Annyit érdemes tudni, hogy a Nikon D40 kezdő érzékenysége ISO200, míg a Panával ISO80-al készültek ezek a képek. Nekem a panában (és általában a kompaktokban) az a pöttyöződés nem tetszik, amit utána a zajszűréssel próbálnak csökkenteni, csak akkor meg a zajjal együtt a finom részletek is mennek a kukába.
Természetesen ezt az átfogást nem lehet egy objektívvel létrehozni a tükrösön. Nos pont az a dilemmám, hogy bármelyik gépet is választom, csak és kizárólag a KIT obival venném, másra nem marad pénzem. Kérdés, hogy akár Nikon akár a Pentax a 18-55-el a saját átfogásában okoz e csalódást a Panasonic hasonló átfogásához képest.
Nyilván a Nikon esetében jobb választás lenne a 18-70 objektív, de úgy már nagyon drága lenne.
Egyedül az objektívvel lehet gondod, függetlenül attól, hogy K100, vagy Canon 400D, vagy Nikon akármelyik. Mert a Pana-ban lévő (36 mm - 432 mm) zoomot lehetetlen egy obiban összehozni DSLR vázon úgy, hogy annak legyen is értelme. Van ugyan 28-300, meg 18-200 de azok képminősége már majdhogynem értelmetlenné teszi mögötte a DSLR vázat. Vegyél elő valamilyen progit, amivel az EXIF-ben lévő fókusztáv alapján végig tudod nézni a képeidet, hogy milyen gyújtótávokat használsz. Ez alapján el tudod dönteni, elég-e a kitobi, vagy kell egy kicsit komolyabb, vagy pedig egy teljesen más obira van szükséged. Én a kitobimat és a 28-135-ömet azért cseréltem le annak idején egy 17-70-re, mert sokat használtam a nagylátó részt, sokat használtam az 55-70 között, viszont nagyon keveset 70-135 között. Így mentesítem magam az állandó obi cserélgetéstől.
-Mint írtam is ISO 80 és 100 az amit nyugodt szívvel lehet használni, az ISO 200 már határeset. - A hátsó LCD valóban nem egy felbontás bajnok, de szerintem használható. Nagyobb gond, hogy az EVF kis felbontású, én 90%-ban az EVF-et használom. Nem tudom, talán a filmes idők szokása miatt (Zenit 12XP) - A fókusz szerintem szuper. Amit hibának felhoznak, hogy gyenge fényben.....Ez nem az FZ7 hibája, a rendszer sajátossága kontraszt alapú élesség állítás - Kromatikus aberáció. Ez érdekes! Majd 3500 kép után én azt mondom, hogy ez nem igaz! Egy azaz egy olyan képem van, ahol ez valóban látszik. Biztos, hogy ha valaki erre gyúr, akkor össze lehet hozni ,de a normál napi gyakorlatban ez nem jelentkezik. - Makro mód. Tény és való, nincs értelme megkülönböztetni, hiszen alap helyzetben is ugyan azt a képet meg tudom csinálni, nincs szükség a makro témára állni - Magas érzékenység. Na az egy vicc! Miután már ISO 200 is necces...
Az objektív meg továbbra is szuper. Ezt összehozni egy tükrösre, igazán zsebbe nyúlós.
Természetesen a NIkon D40 is érdekel információ szinten, ha ebben tudsz segíteni, vagy van gyakorlati tapasztalatod, akkor szívesen vaszem, ha megosztod velem.
Igen, az összes általam ismert oldalt nézegettem. ezzel csak egy a gondom. Nem mindegyik az alap KIT obival készült. És ha egyszer elhatározom magam, akkor is csak erre lesz pénzem. Hogy miért a K100D? Nos, nagyon prózai az oka :-). Az ára. Persze nézegetem a Nikon D40-t is.
Más teszt képeket nézegetni, és "élő" tesztet csinálni, ahol látom is a gépet. Mert hiába írja le Birdie, hogy a kereső 23 fok alatt látszik, olyan mintha egy 17"-os monitort 1,5 méterről néznék..... Át kell élni, látni azt, hogy mennyire használható, mennyire sötét, mennyire lehet egy szobában manuálisan fókuszt állítani. Milyen az AF és sorolhatnám.
És van egy óriási dilemmám. Van egy Pana FZ7 fényképezőm. És azt kell mondjam, hogy nekem az objektívje tökéletesen megfelel. Mind fényerő, mind átfogás (igaz, 36-tól indúl, ez kevés) és a felbontása szuper. Attól félek, hogy egy DSLR minden előnye mellett elvérzik egy alap obival. Hiába a nagyobb szenzor, a kisebb zaj, ha maga a kép még sem lesz olyan, mint az FZ7 verőfényes napsütésben!!!. Sajnos az FZ7 csak akkor használható igazán, már az ISO 200 is necces. És nem lesz pénzem felső kategóriás obikra.....
Keresek olyan vállalkozó kedvű embert, aki Pentax K100D-vel rendelkezik, és hajlandó bemutatni a gépet. És megengedi, hogy ha viszek SD kártyát akkor csinálhatunk néhány képet, otthoni elemzésre. Kizárólag a két KIT objektívvel érdekel a dolog.
Kezd a tököm tele lenni azzal, hogy semmit sem lehet úgy megvenni ebben a városban úgy, hogy bemegyek a boltba, kifizetem, oszt jónapot. Egy nyamvadt 2 gigás Compactflash kártyát akarnék venni, de mindenütt csak megrendelni tudják. Akkor szállt el az agyam, amikor elkezdett magyarázni, hogy a CF már kifutó típus, sehol nincs belőle raktáron, meg istenfasza.
Én most tudtam, hogy kevés lesz az 1 giga, ezért eleve JPEG-ben kezdtem a fotózást, ezért csak azokon kellett hozzányúlni, ami eleve ért valamit. De sokkal többet nem is tudtam volna fotózni, mert az akksijaim valamiért nem bírják a strapát. Pedig a review-t már kikapcsoltam, meg se jelenjen. Szerintem az utángyártott akksim szar, mert papíron nagyobb kapacitású, mint a gyári, mégis alig bírt 100 képet. Igaz, nem a 10 dekás kitobi van a gépen, mert annak a fókuszmotorját könnyebb forgatni, mint egy 70-300-at, de azért nem kellene hamarabb lemerülnie, mint a gyári, kisebb kapacitású akksinak.
Eladó egy FujiFilm s9600-os gép. Két hónapos, még garival, teljes dobozával. Sajna a pénz az nagy Úr ... alphakukaccitromail.hu A legjobb ajánlat győz...
sziasztok. huha, de regen neztem ezt a forumot. voltam bodrog arter turan, es egy kis felreertesnek koszonhetoen megusztattam a felszerelesem egy reszet a mocsarban. ilyen meg nem tortent velem, szomoru dolog mindenesetre. egy darab Eos 100 analog vaz kuka egy Lomo Fisheye valszeg kuka, 2 tekercs exponalt 1 uj film szinten. VISZONT! az 1.8/50-es canon obi (csak azt vittem magammal), miutan itthon kicsorgattam belole a vizet es megszaritottam, egy kis rabeszeles utan ujra tokeletesen mukodik. azt kell mondjam csoda tortent. :) nem is akartam elhinni, mikor felraktam masik vazra, es ment. juhej!
Elcserélném pár hete vásárolt 72mm-es Hoya wide cirkuláris polár szűrőmet 72mm-es normál (nem wide) szűrőre. A csere oka, hogy a wide-ra nem tudom rárakni az objektívsapkát, nekem viszont nem létszükséglet a wide szűrő, mert a 300D-n szerintem nem takar be a normál sem 17mm-en.