Keresés

Részletes keresés

püfffneki Creative Commons License 2016.08.17 -1 0 59

Nincs fantáziád hogy elképzeld?

Hogy olvasnál el egy regényt?

Előzmény: Shoterq (58)
Shoterq Creative Commons License 2016.08.17 0 1 58

...és üvölt a nép.......képet akarunk, képet akarunk....!!!! :D

Hol van ez a tákolmány helyileg? 

püfffneki Creative Commons License 2016.08.17 0 0 57

Bolhák csípjék a tervezőt hogy ezt kitanálta.

Előzmény: püfffneki (56)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.17 -1 0 56

Pedig az.

Már magában hogy ott fenn díszeleg egy beton placc amit sose nem használunk ez irritáló, és ez a betontömeg nagyon hiányzik a járdáról, ami bizony már ócska.

Azonkívül hőhídként üzemel.

És a véleményem szerint mintha el is kezdett volna sűllyedni, már nem tartaná biztosan önmagát.

Előzmény: arnyekxxx (53)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.17 -1 0 55

Ma esik az eső.

Az a tetőcsere nem olyan eccerű.

4 felület találkozik, kisház-,  nagyház- , kazánháztető és a terasz.

Na ezt 25 éve sem volt eccerű összehozni,

A srácok diplomások, nem vágnak bele, szakembernek meg túl kis meló, nagyon bonyolultan.

Előzmény: arnyekxxx (52)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.08.15 0 1 54

Érdeklődéssel várom a szappanopera folytatását... :)

 

 

Előzmény: arnyekxxx (53)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.15 0 0 53

Már írtam a 2 fölösleges nagy teraszt,

 

asszem a baj fogalmán nem ugyanazt értjük

Előzmény: püfffneki (51)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.15 0 1 52

Szóval akkora gond a kazánház szigetelése, hogy a múltkor egy vevőjelölt pont emiatt lépett vissza.

 

a leirásod alapján ezt szimplán nem hiszem el. Oda (a leírásod alapján legalábbis) kevesebb lenne egy komplett új tetőt csinálni mint amennyibe a költözéskor a butorszállítónak ki kell fizetni.

Előzmény: püfffneki (50)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.15 0 0 51

A nagy házzal is vannak bajok.

Már írtam a 2 fölösleges nagy teraszt, de majd még folytatom, hogy borzadjatok.

Előzmény: Mantis Screamer (49)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.15 0 1 50

Érdekes írtam egy hszt és elszállt.

Szóval akkora gond a kazánház szigetelése, hogy a múltkor egy vevőjelölt pont emiatt lépett vissza.

Ócsó megoldás nincs sok péze meg neki se volt.

 

 

Mantis Screamer Creative Commons License 2016.08.15 0 1 49

én úgy értettem hogy a nagy házzal is vannak a bajok, a kicsi meg borzalom, tényleg fura hogy pont a kazánház beázásán akadt ki, de nőknél előfordul az ilyen logika

Előzmény: arnyekxxx (47)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.08.15 0 1 48

voltam/vagyok hasonló helyzetben, de nem ennyire szélsőségesen, én egy hétvégi házat bővítettem, szigeteltem ami már jól néz ki kívül belül és télen is jól lakható, de sok olyan probléma van amire sose lesz végleges megoldás mert eredetileg nem családi háznak épült, akármennyit is költöttem a legjobb megoldásokra és szakemberekre (de azért még mindig olcsóbb volt mint elbontani és újat, igaz nagyobbat építeni)

 

ahogy azt leírod az tuti hogy kazánház a beázásánál csak nagyobb problémáid vannak/lesznek

 

vagy van elég erőd és pénzed valamennyire rendbe hozni, ami amúgy tuti nem éri meg, főleg ha nem értesz hozzá, csak át fognak baszni ahol lehet és sose lesz jó

vagy megszabadulsz tőle és nem nézel vissza

 

Előzmény: püfffneki (44)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.15 0 2 47

illetve mostmár kezdem az egészet nem annyira érteni, az egész beázási mizéra annyi, hogy egy 2méteres kazánkázon le kéne szigetelni a palatetőt? És tulajdonképpen felhuztátok a rendes házat is jó anyagokból amivel semmi baj, csak neked bassza a csörödet, hogy van egy beonterasz amire kellene valami hőszigetelést pakolni?

 

 

A leirásad leginkább valami dadaista prózának jók.

arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.15 0 0 46

nem is neked kell elképzelni, hanem a vevődnek. Neked csak azt kell elképzelni, hogy a házad csökkenti a telked értékét tehát az árat max telekárra szabad belőni és minden rendben is lesz.

Előzmény: püfffneki (43)
hétdiplomás hétnyelvű Creative Commons License 2016.08.15 0 1 45

Ami nem faház az megmarad a tűzben?

 

Egyébként szerkezetileg ez akkora rakás szar hogy egy fillért nem érdemes rákölteni.

 

Add el akár telekár minusz bontási költségért is, és menj el egy problémamentes albérletbe.

 

 

 

 

Előzmény: püfffneki (30)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.15 -1 0 44

Sajnálom, hogy nem érted.

Megromlott a viszony és a szüleim nem adták el a lakást, ami ugye a tőkéje lett volna a nagy ház építésnek, ezért kellett leállni és megelégedni a putrival évekig.

 

Mindkettőnk szülei a városban maradtak, és a mi telkünk lett az ő a kiránduló helyük, nálunk neveltek állatot a sógorék, de szerencsére az már 20 éve leállt.

De az épület amibe voltak változatlanul ott díszeleg.

 

Az meg hogy mégis megépítette mind a 2 lakást a párom, az ő nagyzolását mutatja. Pasi volt , na.!

Majd jó lesz a gyerekeknek.

De ők nem akartak diplomásan falusiak maradni.

Előzmény: Mantis Screamer (42)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.15 -1 0 43

Ez az . Mán a teraszok lebontása is micsoda meló. El se tudnám képzelni.

Előzmény: Mantis Screamer (40)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.08.15 0 2 42

ezt nem annyira értem

 

Megromlott a viszony de még mindig közös telekre építettetek két házat ? De már leléptek és egyedül maradtál a szüleiddel házakkal, melléképületekkel és az állatokkal ? Mármint az Darwin szerinti állatokkal ?

Nem akarom magam IRL-zés miatt kitiltani ha nem akarsz ne válaszolj. De hány éves vagy, mennyi ideig csináltak belőled hülyét és tanultál-e belőle ?

 

 

Előzmény: püfffneki (2)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.15 0 1 41

Ha jó helyen van a telek akkor a bontási költségekkel is megérheti. Persze ha ugyanott vannak beépítetlen közművesített telkek ugyanannyiért akkor azt kell megvenni

Előzmény: Mantis Screamer (40)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.08.15 0 1 40

"amennyiben telekáron odaadod (és van olyan jó helyen, hogy érdemes legyen oda építeni)"

 

és ha lesz aki nem számolja le bontási költséget

Előzmény: arnyekxxx (36)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.08.15 0 1 39

a tervező magával tett jót, nem veletek

Előzmény: püfffneki (32)
gitana19 Creative Commons License 2016.08.15 0 0 38

Légyszi, légyszi, menj el, és dokumentáld is!

Előzmény: püfffneki (21)
Táblaíróság Creative Commons License 2016.08.15 -1 0 37

Fotók kellenének a házról.

Előzmény: arnyekxxx (36)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.15 0 1 36

és van jó sok pénze, az kihívásnak tekinti a helyzetet, megveszi és jól helyre pofozza a házat.

 

általában akinek sok pénze van, az nem hülye, hogy "kihívás"  jelszóval elégessen milliókat, többek között ezért is van sok pénze. A leírásod alapján a házadat ezzel az eszközzel lehetne leginkább hasznosítani, amennyiben telekáron odaadod (és van olyan jó helyen, hogy érdemes legyen oda építeni):

 

 

 

Előzmény: püfffneki (32)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.15 0 0 35

a fólia továbbra is megoldaná, hogy a víz ne a kázánodra csöpögjön, de a lustaság láthatóan nagyobb Úr mint a lőrinc

Előzmény: püfffneki (30)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.15 0 1 34

sok baromságot szoktál te olvasni, nincs ebben semmi meglepő

Előzmény: püfffneki (31)
Táblaíróság Creative Commons License 2016.08.15 -1 0 33

Nem lehet nagy ez a kazánház, ha a két épület közé van beépítve (2 métert írtál).

Na már most! Egy néhány négyzetméteres tetőt kijavítani, hogy ne ázzon be, max egy délelőtt megvan.

Ha leszeditek a hullámpalát, aláfóliáztok s visszarakjátok a hullámpalát, az néhány ezer forintos költség.

Előzmény: püfffneki (30)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.15 -1 0 32

Ja és persze reménykedek benne, hogy valaki aki olvassa és van jó sok pénze, az kihívásnak tekinti a helyzetet, megveszi és jól helyre pofozza a házat.

 

Sajnos az én párom megalomániás volt.

Mire eljutottunk oda hogy a nagy házat építsük az engedély lejárt és egy tervezővel meg kellett újíttatni.

Ő hogy ne csak szolgaian másolja változtatott rajta ezt azt. Tervezett 2 teraszt hozzá a tetőtérbe amibe a párom  beleszeretett.

Imádott betonozni.

Így került a beton a föld helyett a magasba.

Olyan hogy hőhíd akkoriban nem volt emlegetve.

 

püfffneki Creative Commons License 2016.08.15 -1 0 31

Nemrég olvastam egy másik topikon, hogy ez génhiba.

Ezért van az hogy az a csapás ami az egyiket erősíti a másikat padlóra küldi.

Előzmény: arnyekxxx (29)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.15 -1 0 30

Ebből is láccik, hogy egy brutál bunkó vagy és nem mérnök az tuti.

Mit oldana meg a felgyújtás? Nem faház ez hogy porig égjen és rögtön üres  telek legyen belőle.

 

Pont a kedvedért készül ez a topik, maceráltál mindig a fóliázással, most meg itt a másik remek ötlet.

 

A tűz az amitől leginkább rettegek. Egyébként nem ülök a kazánházban, nem zavarna a beázás, de félek hogy a nedvesség miatt zárlat lesz, aztán tűz, és ott van még a gáz is.

Muszáj lenne találni egy ócsó megoldást.

 

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (10)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!