Keresés

Részletes keresés

garfieldka Creative Commons License 2006.04.15 0 0 373

Sejtettem, hogy nem az orosz. Én csak arra utaltam, hogy már Hong-Kong-ban is nekiálltak emuzni és egyből raktak a Nikon adapterre is. Kíváncsi vagyok, hányfélével szórják meg a világot?

 

Majd ezek a kínaiak adapterre szerelve olcsóbbak lesznek egy idő után. Itthon meg a 6000-ről induló most 9500, adapter nélkül. Hiába, a kínaiak ide is betették a lábukat. :))

Előzmény: Százbolha (372)
Százbolha Creative Commons License 2006.04.15 0 0 372

Ez nem az eredeti orosz emulátor.

Az enyémek másképp néznek ki.

 

Persze lehet hogy ez az új fejlesztés.

 

Egyébként 75 USD-ért nem sok (ha jól láttam...) , EOS.BAndi is 9.500-ért adja már az EMU-t. + Nik/EOS adapter,,

Előzmény: garfieldka (371)
garfieldka Creative Commons License 2006.04.15 0 0 371
A szöveg csak a marketinghez kell nekik, az egész ugyanaz az emu lehet, mint az oroszoké. Csak ezek Nikonhoz is csinálják.
Előzmény: Százbolha (369)
Százbolha Creative Commons License 2006.04.15 0 0 370

Dr.Tóth

 

Kár hogy az üzenet lényéget nem sikerült megértened, pedig a magvas idézet Tőled származott.

 

A CA szűrővel nem csökkenthető

Szoftveresen igen.

Ha nem a főcsapáson haladsz (lásd. idézet), akkor talán ez a mellékösvény kipróbálható.

Előzmény: Dr.Tóth (367)
Százbolha Creative Commons License 2006.04.15 0 0 369

No persze ezzel csak visszajzés van,  valódi AF nincs.

 

 

Előzmény: garfieldka (368)
garfieldka Creative Commons License 2006.04.15 0 0 368
Dr.Tóth Creative Commons License 2006.04.14 0 0 367

Nem rossz ez a szereplés!

 

A MÓNIKA-SHOW-ban még fizetnek is érte 10-15 ezer forintot!

Előzmény: Százbolha (366)
Százbolha Creative Commons License 2006.04.13 0 0 366

Szintén olyan dolog mint a zenehallgatás!

Ha VÁJTFÜLŰ vagy, hallgass BAKELIT lemezt CSÖVES erőlködővel!

 

 

Ebből szerintem le tudod vezetni a megoldást.

 

 

 

Előzmény: Dr.Tóth (365)
Dr.Tóth Creative Commons License 2006.04.13 0 0 365

Sziasztok!

 

Kenko LD-20T 2x-es előtétlencsét használok 5 megapixeles gépemhez. Hát kromatikus aberráció az van gazdagon! Tudom hogy ez nem a legjobb márka, de anyagilag csak ezt bírtam kinyögni.

Azt szeretném kérdezni, hogy esetleg valamilyen szűrővel vagy valami ügyességgel lehetne-e csőkkenteni a kromatikus aberrációt?

Előre is köszönöm!

 

(a gépem alapból 10x-es optikai zoomos)

 

_eszpe Creative Commons License 2006.04.11 0 0 364

Sziasztok!

 

Kerestem, nem találtam választ, ezért megkérdezem. :)

 

Használ(t) -e valaki Kenko Pro300 2x tc-t 70-200 f/4-gyel? Közli a vázzal a konverter, hogy ottvan? AF működik 300D + f4 párosítással?

 

köszi: eszpe

Százbolha Creative Commons License 2006.04.11 0 0 363

Urak!

 

Nincs valakinek kölcsönbe Contax/EOS adaptere???

 

Jó ajánlat esetén meg is venném!

Százbolha Creative Commons License 2006.04.11 0 0 362

Az emulátor pontossága a fgép pontosságától függ, attól jobb nem lesz,

A mattüveg elvileg pontosabb, de ahhoz nagyon gondosan kell illeszteni.

 

Mindkét esetben jobb eredményt kapunk, mint az eredeti mattüveggel.

Előzmény: - bukter - (361)
- bukter - Creative Commons License 2006.04.09 0 0 361
Csak felragasztom és kész?! A legnagyobb bajom nekem pl. a (félalakos) portrékkal, egyéb képekkel van olyan 2-3 méterről tág rekesszel, 10-30 centi a mélységélesség és valahogy az istenért se sikerül belőni, csak szerencse kérdése. Ezzel a micsodával menne? Amikor a téma teljesen kitölti a képet, illetve távolra jól megy a fókuszálás. Vagy egy tőrőékes mattüveg jobb lenne? Bár még garanciális a gép...
Előzmény: Százbolha (360)
Százbolha Creative Commons License 2006.04.09 0 0 360

Igen,

Szerintem nagyon jól használható.

Mundjuk én kistelékhez használtam inkább, 55mm volt az alja.

 

Szerintem 9K körül EOS.bandinál.

Fototipp.hu

Előzmény: - bukter - (359)
- bukter - Creative Commons License 2006.04.09 0 0 359
Felragasztós EF emulátorral van valakinek tapasztalata? Több manuális obit is használok, de legjobban egy 50 1.8-as obihoz kéne. Mennyibe fáj egy ilyen beszerzése?
Pémén Creative Commons License 2006.04.08 0 0 358
Eladó Psix/Nikon bajonett adapter, amely egyben Leica (39 mm)/Nikon adapter is. Használt, kopott, de a működése kifogástalan. Leicánál csak makrora jó a különböző filmtáv miatt, Psxix obikkal tökéletes. Ára 10 eft vagy értelmes csere.
300eoss Creative Commons License 2006.03.31 0 0 357
Sziasztok!
Jessops kétszerezővel van valakinek tapasztalata?
Itt van a képe: http://www.jessops.com/search/viewproduct.cfm?PRODUCT=JES2XCCAFD&BRAND=&CONTINUE=false&FEATS=&FIRSTPRICE=&KEYWORD=&LEVEL=&MODELNUMBER=&NEWQUERY=True&NODE=0&ORD=ASC&ORDERBY=&QUANTITY=10&RECENT=0&REFINE=&SEARCH_FOR=2X&SEARCHNODE=0&SEARCHURL=dointellisearch.cfm&SECONDPRICE=&SHOWCASEID=&STARTROW=11&SUBS=&WORD_SEARCH=N
garfieldka Creative Commons License 2006.03.22 0 0 356

Hát ez az! A kérdezőnek sikerült egy kicsit összekevernie a dolgokat. :)

 

Nem teljesen egyértelműen tette fel a kérdést. Kapott is rá azonnal, helytelen választ. Adaptert kínáltak neki, pedig ő konvertert keresett.

 

Persze szerintem is adapterre gondolt, hogy csatlakoztatni tudja az M42-es objektívjeit.

 

Az M42-es konvertered egyébként lehet használni az EOS vázakon, természetesen M42-es objektívekhez. Ehhez azonban előbb szükség van egy M42-es adapterre is.

Előzmény: luipapa (355)
luipapa Creative Commons License 2006.03.22 0 0 355
nem tudom hogy az EOS-hoz jó e de van egy SOLIGOR MC AUTO TELE CONVERTER 2x to fit pentax én praktikához használtam luipapa@freemail.hu
Előzmény: Noahi (345)
kaviat Creative Commons License 2006.03.22 0 0 354
én a 135-ös sonnarommal azt tapasztaltam, hogy jól lehet vele közelizni [sima m42-es közgyűrüt], viszont elég erősen viszi a fényerőt a közgyűrű. szóval fény az nem árt ha van.
Előzmény: - bukter - (351)
szkzze Creative Commons License 2006.03.22 0 0 353
Sziasztok. Az előbb már értekeztem Kuulpixal abban az ügyben, hogy a sigma 1.4-es konvertert hogyan használhatnám az 50-500-hoz, hogy legyen AF-m? Ha az a megoldás, amire Ő is és én is gondoltunk, hogy három érintkezőt le kell ragasztani, akkor melyik három lenne az? / Nikon D200 /
Kuulpix Creative Commons License 2006.03.22 0 0 352
OFF:::Mail ment.
Előzmény: rover216 (340)
- bukter - Creative Commons License 2006.03.22 0 0 351

Hello!

 

Egy régi manuális 300-as fix telét szeretnék közgyűrűkkel használni, mert alapból 6 méter a közelpontja. Arra lennék kíváncsi, hogy van-e itt valaki, aki esetleg csinált hasonlót, hogy mire számíthatok minőségromlás terén? Mondjuk a puding próbája az evés...csak előtte még szereznem kell közgyűrű(ke)t.

 

Üdv!

sefotos Creative Commons License 2006.03.21 0 0 350
Pontosabban Canon EF 50/1.8 II
sefotos Creative Commons License 2006.03.21 0 0 349

Én kipróbáltam: EF 50/1.8I + Kenko 1.5

Leblendézve éles.

www.bobatkins.com -on van róla cikk.

Előzmény: arnyekxxx (319)
Kuulpix Creative Commons License 2006.03.21 0 0 348
Igen, de ha te nem akkor postázom is szívesen.
Előzmény: Noahi (347)
Noahi Creative Commons License 2006.03.21 0 0 347
Kuulpix,budapesti vagy?
Kuulpix Creative Commons License 2006.03.21 0 0 346
Nekem van, tegnap érkezett. Japán masszív pontos gyártmány, tartozék kitekerő szerszám. Ára 7.500 forint. Dobj mailt ha érdekel. --- kuulpix@gmail.com
Előzmény: Noahi (345)
Noahi Creative Commons License 2006.03.21 0 0 345
Keresek EOS vázhoz M42x1-es konvertert.
Van tippje (vagy konvertere) valakinek?
mdemcsik Creative Commons License 2006.03.13 0 0 344
Ezt egy kicsit kifejtenéd ha megkélek? Te vagy az eslő aki válaszol a kérdésre, bárhol tettem fel.
Előzmény: szg8 (343)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!