuk legalább döntetlenre menteni.

Előzmény: losik (211371)
losik Creative Commons License 2019.04.29 0 0 211373

Ezen "logika" alapján a Haladásnak minket verni kellett volna. Mi történt?

Előzmény: Beaverfieldmarketplace (211372)
Beaverfieldmarketplace Creative Commons License 2019.04.29 0 0 211372

A Paks kavart be, nem szerzett annyi pontot, hogy elbundázza a meccseit a végén és simán kieshet.
Nekik mi vagyunk a joker az utolsó meccsen, kaptunk is tőlük, adtunk is már nekik, 38 ponttal meg is van a bennmaradás, és van egy tiszta meccsük a Haladás ellen.

A kettő közötti Várda meccset pedig a helyzet majd adja a következő forduló után.
Haladás idegenben, Várda otthon, Loki idegenben.
Szerintem megoldják, jó matekosok.

 

A Haladás mögött Mészáros veje áll.
Voltak tartozások, főleg bérek, két út van nekik.
Vagy maradnak az NB1-ben, késő tavasszal, nyáron van idén is a nagy pénzosztás, addig kibekkelik, aztán próbálják építeni a dolgot.
Kibasszák a véneket, elküldik a nem jó légiósokat, stb-stb.
Ha kiesnek, az nekünk többe fog kerülni, mert akkor kitapétázzák őket rendesen.
Paks otthon tiszta meccs, Kövesd idegenben, Vidi otthon.
Ebből a legbiztosabb a Vidi elleni utolsó meccs, lásd tavaly Diósgyőr.
Ha verik otthon a Paksot, szerintem bennmaradnak, ha nem akkor kiesnek.
Kiderül hétvégén, a jelenlegi "formájuk" alapján simán behúzzák.

A Kisvárda mögötti lovag már nem olyan erős mint volt.
Loki idegenben, Paks idegenben, Kövesd otthon.
Ha velünk le tudják boltolni bennmaradnak, a Paks nekik tiszta meccs, aztán a Kövesd ellen mehet a matek.
Ha itt nem nyernek és a Haladás veri a Paksot kiesnek, szerintem.

Diósgyőr:
Vidi otthon, Honvéd idegenben, Újpest otthon.
Magasan a legnehezebb a sorsolásuk papíron, de egyik csapatnak sincs/lesz tétje ellenük.

A tulaj most vette meg a Népszavát.
Ha nem nyernek kettőt, kiesnek - de lehet a két győzelem is kevés.
Eléggé menthetetlennek tűnik a helyzet.

MTK:
Kövesd otthon, Vidi idegen, Honvéd otthon:
Nem vészes a helyzet, hiába közel vannak a kieséshez, legrosszabb esetben a Honvéd leadja nekik az utolsó fordulóban mint most a Puskásnak majd, és az elég is lesz.
Nekünk is jó, a Vidi úgyis leveri őket a döntőben, így 4.-ként indulunk az EL selejtező selejtezőjében.
A Kövesd ellen elég az X, azzal a Kövesd is biztosan bennmarad.
 

Előzmény: losik (211371)
losik Creative Commons License 2019.04.29 0 0 211371

És pont tőlünk nem sikerült megvenni, akiktől pedig - állítólag - mindenkinek sikerül?

Előzmény: Té (211370)
Creative Commons License 2019.04.29 0 0 211370

Elkezdték venni a meccseket, csak már későn. Én soknak gondolom a 4 pont hátrányt 3 meccsre. Persze tévedhetek is, ezért mertem fogadást ajánlani. (vö. Úriember biztosra nem fogad.)

Előzmény: pippolinó (211366)
hallaignác Creative Commons License 2019.04.29 0 0 211369

Az utolsó hozzászólásomban annyi nyelvtani és helyesírási hibát vétettem, hogy mára le vagyok tiltva. Nem mellesleg akkora OFF-ot generáltam, hogy amennyiben ezt más teszi, már régen tele lenne a tököm. Szóval ha igény van rá folytassátok, én most irulok-pirulok.

losik Creative Commons License 2019.04.29 0 0 211368

Akkor nézd meg én mit reagáltam az eredeti bejegyzésedre. Nem csináltam mást, csak kicsréltem a Vidit Fradira, és a Felcsútot Lokira. És ténymegállapítást tettem. Aztán Te kezdél el a Loki vesztett pontjairól beszélni, pedig nem is az volta lényeg!

Előzmény: hallaignác (211363)
hallaignác Creative Commons License 2019.04.29 0 0 211367

Tévedsz, ha azt gondolod, hogy bárkit, bármiről megszeretnék győzni, így nem tudok és nem is akarok ezen sokat morfondírozni, de ha már elkezdtem. :)

 

Jól értem hogy a megelőző években tíz meccsen három pontot szerzett Felcsút a  VIDI ellen, az idén meg meg háromból hetet?

Előzmény: lebesgue (211365)
pippolinó Creative Commons License 2019.04.29 0 0 211366

Nálam sanszos, hogy inkább a Kisvárda,MTK,Diósgyőr hármas valamelyikéből  lesz a kieső.Jelenleg őket gyengébbnek gondolom a Halinál.

Előzmény: Té (211364)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!