Keresés

Részletes keresés

szg8 Creative Commons License 2006.03.13 0 0 343

Rá lehet rakni...Az viszont már más kérdés, hogy milyen képminőséget ad...

 

Előzmény: mdemcsik (342)
mdemcsik Creative Commons License 2006.03.13 0 0 342

Heló!

Van valakinek Sigma 1.4x EX APO DG? Ez csak EX obikhoz jó vagy a sima sigmához is? Konkrétan Sigma 70-300 APO DG amihez kellene.

Ybrik Creative Commons License 2006.03.13 0 0 341
nikon tc201-elkelt.
Előzmény: Ybrik (331)
rover216 Creative Commons License 2006.03.12 0 0 340

Sziasztok!

 

Átmenetes szürke szűrőt szeretnék(52mm) venni!

 

Hol probálkozzam !?

Nem nagyon találtam optiformnál, edigitalnal..

 

Köszi

jiljil Creative Commons License 2006.03.09 0 0 339
Na itt télleg 35eFt!
Kössz a segítséget remélem lesz is nekik!
konaking Creative Commons License 2006.03.09 0 0 338
Nézd meg a tmfoto.hu-n.

Előzmény: jiljil (332)
jiljil Creative Commons License 2006.03.09 0 0 337
Betettem oda is!
Ybrik Creative Commons License 2006.03.09 0 0 336
Egy próbát megérne a természetfotós oldal ott sok a tc szakértő.És lehet ,hogy erre ritkán járnak.
Előzmény: jiljil (334)
Ybrik Creative Commons License 2006.03.09 0 0 335
Bocs, akkor már megint megbomlott az elmém!Mindig olcsóbbnak hiszem a dolgokat....
Előzmény: jiljil (334)
jiljil Creative Commons License 2006.03.09 0 0 334
Az általad említett ár körül szeretnék venni!
Én most 52300 Ft-ért látom az Optiformnál!
Köszi a segítséget!
Előzmény: Ybrik (333)
Ybrik Creative Commons License 2006.03.09 0 0 333
A mennyire tudom a kenko pro-újonan sincs horror árban.Optifofmban tuti megnézheted-kipróbálhatod.Bár én dícséretet és negatívumot egyaránt hallottam róla.(úgy emlékszem 35e körüli ára van)
Előzmény: jiljil (332)
jiljil Creative Commons License 2006.03.09 0 0 332
1,4x 1,5x-t keresek Canon EOS csatlakozással.
Sigma EX, Kenko PRO, Canon amikre gondoltam.
tel: 70/2019839
Ybrik Creative Commons License 2006.03.09 0 0 331
Fontolgatom nikon tc 201-es konverterem eladását.Tökéletes állapotu optikailag,küllemre.(új optikát nézegetek és kellhet hozzá még tőke)Ha pont erre volna szükséged egyezkedhetünk..:30-470-21-77-vagy mail
arnyekxxx Creative Commons License 2006.02.19 0 0 330
Kösz mindenkinek a választ!
Pémén Creative Commons License 2006.02.19 0 0 329

Szóval a Soligort általában le szokták szólni. Többnyire joggal. Azonban ez az 1,7x konverter igen jó, lehet, hogy vak vagyok, de 70--200/4 L-el használva nem látok minőségi különbséget a Canon 1,4x és a Soligor 1,7x között. Mivel az árkülönbség jelentős, s mivel a Soligornak nincs jó híre, több tesztet is csináltam. Mindig az derült ki, hogy jó ez a Soligor. Nagyon.

Használom még a Kenko pro 300 DG-t is, a képminőség teljesen azonos a Canonéval. (1,4x és 2x) Viszont a 2x az 1,4x-hez képest (gyártmánytól függetlenül) mindig láthatóan többet ront, főleg a széleken. Középre komponált téma esetén, amikor a széleken csak bokeh van, persze minden remek.

Előzmény: arnyekxxx (319)
atmail Creative Commons License 2006.02.19 0 0 328

sziasztok!

1,6-os crop factoros (APS-C)  géphez (pl 350D) keresek step-down átalakítót előtétlencséhez. szerintetek mekkora az a max arány, ameddig le lehet menni. (nem akarok a különbőző átmérőjü obikhoz külön polár szűrőt, hanem gondoltam inkább veszek egy drágábbat közepes méretben, és  átalakítót használok hozzá felfelés és lefelé is) A felfelé átalakítás nyilván nem ront a képminőségen, de és az 1,6-os crop faktor miatt valószínüleg lefelé is van egy kis mozgástér, de nem tudom meddig érdemes elmenni. Volt ezzel valami tapasztalata valakinek?

áfium Creative Commons License 2006.02.15 0 0 327

kössz, én voltam a vevő!

Üdv.

Előzmény: garfieldka (326)
garfieldka Creative Commons License 2006.02.15 0 0 326
Ma adtam el egyet, de ha érdekel, írj magánban!
Előzmény: áfium (324)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2006.02.15 0 0 325
Én így használom, igaz más rendszerben, de én is egy 50/2 macro-t konverterezek meg, és így 70/2.8 lesz belőle, ami nálam 140mm eq. Ez szinte teljesen a 135mm-es portrék kategóriája.

Élességgel nincs gond (nagyon nincs gond....), viszont extrém körülmények között már láttam CA-t előhozni így (pl. vaku fénye csillant valami nedves virágon), ami azért érdekes, mert az obi önmagában a legkisebb CA-val rendelkező objektív a photozone szerint (minden rekesznél 0.25pixel alatt maradt 8 megapixelen)
Ez a jelenség talán valóban annak köszönhető, hogy a konvertert nem erre tervezték, sőt a gyári kompatibilitási listában kb. 1 évig ki volt húzva az 50/2 + TC.

Portrét készítve természetesen nem sikerült reprodukálnom a jelenséget.
Előzmény: arnyekxxx (319)
áfium Creative Commons License 2006.02.15 0 0 324

Üdv!

Ilyen adaptert keresek: ha van valakinek , vagy a német ebay-ról be tudja hozatni, kérem jelezze.

papugaja Creative Commons License 2006.02.12 0 0 323
A konverterek általában a 200mm feletti objektívekhez készülnek, ezért nem érdemes a rövid obikat konverterezni. A Nikon konverterek még specifikusabbak.
Előzmény: arnyekxxx (319)
**buci** Creative Commons License 2006.02.07 0 0 322
Canon 18-55 EF-S objektív 10eFt-ért eladó (350D-vel vásárolt Kit-ben). 5 kép készült vele, 100%-os állapotban van, 10 hónap garanciával. Nekem van egy Sigma 24-70 F2.8-am, azt használom, így feleslegesé vált a KIT obi. Tel:70-503-9177; buczko@colonial.hu
Ybrik Creative Commons License 2006.01.31 0 0 321
Ha kitudod fizetni a "gyárit" akkor érdemesebb azt venni.Amúgy mindent ki kell próbálni.Ajánlják ,hogy tc mellett 1/2-1 blendét rekeszeljen az ember.Én nikonhoz használok tc 201-301-et megelégedéssel.
Előzmény: arnyekxxx (319)
arnyekxxx Creative Commons License 2006.01.27 0 0 320
bocs a hejesirássért, ragadnak lefele a szemeim:/
Előzmény: arnyekxxx (319)
arnyekxxx Creative Commons License 2006.01.27 0 0 319
lenne egy-két kédésem. Egy telekonverter mennyire rontja egy 50mm-es 1.8as obi képét? És ha nagyon, akkor melyik tipus kevésbé? Valahol lehet találni ilyen összehasonito képeket? (a cél az lenne, hogy a fix 50-es obit portéra használhatobbá tenni, ha olcsobban megodhato konverterrel mint venni egy fix80-as obit és nem annyival xarabb a képe konverterrel) Láttam soligor 1,7x konvertert huszonezerért, ezen kivül hol, milyet lehet megfizethetö árban találni? Ezt a Kenkot sokan emlegetik, ez milyen?
mr.fenypont Creative Commons License 2006.01.20 0 0 318

Én most vettem egy canon 50mm 1,8 -as obit kenko gyűrűkészlettel..

olyan sok tapasztalatom nincs, de egy barátom már elég régóta használja a kenko gyűrűket ráadásul használtan vette.Még nem hagyta cselben soha ../pedig nem kíméli/

esetleg az érintkezők koszolódása lehet probléma de egy óvatos csiszolgatás mindent megold..

Szerintem nincs olyan nagy külömbség, csak az ár döntő..

A soligorét nem ismerem....

Előzmény: Törölt nick (307)
Ybrik Creative Commons License 2006.01.18 0 0 317
Próbált már valaki nikon tc14c-típusu konvertert?
Topy Creative Commons License 2006.01.07 0 0 316
Pl. eBay, KievCamera. <a href="http://www.kievcamera.com/product.php?ID=193" target="_blank">M42-EOS</a> egész olcsón is lesz. FD-EOS némiképp drágább. Ezt érdemes körbenézni, eBay-en sokszor olcsóbb. Gyakorlatilag mindenütt ugyanazt a gyártmányt találod.

Topy
Előzmény: EveRY (315)
EveRY Creative Commons License 2006.01.06 0 0 315
Canon FD-EOS és zenit/praktika menetes-EOS átalakitó gyűrűt keresek
lupusus Creative Commons License 2006.01.03 0 0 314

 

 Szervusztok! Minolta Dynax 404 sí és Sigma 80-200 af obi közé keresnék kétszerezőt,ha tud valaki kérem segítsen!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!