Nem ilyen jellegű karosszéria hibákra gondoltam, hanem amikor a fél küszöb szét van rohadva, vagy a tornyok és el kell gondolkozni rajta, hogy érdemes e belefogni a javításba.
Mert az ilyen jellegű hibák javítása vagy olcsón de gányolva, vagy drágán és normálisan javítható, de legjobb esetben is pár évet nyert vele az ember.
Hát bízom benne, hogy sikerül valamilyen jól karbantartott gépet kifogni és csak a kötelezőket kell cserélgetni.
Már 13 éve egy Skoda Feliciám van és őszintén megmondva nagyon megszoktam az olcsó fenntartást.
De sajnos az enyém a végét járja, nem találni belőle kimagaslóan jó állapotút és az alkatrész ellátása is kezd gyengeséget mutatni.
Nem mondanám, h leélt volt az autó, mivel a vásárlástól számított 2 évig nem volt semmi baja, aztán utána elindult kb minden. Ha már a vásárláskor rejtegetve lettek volna a hibái, azok azért szerintem hamarabb kijöttek volna. Egyébként kb pont ezeket a hibákat olvastam a többi tulajnál is, csak nekem szerintem szerencsétlenségemre egymás után jöttek elő :)
A karosszériára vonatkozó véleményeddel nem értek egyet. Pl. mi utóbbi 2 évben olyan esztétikai hibára nem költöttünk, hogy rányitották az ajtót bevásárlóközpont parkolójában az ajtónkra. De: 14 én szervizben szervizelés megtette a hatását: a mai napig hibátlan az autó. A klímakompresszor a gyengéje, azt cseréltük 3 éve, de ezt leszámítva egy szavam sem lehet rá! Nekem pl. egy ennyi idős autó megvásárlásakor ezek lennének az szempontok.. Na meg azt is csak Magyarországon hiszik el az emberek, hogy tizenéves autók 100 ezer km környéki futásteljesítményűek :-) Javaslom, hogy nézesd át szervizben, mielőtt megveszed, nehogy úgy járj véletlen,mint az előző hozzászóló aki ráköltötte az autó vételárát a javításra. (Szerintem általában pont a ránézésre csillivilli autókkal szokott ez lenni.)
Nekem 1.6 16V BCB van. 260.000 km után most esett át teljes motorgenerálon, konkrétan alig van olyan dolog, amit még nem cseréltettem ki, kezdve a lambdaszondától, zárszerkezetek, ablakemelő mechanika, kuplungszerkezet vagy kuplung munkahenger...tényleg, ami elromolhat, az el is romlott...A szelepek tisztogatása az kb éves szinten ismételhető. Nem számoltam össze, de a 4 évvel ezelőtti (800.000HUF) vételárát már simán ráköltöttem, ami szerintem azért nem teljesen mondható normálisnak. De! mindezek ellenére szeretem és nem adtam el, tetszik a formája és számomra kényelmes (193 cm vagyok). Majd kiderül, h milyen meglepetéseket tartogat még, aztán meddig bírom idegekkel :)
Egy korrózióra hajlamos pontja van a karosszériának. Az első kerekek mögötti esővíz elvezető csatorna a doblemez mögött és külső része. Szeret eldugulni és megragad benne a sár meg a földes falevél. Ez átázik és remekül tudja rohasztani. Ha az néha ki van tisztítva akkor semmi gond.
2010-ben vettem, 2011 vegen 1 het kul-el lett cserelve eloszor csak egy, majd bedobta egy masik hengerre a check engine-t, igy a maradek 3-at egyben csereltuk.
aztan most februarban lett 1 darab cserelve. vegulis 7 ev alatt elfer.
Két éve van nálam az autó, eddig a szokásos csere alkatrészeken kívül semmi nem volt az autóval. Remélem marad is így. Check engine-t nem dobott (Bár típushiba, hogy szereti csipégetni a trafót.)
Szia igen maradt a gyári fejegység, az első ajtók kábelezésére kötöttem majd a küszöbnél vittem a hátsó ajtókhoz.Ez volt a legelérhetőbb és kivitelezhető számomra.