Keresés

Részletes keresés

cassiusonly Creative Commons License 2004.05.20 0 0 85
Sandisk : Ostrom computer
www.ostrom.hu
.Dév. Creative Commons License 2004.05.20 0 0 84
archi5:

Nem hinném, hogy bármi baja lenne a kártyának, ha néha nem csak fényképezel rá. Elvégre a jpeg is ugyanolyan adat (bitek sokasága), mint egy mp3, vagy egy bármilyen más fájl. Én szinte minden nap használom USB-háttértárként is az SD-kártyám, és semmi baja. :)



ferint:

Írtam mailt, arra a címre küldd lécci az árlistád!

Köszönöm.

Előzmény: archi5 (83)
archi5 Creative Commons License 2004.05.20 0 0 83
ferint,

köszi a segítséget és a felvilágosítást. annyira a sebesség eddig sem számított és valószínű, hogy ekkora különbség mellett sem fog számítani, sőt szerintem gyorsabb mint a régim, ez meg külön előny. :))
Ami igazán számít nálam az a tartosság! Ha mindkettő nagy gyártó és közel hasonlóan megbízható akkor az olcsóbbat veszem. :)

Az tönkreteheti a CF kártyákat, ha néha (2 év alatt 3*, 4*) adathordozásra használjuk?

Mit értesz at alatt, hogy "kíméletes használat mellett"? Természetesen én is vigyáztam rá, de nem dobozban, hanem a gép mellett egy külön bélelt rekeszben és a hozzá kapott kis zacsiban tároltam. Ez lehet probléma? (bár a gyárit -Casio- is így tárolom és tökéletesen működik.)

Előzmény: ferint (80)
ferint Creative Commons License 2004.05.20 0 0 82
Nekem van pár memkártyám, ha érdekel emilben küldök árlistát.
Garisak mind.
Előzmény: .Dév. (78)
ferint Creative Commons License 2004.05.20 0 0 81
Ha a számla nem annyira lényeges akkor nekem van egy eladó vadiúj Sandiskem 11.000-ért...
Természetesen garival.
Ha kell keress meg emilben.
Előzmény: archi5 (79)
ferint Creative Commons License 2004.05.20 0 0 80
Sandisk is nagy márka, Kingston is. Ilyen szempontból nincs különbség.
Sebességben a Sandisk kicsit gyorsabb, USB2.0-át alapul véve asztali gépre, 7in1 olvasóval 950K/sec közötti az értéke, a Kingstonnak kb 850-900K/sec. Ugyanezen arány érzékelhető íráskor is de ezt nagymértékben befolyásolja hogy milyen fényképezőgépben van. Egy nagy tévedésben van mindenki aki olvas erről, tudniillik minden fényképezőgép írási sebessége LIMITÁLT és ez az érték KÁRTYAFÜGGETLEN !!!
Ez azt jelenti a gyakorlatban hogy egy Canon A70-nek tökmindegy hogy sima Sandisk vagy UltraII van benne, a képek kiírási sebessége alig változik !
Ergó vannak olyan gépek melyek gyorsulnak egy jobb kártyával és vannak olyanok amik nem. Nem muszáj mindenkinek a leggyorsabbat megvennie mert nem a kártya hanem a gép lesz a szűk keresztmetszet.

Lehet ragozni még a dolgot, ha akarod bővebben belemegyek de szerintem nagyjából ez a lényeg.

Rosszat illetve használat közben elromlottat még egyikből sem láttam. Kiméletes használattal hosszú évekig hű társad lesz bármelyiket veszed.

Előzmény: archi5 (77)
archi5 Creative Commons License 2004.05.20 0 0 79
cassiusonly,

hol vetted, ha szabad megkérdezni. Mint a másik topicban írtam nekem egy 256-osom mennt tönkre (noname és 2 éves - nem tudom mi lett a baja, de 62Mb-ot adathordozásra még tudok belőle használni :( ) és szeretnék majd venni helyette agy másikat. igazából 256-osra gondoltam, mert van már egy 128-asom ami elég jól bírja eddig (az is 2 éves) így elég lenne a 256.

.Dév. Creative Commons License 2004.05.20 0 0 78
És hol lehet ilyen olcsón kapni? Mert én januárban kb. ennyiért vettem a 256-ost az Ext-Rémben.. :(
Előzmény: cassiusonly (76)
archi5 Creative Commons License 2004.05.20 0 0 77
Szóval, mi a tapasztalatok a Kingston-nal kapcsolatban? Milyen a Scandisk-hez képest?
cassiusonly Creative Commons License 2004.05.20 0 0 76
Igen, 1 év.
Gyári Sandisk csomagolásban volt + műanyag tok, bár ez mindegyikhez szokott járni.
Előzmény: ferint (75)
ferint Creative Commons License 2004.05.20 0 0 75
Az nagyon jó ár.
Garancia 1 év ?
Előzmény: cassiusonly (72)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.20 0 0 74
Valószinűleg, mert a Bajcsyn 40-ért akarták rámsózni... Röhögtem rajta egy jót és elmentem a Mistralba. Ott 24-ért kaptam Kingstont.
Előzmény: cassiusonly (72)
cassiusonly Creative Commons License 2004.05.20 0 0 73
Fogyasztásukat nem tudom, de a sebességük a megfelelő gépen simán 2x.
Szóval azért tudnak valamit. De én eddig is elvoltam a sebességgel, csak a visszajátszásban volt zavaró.
De annyit nem fizetek egy ultráért.
Előzmény: iergjer (71)
cassiusonly Creative Commons License 2004.05.20 0 0 72
Én most 18+ áfáért vettem Sandisk 512-őt.

Azzz jó ár?

iergjer Creative Commons License 2004.05.20 0 0 71
Hallottam,hogy: allitolag az Ultra(II) kartyak nem is (annyira) gyorsak es nagyobb az aramfelveteluk 3V helyett 5V-osak es ezert gyorsabban eszik az elemet
szerintetek mi igaz ebbol????
rokamesz Creative Commons License 2004.05.14 0 0 70
Sziasztok.

Típusváltás miatt rajtam maradt egy 256-os SunDisk SD kártya.

Szerenék cserébe CF-t, vagy Microdrive-ot, persze értékegyeztetéssel!

Péter
rokamesz@send.hu

Előzmény: ferint (69)
ferint Creative Commons License 2004.05.12 0 0 69
Más a neve !
(te kis buta :-)
(bocs, de fülig ér a szám !)

naszóval:
a sima (nem ultra meg extrém meg ehhez hasonló) kártyák között minimális a sebességbeli különbség. Néhány helyen extra garanciákkal is árulják (3-4-5 év) de igazság szerint ez sem számít két dolog miatt: ha egyszer működik akkor nem romlik el és 3 év mulva úgysem lesz meg a garancialevél vagy neadjisten a cég akitől vetted.
Szerintem érdemes azt venned ami éppen kapható a két márka közül, biztos hogy menni fog a gépedben.
Én azt tapasztaltam hogy az ÉN fényképezőgépemben a Sandisk kb 2-3 %-al gyorsabb, de ez lehet gépfüggő is !

Előzmény: db33 (68)
db33 Creative Commons License 2004.05.12 0 0 68
Van-e lényeges különbség a Sandisk és Kingston CF között?
ferint Creative Commons License 2004.05.12 0 0 67
De nincs nekik !

Ha nekem sincs én is 1Ft-ér adom :-)))
Régi trükk....

Előzmény: Sanya_67 (66)
Sanya_67 Creative Commons License 2004.05.12 0 0 66
Hali%

Az Aqua-ban bruttó 10800 a 256-os Sandisk CF...

Sanya

Előzmény: kazy69 (64)
ferint Creative Commons License 2004.05.11 0 0 65
Na annál én olcsóbban adom :-)
Előzmény: kazy69 (64)
kazy69 Creative Commons License 2004.05.11 0 0 64
ma vettem 12250-ért SanDisk 256-ost extreme digital-nal
dorel007 Creative Commons License 2004.05.09 0 0 63
256mb memory stick pro-t tud valaki elfogadható áron? tehát nem ilyen br. 30e+ árak érdekelnének.
nickG Creative Commons License 2004.05.09 0 0 62
64-128 MB-nél szerintem tök mindegy, nekem sima sandisk 256-om van és rohadt gyorsan ment rá a gépem. és ennél kisebbnél meg nem számít meg nöi fotósnak lesz :-)))
ferint Creative Commons License 2004.05.09 0 0 61
Szerintem végeredményben tökmindegy, nem ?
Sebességben AKKORA különbség nincs...
nickG Creative Commons License 2004.05.09 0 0 60
Ha a gép tudni fogja (elvileg tudja Kodak CX6230) akkor mmc -lesz mert siemens sl45-be is akkor be lehet rakni a a mem kártyát mp3-hoz,

de azért köszi

Burmese Sausage Creative Commons License 2004.05.09 0 0 59
ÁjÁjÁjjj. nickG, pont a fordítottja igaz, az MMC már elavult, nehogy azt vegyél!
Előzmény: nickG (56)
ferint Creative Commons License 2004.05.09 0 0 58
Bocsánat, összekevertem. Igazad van. De a sebesség különbség szerintem nem jelentős.
Előzmény: WiZARD (57)
WiZARD Creative Commons License 2004.05.09 0 0 57
inkább az MMC az SD elődje. az SD gyorsabb.
Előzmény: ferint (55)
nickG Creative Commons License 2004.05.09 0 0 56
köszi a választ, sokat segítettél :-)) akkor biztos hogy mmc-t fogok venni mert az jó a telefonba is :-)
Előzmény: ferint (55)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!