Az SD az MMC elődeje. A változtatásokat nem veszi észre semmi, ami fogadja az MMC-t az fogadja az SD-t is, de ugyanez fordítva nem igaz ! Sebességben is ugyanaz, árban is hasonló azonban az SD-t már nem fejlesztik tovább.
Van pár memória kártyám, mindenféle tipusú és márkájú, kivéve Sony Memory Stick. Átvétel Bp-en, fizetés kp-ban :-)
Ha valakit érdekel írjon emilt, vagy keressen ICQ-n.
én is most akadtam rá a topicra. lehet, hogy már más topicban meséltem a "történetem":
márciusban vetten a session7.com-nál egy 256-os sandisk cf kártyát a meglévő noname (mistralban vettem) 256-os mellé. 1-2 hónapig ment is, ám egy kritikus pillanatban (szerencsére kép még nem volt rajta, de kellett volna a hely) a sandisk kipurcant... /-: szerencsére a session7 postai úton garanciálisan kicserélte, ám kb. 10 kép után az új sandisk is kikészült... /-: már megijedtem, hogy a d30 a hibás... megint kicseréltettem garanciában és gyorsan eladtam, vettem belőle még egy nonémet, azóta remekül megy... :-D
Ha tényleg van egy ilyen munkád, két 512-es CF-el folvamatosan lőhetsz és a másik közben töltődik át a notebook-ra. Egy több száz felvételes munka kedvéért a saját asztali PC-det is érdemes odaszállítani... Én nem haboznék, ha volna ilyen munkám :)
Szerintem rossz helyen kapizsgálsz, ha valóban 1-2x kéne csak ilyen...
Szerintem bérelj pár ezerért egy 50-100 GB teljesítményű laptopot egy napra. Megcsinálod a fotót, utána áttöltöd a gépet fényképezőn keresztül és kész...
Ha sokszor kell ekkora kapacitás, akkor is jobb venni egy alap laptopot 10 GB vinyóval. És oda pakolni a dolgokat.... Nem több pár tízezer Forintnál... Amit Te mondtál, ahhoz képest olcsó...
Hello Riff-Raff!
Az A70 kategóriájú gépbe, ahogy mondtam is, ez teljesen mind1. Sebességkülönbséget nem fogsz észrevenni közöttük, ha egy kártya jól működik.
DSLR-ekben viszont igen, és a kártyaolvasóban is, főleg USB2-n...
A videó meg: a kártyára annyi videó fér fel, de egyszerre nem tudsz annyit csinálni! Nekem nincs A70, nem tudom pontosan, de asszem 320x200-ban 3 perc - 180sec - a nagyobb felbontásban viszont csak fél perc(!) a készíthető videó hossza.
Nézz utána. Ez valószínűleg épp azért van, vagy legalábbis azzal összefüggésben amit mondasz.
A gép kijelzi ugyan, hogy van 999 másodperced, (az adott nagy kártyán, és csak ennyit tud max. kijelezni!) de a max. idő után vége lesz a videónak!
Egyébként szerintem a Sandisk-ből csak jobbat (ultra) vegyél, a simák nem valami nagy számok, legalábbis ez a (részben) tapaszatalat, és a véleményem innen-onnan...
Van egy megrendelőm, (többször dolgoztam már neki) TIFF képeket kér, ez a Nikon 5700-asnál 14MB/felvétel.
Az 1 GB-os IBM Microdriveomra 70-72 ilyen felvétel fér rá.
Azt mondta az emberem, h talán lesz egy olyan munka, amikor több száz felvételt kellene készíteni egy külső (nem otthoni, de hálózati árammal ellátott) helyszinen egymásután, de úgy, hogy nem lenne lehetőségem arra, hogy 70 felvételenként hazamenjek áttölteni a PC-re.
Vegyek 2 GB-os CF II. kártyákat (kellene vagy 4 db. még) egy vagyonért, vagy inkább jobb megoldás a hordozható mini winchester, ahová át tudnám töltögetni hetvenesével a képeket. Állítólag van ilyen 30 sőt 40 GB-os is, olyan 100-130 eFt-ért.
Ki használ ilyet, mennyire megbízható?
A fő gondom az, hogy valszeg csak egyszer lennék így "csúcsrajáratva" és ezután ott maradna a drágán vett kapacitásom.
Létezik olyan hely, ahol lehet kölcsönözni ilyet?
Mit tanácsoltok? Szeretnék tájékozódni, ne akkor kelljen kapkodni, ha mégis létrejönne ez a munka.
Köszi az információt, de ahogy elnézem ezeket a teszteket, azért lehet, hogy nem teljesen mindegy.
A specifikáció szerint egy 256 megás kártyára 249 másodperc film fér, ha a legjobb felbontással filmezek, tehát 1 másodpercnyi film kb. 1 MB. Akkor viszont a kártyának tudnia kell ekkora írási sebességet, nem? Az egyszerű SanDisk ezt pont nem tudja, és amelyik internetes áruházban én néztem a gépet, ott pont azt ajánlgatják hozzá.
Jaj, most írtam le az A70 topicban amit kérdezel, remélem azt megtalálod, a sebességről meg pl. itt találsz egy összehasonlítást.
De az A70-be ez hidd el, hogy teljesen mind1, mert annál nem fogsz észrevenni különbséget a kártyák közt! De ha van kártyaolvasód akkor számíthat.
Egyébként az A70-be csak Type I. megy bele. De ami az általad belinkelt helyen van tényleg zavaró. Mert nem pontos.
Nézz be az A70 topicba!
Sziasztok!
Új vagyok a témában, most készülök beszerezni egy Canon PowerShot A70 gépet, egy barátom hozza az USÁ-ból, ott sokkal olcsóbb.
A gép CompactFlash kártyát használ, és a Canon honlapján némi ellentmondás van arról, hogy belemegy-e a CompactFlash type II kártya. A képtárolásnál azt írja, hogy
Other: CF card slot (accept type I and type II cards)...
Na most mi az igazság? Tudja valaki?
Meg egyáltalán mi a különbség a type I és a type II kártyák között? Mi az előnye és hátránya az egyiknek a másikhoz képest? Úgy tudom, hogy a type II egy pici winchester, és tán gyorsabb, mint a type I.
CompactFlash type II = MicroDrive?
És mit lehet tudni az egyes kártyák sebességéről? Némelyikre rá van írva, hogy valahányszoros (4×, 16×, 40×), de a legtöbbre nem.
Feltételezem, hogy a gép se végtelen sebességgel tudja a kártyára küldeni az adatokat, akkor pedig nyilván van egy felső határ, aminél gyorsabb kártyát nincs értelme venni. De mi ez a határ?
Ha valaki tudja a válaszokat, kérem, hogy írja le gyorsan!
Kérdésem lenne,hogy melyik memóriakártyát érdemesebb vennem?SD,vagy MMC?Ezeknél számít-e a márka?Számomra a megbízhatóság lenne a fontosabb.128MB-ban gondolkodom.Hirtelen Delkin 128MB SD-t tudnék 19 990 Ft-ért.Ettől létezik olcsóbb?
A gépemben van 16MB belső memória.Ha belerakom a kártyát összeadódnak,vagy csak az egyiket használhatom?
Ha valakit érdekel, akkor típusváltás miatt megmaradt egy USB1.1-es CF/SM olvasóm két kártyával, ami vagy eladó, vagy értékegyeztetéssel MemoryStick-re cserélhető... Driver és doboz van hozzá. >>> mail
Mennyit fogyasztanak a memóriakártyák? Ha egy pocket PC-ben is szeretném használni, nagy különbségek lehetnek akku élettartamban a memória típus függvényében?
3M-ben van, csak ahhoz meg kell venni kartyaolvasostul:( Egyebkent a csomagban van mindenfele cf-sm, cf-mmc/sd, cf-ms. Igazabol csak cf olvaso a cucc de van hozza mindefele adapter, egyebkent baromi ronda es draga. Asszem a qwerty-nel lattam egy eve.
Persze, letezik :
http://www.mittoni.com/securedigital/adapter.html
Hazai forgalmazot meg nem lattam, talan kerdezz ra: www.digitcam.hu vagy www.mediker.net -nel.
Tu.keppen csak ott hibazhatsz, ha nem a megfelelo verzioszamu alaplaphoz toltod le a BIOS-t. Ha bizonytalan vagy, inkabb NE fogj hozza...
Nekem egyszerunek tunik, mert ez a szakmam :))
Amit ketlek, hogy a BIOS frissites megoldana az 1.1 rol a 2.0 -ra valo USB atterest (a honlapon erre semmi nem utal + ennel azert bonyolultabb a dolog). Inkabb vidd be a szervizbe s csinaltasd meg veluk.
Hi !
Köszi. Letöltöm, telepítem, konfigurálom, utána pedig elindítom? Megmondom őszintén, hogy félek tőle, mert nem tudok angolul, és ha elbaltázom, akkor se régi Bios, se új.Akkor aztán ott vagyok ahol a part szakad, és még tanácsot se tudok kérni Tőletek, döglött géppel.Meg ez esetben lehet hogy a garancia is ugrana./Abit SA7-re 2 év van/.Szóval túl nagy a kockázat.Üdv.