Keresés

Részletes keresés

Jajca Creative Commons License 2010.07.25 0 0 24242
Nyári szezon? Ősz van... :-)

(a kék pöttyök a mezei katángkóró virágai)







[image4]
Előzmény: Vandras (24240)
Jajca Creative Commons License 2010.07.25 0 0 24241
Elég, ha az a két jómadár pöffeszkedik. ;-)
Előzmény: Vandras (24239)
Vandras Creative Commons License 2010.07.25 0 0 24240
Visszament a víz Mártélyon, kinyitott Hédi, kezdődhet a nyári szezon. Kicsit lehangoló, de őszre minden visszaáll a normális kerékvágásba.
Vandras Creative Commons License 2010.07.23 0 0 24239
Jó hát, és tessék nyugodtan pöffeszkedni, medérdemli a három jómadár. ketten a képen, Te meg ahol jól esik.
Előzmény: Jajca (24238)
Jajca Creative Commons License 2010.07.22 0 0 24238
Vandras Creative Commons License 2010.07.13 0 0 24237
Előzmény: Vandras (24236)
Vandras Creative Commons License 2010.07.13 0 0 24236
Hát lett jó sok kép, pl. ilyenek. Ezen kívül volt még sakk, hajnali disznóvágás, főzés, kosárra dobás, de a pihentek még elszaladtak Máriapócsra is.
Előzmény: TeeCee :o) (24235)
TeeCee :o) Creative Commons License 2010.07.12 0 0 24235
Ehhm... legközelebb nem fotót, hanem telefonszámot kérünk :P
Ennyi volt a sportnapi fotó? :D

A hernyó - mint szokás szerint a makróid - nagyon jó lett!
Előzmény: Vandras (24234)
Vandras Creative Commons License 2010.07.12 0 0 24234
Ja, itt a bíró is:
Vandras Creative Commons License 2010.07.12 0 0 24233
Én egy kicsit el vagyok veszve. A múlt hétwn sportnapot tartottunk Baktalórántdházán, egész jó bíró volt a kézilabdánál, és még nyíllal is jó bánik. A dolgozóba meg EveRY jóvoltából. Hozott egy halálfejes szender hernyót.

Előzmény: sztyui2 (24232)
sztyui2 Creative Commons License 2010.07.06 0 0 24232
Csütörtökön 18:00-tól DAF-talit tartunk Vásárhelyen a Pirosban!
Eddig kb 10-en vagyunk, de legyünk többen! Gyertek!!!:)
TeeCee :o) Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24231
ehh, mellényomtam, elküldtem véletlen :)
Keress mailon, lehet, hogy a vakumat is kölcsön tudom adni pár napra.
Előzmény: TeeCee :o) (24230)
TeeCee :o) Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24230
Hát... ha az obi nem nagyon takarja ki a beépített vaku fényét (100-150-180mm-es obinál mondjuk, bár a közgyűrűvel megint csak a távolságot csökkented) akkor lehet lágyítani pauszpapírral valamilyen szinten, az terít is.
Persze lehet a növény mellé visszaverő felületet rakni és az is segít valamit.
Pár napig a vakumat is kölcsönadhatom
Előzmény: topoly (24229)
topoly Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24229
Köszi szépen. Arról van szó, hogy a makróobjektív teljesítményét fokoznám, de közgyűrűt utóljára az öreg Zeniten használtam, ami kábé nem most volt:) ((Vakum nincs, amit arra szántam, abból lett a makrós üveg. Ámbár most megint van egy növény, ami alkonyatban nyílik, tehát minimum deríteni kellene...))
Előzmény: TeeCee :o) (24228)
TeeCee :o) Creative Commons License 2010.07.01 0 0 24228
Szia!

Én elboltoltam az enyémet, de ismerőshöz került a legnagyobb ezért elküldtem neki a hozzászólásod linkjét, hátha...
Ha szükséges, akkor egy makró körvaku-előtétet tudok adni, ha jó a váz+vaku kombódhoz. Éppen eladósorban van, legalább nem áll fölöslegesen, alig használtam.
Előzmény: topoly (24227)
topoly Creative Commons License 2010.07.01 0 0 24227
Urak, Hölgyek! Tudna valaki nekem kölcsönözni makrós közgyűrűt egy(-két) hétre? Canon véggel kellene és "villanyos". Ha nem is három gyűrűt, de legalább a legnagyobbat vagy két bármilyet. Jövő kedden (július 6-án) megyek Csabáról Szögedébe, akkor tudnék érte menni. Üveg borral, nagycsokival, esetleg kölcsön 18-55 IS-sel tudnám viszonozni.
TeeCee :o) Creative Commons License 2010.06.23 0 0 24226
Sziasztok, van pár eladó cuccom, DAF-osoknak kedvezménnyel, feltétele a DAf-os igazolvány bemutatása :)
vagy ennek hiányában valamelyik csoportképen való részvétel is megteszi :D

- markolat 20D/30D/40D/50D-hez való használt Phottix márkájú, 1db Phottix akksival - 17ezer Ft
- M42 > EOS csippes átalakító kupakkal - 3,5ezer Ft
- M42 > Nikon lencsés átalakító kupakkal - 3,5ezer Ft
- Sigma 50mm f2.8 EX MACRO obi hibátlan működéssel, kupakokkal
- Canon 28-135-höz való eredeti Canon napellenző (párszor használt, 220voltos garival :D ) - 4ezer Ft
- O-flash ring 155-ös (elvileg ezekhez jó: SB800-D80/D50, SB600-D70/D300/D200, 430EX/EXII-xxxD/1000D, de én 40D-430EXII-vel használtam) - 9ezer Ft

Illetve amíg nincs nagylátóm, lehet hogy kérnék valakitől kölcsön pár napra 17-40-et, vagy más Canon FF-re rakhatót.

A cuccok Szegeden szinte bármikor megtekinthetők.

Ímél páblik, vagy mobil: 20/33-61-kettőhetven. Mobilra inkább SMS-t kérnék, visszahívlak, amit lehet.
Vandras Creative Commons License 2010.06.21 0 0 24225
Szia!
Olympust gyötrök már 6 éve. E-1, 450, Z14-54, Z70-300, Z40-150, FL-50
Előzmény: J.Árpy (24224)
J.Árpy Creative Commons License 2010.06.21 0 0 24224
Szia. Érdekelne milyen felszerelésed van? ;)
Előzmény: Vandras (24223)
Vandras Creative Commons License 2010.06.21 0 0 24223
Megnyitódott. Volt a termekbe legalább 200 kép, volt beszéd, és táncolósok. A képek egy terembe kerültek állványokra, a többi helyen a falra sikerült fölaplikálni.
tyutyus Creative Commons License 2010.06.19 0 0 24222
Gratula a kiállítóknak! :-)
Előzmény: Vandras (24220)
Jajca Creative Commons License 2010.06.19 0 0 24221
Gratula Nektek! Azért majd (jó) néhány képet tegyetek fel! ;-)
Előzmény: Vandras (24220)
Vandras Creative Commons License 2010.06.19 0 0 24220
Egy kis vasárnapi fotós program
Jajca Creative Commons License 2010.06.16 0 0 24219
Vigyázz rájuk! A macska könnyen elkapja őket!

Én csak az Élővíz-csatorna környékén bóklásztam egy kicsit. A pár napos Tőkés réce képek még korábban készültek, azóta a 3 fehérből csak egy maradt meg... az van néhány képen. Képek
Előzmény: k.edina (24218)
k.edina Creative Commons License 2010.06.15 0 0 24218

Szombat este a galambjaim ketrecén találtam egy felnőtt denevért és azt hittem beteg vagy sérült, de másnap reggel kiderült, hogy egyik gyanúm sem igazolódott be csak azért pihent ott meg, hogy két kicsi denevért hozzon a világra. A kicsikre ugyan ott találtam rá ahol a felnőttet is láttam. Nem tudom, hogy a szülők etetik e őket, de remélem igen. Reggel csendben vannak a kicsik de este csettegéshez hasonló hangot adnak ki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jajca Creative Commons License 2010.06.12 0 0 24217
Csak tippeltem, ebben a nagy szagértők Ti vagytok! :-)
Előzmény: Vandras (24216)
Vandras Creative Commons License 2010.06.12 0 0 24216
E nem a sima szőlőkabóca, hanem egy másik faj.ez
Előzmény: Jajca (24213)
Vandras Creative Commons License 2010.06.12 0 0 24215
Aranyos kis kabóca, és nem zajong. A szőlőbe vándorolt be egy pár éve, kárt ő maga nem csinál, de egy szőlő betegséget terjeszt, ilyet.
A képek forrása
Előzmény: eke (24211)
eke Creative Commons License 2010.06.12 0 0 24214
Pedig prímán néz ki.
Előzmény: Jajca (24213)
Jajca Creative Commons License 2010.06.12 0 0 24213
Szerintem csak bajnak van. :-( Leírás.
Előzmény: eke (24211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!