Keresés

Részletes keresés

Garfield007 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 59301

:-))))

Előzmény: halaloszto (59295)
Madaraspisti Creative Commons License 2014.03.18 0 0 59300

 Valószinű egy beltéri anyagot használtál kültérre.

 

Bent nincs eső és eső elvezető, az kint vagyon.

Előzmény: murray (59299)
murray Creative Commons License 2014.03.18 0 0 59299

adott ilyen piros estricht beton 40 kilós. javitottam betört beton részt (esőelvezető vályú) és megkötés után ilyen porlós, szemcsés felülete lett , rengeteg lejön , tök gáz. valamit elqrtam?

 

einohyl Creative Commons License 2014.03.18 0 0 59298

"valami piszlicsáré melléképület-ereszcsatorna miatt."

 

 

 

 Akár az én egyik szomszédom !!

Előzmény: sygma (59284)
Digires Creative Commons License 2014.03.17 0 0 59297

Sajnos az építő ipari fogalmakban gyenge vagyok, ezért szeretnék segítséget kérni.

 

Egy építőipari cég felkért, hogy végezzen el a generál kivitelezés utáni nagytakarítást, de nem értem, hogy mit takar a megrendelői  szolgáltatás 2%+ Áfa a dolgot még az is bonyolítja, hogy alanyi ÁFA mentes is vagyok.

sygma Creative Commons License 2014.03.17 0 0 59296

> ha nem szivbajos a sofor

 

Nem úgy ismerem. De van 8t rakodógép is a közelben, az is tud nyomni/húzni rajta...

 

-Sygma

Előzmény: halaloszto (59295)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.17 0 0 59295

harom ember az semmi egy teherautohoz kepest. ha nem szivbajos a sofor, akkor meg kell rantani. tehat nem erobol huzni, hanem hagyni kis lazasagot a lancban, hogy elsore mondjuk felmeter nekifutasbol huzza meg. es ember ne alljon a kornyeken. najo, inkabb ne, ez tok veszelyes.

 

Vajk

Előzmény: sygma (59294)
sygma Creative Commons License 2014.03.17 0 0 59294

> gorbiccsetek vissza!

 

Kicsit kajla lesz..

 

> hogyan gorbult el? megtolta valami gep?

 

Aham. Egy "furgon" 1x tonna teherrel megbillent a rossz homokon, beleakadt és ő győzött...

 

> kotel/lanc, es vissza kell huzni.

 

Megpróbáljuk egy 8 tonnás "holdjáróval". Három ember meg se tudta moccantani...

 

-Sygma

Előzmény: halaloszto (59293)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.17 0 0 59293

gorbiccsetek vissza! hogyan gorbult el? megtolta valami gep? kotel/lanc, es vissza kell huzni.

 

Vajk

Előzmény: sygma (59291)
sygma Creative Commons License 2014.03.17 0 0 59292

> Ha ekkora gyökér a szomszéd, akkor inkább költözz el :)

 

Ne tudd meg, úgy imádja mindenki. Holnap feldobom neki, hogy adja el a "házát", és húzzon a p-be, szerintem utcabál lenne a tiszteletemre. ;)

 

Köszi a segítséget!

 

-Sygma

Előzmény: KömKel (59290)
sygma Creative Commons License 2014.03.17 0 0 59291

Sikerült az egyik kerítésoszlopot meggörbíteni...

60x60x4 zártszelvény, horganyzott, 1 méter mély alapban (C20) kb. 50-60 cm hosszúságban van, viszont először 15 cm átmérőjű csővel kimaszkoltuk a helyét, majd 2 hónappal később külön tettük bele (így precízebben lehet beállítani, illetve még akkor nem volt meg az oszlop).

 

Most ha felfelé megpróbálnánk kitépni, akkor ki győzne? :) Egybekötött annyira a két beton, hogy reménytelen legyen ez a művelet? kb. 4 tonnáig el tudunk menni...

 

A lakatos megnézi mint tud tenni, de szerintem:

 - melegíteni nem lehet a horgany miatt

 - tőben vágni és újrahegeszteni nem a hosszú élet titka.

 

Esetleg véssük ki?

 

-Sygma

KömKel Creative Commons License 2014.03.17 0 0 59290

Ha ekkora gyökér a szomszéd, akkor inkább költözz el :)

Természetesen elég szemre pár centi.

Előzmény: sygma (59288)
KömKel Creative Commons License 2014.03.17 0 0 59289

A tálcákba fúrj, mert a gerendák előfeszitett szerkezetek, azok jobb békén hagyni.

A tűzvédelem miatt tanácsos fém dübeleket használni álmennyezethez.

Előzmény: FluID (59286)
sygma Creative Commons License 2014.03.17 0 0 59288

> A toleranciát itt értettem.

 

Mármint hozzam az optikai szintezőt, és lőjem be mm-re, vagy elég ha szemre pár cm-en belül van? :)

Átdughatom a mérőrudat a szomszéd telkére, vagy az már birtokháborítás?

 

-Sygma

Előzmény: sygma (59287)
sygma Creative Commons License 2014.03.17 0 0 59287

> A szomszédviták elkerülése miatt azt szokták javasolni/mondani, hogy a keritésnél

> már ne legyen szintkülönbség a terepben.

 

A toleranciát itt értettem.

 

-Sygma

Előzmény: KömKel (59285)
FluID Creative Commons License 2014.03.17 0 0 59286

Sziasztok!

1950-es évek közepén épült két emeletes társasházban szeretnék gipszkarton álmennyezetet szerelni két szobában (20 és 15 m2). A födém betongerendás-tálcás. A gerendák kb 1 méterre vannak egymástól, felső részük kb 10-12cm széles, közöttük salakos feltöltés. Fúrhatom nyugodtan a vázszerkezet rögzítéshez szükséges furatokat? Gondolom a tálcákba kellene, nem a gerendákba... Sehol nem találtam ezekre vonatkozó információt a neten, pedig lassan minden második lakásban van álmennyezet. Csak én vagyok túl óvatos? Nem szeretném, ha a felső szomszéd leköltözne :-/ Köszi!

KömKel Creative Commons License 2014.03.17 0 0 59285

"A szomszéd terepszintjéhez képest mekkora tolerancia megengedett?"

 

Az oldalkert általában 4-6 méteres. Ha ennek a felét vesszük, ami 2-3 méter, ezen a szakaszon 10%-os lejtés nyugodtan megengedhető.

A másik megoldás, hogy sok helyen az oldal és hátsókert felében semmiféle tereprendezést nem engednek meg, ilyenkor a keritéstől 2-3 méterre épül egy mini támfal (amit nem szabad annak hivni, mert akkor engedélyköteles), és akkor akár 70 cm is lehet a terepfeltöltés, hiszen az engedélyköteles 1 méter alatt vagy...

 

A szomszédviták elkerülése miatt azt szokták javasolni/mondani, hogy a keritésnél már ne legyen szintkülönbség a terepben.

 

Van egy ilyen megoldás:

http://www.epitesimegoldasok.hu/index.php?id=ket-nap-alatt-telepitheto-sovenykerites

 

Sajnos árat nem tudok hozzá, mert egyelőre most kezdik forgalmazni nálunk (juhtubeon vannak fent videók róla). Biztos k. drága lesz :/

Előzmény: sygma (59284)
sygma Creative Commons License 2014.03.17 0 0 59284

> Annyi van általában, hogy a szomszédok felőli oldalkert/hátsókert kötelező

> méretének feléig tölthetsz fel magasabbra, mint a szomszéd terepszintje

 

Na, ez a lényeg. Köszi, sokat segítettél!

A szomszéd terepszintjéhez képest mekkora tolerancia megengedett?

 

> és nem lejtheted felé az összes vizedet.

 

:)

A drága vizet? Elszikkasztom, kell a növényeknek. Valamit hablatyolt a drága, hogy "hatszáz négyzetméteres tetőről" (224) az összes víz a telkére dől. Valami vízmániás, a másik szomszédjával évekig anyázódott valami piszlicsáré melléképület-ereszcsatorna miatt.

Jelenleg egy 2 méter magas palakerítés választ el kettőnket. Mit tudok tenni, hogy ne kelljen bámulnom a képét és abba ne tudjon belekötni a hatóság? Kellene valami magas, sűrű dolog, pl. tujasor vagy egy belső, magasabb kerítés... Gondoltam egy szélesvásznú napelemtáblára is, amely megfelelően magas és széles. Gondolom itt is tartani kell az oldaltávolságot, illetve a magasságot kell megfelelően belőni.

 

-Sygma

Előzmény: KömKel (59283)
KömKel Creative Commons License 2014.03.17 0 0 59283

1 méteres függőleges irányú terepbasztatásig nem engedélyköteles.

Annyi van általában, hogy a szomszédok felőli oldalkert/hátsókert kötelező méretének feléig tölthetsz fel magasabbra, mint a szomszéd terepszintje, és nem lejtheted felé az összes vizedet.

30-50 cm terepmagasitás minden további nélkül belefér.

Előzmény: sygma (59282)
sygma Creative Commons License 2014.03.17 0 0 59282

Építési telken a vízszinthez képest mekkora "hullámosság" lehet a talajszintben a ház mögötti részen? Úgy értem, hogy építhetek-e "dombot" vagy gödröt, annak mekkora lehet a maximális magassága/mélysége, illetve az milyen meredekségű lehet az oldala?

Igazából nem célom ez, csak ha van mondjuk 10-20 cm hullámosság benne amíg le nem tömörödik rendesen, és a kedvenc kis szomszéd netán befűzné az A4-est..

Illetve meddig "depózhatok" kb. 1 méter magas földkupacokat saját telkemen?

 

Építkezés során és után a felső homokréteget 10-15 cm vastagon lekaptuk (ment előre a házhoz), és hozatok rá ugyanilyen vastag termőföldet, helyreállítva az eredeti domborzati viszonyokat. Ennek (az eredeti szint helyreállításának) van-e bejelentési- vagy engedélykötelessége?

 

A helyzetet némileg bonyolítja, hogy a telek hátrafelé lejt kb. 1 métert 50 méter hosszon.

Természetesen a házat nem ferdén, hanem az utcaszintet tartva vízszintesen építettem, így hátul a járdaszint (kb. a telek felénél) fél méterrel magasabban van az ottani eredeti szinttől.

Tehát az utcafronttól 23 méteren keresztül vízszintes a ház/talaj, majd a ház hátsó falától kb. 1 méterre (járda szélesség) kezdődik egy fél méter szintkülönbségű, kb. 30 fokos letörés (hogy ne csússzon meg), utána az eredeti szint maradna meg a telek végéig.

 

-Sygma

kicsiati Creative Commons License 2014.03.17 0 0 59281

Meg van. Sakret márkájú, flexibilis cement bázisú.

Előzmény: Törölt nick (59278)
kicsiati Creative Commons License 2014.03.17 0 0 59280

Ha jól emlékszem cement. Flexibilis. A márkája most nem jut eszembe, délután megnézem.

Előzmény: Törölt nick (59278)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.16 0 0 59279

Én fordítva csináltam,a lamináltra raktam az új padlószőnyeget:)az is gáz vajon,kérdezném a hozzáértőket?

Előzmény: spucc (59260)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.16 0 0 59278

Milyen fugaanyag? Cement vagy műgyanta bázisú?

Előzmény: kicsiati (59261)
Garfield007 Creative Commons License 2014.03.16 0 0 59277

Döntsük el, hogy mit szeretnél: lebeszéljünk vagy rá? Mert úgy kezdted, hogy jó lenne úgy? :-)

Szóval, ha kicsit is fennáll a befülledés veszélye, akkor valóban nem ajánlott a dolog.(bár itt majd Kelemen elmagyarázhatná, hogy esetleges pára kicsapódás, hogy marad csak a fólia alatt)

A por és akta alapból egy alapos takarítás után értendő mennyiség, aminek maradékát jó esetben a parketta alatt kell tartanod.

 

Előzmény: spucc (59276)
spucc Creative Commons License 2014.03.16 0 0 59276

 

Köszi Neked is a véleményed, én sem úgy gondoltam, hogy tuti hogy mindenütt be fog fülledni a padlószőnyeg. De fennáll a veszélye, és ott van a másik dolog, az atkák, és a sok por is.

 

Ez a befülledés dolog szerintem egy családi háznál gyakrabban előfordulhat, a következőképpen:

 

Adva van egy födém (nálam monolit vasbeton) , összesen 35 cm vastag. A kérdéses szoba alatt fűtetlen előszoba, vagy garázs, a sarok esetében oldalsó hőelvonás is számottevő, mert a monolit födém oldalra kinyúlik a szabadba, (terasz ill előtető) így egy "kitűnő" hőhíd is rontja a helyzetet.

Így az egyes födémrészek abban az időben, amikor egy ideje nincs fűtés sem lehűlhetnek 15-17 fokra. (vagy lejjebb is)

Akkor begyújtok, a lakáshőfok a padlónál is felmegy pl 20 fokra, míg a 15-17 fokos betonfödém hőtehetetlenségénél és a külső hőelvonás miatt csak nagyon lassan melegszik. A végeredmény, hogy előáll az alábbi táblázatból való helyzet:

 

Ha a rel. páratartalom 70%, a levegő hőfoka (a padlónál) 20 fok, akkor a betonon 14,4 fokon páralecsapódás lesz.

Ha jól okoskodom....

 

megj: a táblázatot valamelyik index fóromról plagiztam, de nem tom már hogy honnan.

Előzmény: Garfield007 (59274)
KömKel Creative Commons License 2014.03.16 0 0 59275

Az Xps alátét ”kőkemény” ehhez képest. Ez az alátét képes 3 mm-nyi szontkiegyenlitést felvenni.

Előzmény: spucc (59273)
Garfield007 Creative Commons License 2014.03.16 0 0 59274

A második olyan lakásban élek, ahová így tettük le a laminált padlót. Itt a mostaniban meg durvább is a helyzet, mert a 70-es évek kék filc "padlószőnyege" volt, gyakorlatilag felporszívóztuk, a maradékot ha fel kellett volna szedni, még most is szednénk...

Panelben a befülledés elég kicsi esélyes szerintem(kivétel fürdőszoba), főleg, hogy nálunk pl. télen folyamatosan megy a párásító.

Nem huppog, nem billeg, a legnagyobb probléma, hogy az ajtókon faragni kell, mert a padlószőnyeg szintje fölé rakod a parkettát, az ajtók tuti nem fognak csukódni.

De persze ez a módszer unorthodox, nem ajánlott csak leírtam, hogy működik, nincs vele bajunk.

Előzmény: spucc (59273)
spucc Creative Commons License 2014.03.16 0 0 59273

"Nagyon rossz ötletnek tartom."

 

Most már én is. Eszembe jutott, már hallottam valahol, hogy a padlószőnyeg befülledhet, pl. sarkokban, hiába van emeleten.

 

"inkabb profin aljzatkiegyenlitozni...mert tenyleg idegesito amikor huppog."

 

Nem úszom meg, már látom...

 

Köszi a válaszokat.

 

De azért azt csak nem akarom érteni, hogy egy pl. 4-5 mm vastag alátét szivacs esetén miért nem fog "huppog"-ni? Mi az a tulajdonsága  az ilyen alátéteknek, hogy ezt nem teszik?

kicsiati Creative Commons License 2014.03.16 0 0 59272

Jó, ez sem kék, hanem világos szürke. :-) (Mapegum wps)

A csempe ragasztó cement kötésű, a festék meg diszperzit alapú. Valahol azt olvastam, hogy ezt a mapegum szigetelés speciális festékkel lekenhető, de sehol nem írják, hogy milyen speciális festékről van szó.

Lehet, hogy megkockáztatom, és ebben a sorrendbe festem le:

üvegszövet tapéta - mélyalapozó - mapegum - mélyalapozó - hera festék

 

Azért még megvárok pár véleményt. :-)

Előzmény: joevagyok68 (59270)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!