Keresés

Részletes keresés

Zoli 52 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 3587

Kedves Anna! 

 

 Ahogy olvasom a munkafolyamatokat és az árakat, így làtatlanban kb 20%-kal mondtak többet mint az átlag ár. Ha szépen dolgoznak és meg tudsz nézni pár referenciát, akkor uccu neki, csapj bele. 😉

Előzmény: Anaoon (3585)
ilias Creative Commons License 2016.06.26 0 0 3586

Sziasztok!

Salamander nyílászárókról tudna valaki véleményt mondani?

Picit furcsának tűnik nekem ez a márkanév. :D

Esetleg egy megbízható márkát tudnátok ajánlani? Ahány árajánlatot kérek, annyi márkanevet kapok. :D Műanyag, kültéri és fehér.

 

Köszönöm.

Anaoon Creative Commons License 2016.06.24 0 0 3585

Kedves Zoli,

 

nagyon köszönöm a válaszod, az ablakon már túl vagyok, végül nem őket választottam, de így sem lesz rossz :).

 

Viszont, ha lakásfelújítással foglalkozol, akkor egy kis segítséget szeretnék kérni, mert kis lakásomban közepes munkák elvégzésére ajánlottak nekem valakit, aki tegnap kint volt nálam, és hát, hogy is mondjam... szerintem kicsit vastagon fogott a ceruzája, de én nem értek hozzá, ilyesmibe még sosem vágtam bele.

 

Tehát, budapesti lakásomban a fürdő helyiséget szeretném újracsempéztetni, illetve egy külön helyiségben található a WC, amin jelenleg fűrészporos tapéta van, azt leszedetni és 1,5 m magasan rá fel a csempét.

És ha már itt vannak, mivel lesz ablakcsere is a lakásban (tulajdonképpen innen indult az egész téboly :)) 3 db 100*175-ös ablak, aminek a helyreállítási munkáit az ablakos szaki nem vállalta, ezért a fentiek mellett arra is kértem a tegnapi napon egy ajánlatot, amire úgy éreztem, hogy egy kicsit vastagon fog az a bizonyos ceruza, nevezetesen:

 

  • bontás: 30 000 Ft (igaz, ebben benne van egy zuhanykabin elbontása oly módon, hogy azt utána vissza is szeretnénk tetetni)
  • burkolás: 60 000 Ft
  • ablakcsere utáni károk helyreállítása: 15-25 000 Ft/ablak (kár nagyságától függően).

A burkolandó felület nagysága a fürdő esetében összesen 10,34 nm, a wc esetében pedig 4,5 nm, és a teljességhez hozzátartozik, hogy a burkolandó felület nagy része metro csempével (10x20 cm) lenne kirakva.

 

Na, de ha már szép, akkor inkább legyen tökéletes alapon az öntöttvas radiátorokat is levetetem, hogy csiszolják le, fújják újra, tisztítsák meg kívül-belül. Meg ez azért is szükséges, mert amióta ideköltöztem, szúrta a szemem, hogy a radiátor mögött nincs kicsempézve a fürdőben, és mivel az abból kiálló cső nem volt elég hosszú, így csak nekitámasztották a pucér falnak (!), majd körbecsempézték.

Van még 17-18 fm cső a lakásban, aminek a csiszolására, mázolására kértem még ajánlatot.

  • A 2 db radiátor tisztítása, csiszolása, mázolása (15 és 26 tagú öntött vas) 40 000 Ft
  • csövek csiszolása, mázolása (17-18 fm) 25 000 Ft.

 

Tehát, a fenti munkákért összesen 200-230 000 Ft-ot szeretne elkérni a kőművész-csempész, ami még nem tartalmazza a vizes munkadíját (vele még nem tárgyaltam), az anyagot és a sitt elszállítását sem, illetve az esetleges levert csempe utáni vakolási munkát sem.

 

Én, mint mondtam, ezt egy kicsit húzósnak találom... ez reális lenne?

 

Tudom, hogy nehéz látatlanba bármit is mondani, de hátha...

Előre is nagyon köszönöm.

 

Anna

Előzmény: Zoli 52 (3584)
Zoli 52 Creative Commons License 2016.06.21 0 0 3584

Szia! Mi már többször dolgoztunk velük ( lakásfelújítással foglalkozunk). Minőségben és határidőben is meg vagyunk elégedve velük. Bár mostanában az egy hetes gyártási idejük két-két és fél hétre húzódott, de gondolom a sok munka miatt.

Előzmény: Anaoon (3583)
Anaoon Creative Commons License 2016.06.15 0 0 3583

Sziasztok,

 

érdeklődni szeretnék, hogy a 6 légkamrás RS ablakokkal kapcsolatosan van-e valakinek tapasztalata (konkrétan: http://rsablak.hu/ablakok/), illetve egy kis segítséget szeretnék kérni azzal kapcsolatosan, hogy a honlapon leírtak alapján ez egy jó ablaknak számít-e vagy sem.

 

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

Üdv.

 

Anaoon

pajaci Creative Commons License 2016.06.10 0 0 3582

Vásároltam már náluk néhányszor, nem volt semmi gond.

Előzmény: Törölt nick (3579)
kiss_atti Creative Commons License 2016.06.10 0 0 3581

Ez a Te véleményed.

 

Az enyém meg az, hogy semmi bajom nem volt 9 év alatt a VBH-val, sok dolgot csak tőlük tudtam megvenni normális áron, normális kiszolgálás mellett.

 

Semmi okom védeni őket, de mégis mit szeretnél elérni egy marginális látogatottságú topicon ??

:-)))

Előzmény: Törölt nick (3579)
halaloszto Creative Commons License 2016.06.10 0 0 3580

ha írnál valami konkrétat hogy mi történt, könnyebb lenne komolyan venni...

Előzmény: Törölt nick (3579)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.10 0 0 3579

SENKI ne vásároljon A VBH Kft.-nél!

A vevőkkel undorító módon bánnak, a későbbi esetleges reklamációra agresszíven, elutasítóan reagálnak. Kerüljétek őket messziről!!!

kiss_atti Creative Commons License 2016.06.09 -1 0 3578

Ez a Te véleményed.

 

Az enyém meg az, hogy semmi bajom nem volt 9 év alatt a VBH-val, sok dolgot csak tőlük tudtam megvenni normális áron, normális kiszolgálás mellett.

Előzmény: Törölt nick (3577)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.09 0 0 3577

A VBH Kft.-nél SENKI ne vásároljon!

Pökhendiek, undorító módon viszonyulnak a vevőkhöz, a későbbi esetleges reklamációra agresszíven, elutasítóan reagálnak. Kerüljétek őket messziről!!!

Előzmény: Törölt nick (2775)
mrtotya Creative Commons License 2016.05.27 0 0 3576

Kedves Ablakosok!

 

A új építésű, alacsony energiafelhasználású házamhoz szeretnék velux ggl3066-os üvegezésű 78x114 és 55x98-as ablakokat vásárolni. A listaárat ismerem, ami horribilis... Legyetek olyan jók és küldjetek nekem egy árat, amiért hozzá lehet jutni ma ezekhez az ablakokhoz.

 

mr.totya@freemail.hu

kiss_atti Creative Commons License 2016.05.25 0 0 3575

Én csak egy felhasználói problémát osztottam meg ...

Semmit nem tudok közelebbit ..

:-))

Előzmény: polo2004 (3574)
polo2004 Creative Commons License 2016.05.25 0 0 3574

Atz lehetne tudni  névszerint, hogy ki végezte itt a felmérést?

Előzmény: kiss_atti (3571)
polo2004 Creative Commons License 2016.05.25 0 0 3573

Szép munka...remélem nem járunk így...mindenhol vannak kontárok az biztos

 

Előzmény: kiss_atti (3571)
polo2004 Creative Commons License 2016.05.25 0 0 3572

Nem értek hozzá, azért kérdezősködöm.

 

Előszedtem a tavaly cserélt ablakaim papírjait, azzal maximálisan meg voltunk elégedve.

 

És most vettem észre, hogy az is a Baliner BT. volt.

Úgy hogy ezek szerint tapasztalatból tudom mondani, hogy ezidáig és remélem, hogy még vagy 25 évig  teljesen korrekt és hibátlan lesz.

Előzmény: kiss_atti (3571)
kiss_atti Creative Commons License 2016.05.25 0 0 3571

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=138992463&t=9093139

 

Ez egy friss akciójuk.

---

 

De ismét mondom,

 

hogy Magyarországon nincs olyan nyílászáró nagyüzemi forgalomban, amit Németországban állítanak elő, felraknak egy teherautóra és nagy tételben Magyarországra szállítanak eladási célzattal.

Ez a "német ablak" semmi más, mint egyszerű parasztvakítás, és sajnos sokan el is vakulnak tőle.

 

A Baliner Bt valószínűleg lengyel szart árul.

Előzmény: polo2004 (3570)
polo2004 Creative Commons License 2016.05.25 0 0 3570

??

 

A Baliner BT.-től kaptam ma árajánlatot erre

Előzmény: kiss_atti (3569)
kiss_atti Creative Commons License 2016.05.25 0 0 3569

Nincs ilyen ablak Magyarországon.

Előzmény: polo2004 (3568)
polo2004 Creative Commons License 2016.05.25 0 0 3568

Erről a tipusról szeretnék véleményt kérni:

 

NYÍLÁSZÁROK TÍPUSA : NÉMET GYÁRTÁSÚ REHAU 70 ECOSOL

ÜVEGEZÉS : KÉTRÉTEGŰ - LOW-E ÜVEG + ARGON - K = 1.00

 

Köszönöm.

polo2004 Creative Commons License 2016.05.25 0 0 3567

Üdv.!

Baliner Bt. - vel van Valakinek tapasztalata?

BGaby07 Creative Commons License 2016.05.20 0 0 3566

Sziasztok!

 

Tudna nekem valaki segíteni? Ablak csere előtt állok.....nem találok egyértelmű választ arra, hogy KÖMMERLING Német profilu 5 légkamrás német GU biztonsági vasalatos vagy a Gealan S8000 a jobb? :-( Elég sok árban a különbség, viszont számomra csak annyi, hogy egyik 5 míg másik 6 légkamrás...

Segítséget előre is köszönöm!

pajaca Creative Commons License 2016.05.15 0 0 3565

A 4-18-4-18-4 es háromrétegű melegpéremes üvegnek milyen UG értéke van?

Nem tudok dönteni a 4-16-4-16-4 az ellenfél, de nem tudom hogy megéri-e a felárat?

kicsigee444 Creative Commons License 2016.05.13 0 0 3564

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Kb.110*140 méretű ablakot szeretnék cserélni. Voltam két helyen. Az egyiknél Brűgmannt ajánlottak bukó-nyíló fehér 1.0-ás, 5 kamrás, 3 rétegű üveggel, lengyel gyártású 33400 FT áfával. A másik Gealan ugyanazon tulajdonsággal mint a Brűgmann (állítólag magyar) gyártású 38300 FT áfával. Ezek jó minőségűnek számítanak?  Esetleg tudnátok ajánlani budapesti boltot ahol jó minőségű ablakokat lehetne venni? Mennyivel drágábbak a nem lengyel vagy román gyártású ablakok? 

 

Köszönöm a segítséget.

 

 

 

Xtremehun Creative Commons License 2016.04.28 0 0 3563

Sziasztok 

 

Ablak beszédrelésben jártas ember véleményére lennék kíváncsi.

 

Az öregemék a testvérénél szeretnék a régi fa ablakot modernebb műanyagra cserélni, az ablak mérete kisebb lenne mint a korábbi, lehet az életképes alternatíva hogy a kitöltés ablak-fal között pl: XPS polisztirol lappal történjen, Tehát a falhoz lenne ragasztva az XPS és az XPS belső keretébe lenne beépítve a műanyag ablak , mint a mellékelt rajzon szimbolizálva van. 

 

 

 

kiss_atti Creative Commons License 2016.04.23 0 0 3562

Gabeen,

 

amiről Te beszélsz, az a 2020 ( + 25-25 toldó méreten kívül) széles ( ha nincs redőny) és 1410 magas.

De semmiképpen nem 2030*1430, mint amit a kérdező megadott.

 

( Ja és inkább 2040*1410, két 60-as toldóval a szélén méreten belül, mert így még felmegy rá az 1950 széles redőny is...)

:-))))

Előzmény: gabeeen (3561)
gabeeen Creative Commons License 2016.04.23 0 0 3561

Van ilyen méretű panel, pl az 11.kerületben Etele úton vagy a 3.kerületben is akad bőven.

A külső szélesség 197cm, a belső pedig 208cm, a magasságban is van differencia a külső-belső között de most azt nem vágom fejből.

 

Én nem sokat dolgoztam panelban az erre szakosodott "kamikaze kollégák" vállalási árai miatt :-)

Előzmény: kiss_atti (3558)
kiss_atti Creative Commons License 2016.04.22 0 0 3560

1. sehogyan

2. sötétszürke, matt színű a távtartó, nem fényes alu.

Előzmény: GaborApa (3559)
GaborApa Creative Commons License 2016.04.22 0 0 3559

Üdvözletem!

 

Régi fa ablakokban szeretném kicseréltetni a 2 rétegű üvegeket 3 rétegűre. 4L-12A-4F-12A-4L

 

 

Eddig 1-2 helyről kértem ajánlatot, ha valaki tud még ajánlani ilyen mestert azt megköszönném. Emailben is jó.

 

Kérdéseim:

Amikor kijönnek beépíteni akkor honnan tudom megállapítani, hogy

-          valóban argon gázzal van töltve?

-          valóban melegperemes a távtartó?

 

 

kiss_atti Creative Commons License 2016.04.20 0 0 3558

Üdv.

 

Én közel 10 éve ablakozok, és azt hittem, már minden nyílást ismerek, de bevallom, ilyen mérettel sosem találkoztam. Persze ez nem jelent semmit, mert ha fölötte van a redőny, akkor vagy el kell burkolni a lukat és akkor nincs redőny, vagy ún. ráépítőtokos redőnyt kell az új szerkezet fölé építeni.

Előzmény: Törölt nick (3557)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!