Keresés

Részletes keresés

nagypapi Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34713

Sőt, megfordult többször itt a topikon ő is:

http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=868610

 

Nem is tudom, hogy ilyen nickre mit is mondhatna az ember... :-D

Előzmény: Güsziológus (34712)
Güsziológus Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34712

Köszi.

"...most járok a harmadik derekánál..."

 

Hmm.

Nemrég kezdted:-)

 

Te is buszozol?

:-)))))

Előzmény: hörpölin (34708)
hörpölin Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34711

A patvarba, Tavaszi Széll!

Beelőztél, de minden szavaddal egyetértek! Én is szívtam (és fújtam a füstöt) évtizedeken keresztül, és a leszokás utáni elhízástól való félelemnek köszönhetem a kéktúrázást! A hsz-ed második részét szerettem volna én is leírni ugyanilyen szépen, de csak arra a két sorra tellett tőlem! Köszönöm, hogy megfogalmaztad helyettem is! :-)

Előzmény: Tavaszi Széll (34709)
hörpölin Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34710

És most mindenkihez szólnék (de akinek nem inge, ne vegye magára)!

 

Én megtisztelve érzem magam azzal, hogy ebbe a fórumba írhatok és mások el is olvassák azt, amit leírtam. Viszont csak akkor írok, amikor úgy érzem, hogy hozzászólásommal építhetem ezt a fórumot. Lehet, hogy csak vágyálom ugyanezt másoktól is elvárnom?

Tavaszi Széll Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34709

Csak röviden magamról: read only üzemmódban is alig kerestem fel a fórumot az elmúlt hónapban. Áthelyeződtek a súlypontok. Ne értsetek félre, nem melldöngetés lesz az alábbi bekezdés, nincs is miért. A dohányzás elhagyásának örömét is megosztottam veletek, további örömeimet is nektek próbálom zavartan elmakogni. Anno a Szarvas Matyi féle gondolatok egyike nagyon megfogott: „Sem öreg nem vagyok, sem fiatal, hanem erős.” Néhány hónapja szisztematikusan megpróbálom elérni azt, hogy valóban erős legyek. Nem egy versenyzongorát szeretnék az IFA platójára egyedül felrakni, más, több a cél. Az egész a cigi elhagyásával indult. Az elhízástól és annak következményes egészségügyi hatásaitól való félelmem okán (a túlsúly alapból adott volt) folytatódott a rendszeres testmozgás elkezdésével. A jelenlegi közép-rövidtávú irányadóm pedig a „Maratoni futó edzésterv kezdőknek” című bestseller. Hogy jelenleg hol tartok? Néhány hónapja még nem hittem volna, hogy:

  1. Ledobok kb. 10 kg-ot és 25 alá süllyed a testtömeg-indexem.
  2. Negyven fölött, a közel negyedszázadnyi dohányzás okozta léziókkal a tüdőmben két órán belül lefutom a félmaratont.
  3. Mentálisan is erősebb leszek.

 

Szóval ritka vendég lettem a fórumon (pótolhatatlan űr nem maradt utánam), de beépített embereim jelentették, hogy ideje benéznem. Nem vagyok jó a béketeremtésben, többek között ezért sem túsztárgyalóként keresem a kenyeremet. De azért, uraim, ha kérhetem, ezt ne! És nem érdekel, hogy ki ütött vissza, különösen most nem. Adventus domini! És mégiscsak a hétvégén ünnepeljük, hogy több mint két évezrede megszületett a Kisded. Vagy ha nem ezt ünnepeljük, akkor legalább a szeretet ünnepét. De ha még ezt sem, akkor legalább nagyot lehet majd kajálni a hétvégén, ajándékokat is adunk-kapunk, és megpróbálunk jófejek lenni. Tessék választani, kinek mit jelent a Karácsony.

 

Szerintem ez az egész vagdalkozás méltatlan a fórum szellemiségéhez, ami kicsit konzervatív, kicsit békebeli, egy angol kisváros derűs, mégis tekintélyt parancsoló visszafogottsága a Soho vad pörgésével szemben. És méltatlan a hozzászólókhoz is, mert az utóbbi napok hozzászólásai abszolút nem jellemzik az általam megismert túratársakat, ezért, ha kérhetem: Offerte vobis pacem!

 

Én, ahogy eddig is, természetesen ezt követően is szívesen túrázok bárkivel, kettesben, hármasban, többesben, akkor is, ha olyan mély sebek estek, hogy ez nem mindenki számára elfogadható.

 

Mivel a következő hozzászólásom időpontja elég bizonytalannak tűnik, ezért áldott, békés Karácsonyt és boldog új esztendőt kívánok mindenkinek.

hörpölin Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34708

Güsziológus!

Szeretnék én is gratulálni az ötödik teljesítéshez! És Visztula szavaival élve nyugodtan húzd a strigulákat, én is azt teszem! Kettő már behúzva, most járok a harmadik derekánál! :-)

 

Előzmény: Güsziológus (34706)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34707
Előzmény: Remélemilyennicknincs (34705)
Güsziológus Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34706

Szia!

 

Tavaly Szögligeten töltöttünk néhány napot.

Szállásadónk felajánlotta, hogy elvisz Szelcepusztára kocsival.

Akkor úgy volt, hogy ősszel visszamegyünk, de másképp alakultak a dolgok.

 

Hasonló szolgáltatást már a Zempléni-hegységben is igénybe vettünk, benzin áráért fuvaroznak arrafelé.

Ha gondolod!

 

sebistvan kukac freemail.hu

 

A piros és a kék találkozása a Szalamandra háztól 1 kilométer, és nincs jelentős szint.

Itt is meg lehet szakítani a túrát.

Nekem nincs gépem, és GPS-em sincs.

Belefért Derenkig a többlet szint és a többlet kilométer is.

 

Meg aztán Szádvárat se érdemes kihagyni.

Én Optikával voltam anno.

 

Felmentünk az óvárba, le a házhoz, majd a piroson a völgyben Szelcepuszta felé.

Félúton megtaláltuk a patakot, melyet a kék is keresztez, kicsit magasabban.

Ennek andezitsziklás völgyében, természetesen jelzetlen úton kapaszkodtunk fel a fennsíkra, majd kicsit vissza Derenk felé.

 

Optika innen kéktúrázott Bódvaszilasig, én meg lesétáltam akkor is, hisz a kocsi ott várt.

Este aztán együtt jöttünk haza.

 

Csodás táj, bíztatlak, hogy ne hagyjátok ki!

Előzmény: padler (34673)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34705

Lehet. Hogy néha az összetett mondat izgalmasabbá teszi a beszámolókat.

Én is. Járom.

Az erdőket.

Meg szoktam is a túráimról írni.

De nem terítem.

Be vele a fórumot.

Képvers formában.

 

Bár ez kétségkívül egyéni.

De az utóbbi időben oldalakon keresztül.

Bevallom el sem olvastam.

Egyet sem.

Akkor meg minek?

Vagy kinek?

 

Kb egy éve írt ide valaki egy túraleírást.

Olyan, aki akkor szokott le.

Vagy próbált a dohányzásról.

Az egyik legszebb beszámoló. Volt.

Amit valaha olvastam.

 

Két cigis dal vagy vers.

Idézet közé.

Tette bele azt.

Amit a túrán látott vagy érzett. (ja bocs, ez már összetett mondat!)

Ma is sokat eszembe jut. Kész irodalmi mű.

Bárcsak megint olvashatnám.

 

Nem tudná valaki kikeresni? Belinkelni?

Vagy az író lécci jelentkezzen!

Segítek.

Asszem Hobótól is idézett.

Az igazitól. Nem Bobótól.

 

És most kipróbálom, hogy tudok-e még a margó széléig folyamatosan írni úgy, hogy az adekvát mondat legyen, informatív és mégis valahogy szórakoztató, ha másnak nem hát nekem biztosan, hiszen írni jó dolog, olvasni még jobb, pláne ha az olvasmány soraiban ott ragyog a nap fénye, kilibben a friss szellő, megzörren az avar és felrémlenek az illatok, melyet csak az erdőben avagy mezőben érez az ember, miközben feje fölé borul a kék ég vagy a zöld lombsátor…..

Güsziológus Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34704

"Ad3: Güszi azért van olyan intelligens, hogy ha csalt volna a vitatott távon, akkor nem az idő-adatokon buktatja le magát."

Ez jólesett.

 

Amúgy az idő-adatoknak nincs jelentőségük.

Én tudom, hogy végigmentem, kicsit csodálkoztam is, hogy ennyi idő alatt, de van buszjegyem Csőszpusztáig, és Fehérvárcsurgótól.

Azokon van idő.

 

Biztos busszal mentem, bár még nem tudom, hogyan, az élmény, na és a tudat, hogy becsülettel végigjártam, és ráadásul jó tempóban, feldteti a gyanúsítgatásokat.

Előzmény: nagypapi (34700)
Güsziológus Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34703

Bocs, de szakadás volt a vonalban, és az előző hozzászólást is meg kellett komponálni.

 

Jó érzés, hogy "egyesek" nem csak olvassák, értik is, amit írok:-)

Előzmény: nagypapi (34700)
Güsziológus Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34702

Megtisztelő hogy a Te hozzászólásodra "reagálva" írhatom, ami már régen bennem van.

 

Írtam anno az élményről, melyben Hollóházán volt részem.

Négy elszánt túratárs eljutott Írott-kőről a Nagy-Milicen keresztül Hollóházára 2 hónap alatt.

 

Nem először találkoztam Velük, hisz az első közös túránk Ősagárd és Romhány között volt.

Ezt több követte (Sirok - Bélapátfalva, Putnok - Zádorfalva, Felsővadász - Baktakék, Vágáshuta - Hollóháza).

 

Ott, és akkor döntöttem el, hogy az 50. évforduló tiszteletére én is végigjárom, nem folyamatosan, nem 2, hanem 5 hónap alatt.

Ez az én tisztelgésem.

 

Majdnem sikerült:-)

 

Kiket tartok szükségesnek "kiemelni".

A négy túratársat elsőként.

Ezt követően azokat, akik csatlakoztak, és együtt ünnepeltek, közös túrával.

 

Szeretnék megemlékezni a túramozgalmat "életben tartókról".

Az MTSZ Gyalogtúra Bizottságáról, Pálmai Vencelről és Bozó Bandiról.

Érdemeik vannak, nem is csekélyek.

 

A két túratársról, akiket ismerek személyesen is, de nevüket sajnos nem tudom.

Ők helyezik ki a bélyegzőket, ha eltűnnek, egyikük "faragja" a fémet.

 

Jó egészséget kívánok Nekik!

 

Remélem, megéli a mozgalom a következő 50 évet is!

 

Szeretnék megemlékezni a FÓRUM szerzőjéről (LARZEN).

Nem tudom, mi van Vele.

Nagyon fontos, hogy létezik, sokan írnak észrevételeket, néha röviden, néha hosszabban.

 

Külön köszönet a TUHU csapatának.

 

Azoknak, akik honlapot üzemeltetnek.

 

Végül azoknak, akik ezt a topicot életben tartják.

Volt idő, amikor ez volt a "forrás".

Ma már nincs ekkora jelentősége, de jó, hogy van.

Amíg lesz hozzáférésem, írogatok.

 

Sokan gratuláltak, ez jólesett. Köszönöm ezúton is.

Ez a túra más volt, mint a többi.

Hogy milyen lesz a következő?

Tudatosabb és kiegyensúlyozottabb.

 

Természetesen nem hagyom abba, már van füzetem.

 

OKT forever!

 

Előzmény: Vagdalthús (34692)
pataporc Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34701

Güszi, szívből gratulálok!!!!:)

 

Elég szürreális amúgy Güszi nevét a csalással egy mondatban olvasni... :(

nagypapi Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34700

"Sokkal inkább azért mert szerintem lebuszozza a távokat amit lehet és ahol abbahagyja utána nem ott hanem a másik ponton folytatja, és így jönnek ki az átlagai amik sokkal jobbak mint bárkié."

 

Persze - ahogy írtad is - mindenki azt hisz, amit akar, de azért van pár dolog, ami a fenti véleményednek ellent mond.

Ad1: Güszinek van itt a topikban úgy kb. 2400 hozzászólása. Gondolod, nem derült volna ki korábban, ha csalna a túrázással? Az olvasók/írók zöme nem most jött le a falvédőről.

Ad2: Számos, illetve inkább már számtalan leírásában nem csak pontok szerepelnek, hanem útvonalak is. Vajon hogy írhatna a buszból a Bakonykúti-Fvárcsurgó szakasz állapotáról, jellegzetességeiről?

Ad3: Güszi azért van olyan intelligens, hogy ha csalt volna a vitatott távon, akkor nem az idő-adatokon buktatja le magát.

Ad4: A hazai közösségi közlekedés nem annyira fejlett, hogy a Tés-Fehérvárcsurgó távot bakonycsernyei és bakonykúti (valamint a Becsali büfé is eléggé kiesik) megállókkal meg lehessen tenni 5 vagy akár 6 óra alatt. És csak a Bakonycsernye-Kisgyón oda-vissza legalább 5 km gyalog, nem megy be busz, ha jól tudom. Nem igazán éri meg...

Ad5: A vitatott távon ha Kisgyónban pihent is egy kicsit, nincs nagyon további hátráltató tényező (durvább emelkedő vagy kocsmahivatal :-). Csak feltételezés, de gondolom, fényképezés miatt is ritkábban áll meg, mint Te. Az útvonalat is ismerheti az előző 4 buszo teljesítésből kifolyólag.

 

Nem akarom Güszit védeni, mert nincs rá szüksége. De azért egy kicsit durva, hogy simán lehazugozol valakit. Nyilván előfordul, hogy téved, nem olyan régen én is rákérdeztem, mikor valamit nem teljesen értettem a hozzászólásánál. Megoldottuk.

Szerintem ez a normális menete a dolgoknak. 

 

P.s.: Upszi, sztornó, Güszi most írta, hogy a Bükköt is busszal járta végig. Én meg még védtem... :-)

Előzmény: Törölt nick (34670)
Güsziológus Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34699

Kösz.

Előzmény: Vagdalthús (34689)
Güsziológus Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34698

Ne aggódj, nem üldöz el.

Kedvenc indiános könyvemben volt egy hittérítő, akit még az indiánok se bántottak.

Remélem, mindenki tudja, miért!

 

Nem hiszem, hogy bármit bizonyítanom kéne.

Napok óta tervezem, hogy írok a miértről, hisz természetesen van oka annak, hogy 5 hónap + 4 nap alatt végigmentem.

 

A statisztikák nem izgatnak, nem azért jegyzem fel az időt, hogy kérkedjek.

Volt szerencsém néhányszor a "nagyokkal" menni, és sok szép teljesítménytúra emléke él bennem.

 

Nekem az a fontos, hogy stabil legyen a 4-es átlag, hisz sokszor kell kiszámítani a "csatlakozást".

A szinttel mostanában vannak problémáim, de azon vagyok, hogy megtaláljam az okát annak, miért akadok el felfelé.

 

 

Előzmény: jzp2107 (34688)
Güsziológus Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34697

Azt hittem, a vádaskodáson már túltetted magad.

Előzmény: Törölt nick (34670)
Güsziológus Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34696

Én kétszer teljestettem a Bódvaszilas - Aggtelek távot.

 

Az utolsó teljesítés három részletben történt.

Talán elkerülte figyelmedet, de egy hete jártam Jósvafőn, és elmentem Derenkig.

 

Kicsit ködös volt az idő, és a végén esett is.

No com.

Előzmény: Törölt nick (34669)
Vagdalthús Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34695

Hát ebben a gyűjteményben azért elég sok zöldség van...

Előzmény: Törölt nick (34670)
Güsziológus Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34694

Részvétem.

Előzmény: Törölt nick (34667)
Güsziológus Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34693

Köszi.

 

Több verzió volt.

Az eredeti az, hogy 5 hónap alatt teljesítem.

Ezt követte a 150 nap, mely 3 nappal kevesebb lett volna, és vasárnap zárult volna egy örömtúrával (Pilisszentlászló - Visegrád).

 

Mivel egyik sem jött össze, már azzal i megelégedtem volna, ha az év végéig befejezem.

És akkor jött a váratlan lehetőség.

 

Buszt béreltem, és azzal mentem Cserepes-kőre, onnan Bánkútra.

Lefelé gyalog mentem Ómassáig, hogy túra is legyen.

Előzmény: G(Dzsí) (34666)
Vagdalthús Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34692

Nem mindenáron hajszolta. Kitűzött maga elé egy célt a számára legkedvesebb tevékenység keretében. Ennyi és nem több. Nyilván nem a teljesítményhajszolás miatt fejezte be előbb, hanem mert annyira élvezte, és már tűkön ült, hogy megint mehessen. Azaz az élményfaktor győzött.

Előzmény: Törölt nick (34663)
Güsziológus Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34691

Meglehetősen szelektíven olvasol:-)

 

A fénykép nem az enyém, a Sícentrum webkamerájának képét másoltam:-)

Ha kinagyítod, láthatod rajta az időt és a forrást.

Előzmény: Törölt nick (34660)
Vagdalthús Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34690

Szerintem ahhoz nem kell komment, hogy ötödszörre is végigjárta. Nyilván megvan rá az oka, hogy újra és újra elkezdi és végigcsinálja. Talán az élmény, nem?

Előzmény: Törölt nick (34661)
Vagdalthús Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34689

Csatlakozva többekhez: én is gratulálok neked, nagy dolog ez!

Előzmény: Güsziológus (34655)
jzp2107 Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34688

> Saját magad is jelentős ellentmondásban vagy

 

talán a "legbájosabb" az volt, mikor Güszit gyakorlatilag lecsalózta (kb "a bélyegző Derenken van a többi csak duma")

majd 3 hozzászólással később Hűvösvölgy-Dorog beszámoló ahol Kesztölcig maradt az aszfalton. szerencsére sikerült ideológiát (dumát?) is gyártani hozzá, már nagyon sötétedett és az 1952-es füzet térképvázlata is ezt az utat tartalmazta

 

nekem persze édesmindegy ki milyen útvonalon megy, de ha mondjuk Güszit elüldözné ezekkel a szurkálásokkal, na azt nem szeretném

szeretem olvasni a kalandjait (kicsit irigykedem is.. 2 napja úgy néz ki, nekem nem ilyen nyugdíjaskorom lesz.. ha lesz)

 

 

ténlyeg, Güszi, kérd meg Jézuskát hogy hozzon egy 10e ftos loggert, tracklogot be tudod mutatni a bíróságon :-)

komolyra fordítva: marha jó statisztikákat tudnál csinálni excelben az átlagsebességedről, szintekről stb stb

szerintem szeretnéd :-)

bár az igazi azért egy gps lenne, csak az legalább 4-szer ennyi

Előzmény: G(Dzsí) (34668)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34687

Visztula, gyerekről még annyi:

Utólag rájöttem hogy talán hiba volt végigcibálni a kéktúra minden egyes kilométerén, ez az én álmom volt nem pedig az övé.Azokat a túrákat élvezte amelyek rövidebbek voltak és jót dumcsiztunk a teljesítés közben.( Dorog-Mogyi, vagy Galya-M.verebély)

Mikor csak menni "kellett" a hosszabb, esetleg uncsibb szakaszokon azt már nem élvezte. (Kemeneshát)

Rengeteget beszélgettünk azért így is, közelebb kerültünk egymáshoz, de ez mondjuk most is meg van olyankor például mikor tanítgatom vezetni.

Sokkal szívesebben jön most velem a második teljesítés alkalmával, a számára emlékezetes helyekre.

Több türelem, több belátás kellett volna, igen, most már tudom, bár a jelvényére büszke.

 

Ami az igazság versus békesség véleményedet illeti abban is egyetértek, bármilyen hihetetlen is!

Előzmény: Törölt nick (34677)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34686

Valamiért az a kép élt bennem hogy ő az erdészetnél dolgozik valahol a Mecsekben.

Ezek szerint tévedek, de ez talán nem is fontos, vitatkoztunk egy jót így is.:-)

Ennek mindössze azért nem örülök mert tudom hogy barátok Tavaszi Széllel akivel a zempléni túrát tervezgetjük éppen és én őt nagyon kedvelem csereháti megismerkedésünk óta.

Mivel az ember teljesen másképpen nyilvánul meg élőben mint neten még az is lehet hogy jól kijönnénk egymással egy közös túrán annak ellenére hogy pár dologban nem egyezik a véleményünk.

Vagy nem. :-)

 

Előzmény: efemm (34685)
efemm Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34685

Nem kevered G(Dzsí)-t Tonnakilométer-rel? Utóbbi erdész, viszont ide nem, csak a Teljesítménytúrába ír.

Előzmény: Törölt nick (34679)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.20 0 0 34684

Kérlek ne vetítsd ki rám a tulajdonságaidat és a problémáidat!

Miért is kéne elnézést kérnem?

Ismétlem: jó lenne ha konstruktívan is hozzászólnál dolgokhoz nem csak destruktívan mint általában teszed.

És ne ferdíts ilyen csúnyán.

Részemről tényleg lezárva, nekem van más dolgom is, a kéktúra csak hobbi mint mondottam volt.

Előzmény: G(Dzsí) (34683)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!