Keresés

Részletes keresés

lac1 Creative Commons License 2013.09.02 0 0 4248

Szinte tuti, hogy az. A nyáron a forróságban kicsit megálltam pár hétre, aztán egyszer folytattam a sorozatot úgy, mintha az előző nap hagytam volna abba. És már éreztem is, mintha izomlázam lenne, gondoltam is, hogy lehet, hogy hülyeség volt ennyire terhelni egyből. És egyszer lenéztem...

:-(

Előzmény: tristen (4245)
70hetes Creative Commons License 2013.09.02 0 0 4247

Én sem tudom elképzelni, hogy a mezei felülés vagy hasprés okozza. Persze ha egy szériában az utolsó ismétlés több másodpercen keresztül tart, és már lilul az ember feje a bent tartott levegőtől meg az erőlködéstől akkor előfordulhat.

 

De inkább az erősportolókra , fizikai munkára jellemző. Ott nagy az erőlködés.

 

Nem egy átlagos hasizom edzésnél.

Nézzétek meg pl a toronyugrók kidolgozott hasát. Nem csak látványos, de nyilván erős is, hogy azokat a csavarokat meg tudják indítani. Biztos sokat edzik.

Mégsem náluk a gyakori, hanem a súlymelőknél.

Ok, erre vonatkozó statisztikám nincs, csak sejtés :)

 

Nekem egyébként valószínűleg kettlebell edzéstől jött ki, ott is hosszan tartó erőkifejtés van. A sebész aki megnézett mondta is, hogy sok a kettlebell-es lágyéksérves betege.

dalmata13 Creative Commons License 2013.09.02 0 0 4246

mielőtt kialakult nálam a sérv én is csináltam hasizomerősítő gyakorlatokat ,felülés ,lábemelés stb .Éreztem is néha ,hogy valami nem stimmel.nem akarok senkit se ijesztgetni de jobb ezeket a gyakorlatokat mellőzni....

Előzmény: tristen (4245)
tristen Creative Commons License 2013.09.01 0 0 4245

Szia!

 

Nem biztos, hogy a felülések és a hasprés hozta ezt ki , szerintem ez csak erősítette a hasfalat, inkább genetikailag vagy rá hajlamos, én is sportoltam évekig, de nem hinném, hogy ezért jött ez elő, ...

 

.... szóval ne ostorozd magadat ezért, ..

 

Kitartás!

Előzmény: lac1 (4244)
lac1 Creative Commons License 2013.08.31 0 0 4244

Igen, a hever is meséli, igaz neki tavaly volt a műtét, hogy nagy terhelésnél ő is érzi, hogy valami van "benn".

Sajnos drágán megfizettem a túlzásba vitt felüléseket és hasprést. Nem is őszinte a mosolyom.

Előzmény: tristen (4243)
tristen Creative Commons License 2013.08.31 0 0 4243

Szia!

 

Évek múlva is lehet, hogy érezni fogod a műtét helyét, én legalábbis így vagyok ezzel, habár 2010-ben műtötek meg, de amikor többet terhelem magam, akkor érzem, ..

 

Szóval ez egy "természetes" érzet, szerinem, ..

 

KITARTÁS! :)

Előzmény: lac1 (4241)
genuine11 Creative Commons License 2013.08.30 0 0 4242

Sziasztok ! Valaki megtudná mondani, hogy a Dr. Csiky mennyiért csinál egy sérv műtétet ?

lac1 Creative Commons License 2013.08.30 0 0 4241

Nah, most amikor intéztem a gyerekek kóterját és kicsit sokat mozogtam (de semmit nem emeletem) kicsit érzem, hogy a sérv helyén "van valami".

De hogy a kapcsok-e azok, vagy csak egyszerűen az elszakadt "anyag", vagy a háló széle, azt nem tudom.

Előzmény: tristen (4240)
tristen Creative Commons License 2013.08.29 0 0 4240

Szia!

 

Szerintem is a növekedő szőrtől viszket, :)

 

KITARTÁS! :)

Előzmény: lac1 (4239)
lac1 Creative Commons License 2013.08.28 0 0 4239

Ó, köszi. Most jöttem meg a varratszedésből, egy hónap múlva kontroll. Amúgy semmi bajom, A középső varratnál még megjelent egy csepp vér, oda még kaptam egy kis tapaszt. Érdekes, hogy amíg vártam a soromra, közben egy hét után elolvastam a zárójelentést és ott volt leírva, hogy mégiscsak kellett volna cserélni a tapaszokat kétnaponta.

Mindegy, holnap egy hetes a műtét, azt mondta a főorvos úr, hogy egy hétig még kíméljem és utána lassan  lehet terhelni.

Az érdekes, hogy a két szélső heg TELJESEN sima, mint amikor egy pattanást elvakartok, de már gyógyul. Mondjuk a középső az viszked, de lehet, hogy a növekedő szőrtől.

Előzmény: tristen (4238)
tristen Creative Commons License 2013.08.28 0 0 4238

Szia!

 

Gyógyulj meg mielőbb!

 

KITARTÁS! :)

Előzmény: lac1 (4231)
lac1 Creative Commons License 2013.08.27 0 0 4237

Kösz, azt szedtem a kondi miatt, igaz komplexet vásároltam, abban meg csak 500 mg volt. De tök jól gyógyul a seb, a kórházi tapasz kezd leválni már, de holnap megyek varratszedésre (vagy csak kontroll?) ezért kerestem ma ragasztót itthon, de nem találtam csak kétoldalast. Hát, ha a képfeliratot megfogja a kiállításban, akkor gondoltam ezt is. Hát nem.

A gélt köszi, de most nem adok 14-15 ezret ki érte. Egyedül vagyok a három gyerekkel, ebből kettő most indul a főiskolára. :-(

 

Ma is kíméltem magam.

Előzmény: Ambilane (4236)
Ambilane Creative Commons License 2013.08.27 0 0 4236

Ha megfogadsz 2 tanácsot, szedj C vitamint, 1.000 mg / nap.

Illetve a dermatix krém a műtéti hegek kezelésére, nagyon szépen kezeli, szinte eltünteni a műtéti hegeket.

http://www.dermatix.hu/

 

És természetesen kíméld magad :-)

 

 

Előzmény: lac1 (4234)
lac1 Creative Commons License 2013.08.26 0 0 4235

Ja, milyen munka? 90%-ban szellemi. Technikus vagyok egy közintézményben, hangosítás, videó, számítógép, kiállításrendezés. Nem ettől lett a sérv.

Előzmény: golgemáj (4233)
lac1 Creative Commons License 2013.08.26 0 0 4234

Szia,

 

Kaposvár, dr. Somodi főorvos úr operált. Egy elkapkodott és erőltetett hasprés sorozat (kondizás) követkeménye, csak jobboldalt. A sérv kialakulásának az idejét nem akarnám, mert különféle találgatásokra adnék okot, ha érted.

Szóval ujjnyi széles és kb. 6-7-8 centi hosszú, attól függően, hogy mennyire volt erőltetve, feküdtem, ültem, vagy emelgettem dolgokat.

Szerdán reggel felvettek, délben egy utolsó sovány ebéd, másnapig semmi, másnap délután egykor betoltak a műtőbe, éjjel az első emlékem, amikor verejtékben úszva ébredtem. Állítólag a műtét napján délután a műtét után beszélgettem a látogatókkal, de én speciel nem emlékezem semmire, illetve a 19 órás haverra nagyon-nagyon halványan. A legrosszabb az volt, hogy 2-3 homokzsákot raktak a hasamra, ebből annyit ledobáltam, hogy egy maradt, de nagyon szar volt az is. A sok fekvéstől meg megmacskásodott a derekam, amikor hajnalban felkeltem és rámjött a hányinger, a rándulástól kiment a derekam, az másnap már jobban fájt, mint maga a műtét.

Első három nap köhögés, tüsszentés, orrfújás az maga volt a rémálom, igaz, műtét utáni nap délben én mentem haza az autómmal. Vérhígítót írtak fel, de képtelen vagyok beadni magamnak, így orvos megkérdezése után - ha mozgok, akkor nem életbevágó - kihagytam a szórakozás ezen formáját.

Heréim zsibbadtak, de ma már alig érzem, a hasam alján az izmokat erőltetéskor még igen. Nagyon keveset eszek, az is inkább nagyon kevés főzelék, joghurt, tej, barack és olaj, nehogy szorulásom legyen. Szerintem olyan 6-700 kcal a bevitelem.

Ja, vasárnap, a csütörtöki műtét után meglátogattam a nőismerősömet is.

:-)

A főorvos úrnak meg külön köszönöm a jónak látszódó munkát, teljesen korrekt volt, megítélni teljesen úgy is pár hét múlva tudom, amikor már terhelhetem kissé az izmokat. De bízom benne, a személyes és a szakmai hozzáállása nekem teljesen szimpatikus volt a számomra. Csak ajánlani tudom, de azt kívánom, hogy senkinek ne kelljen.

Előzmény: golgemáj (4233)
golgemáj Creative Commons License 2013.08.26 0 0 4233

Kinél csináltattad, hogyan zajlott, hogy vagy most? Mesélj ha van időd. Mióta van meg a sérved ? Mekkora volt ?  Milyen munkát végeztél eddig?

Előzmény: lac1 (4232)
lac1 Creative Commons License 2013.08.26 0 0 4232

...ja, természetsen laparoszkóppal.

Előzmény: lac1 (4231)
lac1 Creative Commons License 2013.08.25 0 0 4231

Szia mindenki,

 

nekem négy napja csütörtökön (ma vasárnap) volt meg a jobboldali lágyéksérvem korrekciója, hálóval.

Ha valaki kérdezni akar, akkor szívesen állok a rendelkézésére.

70hetes Creative Commons License 2013.08.22 0 0 4230

Szabadságon vannak a sebészek :-)

Előzmény: tristen (4229)
tristen Creative Commons License 2013.08.21 0 0 4229

Sziasztok!

 

Nagyon leállt a fórum,

 

üdv és KITARTÁS! :)

tristen Creative Commons License 2013.08.14 0 0 4228

Sziasztok!

 

Mindenkinek szép napot kívánok! :)))))))))))

 

KITARTÁS!

Ambilane Creative Commons License 2013.08.11 0 0 4227

Én itt voltam bő egy hónapja, nyugodt szívvel ajánlom őket ha fizetős ellátásban gondolkozol:

http://www.robertklinika.hu/hu/tartalom/Sebeszet/Szolgaltatasaink/Serv#start

Előzmény: genuine11 (4224)
tristen Creative Commons License 2013.08.10 0 0 4226

Szia!

 

Ha beütöd pl. a goggle- ba az interneten ezerféle megoldást találsz,

 

KITARTÁS!

Előzmény: genuine11 (4224)
zekkkk Creative Commons License 2013.08.08 0 0 4225

Például Dr. Csiky László az Istenhegyi Klinikán.

Előzmény: genuine11 (4224)
genuine11 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 4224

Sziasztok Sorstársak!

Tudna nekem valaki ajánlani egy jó sebészt Budapesten ? Csak ne valami bejrúti színvonalú kórházban.

82-es trolipótló Creative Commons License 2013.08.04 0 0 4223

Na, de hogy írjak okosat is:

 

A here melletti lágyékrász nyilaló fájdalma elmúlt (kopp-kopp) már vagy egy hete nem éreztem. Ellenben a jobb golyó fáj még "sok" járkálás után, vagy bármikor, ha nem "vadiúj" (max 2x-3x használt) alsót veszek fel... Ez is elmúlhatna már... 

De ezen kívül minden oké. Néha megfájdul a seb, de már rendesen élem az életem. Azért oda-oda kell figyelni néhány mozdulatra. Nem futkosni a troli után pl. :) 

Holnap már megyek dolgozni, jó lesz már végre. Unalmas volt már itthon üldögélni... 

Aztán lehet holnap már megváltozik a helyzet, a hajtásban lehet új testrészek jelzik meglétüket a fájdalommal :D 

 

Majd jelentkezem...

Előzmény: tristen (4222)
tristen Creative Commons License 2013.08.01 0 0 4222

:))))))))))))))

Előzmény: 82-es trolipótló (4220)
tristen Creative Commons License 2013.08.01 0 0 4221
Előzmény: golgemáj (4192)
82-es trolipótló Creative Commons License 2013.08.01 0 0 4220

A műtét pozitív kihatása: 

Rájössz, hogy nem is annyira fontosak az 50-100 méterre orrod előtt elmenő BKV járatok*...Majd jön másik :-)))))

 

*Még a 82-es trolipótló sem :-)))

**((Pedig az elllllkényeztetett pestiek mindig futkosnak... :-)))) )))

tristen Creative Commons License 2013.08.01 0 0 4219

Szia!

 

A következő műhelytitkomat egy emelt díjas SMS-ben megtudhatod, vagy kérlek hívd a 0690- XXXXXX számot. :))))))))))))))

 

Na jó, a viccet félretéve, remélem MINDENKI jól van, még azok is, akik hezitálnak a műtéten és nem tudják, hogyan tovább, ..

 

KITARTÁS!

Előzmény: zekkkk (4218)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!