Fuji legújabb gépe, ami a specifikációk alapján ígéretes, ám majd meglátjuk közelről, hogy tényleg hozza-e az elvárásoknak megfelelő értékeket/minőséget.
Eddig erre nem is gondoltam de "kajak"! (amugy meg igen nemrég kaptam meg és még szinte csak program automatikában használtam, most kezdek el vele jobban megismerkedni:D)
Én azt vettem észre a géppel kapcsolatban, hogy a sorozatfelvételnél, ha 10kép/s-re állítom akkor sötétebb környezetben sokkal lassabban készíti el a képeket mint világosban.Ez normális, vagy be lehet állítani vhogy, hogy gyorsabb legyen?
Menu/OK gomb, Menün belül pedig ,,Fényképezési Menü" ott második oldal alján választod meg a felbontást, 3. oldal tetején pedig a felbontáshoz tartozó FPS értéket, alatta pedig hogy Normál/Nagysebességű módban legyen a kamera.
,,S" módban nekem valamiért csak 4mp-t enged csak... nem igazán értem miért... ,,S" módban ha jobbra tekered a tárcsát, akkor rövidebb, ha balra akkor hosszabb záridót kapsz. 4000 az 1/4000 értéket jelent... és az 1.5" meg a többi szám ami mögött " van, az pedig másodpercet jelenti. Ha hosszú záridejű képeket akarsz, akkor csakis egy stabil állvánnyal próbálkozz, és kizárólag időzítővel... különben életlen képet kapsz.
Előzőre a megoldás, hogy ,,M" módot választod, és minnél szűkebb blende annál hosszab záridő párossal beállítod a legideálisabb beállításokat. Amire még ügyelned kell, hogy a záridő ,,M"-nél le van korlátozva, vagyis minnél magasabb ISO-t állítasz be, annál rövidebb záridót enged használni. Pl 30" csak ISO100-on érhető el. De... ha elmented a beállításokat, áttekered ,,C"-be ott már tudsz magasabb ISO-t álíltani úgy hogy megmarad a záridó sebessége.
- Az egyik, hogy hol lehet beállítani a slow motion videó készítését
- A másik, hogy szeretnék hosszú záridejű képeket készíteni.. na most ha S módban 4000-re állítom az értéket, akkor sem kapom meg a 30 mp-es záridőt, amit szeretnék.. erre kérnék szépen még valami megoldást. :)
Én is írok egy kis tapasztalatot.. eddig diffúzor nélkül használtam a Metz 36 C-2es vakut, és beltérben automata módban szebb képeket csinál a gép a gyári felpattintós vakujával. :) Diffúzor segítségével lehet szebb eredményt elérni, de ebben nincs még tapasztalatom. Maunális módnál érteni kell hozzá nagyon, lehet csak jobban utána kell majd néznem de úgy nem sokra jutottam vele eddig. :)
Kültérben hasznos kis szerkezet, de így utólag lehet a Yongnuo-t ajánlanám az előző képet megnézve. :)
Metz-nél én kifogtam egy 9000 Ft-os ajánlatot, ezért vettem meg, de újonnan 21000 vagy 13000 az nem mind1. :)
Utána nézek/kérdezek majd melyik jobb, használhatóbb.
Egy külső vaku azért sokat dobna a használhatóságon beltérben. Főleg családi rendezvényekre kellene, és mindig túl fényszegény a helyiség, ami sokszor látszik is a képeken.
A másikat nem ismerem, így véleményt nem tudok mondani! Nekem makróra kellett, illetve nagyobb halak fotózásához. Egy 25m2-es szobát azért bevillant diffúzorral is szépen. Ja, és ezt 9000-ért rendeltem, számított az ár is.
Ezt külső vakuval csináltam, diffúzorral. Nem tökéletes, csak próba volt, de a saját vakuval biztosan nagyobb lenne a fénykülönbség, mivel az kissebb pontból villan, nem teríti úgy a fényt mint egy külső vaku. (A szobában tök sötét volt, csak a vaku adta a fényt)
Jó kis dolog ez a külső vaku, eddig az automata módnak vettem a legnagyobb hasznát, teljesen jól méri fel a terepet és megfelelő fényerőt biztosít.
Raktam fel 5 új éjszakai képet az albumomba, egyenlőre nekem csak galéria nézetnél jeleníti őket meg, de lessétek majd meg Ti is. :)
Egy készült a külső vakuval, mégpedig az a kerekes amin a Káloz felirat van a többi 4 a gép gyári vakujával (szerintem az is szuper fényt ad, csak messzire érdemes a külsőt használni).
Eddig ez a tapasztalatom, várom a véleményeteket, kíváncsi vagyok mit szóltok a képekhez. :)