Keresés

Részletes keresés

andrew79 Creative Commons License 2011.04.20 0 0 32434

Vélhetően a 2143-as zónázót érted el, ami menetrend szerint 17.28-kor indul, de lehet hogy késett 1-2 percet:

 

http://elvira.mav-start.hu/elvira.dll/xsl2/vt?v=10058&language=1&ed=4DAEB8C8

 

Üdv

andrew79

Előzmény: hörpölin (32418)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.04.20 0 0 32433

A fa koordinátáit viszont csak négy kilométeres sugarú körbe tudnám megmondani :)

Előzmény: K. Kata (32431)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.04.20 0 0 32432

Azért már ez is szép :)

Előzmény: K. Kata (32431)
K. Kata Creative Commons License 2011.04.20 0 0 32431

Vasárnap volt egy hete a legutóbbi kéktúrámnak. Reméltem, hogy elérem vele az 50%-ot, de egy pici még kelleni fog, csak 49,83%

Viszont láttunk egy szuper fát, felismeritek, merre van?

kvte Creative Commons License 2011.04.20 0 0 32430

Településnév elég.

Még 600 névvel végeztem ma, aztán meguntam. 1100-ig van szkennelve most, jó hír, hogy 821-től véget érnek a kalligrafikus betűk.

Előzmény: annyi baj legyen (32429)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.04.20 0 0 32429

Címnél gondolom elég a város6falu név, nem kell az utca, házszám?

Előzmény: kvte (32428)
kvte Creative Commons License 2011.04.20 0 0 32428

Újabb adagot szkennelek most, ha lenne még érdeklődő.

 

Délután és este tudom majd küldeni, aztán napokig nem leszek.

Többeknél felmerült, hogy mi a határidő: nincs, ha az elmúlt 15 évben ez így nem volt megcsinálva, akkor most sem életbevágó. Ha 1-2 hét alatt egy szakasz elkészül, az bőven elegendő, sőt.

Előzmény: kvte (32426)
lükepék Creative Commons License 2011.04.18 0 0 32427

ööö na jó, ne olvassak lineárosan, mi? :)

Előzmény: kvte (32424)
kvte Creative Commons License 2011.04.18 0 0 32426

A feladat nagyvonalakban a jelen állás szerint:

- a jelentkező kap egy efemm féle Excelt, meg egy asciimo féle excelt

- a jelentkező ezen felül kap több PDF állományt a feldolgozandó / ellenőrizendő adatokkal (kb 100 / jelentkező / alkalom)

- OCR nem játszik, de ezt majd úgyis látja miért, aki kapja

- az asciimo féle excelben kéne a megkapott sorszámtartomány neveinél kitölteni a települést, a teljesítés eleje-végét és a jóváhagyás dátumát.

Visszafele csak a módosított Excelt kérem, amit visszaküldés előtt kérnék még egyszer ellenőrizni.

Előzmény: kvte (32424)
lükepék Creative Commons License 2011.04.18 0 0 32425

már kezdtem lelkesedni és jelentkezni, de sajna csak home-office-ban tudok ilyet vállalni... :(

Előzmény: kvte (32390)
kvte Creative Commons License 2011.04.18 0 0 32424

Aki a múlt héten jelentkezett a felhívásomra (OKT teljesítők adatainak begépelése) és az elhatározása mellett még most is kitart, az dobjon meg legyen szíves egy emillel, arról az email címéről ahol tud egyben fogadni 4-5 MB méretű fájlokat.

 

Jó hír, hogy a a nevek és az egyesületnevek jó részét ugye megkaptam, de azt is ellenőrizni kell azért.

Előzmény: kvte (32390)
Morcsi Creative Commons License 2011.04.18 0 0 32422
Köszi szépen, holnap megpróbálom. Nem publikus a címed, itt nem akarok offolni, küldj légyszi mailt az itteni címemre!
Előzmény: adrivik (32421)
adrivik Creative Commons License 2011.04.18 0 0 32421

Valóban van ott szállás, amin meglepődtem, mert itt lakom, és még nem hallottam róla. Utána néztem, 13 óráig lehet keresni az állomásvezető asszonyt 322-480.

De nem tudom milyen szállást szeretnél, írd meg, lehet tudok ajánlani mást is.

Előzmény: Morcsi (32420)
Morcsi Creative Commons License 2011.04.18 0 0 32420

Valakinek nincs meg véletlenül a Sátoraljaújhelyi MÁV szállás kontaktja? Sehol nem találom a neten és amit eddig felleltem szálláslehetőséget, már mind tele van.

 

Köszi!

annyi baj legyen Creative Commons License 2011.04.18 0 0 32419

A geocaching fórumról:

Nógrádmegyer és Sóshartyán közötti földutas túra alkalmával egy barátom földbe levert kb..50 cm hosszú földbe leszúrt "lándzsát" talált!!! Könnyen bele lehet lépni és ha valaki megbotlik és úgy esik rá akkor...,komolyabb baj is lehet! Próbáltuk bejelenteni de nem tudtak vele mit kezdeni!!! Nem tudom hol lehetne érdemi lépést tenni! Állítólag a Mátrában is találtak már hasonlókat!!! Óvatosan közlekedjetek a földutakon!!!! Koo.: É 48°3,559' K 19°39,320'

hörpölin Creative Commons License 2011.04.18 0 0 32418

Országos Kéktúra
Nógrád – Ősagárd
2011. április 17.

 

Vasárnap jártam egyet az országos kéken, folytattam ott, ahol abbahagytam egy hónappal ezelőtt: Nógrádon. A fent nevezett szakasz eléggé lerágott csont, de vannak kisebb változások, ezért azt hiszem, nem árt, ha leírom a tapasztalataimat.

A start megközelítése vonattal történt:

 

Bp. Nyugati pu.:  05:41
Vác:   06:23
Vác   06:37
Nógrád:  07:16

 

Megérkezés után kicsit még elszüttögtem a nógrádi állomás várótermében: pecsételés OKT füzetbe és túrajelentésre, előkészületek az útra, aztán nekiindultam, méghozzá a falu felé. Nem mentem fel a várba, inkább csak körbesétáltam, mert a falu felőli oldalról még soha nem néztem meg. Hát, őszintén szólva, nemigen találtam megfelelő nézőpontot a fényképezéshez, pedig abból az irányból tényleg jól mutatnak a romok! Sajnos jó magyar szokás szerint a légvezetékek pókhálója mindenhonnan akadályozta a jó rálátást! Villanydrótok, kábeltévé, internet, telefon, mind-mind külön oszlopokon! Fejlövés! :-(

 

Végül teljesen körbesétálva a várhegyet 8 felé értem vissza sorompóhoz és vágtam bele a túra érdemi részébe. A falu feletti kis dombgerincre felkapaszkodva vettem észre, hogy most már megszüntették az elkerítést, nem kell a kerítésen átmászni, a rét szélén haladva kényelmesen elérhető a dombgerinc. A másik oldalon, a völgy alján, ahol a vonat is halad, elég nagy földmunkák zajlottak, itt a halmokat kerülgetve kellett megközelíteni a patak hídját és keresztezni a síneket. Az éppen születő töltésnek nem sok értelmét láttam, de majd csak kialakul, mint púpos gyerkőc a prés alatt!

 

   

 

Nógrád vára a falu felől

Kilátás az immár bekerítetlen rétről a falu felé

Földmunkák a vasút mellett

 

A Nagy-Kő-hegyre vezető kaptató viszont a régi volt, annyi változással, hogy most már nincs kilátás Berkenye felé a nagy irtásfoltról, mert megnőtt az újulat! Fenn a tetőn kis esővédő ház és pihenőpadok nőttek ki a földből, mégpedig 2009-ben, a Lokó pihenő oszlopára szerelt tábla szerint. A kilátás szép volt a Dunakanyar és Szokolya felé, meg is álltam pár percre pihenni és nézelődni. Lefelé a nyiladék jól járható volt, nem volt sár egy csepp sem – ez az egész túrára jellemző volt. Kényelmes ereszkedés végén értem el Magyarkutat, itt rövid kitérőt tettem az Irma-forrás melletti kis kocsmába stemplizni és inni egy sört.

 

   

 

Megy a vonat, megy a vonat Kanizsára...

Kilátás a Nagy-Kő-hegyről

A Lokó pihenő

 

A völgy útja jól járható volt, letisztíthatták a felületét, eddig ugyanis még soha nem vettem észre, hogy kilométereken keresztül jól látható rajta a hajdanvolt aszfaltozás nyoma. Jól volt jelezve a letérés az útról, könnyű volt észrevenni a Keskeny-bükki-patak völgyébe leereszkedő ösvényt. Rövid kaptatóval értem fel a Szendehely feletti mezők szélére, itt is jól volt jelezve az erdőbe való betérés helye. A 2-es útról szép volt a Naszály, alaposan meg is néztem, hiszen még fel kellett kapaszkodnom rá, aztán a forgalmas út szélén leballagtam Katalinpusztára. Délben értem el a kocsmát, stempliztem, lecsúszott egy sör itt is, aztán még ejtőztem pár percet.

 

 

   

 

A kissé elhanyagolt Irma-forrás

Kocsma a forrás mellett

Földúton a rétek között

 

Meredeken indított a Naszály oldalába felkapaszkodó ösvény, aztán ráálltam a hegyoldalban enyhén emelkedő földútra. Valaki panaszkodott a múltkorjában itt a fórumon, hogy milyen saras volt az út, hát, úgy néz ki, azóta javult a helyzet, mert néhány makacs (de kikerülhető) dagonya kivételével egész jó volt ez az út is! Tényleg csak pár percre álltam meg a szépen felújított Bik-kút mellett, aztán indultam tovább. Következett a hullámvasutazós ösvényes rész, aztán jött a feketeleves: a meredek kapaszkodó, végül a suvadásos ösvény fel a nyeregbe. Innen már kényelmes földúton mentem egészen a csúcsig.

 

A torony tövében zajos társaság készülődött a tűzrakáshoz, akkora volt a forgalom a tetőre vezető tyúklétrákon, hogy fel sem mentem. Túl sokan voltak itt, indultam is tovább pár perc múlva, negyed három felé! Ekkor jött a csúcs: már messziről hallottam a közeledő, erőlködő cross motorok hangját, végül a gerincen ereszkedő ösvényen akadtam össze velük: keményen túráztatva a motorokat, a köves gyalogúton - vagy gyakran mellette -  kipörgő kerekekkel a csúcs felé tartottak! Nesze neked, sziklagyep! :-(( Innen már sima utam volt lefelé egészen a földútig, aztán arra rátérve a Török-réti P- és K- keresztezéséig.

 

   

 

A Bik-kút

Suvadásos ösvényen

Lefelé a gerincen - itt már hallottam a motorok hangját

 

Jól álltam idővel, szinte már csak a lendület vitt tovább, fel a Nagy-máj gerincére, itt pár percig sziesztáztam a pihenőház teraszán, aztán kényelmesen besétáltam Ősagárdra. Volt még háromnegyed órám a buszig, beültem hát a kocsmába, pecsételtem, aztán a söröm mellett még elüldögéltem sokáig. Valaki jól tönkretette itt a stemplit: nem tudom mibe mártották bele, de olyan ragacsos volt, hogy hozzáragadt a papírhoz, amikor pecsételni akartam!

Innen már gyors utam volt hazafelé:


Busz Ősagárd  16:32
Vác:   17:23
Vonat Vác:  17:34
Bp. Nyugati pu.: 18:04

 

Szerencse volt, hogy még reggel a Nyugatiban megvettem a jegyet visszafelé is, mert sejtettem, hogy csücskös lesz a váci átszállás! Nem is csalódtam: a busz késett pár percet, épp annyit időm volt, hogy futólépésben átérjek az állomásra, elmanőverezzek a pénztárnál álló hosszú sor mellett és éppen kiértem a zsúfolt peronra, mikor beállt a vonat! Fél óra alatt beértem vele a Nyugatiba, mert bár az Elvíra szerint személyvonat volt, 18:16-os érkezéssel, a valóságban zónázó, ami sehol nem állt meg! :-)

szucsati Creative Commons License 2011.04.17 0 0 32417

Az a Mária-út, sőt abból több színű is van.

Előzmény: nagypapi (32416)
nagypapi Creative Commons License 2011.04.17 0 0 32416

Akkor mi az m betűt formáló jelzés, ami pl. a Városmajorban  is található? Az nem valami zarándokút? Vagy többféle zarándokút jelzés is van? (És akkor még ott van ugyebár az Élet gyöngyei út a sárga rózsafüzér szimbólummal).

Előzmény: szucsati (32414)
padler Creative Commons License 2011.04.17 0 0 32415

Nemrég, illetve ma Normafa - Széchenyi-hegy - Úti Madonna kápolna között (a továbbiakban nem vagyok biztos, de volt máshol is) láttuk a jelzéseket, alap nélkül, de elég sűrűn készültek. Ennek sincs semmi köze a térképhez.

Előzmény: szucsati (32414)
szucsati Creative Commons License 2011.04.17 0 0 32414

Sziasztok,

tegnap gdzsí kollégával találtuk a következő jeleket:

Mint kiderült, Magyar Zarándokút jelzés:

Részleten itt lehet olvasni róla: http://www.magyarzarandokut.hu

Azonban a térképvázlat nem jó a honlapjukon, ugyanis a lenti kép a S+ és Z- elágazásban készült a Klastromkert felett és odáig a jelzés fel is volt feste. Ráadásul épp festették az S+ jelzést, de ők sem tudtam semmit erről a jelzésről.

Jó feladat lesz a tuhu-n ezt is jelölni.

annyi baj legyen Creative Commons License 2011.04.17 0 0 32413

A pénteki túrám megvideósítva:

Jesper Olsen Creative Commons License 2011.04.17 0 0 32412

Tegnapi OKT-zásom tapasztalatai röviden (NHH-Nógrád vá. szakasz):

- a két bélyegző rendben, a szokott helyen

- jelzések jók

- Fultán-keresztnél szépen helyrehozták az utakat (mintha gereblyéztek volna)

- viszont a Szőlős-mező alatti részen (Béla-rét után) katasztrofális az út: sártenger, dagonya vagy amit akartok, kerülni sem nagyon lehet, itt a jelzés is hiányos

 

Egyéb mozgalmak:

- Pogányvári kitérőnk eredményes volt (börzsönyi váras kód rendben)

- Sváb Sándor emléktáblához jelzés (!) vezet (Emlékhelyek II.)

 

PrInCe Creative Commons License 2011.04.16 0 0 32411

Igen, nagyon köszönöm!

Előzmény: jzp2107 (32408)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.04.16 0 0 32410

A malom még mindig gazdára vár:

Előzmény: Törölt nick (32205)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.04.15 0 0 32409

A mai nap tújutottam az OKT negyedén:

jzp2107 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 32408
Előzmény: PrInCe (32407)
PrInCe Creative Commons License 2011.04.15 0 0 32407

Sziasztok!

Egyszer mintha ebben a topikban valaki adott egy linket ahol katonai térképeket lehet nézni az országról. Megvan esetleg valakinek, nagyon jól jönne. Köszönöm!

Jesper Olsen Creative Commons License 2011.04.15 0 0 32406

Akkor tényleg nem sajt(ó)hiba. Köszönöm a megerősítést.

Előzmény: asciimo (32404)
asciimo Creative Commons License 2011.04.15 0 0 32405

Nekem megvan digitális formában. EXcelben, meg abból konvertált Adatbázisban kb 3600-ig

 

én gépeltem be.

 

 

Előzmény: kvte (32390)
asciimo Creative Commons License 2011.04.15 0 0 32404

igen, ráadásul két elég közeli helyen

 

Előzmény: Jesper Olsen (32402)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!